Čitatelj čet 9.1.2020 08:47

Jucer sam bas gledao malo vise taj proizvod - dizajn je takav, da je sve zapravo "nemodularno" sa standardnim

hardwareom (osim graficke kartice).

 

1. Napajanje - nema standardne konektore (osim 6+2/8-pin za grafiku)

2. "Ploca" na koju se sve spaja - radi samo Razer/Intel, ne pase nista drugo

3. "AIO" PC od Intela koji se ugradjuje, nema alternative.

 

Zamisljeno je da se ne mora puno "dirati" kod nadogradnje ili popravka - a kad trebas promjeniti RAM,

CPU ili SSD - postoje dvije opcije:

A: Kupuje se cijeli modul, a stari se baca (skupo vjerovatno)

B: Komplicirano za rastaviti, nadograditi i sastaviti (povoljnije, ako)

 

I u slucaju da su bitni podatci, opet se mora cijeli "AIO" modul rastaviti, da bi se doslo do SSD-a (u slucaju da AIO jedinica krepa).

 

Po meni, Razer se ugledao na male ITX konfiguracije koje su popularne, tipa Dan A4, S4, Kolink kuciste itd.

Idu na zaradu, a to "jednostavnost" za korisnika je prodavanje magle - tu je jednostavno samo zaaditi, i nista vise od toga.

Čitatelj čet 9.1.2020 09:01

I nije trajno, tj. kontrola kvalitete je mizerna. A i garancija od 12 mjeseci je vic.

(neke stvari su podigli na 24 mj, uz registraciju i zajebancije, sto je vic, s obzirom koliko su njihovi proizvodi cjenovno rangirani)

 

I sam Linus Sebastian, koji koristi vecinu Razer hardwarea kaze "Razer has quality control issues".

Ne u smislu da je proizvod los, nego da nije trajan. Od 14 Bladeova koje su podjelili zaposlenicima,

sve su ih popravljali bar jedanput, a neke i vise puta.

 

No to sad nije bitno za ovu temu - bitno je da je ovo lazno predstavljanje proizvoda,

koji je sve samo ne "lagan za upgrade". Ovdje je upgrade - zamjena svega - dakle lagano za preplatiti.

wyks čet 9.1.2020 10:48

Fora za CES, ali bespotrebno.

 

Ako ti se ne da, ili nisi sposoban sloziti vlastito racunalo, gle cuda ima 300 ducana samo u Hrvatskoj koja nude slaganje racunala besplatno, kao i zamjene radi kvara ili nadogradnji.

Cak je sve vise i gotovih rjesenja velikih proizvodjaca koji nude milijun opcija customizacije.

 

Kome se pored svega navedenog isplati ulagati u posve novi standard, nije mi jasno, s time da su slicna rjesenja gdje je CPU bio na daughterboardu vec vidjena ali nisu zazivjela. Pored svega, to ne moze biti jeftinije od klasicnog racunala, a i urgadjene komponente su sa laptopa, pa je pravi laptop sa USB-C/Thunderboltom i dockom puno bolje rjesenje.

Envy pet 10.1.2020 17:58

Meni ovo kućite jako jako dobro izglda a i cijenom jednom kada ga nafljavite komponentama (mislim RTX 2080) nema potrebe nadograđivati.

Samo tako mi lijepo izgleda da ne bi tolerisao prašinu koja će se odmah početi pojavljivati u unutrašnjosti kućišta, pogotovo na staklu. Nije ni veliko. Idealno pored dva QHD 27" Dell-a.