učo pon 15.10.2018 15:18

Pa što ga onda ne naprave da bude tanak kao list papira, kada im smeta 3,5 mm audo priključak. Samo prave gluposti, guraju tamo gdje ne treba pa će im se valjda jednog dana to obiti o glavu. Stvarno mi nije važno ako je tablet 1-2 mm deblji ako će na konto te "debljine" imati priključke koje treba imati, a uz to i malo više prostora za neku veću bateriju za bolje vrijeme autonomije.

BarbaVeli pon 15.10.2018 18:00
ATJLučko kaže...

Utvaram si da će biti “problematični” za svakodnevnu uporabu ?! 

Pitam se pitam, kakva konstrukcija i legura mora biti upotrijebljena da se ne “presavije”?!?! 

 

 

Taj se problem naveo kao mogući kad je izišao prvi iPad. Međutim, tablet će se stanjiti za svega 2 mm iliti za 3,2% debljine. Kao dugogodišnji korisnik mogu potvrditi da na dvama iPadovima koje sam imao i koje još imam nema nikakvih problema sa savijanjem.

 

njuznjuz pon 15.10.2018 18:07

Krajnji cilj je ocito izbacit sve kablove, otezat zivot svima, zaradit lovu. Uskoro maknut lightning, samo bezicno punjenje, samo bluetooth slusalice, sinkronizacija preko clouda i to je to. Samo ne znam koje koristi od svega toga

footballer pon 15.10.2018 19:36

Čekam Macbook Air kojeg možda najave, pošto planiram update, ali kako je krenulo, imat će 1 port za kojeg će se morati nadoplatiti, a bit će toliko tanak da će imat 1ghz mobile procesor lol.. Nekako prebrzo forsiraju tu veličinu tj debljinu, smanjuju je sve brže i brže, a tehnologija, pogotovo hlađenje, nikako ne stiže njih. Šteta..

volegradele pon 15.10.2018 21:59

Korisnik sam iPhona i iPada vec godinama,ne radi toga sto je Apple dobar nego jednostavno cijela firma mi je na iOSu.Vrlo sam zadovoljan iPadom i imao sam od prve do zadnje generacije.Ali brate sta ovo radi Apple u zadnje vrime nije normalno,odnos prema kupcima,garancija od 1 godine,izbacivanje 3,5 mm audio jacka,usporavanje starih mobitela..ima toga jos da ne nabrajam ,stvarno prejadno za tako veliku kompaniju!

MujagaWudakhi pon 15.10.2018 22:07

ono što me odbija od ovih ideja je da će mnogi muzičari, dj, producenti i artisti općenito u music svijetu prestati koristit iPad koji je do sad bio vrhunska sprava za virtualne instrumente, live nastupe i sl, baš zbog toga audio priključka...baš su debosi ... Android mi je vrh ali iOS je jedini u sferi mjuze bio aktualan na profi nivou kad pričamo o stvaranju mjuze i produkciji , a ovime si zatvaraju vrata za velik broj usera u budućnosti jer neće skoro 3,5mm i 6,3mm jackovi biti izbačeni iz audio opreme...

 

nek se jebu

MrBlc pon 15.10.2018 22:16
ATJLučko kaže...

Utvaram si da će biti “problematični” za svakodnevnu uporabu ?! 

Pitam se pitam, kakva konstrukcija i legura mora biti upotrijebljena da se ne “presavije”?!?! 

Ti si napisao nešto negativno o Appleu? Idem loto uplatiti, očito se danas događaju nevjerojatni događaji ;-)

 

MujagaWudakhi kaže...

ono što me odbija od ovih ideja je da će mnogi muzičari, dj, producenti i artisti općenito u music svijetu prestati koristit iPad koji je do sad bio vrhunska sprava za virtualne instrumente, live nastupe i sl, baš zbog toga audio priključka...baš su debosi ... Android mi je vrh ali iOS je jedini u sferi mjuze bio aktualan na profi nivou kad pričamo o stvaranju mjuze i produkciji , a ovime si zatvaraju vrata za velik broj usera u budućnosti jer neće skoro 3,5mm i 6,3mm jackovi biti izbačeni iz audio opreme...

Ako ćemo pravo, ako ciljaš na profi nivo i iz nekog razloga stvarno moraš koristiti tablet, onda bi ga trebao spojiti na neki eksterni DAC, tako da ti 3,5 mm jack treba manje nego prosječnom korisniku koji bi povremeno pogledao film sa slušalicama.

MujagaWudakhi uto 16.10.2018 14:40

u kombinaciji sa lightning to USB adapterom + audio jackom , na starijim iPadovima si mogao spojiti vrhunsku audio karticu(class compliant) i raditi čuda  - što ekipa i radi....

jedno koristiš za input, jedno za outpit i vice/versa ili neki drugi combo.... u svakom slučaju, audio jack će sigurno faliti ne samo za sluške nego za puno više od toga

brada09 uto 16.10.2018 23:51
MrBlc kaže...
MujagaWudakhi kaže...

ono što me odbija od ovih ideja je da će mnogi muzičari, dj, producenti i artisti općenito u music svijetu prestati koristit iPad koji je do sad bio vrhunska sprava za virtualne instrumente, live nastupe i sl, baš zbog toga audio priključka...baš su debosi ... Android mi je vrh ali iOS je jedini u sferi mjuze bio aktualan na profi nivou kad pričamo o stvaranju mjuze i produkciji , a ovime si zatvaraju vrata za velik broj usera u budućnosti jer neće skoro 3,5mm i 6,3mm jackovi biti izbačeni iz audio opreme...

Ako ćemo pravo, ako ciljaš na profi nivo i iz nekog razloga stvarno moraš koristiti tablet, onda bi ga trebao spojiti na neki eksterni DAC, tako da ti 3,5 mm jack treba manje nego prosječnom korisniku koji bi povremeno pogledao film sa slušalicama.

 

pa zapravo i ne. ipad ima dovoljno dobar izlaz za slusalice. kad sam radio live sound jednom bendu spojio sam ipad direktno u mixer kao i analognu klavijaturu s kojom sam imao puno vise problema (zujanje) nego s ipadom.

brkas muzicare i audiofile. muzicarima je sasvim dobar ipadov izlaz jer ne zuji, ne šumi i zvuci dovoljno dobro, a audiofilima eh...