klimama sri 1.12.2021 07:50

Zato Fatinu šifru nisu mogli provaliti na poslu čak i kada im je ovna rekla koja je.

 

Fata u samoizolaciji i zovu je iz firme da im kaže šifru od svog računala, jer trebaju nešto napraviti na njemu.

Kaže Fata: Šifra je velkom.

Pišu oni velkom, Wellcome, Well come, Welcomme, Velcome… ništa ne prolazi.

Zovu ponovno Fatu: Koliko ti šifra ima slova?

  • - Pa jedno.
  • - Kako jedno?
  • - Pa rekla sam vam, veliko M.
all_or_nothing sri 1.12.2021 08:14

i za 12345 bi vrijeme probijanja bilo izraženo u godinama ako ograničiš broj pokušaja na jedan u npr. minuti. 🙄

imam mali sustav zaštićen automatskim blacklistama i bannam sve ip adrese koje fulaju 2 logina u 5 minuta, a broj pokušaja ograničim na 1 u minuti. 

i mir.

Thinker sri 1.12.2021 08:26

S ovim pričama oko lozinki uvijek se sjetim prvih Thinkpada s čitačem otiska prsta. Uglavnom, na jednom forumu tip piše tip iz Engleske, imao je postavljenu tu zaštitu i uvijek je ulazio u Windowse s otiskom prsta, u međuvremenu je čak i password zaboravio. Jednog dana se igrom slučaja porezao točno posred kažiprsta s kojim je otključavao laptop i iduća 3-4 dana je, prema vlastitom opisu, sjedio kao mulac uz laptop čekajući da mu rana zaraste.  

špatula sri 1.12.2021 08:29
all_or_nothing kaže...

i za 12345 bi vrijeme probijanja bilo izraženo u godinama ako ograničiš broj pokušaja na jedan u npr. minuti. 🙄

imam mali sustav zaštićen automatskim blacklistama i bannam sve ip adrese koje fulaju 2 logina u 5 minuta, a broj pokušaja ograničim na 1 u minuti. 

i mir.

 

Ne možeš ograničiti broj pokušaja ako netko dođe do hasheva lozinki, što se i događa.

Ajar sri 1.12.2021 08:39

141 mi je jasan ali 188 ne baš (ima nekakva priča iza toga, jamčano). i kaj fali 123456? to je tradicionalna, pouzdana, jednostavno pamtljiva, stabilna i poštena lozinka. ako je dobra tolikima, dobra je i meni. 

barisic_sb sri 1.12.2021 09:33

Može li mi netko malo stručniji pojasniti ovo vrijeme potrebno da se probije lozinka. Pa je negdje 1 sekunda, a negdje 5 minuta. Što to konkretno znači i na kakve načine probijanja se tu misli? Znam da postoje oni brute force načini pogađanja lozinke, ali zar većina servisa nema zbog toga ono ograničenje koliko se puta može upisati kriva lozinka???

Nemon sri 1.12.2021 09:54
all_or_nothing kaže...

i za 12345 bi vrijeme probijanja bilo izraženo u godinama ako ograničiš broj pokušaja na jedan u npr. minuti. 🙄

imam mali sustav zaštićen automatskim blacklistama i bannam sve ip adrese koje fulaju 2 logina u 5 minuta, a broj pokušaja ograničim na 1 u minuti. 

i mir.

 
Ti mislis da se passwordi napadaju tako sto ljudi klikaju na neki interface pa jedan po jedan se isprobava? :)

Znaci ne.

Zamisli si da imas password file (file u kojem su svi passwordi zapisani) i da to vrtis na svojem racunalu (ili super racunalu), nema nikakvog limita i slicno. Vrtis koliko god mozes brzo.

Nemon sri 1.12.2021 09:59
barisic_sb kaže...

Može li mi netko malo stručniji pojasniti ovo vrijeme potrebno da se probije lozinka. Pa je negdje 1 sekunda, a negdje 5 minuta. Što to konkretno znači i na kakve načine probijanja se tu misli? Znam da postoje oni brute force načini pogađanja lozinke, ali zar većina servisa nema zbog toga ono ograničenje koliko se puta može upisati kriva lozinka???

 
Procitaj prvo ovo:

https://www.techtarget.com/searchsecurity/definition/shadow-password-file

Znaci passwordi se ne "napadaju" kao u "filmu" gdje netko tipka nesto u neki interface. To je samo da izgleda cool, to uopce nije tako in real world.

Procitaj si ovo:

How to Crack Shadow Hashes After Getting Root on a Linux System « Null Byte :: WonderHowTo

franjo tahy sri 1.12.2021 10:44
keke13 kaže...

Već sam stavio negdje na forumu ali neka se ponovi slikica da ljudi nauče,

nije mi jasno zašto za 7777777 treba 3 godine...

 

 

To sam i ja htio znati.

Možda algoritam ima pauzu od mjesec dana između pokušaja...

 

Ovo je kraj sri 1.12.2021 13:12

A šta su čedne te lozinke!
Lozinku pišem u najvećoj intimi, tu mogu bez da drugi gledaju izraziti svoj unutarnji svijet ("PunicaMiJeLuda", "GuzimSusjedu", "NisamVecDanima"). Čitam ove lozinke i najprositja je: banana

encoding sri 1.12.2021 14:51
barisic_sb kaže...

Može li mi netko malo stručniji pojasniti ovo vrijeme potrebno da se probije lozinka. Pa je negdje 1 sekunda, a negdje 5 minuta. Što to konkretno znači i na kakve načine probijanja se tu misli? Znam da postoje oni brute force načini pogađanja lozinke, ali zar većina servisa nema zbog toga ono ograničenje koliko se puta može upisati kriva lozinka???

 

all_or_nothing kaže...

a do tog file-a dolaziš kako?

ako su ti potrebne root ovlasti da ga dobiješ, znači da si već unutra do jaja.

 

no ok, nije moje područje pa se predajem.

 

franjo tahy kaže...
keke13 kaže...

Već sam stavio negdje na forumu ali neka se ponovi slikica da ljudi nauče,

nije mi jasno zašto za 7777777 treba 3 godine...

 

 

To sam i ja htio znati.

Možda algoritam ima pauzu od mjesec dana između pokušaja...

 

 Već sam jednom pisao o temi pa ću se drznuti ponoviti link na taj post, koga zanima :)

Miro sri 1.12.2021 15:36
Ovo je kraj kaže...

A šta su čedne te lozinke!
Lozinku pišem u najvećoj intimi, tu mogu bez da drugi gledaju izraziti svoj unutarnji svijet ("PunicaMiJeLuda", "GuzimSusjedu", "NisamVecDanima"). Čitam ove lozinke i najprositja je: banana

 Površno si istražio listu, baci oko na 141, 188...

Miro sri 1.12.2021 15:56
keke13 kaže...

Već sam stavio negdje na forumu ali neka se ponovi slikica da ljudi nauče,

nije mi jasno zašto za 7777777 treba 3 godine...

 

 

 

franjo tahy kaže...
keke13 kaže...

Već sam stavio negdje na forumu ali neka se ponovi slikica da ljudi nauče,

nije mi jasno zašto za 7777777 treba 3 godine...

 

 

To sam i ja htio znati.

Možda algoritam ima pauzu od mjesec dana između pokušaja...

 

 

 Tako doista piše u izvornom dopisu, ali sigurno se radi o grešci - s obzirom na rezultat koji navode na globalnoj listi, pa je u skladu s time naknadno revidirano.