miki1981 čet 30.6.2011 10:45

Šteta da nedaju konkretne brojke prodanih procesora, to bi me dosta zanimalo, još podijeljene u desktop/laptop/nettop proceve.

Ove brojke o učešćima u ukupnom prihodu od prodaje proceva mogu puno toga skrivati.

Meni skroz svejedno tko će biti bolji, više prodati, samo me zanimaju kolike su te brojke i postoci.

Jedino što baš nikako nebi volio je da netko od njih ode fiju briju jer tada smo mi kao korisnici nahebali, ostao bi samo 1 i taj bi određivao cijene, napredak i sve ostalo.

pinkskin čet 30.6.2011 11:17
renoboXX kaže...
ma sto se mene tice mene nedira ako ce amd propast ali nece jer uvijek nekome krepa proc ako nesto prcka po njemu sto nezna...a takvih ima bar 60%......a za mene je intel najbolji qproc koji postoji......

 

WTF, jesi ti ti ljevom nogom piso ili ideš u prvi osnovne, tvoja rečenica nema smisla. I da, intel radi više vrsta procesora pa i grafičke procesore koji baš i nisu najbolji.

microman čet 30.6.2011 11:23

AMD nece propasti, ako se baš financijski ponovno uvuku u teška gofna kupit ce ih netko drugi(ne Intel) i nastavit ce sa radom. Opet sa druge strane AMD lipo zarađuje na svojim sve boljim GPU-ovima, tako da stvarno nema straha za AMD.

Iskreno sam iznenađen ovim niskim postotkom, mislio sam da se krece oko nekakvih 20-tak%.

miki1981 čet 30.6.2011 11:29
microman kaže...

AMD nece propasti, ako se baš financijski ponovno uvuku u teška gofna kupit ce ih netko drugi(ne Intel) i nastavit ce sa radom. Opet sa druge strane AMD lipo zarađuje na svojim sve boljim GPU-ovima, tako da stvarno nema straha za AMD.

Iskreno sam iznenađen ovim niskim postotkom, mislio sam da se krece oko nekakvih 20-tak%.

AMD ne smije propast nikako, bilo bi to pogubno za nas korisnike, tako da sa ovim se slaže.

Za onoga gore tko kaže da ga baš briga ako će AMD propast neka razmisli malo onda što bi se onda dogodilo sa cijenama Inelovih proceva. I kako bi išao napredak...

A ovaj niski postotak, zbog toga mene i zanima kakvo je stanje u broju prodanih komada. Jer sam prilično uvjeren da AMD manje zarađuje po komadu prodanog proca nego Intel, a ovo su postoci koji pokazuju koliko tko sudjeluje u profitu kojega generira prodaja proceva. A ne koliko je prodanih proceva.

 

Maksimus čet 30.6.2011 11:31

Možda je istina drugačija {#}.... nema šanse ikad više prić na Intelove procesore, ne zanimaju me te điđi miđe oko procesora (tehnikalije)...najbitnije mi je dobar omjer uloženog i dobivenog, a po mom skromnom mišljenju tu je AMD kralj {#}...

Fearless čet 30.6.2011 12:31
Maksimus kaže...

Možda je istina drugačija {#}.... nema šanse ikad više prić na Intelove procesore, ne zanimaju me te điđi miđe oko procesora (tehnikalije)...najbitnije mi je dobar omjer uloženog i dobivenog, a po mom skromnom mišljenju tu je AMD kralj {#}...

 

Kako za koje zadaće.

BlueMax čet 30.6.2011 12:35
microman kaže...

AMD nece propasti, ako se baš financijski ponovno uvuku u teška gofna kupit ce ih netko drugi(ne Intel) i nastavit ce sa radom. Opet sa druge strane AMD lipo zarađuje na svojim sve boljim GPU-ovima, tako da stvarno nema straha za AMD.

Iskreno sam iznenađen ovim niskim postotkom, mislio sam da se krece oko nekakvih 20-tak%.

