ATJLučko pet 22.12.2023 16:06

Ako bi muzika bila kvalitetnijeg zvuka, signala, odnosi li se to na muziku što sam ja downloadao na moj MBP, ili onu koju ”mogu” slušati na službenoj aplikaciji ?!?! 

Obzirom vidim da je sučelje tipa Windoza, koliko to ima smisla, obzirom nisam istina pretjerano niti tražio, ukoliko moram/trebam i nju plaćati, jednom za svagda ili kroz kakvo kamatarenje svaku godinu nekoliko €urića viška?!?! 

Laca pet 22.12.2023 16:41

Mac je odličan komad hardwarea, dok softverski zaostaje do te mjere da ga čak i Windowsi šišaju, odavno. O Linuxu da ni ne govorim. WM je toliko loš da nakon desetljeća korištenja "normalnih" sistema, prelaskom na Mac imaš dvije opcije. Prodaj ga ili instaliraj ovo.

pqweasdyxc pet 22.12.2023 17:32
Laca kaže...
Mac je odličan komad hardwarea, dok softverski zaostaje do te mjere da ga čak i Windowsi šišaju, odavno. O Linuxu da ni ne govorim. WM je toliko loš da nakon desetljeća korištenja "normalnih" sistema, prelaskom na Mac imaš dvije opcije. Prodaj ga ili instaliraj ovo.

 Slažem se. Macos je za edgy programere i čitanje novina.

pqweasdyxc sub 23.12.2023 12:15
VladRi kaže...
zaostaje softverski u čemu? dajte konkretne primjere?
Candy crush saga koja se sama instalira se ne računa!
edit: ovo bas probam pa javim :D

 Nije da fali softvera nego je softver loš. Loš file manager, loš app store, najgori unix package manager, najgori window managment, loše dizajnirano sučelje, nije više rock stable. Linux je puno bolja opcija.

VladRi sub 23.12.2023 14:37
pqweasdyxc kaže...
VladRi kaže...
zaostaje softverski u čemu? dajte konkretne primjere?
Candy crush saga koja se sama instalira se ne računa!
edit: ovo bas probam pa javim :D

1. Nije da fali softvera nego je softver loš  .2. Loš file manager, 3. loš app store, 4. najgori unix package manager, 5. najgori window managment, 6. loše dizajnirano sučelje, 7. nije više rock stable. 8. Linux je puno bolja opcija.

 Ne bih se bas slozio sa ovime (have in mind da mi je Linux zadnjih 5 godina main driver)

 

1. ne znam na koje tocno mislis, ali, meni na mac-u SAV video / dj softver koji koristim radi bolje

2. da, file manager je malo retardiran ako si se navikao na pc/win - jer enter je jebeni rename (wtf) - ali kada naucis shortcute (cmd - O, Q, W, M) radis sasvim jednako brzo kao na PC-u (jebiga, razlika postoji...)

3. Iskreno, nikad ga zapravo nisam koristio - manje vise dmg/pkg, a budim realni - šta je je windows app store bolji? come on...

4. a ono... nemam pojma... valjda... (jako subjektivno ali ok)

5. DA, apsolutno (window snap je paid feature - W T JEBENO F)

6. Po meni ne, zapravo mislim da je super dizajnirano jer recimo cmd + , je preferences u kojem god softveru se nalazio (i tako je za hrpu drugih stvari) - samo jebiga, trebas se naviknuti

7. Pa meni nikad nije crashao... doslovno - recimo win a imam doslovno najbolje AMD komponente od prije 2 godine crasha svako toliko kada udjem malo game-at u njega (+ jebiga, VR mi ne radi na linuxu)

 

8. Linux je bolja opcija?  (kažem, na linuxu sam stalno) - ne znam, za koga? Za mame i none koje idu na facebook i psihopate kojima je svaka druga naredba ctrl-alt-t (ili ctrl-alt-F2 :)) jer bez toga ne ide...

 

 

Entry Point sub 23.12.2023 16:45

Sve ovisi na što ste naučeni uz neke osnovne činjenice. Na mac-u je stvarno file manager ubi bože, i onda još žele glumiti posebne pa nema cut-a i slične gluposti kao new file itd. Interface je malo outdated, bez obzira na blur i ascending boje. Sve ostalo su aplikacije. 3rd party radi slično svugdje, njihove nativne su dovoljno dobre i integrirane.

 

Sve je na kraju krajeva na vama.

