Byron čet 26.9.2019 19:07

Nije ovo ulaganje u razvoj jednog proizvoda, već u nove tehnologije za sljedeće generacije uređaja, a prototip samo služi za demonstraciju istih, ali i za marketing, ali i za uvjeravanje partnera da rade na nečemu konkretnom, a ne samo da im kradu znanje ...

Kameru 108 Mpx su razvijali sa Samsungom , ekran s Visionix-om i tko zna što sve ne i s kim. Jedan te isti ekran se može upotrijebiti u mobitelu s preklopom , ali tu još nisu našli rješenje stakla koje će biti tvrdo kao safirno , a gibljivo kao folija ili u ovome mobitelu gdje savitljivost pomaže kod sastavljanja, a onda ga nekako treba ugurati u stakleno kučište i više se nikad ne mora savijati osim kod popravka...

Byron čet 26.9.2019 19:16

Osim toga možda se nađe 100 000 ljudi koji su spremni imati ovako nešto samo zato što se to ne može kupiti i skupo je i sva sredstva uložena u razvoj su vračena, a možda ih se nađe i 10 puta više i evo zarade...

T700 čet 26.9.2019 20:15

ovo je samo uvod u buduče smartphoneove. Skupo je, ali ide u smjeru pristupačnom smarthoneu.

 

Sviđa mi se i Xiaomijev foldable smartphone, puno bolje je od samsungovog, jer se ne najbolje iskoristi ekran i najbolje se savija. Pod najbolje savijanje sam mislio, samsungov se savija kao knjiga, a xiaomijev prema van i najmanje se lomi ekran. Kod samsunga se sa novim šarkama kod šarka ne savije do kraja i izgleda bedasto.

 

Fulcrum čet 26.9.2019 21:20
T700 kaže...

ovo je samo uvod u buduče smartphoneove. Skupo je, ali ide u smjeru pristupačnom smarthoneu.

 

Sviđa mi se i Xiaomijev foldable smartphone, puno bolje je od samsungovog, jer se ne najbolje iskoristi ekran i najbolje se savija. Pod najbolje savijanje sam mislio, samsungov se savija kao knjiga, a xiaomijev prema van i najmanje se lomi ekran. Kod samsunga se sa novim šarkama kod šarka ne savije do kraja i izgleda bedasto.

 

 Da, super je stvar sto se savije prema van pa je display izlozen udarcima, grebanju i svemu ostalome.

just_dont pet 27.9.2019 01:13

ovo je samo prese...... nista korisno od ovog, jednostavno covjek ne moze odjednom gledati i prednji ekran i straznji i ovaj sa strane, nema smisla. ako bi se kladio, sljedeca revolucija bi meni bila razvoj stvarno user friendly naocala koje projiciraju sliku direkt u oko, nesto kao google glass samo kompaktnije i da bolje izgleda. da je Jobs ziv kladim se da bi on sad radio na tome.

 

da imas dobar AR i da imas sliku koja je velicine TVa a ne ovi mali ekrancici od mobitela. to bi bila revolucija, ovo sve ostalo je samo mlacenje mrtvog konja

SamoPitam3 pet 27.9.2019 01:20
southy kaže...

I jest puno i nije - kad se uzme u obzir da je MS samo za Windows Phone 7 utrošio pola milijarde dolara prije 10 godina onda ovo ispada sića.

 Imas ti neki link za ovo (a ne klikbajt nagadjanja) ili si cuo od Katice koja cisti obliznju birtiju ? Cisto pitam jer mi je nepojmljivo da je toliko para utuceno u WP7. Mislim, pola milijarde $ ?!?!?!

southy pet 27.9.2019 15:21
SamoPitam3 kaže...
southy kaže...

I jest puno i nije - kad se uzme u obzir da je MS samo za Windows Phone 7 utrošio pola milijarde dolara prije 10 godina onda ovo ispada sića.

 Imas ti neki link za ovo (a ne klikbajt nagadjanja) ili si cuo od Katice koja cisti obliznju birtiju ? Cisto pitam jer mi je nepojmljivo da je toliko para utuceno u WP7. Mislim, pola milijarde $ ?!?!?!

Imam, nikad ne izmišljam takve stvari:

 

https://www.theguardian.com/technology/blog/2010/sep/01/windows-phone-7-costs-billions

 

https://www.pcworld.com/article/204306/windows_phone_7_to_get_half_a_billion_dollar_marketing_blitz.html

 

https://www.engadget.com/2010/10/18/microsoft-to-spend-a-billion-marketing-windows-phone-7-and-kinec/?guccounter=1&guce_referrer=aHR0cHM6Ly93d3cuZ29vZ2xlLmNvbS8&guce_referrer_sig=AQAAAEK9Ri3uc_GQetHXyaCPXUtPOKA6EQQra8rTuclBKKvCiH6wOAwaB6y3ElFxfQaFZvbji-EuwMyy6l2i0Y-Zl1ZnUn0VXNEBC4dBZjWZ0zsISC9sVOxhfCoMtrHGFp3mZ18KtzCmHT4ys4-Akla5E0MzU_jCidii778LRHHBk8f3

 

Po nekim izvorima je to samo za marketing, po nekima za sve tako da sam se opredijelio za konzervativniju varijantu. Možeš guglati ako ne vjeruješ

 

SamoPitam3 sub 28.9.2019 00:15

Sva tri linka se pozivaju na isti izvor - TechCrunch. Ne znam. Meni je to nekako previse, bar za onaj finalni proizvod koji smo dobili. No, kako god.

g29log sub 28.9.2019 01:15

Zasto se ovako pisu vijesti? Procitam naslov, onda ispod njega text, i zadnji dio vijesti isti taj text...  Mogli ste napisati samo naslov i nista ne napisati kada ga se klikne. Stvarno glupo i zavaravajuce.