Jehonan pon 27.3.2023 16:16
dagoberhr kaže...

To nema sanse da u Hrvatskoj ikada zazivi jer nasi neki fakulteti su poznati po tome da su kod njih neke od diploma kupljene a o BiH fakultetima da ne govorim.

"...prije će sava poteći uzvodno, bogati nego..." kad ono ...

Ante pon 27.3.2023 21:15

Pa kad nema smisla. Odes u Osijek par puta i dobis diplomu i doktorat, sve u jednome, digitalno potpisano i u cemu god hoces verificirano uz minimalan trud kao onaj iz Splita. Jos lakse, odes u BiH ili Srbiju i dobis odmah isprintanu diplomu na svakoj benzinskoj.

 

Ako nitko ni ove ne provjerava, tko ce jos kopati po blockchainu? Nitko.

 

I sve to im prolazi dok se ne razbahati pojedinac i pocne tuziti poslodavca koji se onda random sjeti nazvati fakultet/skolu i pitati jel ikad pohadjao.

 

Najgluplji su ovi politicari, daj se poklopi, muljatori, lazovi i onda moraju postat ministri, kradu na sve strane i onda izazivaju novinare koji odmah pocnu kopati.

 

Ali da su pametni onda bi i skolu zavrsili.

digitall uto 28.3.2023 08:52
Badjo_5 kaže...
Nije mi jasno, ako svjedodžba (bilo što drugo) ima edigitalni potpis i edigitalni pečat/žig/nešto, treba li sadržavati i ovo?!

 ne treba. potpiše se certifikatom koji je izdan od pouzdanog izdavača i bilo kakva promjena dokumenta invalidira isti.

ali ovo zvuči više fancy zar ne, i više je in...

jozef sri 29.3.2023 00:29
dagoberhr kaže...

To nema sanse da u Hrvatskoj ikada zazivi jer nasi neki fakulteti su poznati po tome da su kod njih neke od diploma kupljene a o BiH fakultetima da ne govorim.

Ako je diploma kupljena a ne krivotvorena onda će takva bit provedena kroz blockchain i validirana kao prava jer to jest (iako je kupljena).

NetkoNegdje sri 29.3.2023 23:01
dagoberhr kaže...

To nema sanse da u Hrvatskoj ikada zazivi jer nasi neki fakulteti su poznati po tome da su kod njih neke od diploma kupljene a o BiH fakultetima da ne govorim.

 Registrirao sam se kako bih mogao komentirati ovu vijest, ali dok sam dobio pravo pisanja poruke, ode vijest s naslovnice portala. :-)

 

No, Blockchain se upravo u svrhu iz naslova koristi na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. Za diplome fakulteta.