Rhox sri 18.10.2017 14:26

Ode još jedna moguće super igra s pričom da bi se napravila još jedna openworld igra kojih na tržištu ima koliko hoćeš. U linearnu sp igru ne možeš ubaciti brdo DLC-ova pa je izgleda u tome također problem.

skank666 sri 18.10.2017 14:32
DeniZg kaže...

Kak ne možeš ubaciti DLC-ove u linearnu igru?

Mass Effect ih je imao napretek.

 Mass Effect? Linearna igra? 

OT: 

Još jedna lešina na hrpu EA-ovih studija kojih su si nabavili... Mogao bi i Bioware uskoro na toj "hrpici" završit...

Frk pet 20.10.2017 11:58

Dead Space je bio dobar serijal al, sve je to đaba kad je EA najveće 💩ce u gaming industriji.
Danas se igre rade profita a, ne zabave i to se najviše vidi kakve se sve danas igre izbacuju (čast izuzetcima) a,kakve su bile prije recimo desetak godina.

DeniZg pet 20.10.2017 12:22

Dead Space 2 je koštao 60$ milja, a prodao se u samo 4 milje primjeraka.

 

Veliki izdavači nisu humanitarne organizacije.

Ako procjene da je velik rizik, neće investirati (uz par časnih iznimaka poput Sony-a).

 

Za sve ostalo, tu je kickstarter.

 

EDIT: I kao što sam pretpostavio, zatvorili su studio jer nisu dobro vodili projekt.

Ista stvar je bila i sa ME Andromeda, ali su ipak uspjeli izbaciti igru. 

I prije toga sa SWTOR-om, na koji je isto potrošena hrpa para, a igra otišla u F2P za manje od godinu dana. 

 

Očito tamo u EA postavljaju voditelje projekata po babi i stričevima, potroši se hrpa para i onda skuže da nisu ništa napravili, a love nema.

 

 

 

Kill Frenzy pet 20.10.2017 13:39
Frk kaže...
Dead Space je bio dobar serijal al, sve je to đaba kad je EA najveće 💩ce u gaming industriji.
Danas se igre rade profita a, ne zabave i to se najviše vidi kakve se sve danas igre izbacuju (čast izuzetcima) a,kakve su bile prije recimo desetak godina.

 Radis li ti svoj posao iz profita ili zabave?

 

kakve su to igre bile prije desetak godina

skank666 pet 20.10.2017 14:46
DeniZg kaže...

Zašto misliš da se svih 4 milje prodalo po punoj cijeni?

 Naravno da ne mislim tako. Ono je gruba forumska matematika ali, u pravilu, prvi tjedan izlaska neke igre je najveća navala na neki naslov tako da ono... Zaradili su si oni, ne brini. Da nisu nebi vidili DS3 koji je opet bio krcat mikrotransakcijama. To je EA - najveći šit industrije novog kontinenta. 

DeniZg pet 20.10.2017 14:57
skank666 kaže...
DeniZg kaže...

Zašto misliš da se svih 4 milje prodalo po punoj cijeni?

 Naravno da ne mislim tako. Ono je gruba forumska matematika ali, u pravilu, prvi tjedan izlaska neke igre je najveća navala na neki naslov tako da ono... Zaradili su si oni, ne brini. Da nisu nebi vidili DS3 koji je opet bio krcat mikrotransakcijama. To je EA - najveći šit industrije novog kontinenta. 

 Kolege forumaši koji mislite da je EA Hitler, zaostali ste u 2013. godini.

 

Take Two je daaaaleko gora kompanija.

LINK 1

LINK 2

LINK 3

 

 

 

Granzon pet 20.10.2017 16:15
DeniZg kaže...

 Kolege forumaši koji mislite da je EA Hitler, zaostali ste u 2013. godini.

 

Take Two je daaaaleko gora kompanija.

LINK 1

LINK 2

LINK 3

 

 

 

 Većina AAA izdavača danas su kratko rečeno *upci koji uopće ne mare za kvalitetu nego samo za $$$.

Titula najšugavijeg se konstantno mijenja jer očito postoji neko interno natjecanje među njima tko će smisliti najodvratniji način kako još više zajebati kupca i isisati još više para od onih osnovnih 60 dolara kojih je već platio.

I onda se ljudi čude kako igre nisu nikad poskupile 

Danas za 60$ dobiješ pristup osnovnim stvarima u igri a sve ostalo moraš kupiti kroz dlc-ove, season passove i sad po novijem raznoraznim mikrotransakcijama.

 

 

 

A vidim da su ljudi već zaboravili ME: Andromedu koja je ugašena nakon samo 5 mjeseci a za tu igru nikad više patch neće izaći a to vrijedi i za multiplayer segment igre (to je naravno rečeno kasnije na streamu a nije nikad službeno objavljeno) koji je btw. jednom riječju loot boxes. Isti oni loot boxevi kao što će i nadolazeći Battlefront imati. 

Iskreno, nakon Andromede, zaobilazim u širokom luku bilo šta što bi uopće moglo imati miktrotransakcijski sustav, a Origin mi stoji na kompu čist zato što je ostao instaliran.

Ne vjerujem da ću ikada više išta kupiti što ima EA logo na sebi, pa čak niti sljedeće BF-ove ali za njih mi je ionako lako jer će sa sljedećom iteracijom sigurno biti ubačen i daleko značajniji mikrotransakcijski sustav nego što je to sad u slučaju Bf1.