Visak pon 22.6.2020 10:41

I mistične objave se mogu mjeriti. Gospa se u Lourdesu ukazala 18 puta, a u Međugorju svaki dan desetljećima. Jasno je da je naša Gospa jača i vitalnija od francuske.

 

A i sam fenomen je prilično dobro objašnjan. Oba mjesta su zgrnula milijune od toga.

 

Drago mi je da Dario, koji ima smisla za edukaciju, piše njige za školu. Nadam se da su zanimljivije nego što su bile naše.

PzKpfw pon 22.6.2020 18:53

 

Radujem se ovome serijalu, te ga podržavam. Čini mi se da će isto tako biti i sa strane većine naših forumaša i čitatelja.

Doduše, neće se svi javiti u komentarima, ali više je onih koje ovo zanima, a manje onih koji su ovdje zalutali.

 

Super mi je ovaj tekst od profesora Daria, te se isto tako sa nestrpljenjem očekujem druge tekstove.

 

Profesor Walter Lewin je vrlo zanimljiv i gledao sam neke njegove snimke sa YT. Čovjek je takav kalibar predavača, da prvo odradi predavanje na suho,

bez studenta, pa tek onda ide to isto predavanje iznositi pred publikom.

 

hv73 pon 17.8.2020 22:50

definicija je loša:ovo što ste dali je više definicija bilo koje znanosti.

ne razumijeva se svijet, nego prirodne pojave (fizika nije psihologija, ekonomija, a ni biologija ..., barem za sada)

gdje je promatranje prirodnih pojava, apstrakcija (to nije samo matematika, nego i modeliranje, teorije...)?

potvrda nase ideje - to nije kako radi prirodna pojava, nego samo potvrda najbliže točnog modela apstrakcije.

tocno mjerenje (prema kvantnom modelu) ne postoji za vise od istovremeno jedne veličine.

fizika je reverzni inženjering bilo čega što se može opaziti kao tijek ili promjena energije u 4-dimenzionalnom prostor-vremenu,ili

fizika se bavi proučavanjem svih prirodnih fenomena enegije u prostor-vremenu.