Hexfire sri 24.8.2016 11:01
0.o_qwerty kaže...
Hexfire kaže...

Je, ajmo se svi ravnat prema jednom Ameru kojem ne radi...

 stari mi imamo globalni prosjek od 5,6 Mbps, pametnom dosta.

 

informiraj se prvo prije nego napises glupost - >http://www.bug.hr/ostav/goran-vojkovic/97389.aspx

 I?

 

Osvrt je bio isključivo na tvoju glupost koju si napisao da ne radi na 50, temeljem jednog posta na random forumu. I onda lik ispod s istim providerom i routerom napiše da njemu uredno radi na 30. A dal će to raditi kod nas kako treba ili ne i za koliki broj korisnika na tih 5 koliko oni vele, vrijeme će pokazati.

0.o_qwerty sri 24.8.2016 11:20

slusaj bro, moras poradit na reading comprehension skillu. :) takvih primjera je more, uzeo sam prvi koji je izbacio google u rezulatima pretrazivanja i to ne s nekog "random" foruma nego sluzbenog sony-evog. uz paprenu cijenu (obzirom na ogranicenu ponudu igrica) i visoke zahtjeve za badwidthom i dobrom latencijom siguran sam da ce ovo postat veliki hit u hrvatistanu.

 

lijepi pozdrav.

Hexfire sri 24.8.2016 11:47
0.o_qwerty kaže...

slusaj bro, moras poradit na reading comprehension skillu. :) takvih primjera je more, uzeo sam prvi koji je izbacio google u rezulatima pretrazivanja i to ne s nekog "random" foruma nego sluzbenog sony-evog. uz paprenu cijenu (obzirom na ogranicenu ponudu igrica) i visoke zahtjeve za badwidthom i dobrom latencijom siguran sam da ce ovo postat veliki hit u hrvatistanu.

 

lijepi pozdrav.

 Ok stari, sve 5. Samo ti uživaj.

kapetan_ajkula sri 24.8.2016 12:10
0.o_qwerty kaže...

slusaj bro, moras poradit na reading comprehension skillu. :) takvih primjera je more, uzeo sam prvi koji je izbacio google u rezulatima pretrazivanja i to ne s nekog "random" foruma nego sluzbenog sony-evog. uz paprenu cijenu (obzirom na ogranicenu ponudu igrica) i visoke zahtjeve za badwidthom i dobrom latencijom siguran sam da ce ovo postat veliki hit u hrvatistanu.

 

lijepi pozdrav.

 Pa kazu u Europi ne Hrvtaskoj, sto se brines trolcino.

Santana sri 24.8.2016 14:44
nixass kaže...

ajmo sony, ps4 je x86 based, jel tolki problem portat igre na pc? ionak zivite od prodaje igara, konzole su taman negdje na 0

 Kolko ja znam PS4 se od pocetka prodaje sa profitom, kakvim takvim.
Osim toga zarađuju na PS+  i ostalim Sony servisima na konzoli i ide im vrhunski. Ne vidim zakaj bi se oni kao firma isli kockat sa PC-om

0.o_qwerty sri 24.8.2016 14:58

prodaje se s itekakvim profitom. pomnozite 40 milijuna s 350 dolara pa onda izracunajte kolko Uncharteda 4 za 60 dolara se mora prodat da bi se dostigla ta cifra. osim uncharteda4 i nisu se bas proslavili s vlastitim ekskluzivama (order je podbacio, i bilo ih je jos par uglavnom meh). jos kad dignu ps plus za 10 dolara eto ti veselja. sonyiju itekako odgovara zatvorena platforma, a portanje ekskluziva never ever PC friends. :)

nixass sri 24.8.2016 15:39
0.o_qwerty kaže...

prodaje se s itekakvim profitom. pomnozite 40 milijuna s 350 dolara pa onda izracunajte kolko Uncharteda 4 za 60 dolara se mora prodat da bi se dostigla ta cifra. osim uncharteda4 i nisu se bas proslavili s vlastitim ekskluzivama (order je podbacio, i bilo ih je jos par uglavnom meh). jos kad dignu ps plus za 10 dolara eto ti veselja. sonyiju itekako odgovara zatvorena platforma, a portanje ekskluziva never ever PC friends. :)

 prihod nije profit.

no, istina jest da sama konzola puno bolje financijskit stoji od ps3 kojem je trerbala koja godina da dodje do nule i nekog sitnog profita

0.o_qwerty sri 24.8.2016 16:16
nixass kaže...

 prihod nije profit.

no, istina jest da sama konzola puno bolje financijskit stoji od ps3 kojem je trerbala koja godina da dodje do nule i nekog sitnog profita

imali su profit i to mali jos otkad je konzola izasla. prodavala se za $399 dok je trosak komponenti iznosio oko $381 (za trojku si u pravu, $599 pocetna cijena / $805 komponente). nakon nesto vise od 2 i pol godine na trzistu ta je razlika veca, zato i niza cijena, a u pripremi je i slim verzija koja ce dodatno smanjit trosak proizvodnje. vijesti da sonyiju ide odlicno i da vecina profita dolazi upravo iz gaming divizije (prvenstveno prodaja ps4, a nedavno i veliki uspjeh novog uncharteda) imas po svim vecim sajtovima, cak je bug o tome nedavno pisao.

 

http://www.bug.hr/vijesti/playstation-zasluzan-78-sonyjevog-profita/154805.aspx

crazy_luđak sri 24.8.2016 21:03
Praetorian1 kaže...