VladRi sub 23.12.2023 16:57

pa ima cut... samo sto jebiga, logika je kopiraj - pa onda ili paste ili cut paste (cmd-c, a onda cmd-v ili cmd-opt-v)... ono, drugacija logika... ali brijem da im je to oduvijek... (i might be wrong though...)

Laca sub 23.12.2023 17:49

Ono šta mene najviše nervira je WM. Window snaping uopće ne postoji, zatvaranje aplikacije - kako? 😂, show hide aplikacije klikanjem na ikonu u taskbaru - ne ide to tako??, app preview on hover - nema ga, minimize window - wtf 🤪, debilni neupotrebljivi file manager, i još puno toga.

Ne pričam o stabilnosti sustava i ostalim sranjima kao spomenuti app store.

VladRi sub 23.12.2023 18:35
Laca kaže...
Ono šta mene najviše nervira je WM. 1. Window snaping uopće ne postoji, zatvaranje aplikacije - kako? 😂, 2. show hide aplikacije klikanjem na ikonu u taskbaru - ne ide to tako??, 3. app preview on hover - nema ga, minimize window - wtf 🤪, 4. debilni neupotrebljivi file manager, i još puno toga.

Ne pričam o stabilnosti sustava i ostalim sranjima kao spomenuti app store.

1. snapping je horor apsolutno istina. 

2. sakrijes app tako da kliknes misem bilo gdje pored start menia (kakogod to oni vec zovu). 

3. a sto se tice preview-a svaki app koji je otvoren ti je odmah preview-an na desnoj strani start menia.

4. nije neupotrebljiv nego drugaciji, ako te nervira (don't get me wrong, slazem se) - instaliras bilo koju alternativu (commander one recimo - koji je free), itd

 

Kuzim da mac nije za svakog, i ako si iz pc/linux svijeta moze biti "glupo" rijesenje, ali pljuvati po necemu da ne valja samo zato sto je drugacije je u najmanju ruku glupo (jadno?). Ne svidja ti se - ne koristis i bok...

Laca sub 23.12.2023 19:02

Ne pljujem, samo kažem šta mi smeta i zašto mislim da je os "zaostao". Jednostavno je drugačiji od svega šta sam koristio (zadnjih 6+ godina isključivo na linuxu) i to je ok. Neke stvari koje su normalne na Windowsima i Linuxu, na Macu uopće ne postoje ili su loše implementirane. Naravno da je nekome sve to super, a nekom ne. Meni nije.

Za fanboye, da ne bi bilo da hejtam, imam iphone i idući telefon će isto biti iphone 😁

VladRi ned 24.12.2023 01:26
Laca kaže...
Ne pljujem, samo kažem šta mi smeta i zašto mislim da je os "zaostao". Jednostavno je drugačiji od svega šta sam koristio (zadnjih 6+ godina isključivo na linuxu) i to je ok. Neke stvari koje su normalne na Windowsima i Linuxu, na Macu uopće ne postoje ili su loše implementirane. Naravno da je nekome sve to super, a nekom ne. Meni nije.

Za fanboye, da ne bi bilo da hejtam, imam iphone i idući telefon će isto biti iphone 😁

 fair enough!

Entry Point pon 25.12.2023 10:21
VladRi kaže...

pa ima cut... samo sto jebiga, logika je kopiraj - pa onda ili paste ili cut paste (cmd-c, a onda cmd-v ili cmd-opt-v)... ono, drugacija logika... ali brijem da im je to oduvijek... (i might be wrong though...)

 Ma znam, ali ako briju na user friendly OS, ovo je daleko od user friendly. Ne znaju što bi, malo bi htjeli biti Unixoid, malo super friendly i onda dobiješ ovakve nebuloze. Ali na kraju krajeva, macOS im je zadnja rupa na svirali jer najmanje novaca donosi, i to svi kritiziraju. Više se bave hardware-om (koji je vrhunski), nego OS-om. Jbg, iPhone i iPad su im zarada (uz sve što dolazi s njima i app store-om), macbook baš i ne.

 

No kao i kolega gore, da ne ispada da pljujem, linux mi je glavni OS od davne 2003, prošao sam sve muke s njim do današnje točke kad je jedan Ubuntu vrlo stabilan, zreo i poprilično lijep desktop OS. Imam i mekbuk, ajfon, i windows 11 mašinu. Samsung galaxy buds, airpods, garmine itd