U desktop segmentu se i krece oko nekih 20% s tim da i tamo biljezi lagani pad.

maks-rs čet 30.6.2011 12:41
BlueMax kaže...

U desktop segmentu se i krece oko nekih 20% s tim da i tamo biljezi lagani pad.

I opet zavisi od države do države. Mislim da u našim krajevima iznosi 50-50 % ako ne i drastičnije u korist AMD-a.

Memphis čet 30.6.2011 13:10
kokokoko kaže...

Ove postotke nevrijedi ni gledat, evo u mom mijestu od 200 računala, 180 je na AMD a ovih 20 na intel

 kak ste vi ljudi smješni, pa to ak ti u svojem selu imaš 200 amd-a i 10 intela ne znači da ostatak svijeta ima isto. Svašta

kokokoko čet 30.6.2011 13:11

Pa upravo, si sam sebe zeznuo, jer sam ja htio dokazat da u svakom mjestu, gradu je drukčije i da ti postotci se negledaju tako, nego treba pitat amd direktno podatke prodanih cpu i intel i po tome a ne ovako

Memphis čet 30.6.2011 13:17
kokokoko kaže...

Pa upravo, si sam sebe zeznuo, jer sam ja htio dokazat da u svakom mjestu, gradu je drukčije i da ti postotci se negledaju tako, nego treba pitat amd direktno podatke prodanih cpu i intel i po tome a ne ovako

 pa nije to popis stanovništva, pa kaj koga briga u svijetu koliko u hrvatskoj točnije selu bršljanica ima računala sa AMD odnosno sa INTEL procesorima? Gleda se na globalnoj razini a tu INTEL debelo vodi. Ja da proizvodim procesore isto bi me zanimali rezultati prodaje ... a di je to raštrkano po svijetu me ne zanima pogotvo kad sam na vrhu

BlueMax čet 30.6.2011 13:18
maks-rs kaže...
BlueMax kaže...

U desktop segmentu se i krece oko nekih 20% s tim da i tamo biljezi lagani pad.

I opet zavisi od države do države. Mislim da u našim krajevima iznosi 50-50 % ako ne i drastičnije u korist AMD-a.

Varas se. Mozda je postotak AMD-a nesto veci kod kucnih korisnika ali ukupno Intel sigurno debelo ispred.

overhaul čet 30.6.2011 13:43

Najlavovskiji dio prodaje u tim grafikonima čine integrirani mali pasivni procesori... Intel je već par godina u tome na svojem terenu sa Atomom, no ARM je i njima trn u oku, zbog tržišta tableta koji gutaju postotak računalima (budimo realni, i tako većina ljudi i netreba računalo za išta više no što pruža prosječan tablet). Nastranu to, AMD bi moguće uskoro mogao na bolje, ne zbog naših flamewarsa oko Bulldozera, nego zbog Liano platforme. To je dos moćan sklop, lijepo integriran, pa bi ako bude sve skupa jesftino, skladno i efikasno, laganini mogao popunjavati zamjenu uredskih računala po firmama, gdje tableti a ni netbookovi ipak ne predstavljaju opasnost. Naravno, ima i intel tu klasu grafičko procesorskih integriraca, samo dosad kao i obično su bili brži pa i stoga bez konkurencije.

miki1981 čet 30.6.2011 14:07
overhaul kaže...
Najlavovskiji dio prodaje u tim grafikonima čine integrirani mali pasivni procesori... Intel je već par godina u tome na svojem terenu sa Atomom, no ARM je i njima trn u oku, zbog tržišta tableta koji gutaju postotak računalima (budimo realni, i tako većina ljudi i netreba računalo za išta više no što pruža prosječan tablet). Nastranu to, AMD bi moguće uskoro mogao na bolje, ne zbog naših flamewarsa oko Bulldozera, nego zbog Liano platforme. To je dos moćan sklop, lijepo integriran, pa bi ako bude sve skupa jesftino, skladno i efikasno, laganini mogao popunjavati zamjenu uredskih računala po firmama, gdje tableti a ni netbookovi ipak ne predstavljaju opasnost. Naravno, ima i intel tu klasu grafičko procesorskih integriraca, samo dosad kao i obično su bili brži pa i stoga bez konkurencije.