Ja ne znam ko ce uopce htjet igrat igre preko streamanja, em ce jadno izlgedat i radit nikak. Cak je bolje onda gledat walktroughe na youtubu...

 Ovo. Slabo pratim pa sam se poveselio da će to bit neki dongle s kojim možemo igrat PS igre na PC-u. Tako naivno, tako naivno...

nixass sri 24.8.2016 22:51
Tony Marconi kaže...

https://hr.wikipedia.org/wiki/Dobit

 

Prihod je nešto sasvim drugo ....

 Dakle prodas 40m playstationa i sve kaj dobijes je dobit? Jos mi samo reci da ekonomiju studiras.

 

http://limun.hr/main.aspx?id=518886

 

Ukupni prihod (engl. total revenue) umnožak je ukupnog broja prodanih proizvoda /usluga i jedinične cijene proizvoda.

 


Dobit (engl. profit, njem. Gewinn) je financijski rezultat odnosno razlika između većih prihoda i manjih rashoda.

 

Ekonomija 101

 

 

0.o_qwerty čet 25.8.2016 00:05
nixass kaže...
0.o_qwerty kaže...

 samo se referiram na tvoje 40M x 350 dolara (il kolko vec), to nije profit

 sve pet, samo sam ti zelio naglasit da vec duze vrijeme takodjer zaradjuju jako dobro i na hardwareu (tocne brojeve imas u izvjestajima pa proguglaj). a i razvoj softwarea kosta, u igru npr. ulupaju 50-100 milijuna pa jos 200-300 za marketing tako da moraju prodat milijune kopija samo da vrate ulozeno. :)

funky0308 čet 25.8.2016 09:40

Naravno da ne. Moras malo bolje citati. Dolazi BT adapter za PC, sto znaci da cemo moci spojiti PS4 kontroler bezicno i u njega ukljuciti slusalice. Nitko nije rekao da se igre nece moci igrati drugim kontrolerima ili tipkovnicom i misem. Iako, članak je blesavo napisan, ispada da cemo dobiti sve Unchartede - necemo, dobiti ćemo PS3 igre, dakle ne remastere za PS4 ili zadnje naslove koji nisu izasli na PS3.

Tony Marconi čet 25.8.2016 11:07
nixass kaže...

 Dakle prodas 40m playstationa i sve kaj dobijes je dobit? Jos mi samo reci da ekonomiju studiras.

 

http://limun.hr/main.aspx?id=518886

 

Ukupni prihod (engl. total revenue) umnožak je ukupnog broja prodanih proizvoda /usluga i jedinične cijene proizvoda.

 


Dobit (engl. profit, njem. Gewinn) je financijski rezultat odnosno razlika između većih prihoda i manjih rashoda.

 

Ekonomija 101

 

 

 Ne, prodaš 40 plejstešna i nije profit odn. dobit ako nisi u plusu nakon tvojih (rezultat odnosno razlika između većih prihoda i manjih rashoda. ) ili mojih uplata poreza, doprinosa itd....

 

Ti si prodajom 40 plejki prvo ostvario PRIHOD a tek nakon napisanog možeš reći jesi li ostvario dobit odn profit.

 

Ja kao da zidu govorim tj pišem.

 

Sve što sam napisao ti ponavljaš ali na okrenuti način ?!

nixass čet 25.8.2016 11:31
Tony Marconi kaže...
nixass kaže...

 Dakle prodas 40m playstationa i sve kaj dobijes je dobit? Jos mi samo reci da ekonomiju studiras.

 

http://limun.hr/main.aspx?id=518886

 

Ukupni prihod (engl. total revenue) umnožak je ukupnog broja prodanih proizvoda /usluga i jedinične cijene proizvoda.

 


Dobit (engl. profit, njem. Gewinn) je financijski rezultat odnosno razlika između većih prihoda i manjih rashoda.

 

Ekonomija 101

 

 

 Ne, prodaš 40 plejstešna i nije profit odn. dobit ako nisi u plusu nakon tvojih (rezultat odnosno razlika između većih prihoda i manjih rashoda. ) ili mojih uplata poreza, doprinosa itd....

 

Ti si prodajom 40 plejki prvo ostvario PRIHOD a tek nakon napisanog možeš reći jesi li ostvario dobit odn profit.

 

Ja kao da zidu govorim tj pišem.

 

Sve što sam napisao ti ponavljaš ali na okrenuti način ?!

 da, zato pocni citat od pocetka di je i pocela rasprava o profitu i vidjet ces da ja to pisem od prvog posta a ti ulijeces ko padobranac usred "rasprave"

Tony Marconi čet 25.8.2016 23:48
Tony Marconi kaže...
nixass kaže...
 samo se referiram na tvoje 40M x 350 dolara (il kolko vec), to nije profit

Mi Hrvati imamo ljepšu riječ za profit a ta je, DOBIT

 

nixass kaže...

Ne, mi imamo ispravnu rijec -prihod, eng. revenue

Ne, zlato moje.

Referirao sam se na ovu tvoju izjavu da je PRIHOD = DOBIT (profit) a nije.

Vjerojatno si pogriješio u izričaju, no tako je ispalo.

 

A jake mi teme...

nixass pet 26.8.2016 01:15

Aj to boldano procitaj jos jednom, upravo tu govorim da to nije profit nego prihod.

TO NIJE PROFIT pise, kak sam drukcije trebo napisat?

Stvarno, rasprava je zakurac, svako svoje a pricamo o istom :p