nikola uto 5.5.2020 21:57
Ajar kaže...

a ako nema dijakritika, postoje (besplatni) programi za uređivanje fonta, kao što je. samo se pazi gdje prema rasporedu dolaze šđčćž, kopira se sdcz i docrtaju kvačice. 

 tako je, ko na matorim nadgrobnim pločama kad su se udarali zarezi umjesto dijakritičke kvake na ć, odnosno dva za č.

nema toga šta švaba ne izmisli, a mi da ne iskoristimo! ;-)

 

mGT sri 6.5.2020 08:40
nikola kaže...
Ajar kaže...

a ako nema dijakritika, postoje (besplatni) programi za uređivanje fonta, kao što je. samo se pazi gdje prema rasporedu dolaze šđčćž, kopira se sdcz i docrtaju kvačice. 

 tako je, ko na matorim nadgrobnim pločama kad su se udarali zarezi umjesto dijakritičke kvake na ć, odnosno dva za č.

nema toga šta švaba ne izmisli, a mi da ne iskoristimo! ;-)

 

 Ne samo iskoristimo već i unaprijedimo

Zechina sri 6.5.2020 13:33
Ajar kaže...

a ako nema dijakritika, postoje (besplatni) programi za uređivanje fonta, kao što je. samo se pazi gdje prema rasporedu dolaze šđčćž, kopira se sdcz i docrtaju kvačice. 

 

Upravo tako, s time da su BirdFont ili Glyphr Studio (web/desktop) jednostavniji za uporabu od FontForge (a dostatni za ovaj copy&paste). Također rade na svim platformama.

 tako je, ko na matorim nadgrobnim pločama kad su se udarali zarezi umjesto dijakritičke kvake na ć, odnosno dva za č.

nema toga šta švaba ne izmisli, a mi da ne iskoristimo! ;-)

 
U pravilu ne treba docrtavati, kopiraju se kvačiće s nekog drugog slova (i crtica za Đ/đ).

Ajar sri 6.5.2020 19:39
Zechina kaže...
Ajar kaže...

a ako nema dijakritika, postoje (besplatni) programi za uređivanje fonta, kao što je. samo se pazi gdje prema rasporedu dolaze šđčćž, kopira se sdcz i docrtaju kvačice. 

 

Upravo tako, s time da su BirdFont ili Glyphr Studio (web/desktop) jednostavniji za uporabu od FontForge (a dostatni za ovaj copy&paste). Također rade na svim platformama.

 tako je, ko na matorim nadgrobnim pločama kad su se udarali zarezi umjesto dijakritičke kvake na ć, odnosno dva za č.

nema toga šta švaba ne izmisli, a mi da ne iskoristimo! ;-)

 
U pravilu ne treba docrtavati, kopiraju se kvačiće s nekog drugog slova (i crtica za Đ/đ).

 To, majstore! Dobro se vratio! 

Zechina čet 7.5.2020 22:44

Samo privremeno, ispraviti koju krivu Drinu 

Čekam da prođe ovaj aktualni pump'n'dump sa bitkonjom kako se ne bi morao svađati sa uredništvom ;)
Sad će Murica poletjeti u nebo, za koji mjesec, pa ćemo vidjeti hoće li kriplo doista biti "store of value", poput zlata npr.