I sad su brži intelovi core i3 procevi, najsporiji je brži od najbržeg Llanoa, ali je gpu na AMD-ovoj strani. Što je bilo i do sad. AMD sa integrirkom na ploči je uvijek bio bolji u GPU performansama...Core i3 uz to imaju i manji TDP, tako da se u principu za Intel tu nije puno promijenilo, i dalje imaju bolji i brži proc uz slabiju grafu. AMD ov problem je što za debelu većinu uredksih potreba Core i3 SB ispunjava apsolutno sve zahtjeve sa svojim GPU-om. Dok za kućne korisnike bi AMD mogao biti nešto bolji izbor, ali kako sam rekao sad će sve ovisiti o ukupnoj cijeni platforme.

Crotiger čet 30.6.2011 14:33

Zašto intel drži puno veču prodanost od AMD? Evo jedan praktičan primjer.

 

 Kada ste vidjeli da neka firma , recimo naša državna vrti AMD? Hrvatska lutrija kupuje računala, kupuje Intela. Ali nitko ne kaže da su to več u samome startu računala koja nebi večina Vas ni pogledala jer su recimo ploča najadnijeg mogučeg chipseta, udarni prco za taj socket i recimo 512 ili 1 Gb rama. Znači kanta koja jedva može nešto vrtjeti , ali kupili su brand komp imena IBM, HP ili Siemens ili sl. To što je to večinom posastavljano od izbora prepunih skladišta zaliha i složeno da radi to nije bitno jer oni su uzeli 1200 računala.

 Kada ste bili kod doktora opče prakse i vidjeli da vrti AMD? Nikada. zašto ? Jer onaj koji im prodaje program istovremeno JAKO sugerira kupovinu sličnog kompa kao u gornjem primjeru.

 INA, Državna uprava, opčine, benzinske, bolnice tko vrti AMD a? Nitko! Zašto? Pa zato jer ljudi su kao i recimo kao kod automobila kada su se gastarbajteri vračali kupovali samo Opel, WV, i sl. Robovi su navike ni neznaju da postoji drugo a da o podmazivanju ni ne govorimo.

 

 Koliko sam vidio, dosta Vas gleda kako je to moguče kada znamo da velika večina gamera koje znamo vrti AMD konfe zbog dobrog omjera cijene kvalitete, i sada nam nejde u glavu kako je to tako malo zastupljeno. Proči će još jako dugo dok velike firme tipa Dell, Siemens, HP, Acer ne počnu nuditi ali agresivno desktop uredska računala bazirana na AMD u , i dok se to ne napravi nezamisliv broj računala na intelu če i dalje ići po državnim firmama i primjerima iz prvog dijela. Samo bih volio vidjeti koliki je chart prodaje recimo SB procova u tom omjeru od izdanja SB procova, a koliko je 2-3 generacije starijih procova/ploča koje se još jako naveliko prodaju u ureska desktop računala. Vjerujem da kada bi se gledao omjer u gaming konfiguracijama da bi omjer bio ubitačno manji , vjerujem još uvijek na strani intela ali ni blizu tako velik.

 

 

alen-c čet 30.6.2011 14:53

Evo npr.kad sam kupovao laptop prije skoro godinu, tu je definitivno Intel rulao.

Intelovi su bili redovito nešto skuplji ali su i imali napredniju tehnologiju na manje nm porizvodnog procesa,

što je na kraju davalo bolje ili jednake performanse uz nižu potrošnju od AMD-a.

A potrošnja uz performanse je itekako važna za laptope.

Ako uzmemo da su se laptopi poceli prodavati bolje od desktopa uopce me ne cude ovi postoci i pad AMD-a.

Još ako laptop ima posebnu graficku onda ti ni onaj jad od intelove grafike ne smeta.

Također do sad je Intel na podrucju netbookova i Atom procesora bio skoro bez konkurencija, a sad se bome tu stvari mjenjaju.

 

AMD jedino sad pocinje biti zanimljiviji s jacim integriranim grafickim rješenjima od intela.

U svakom slucaju AMD mi je drag, ali ipak trebali bi više poraditi na razvoju tehnologije, posebno

proizvodnih procesa. Intel ih tu šiša.

Također valja uzet u obzir da je prijašnjim raznim nezakonitim metodama gurao svoje procesore kod mnogih prizvođaca

i tako stekao dobar dio prednosti i para koje je AMD-u sve teže pratit.

Najviše se nadam da ce AMD izvuc još više para s grafickim karticama i u buducnosti bolje konkurirat Intelu...

Pero Dinamit čet 30.6.2011 15:02
Crotiger kaže...
 Vjerujem da kada bi se gledao omjer u gaming konfiguracijama da bi omjer bio ubitačno manji , vjerujem još uvijek na strani intela ali ni blizu tako velik.

Kako bi to gledao? Što spada u gaming konfiguracije? Jedino ako bi kako bilo moguće uspoređivati prodaju pojedinog procesora, onda bi se vidjela razlika, ali teško da je to moguće. AMD možda prodaje više običnim korisnicima, dok intel recimo kod servera. Tako da svatko ima svoj dio kolača.

 

Ja npr u ovim lokalnim "PicimiM servisima" kad pogledam kakve konfiguracije prodaju, većina ih prodaje starije procesore tipa Q6600, AMD Athlon neke i tako... Iako se nađe i neki noviji PhenomII, i5 ali ti koštaju kao suho zlato.

Pitam tipa koliko košta 4870 jer vidim da je izložena kutija, kad ono lik kaže 4000kn {#}

Malo sam otišao u off jebga...

Batista čet 30.6.2011 15:08
miki1981 kaže...

I sad su brži intelovi core i3 procevi, najsporiji je brži od najbržeg Llanoa, ali je gpu na AMD-ovoj strani. Što je bilo i do sad. AMD sa integrirkom na ploči je uvijek bio bolji u GPU performansama...Core i3 uz to imaju i manji TDP, tako da se u principu za Intel tu nije puno promijenilo, i dalje imaju bolji i brži proc uz slabiju grafu. AMD ov problem je što za debelu većinu uredksih potreba Core i3 SB ispunjava apsolutno sve zahtjeve sa svojim GPU-om. Dok za kućne korisnike bi AMD mogao biti nešto bolji izbor, ali kako sam rekao sad će sve ovisiti o ukupnoj cijeni platforme.

Kad vec govorimo o segmentu di je i3 i Liano. Kazes da vecinu korisnika zadovoljava intelova grafika, jel si pomislio da bi te korisnike zadovoljila Lianova CPU snaga ? Vrlo vjerovatno. Cim netko kupuje i3 ili Liano - nije zahtjevan korisnik.

 

Po meni Intel je najbolji izbor za poslove tipa renderiranja, enkodiranja i sl ozbiljnije (kompliciranje) radnje, naravno i zesci overklok. Za ljude koji zive od toga.

Svi ostali koji nemaju prave koristi od svojih proceva, a zestoko stoje u obrani za AMD/Intel su obicna laprdala - doduse humoristicna laprdala :)

 

@dinamit - AMD sa svojim Opteronima drzi puno veci dio procesora u serverskom djelu nego sto drzi u desktop and others sa Athlonima, Phenomima...

 

(i ja se nadjem mnogo puta u njima jer ne mogu odoljet ne ubacit se u raspravu:)

BlueMax čet 30.6.2011 15:10
rebelsy kaže...

U mom PCu ti nije proc ni od AMDa ni od Intela vec od ovih Others...

 

{#}

ovdje se govori o trzistu racunala a ne o trzistu desktp PC-ja. Nadam se da znas da osim Intela i AMD-a postoje i drugi proizvodjaci procesora za racunala.