Hummer čet 23.9.2021 18:52

PC online mp gaming u pucačinama je postao jadan baš zbog lakoće nabave varanja. Osobno nije mi užitak igrati tako da mi neki program daje prednsot da znam cijelo vrjeme pozicije igrača ili da cilja za mene. Tako mogu igrati i one mobile igre što same sebe igraju. Dođe na isto. Do sada nije bilo anticheat sistema kojeg koderi nisu probili. Za sada najbolji se pokazuje EasyAnticheat. Ali pitanje do kada će. Za primjer trenutno War thunder u kojem od uvođenja EasyAnticheata nisam imao rundi gdje me netko gađa sa inače nemogučih udaljenosti. 

win10pro čet 23.9.2021 19:20

Teško se budu toga rješili na stari način, ljepo report opcija i umjesto bana sve koji imaju puno reportova staviti da igraju skupa. Ionak je poanta varanja "napredovati", isto kao u csgo fino se igram kao silver, nek se čiteri bore za global.

Brki1994 pet 24.9.2021 08:31

Zar je (ne)moguće napraviti AntiCheat sustav koji je će biti vezan uz hardver i to npr. matičnu ploču ili procesor? Jedinom te obilježi i gotovo, nema ponovnog reflashanja ili slično dok ne dođe do promjene platforme.

 

 

D3ViL pet 24.9.2021 10:49

HWID ban je aktivan odavno na Warzone problem je u hardware spooferima koji promjene HWID i cheater nastavi sa varanjem na istom PCu kao da nije ništa ni bilo..., isto kao i sa verifikacijom novog ACC s brojem telefona za f2p prvih par dana suzbijalo, ekipa sklepala nešto da to prođu i ajmo dalje..., dok postoji tržište biti će cheateva
Najbolja opcija je RlOT invazivni Anti cheat za Valorant njega je teže probiti

It'sMe932 sub 25.9.2021 11:16
lovac82 kaže...

Cloud gaming....... puki streaming jedina solucija.

 

Ironicno je to sto cloud vecinom ne zele ni poštenjačine.

 Tko u HR ima dovoljno dobar internet za cloud gaming? Veoma mala količina ljudi...

Nuclear_Phoenix ned 26.9.2021 14:15
It'sMe932 kaže...
lovac82 kaže...

Cloud gaming....... puki streaming jedina solucija.

 

Ironicno je to sto cloud vecinom ne zele ni poštenjačine.

 Tko u HR ima dovoljno dobar internet za cloud gaming? Veoma mala količina ljudi...

 Moja pi puta oko (donekle informirana, jer sam poslovno u tim krugovima) procjena kaže cca 200 tisuća kućanstava koje imaju ili će u narednih godinu-dvije imati optiku. To je 10% od trenutnih 2 milijuna (fiksnih) priključaka (izvor - HAKOM). Sa 5G ako latencije budu dobre (<15ms) bi pokrio još veći broj.

lovac82 ned 26.9.2021 16:01
Nuclear_Phoenix kaže...
It'sMe932 kaže...
lovac82 kaže...

Cloud gaming....... puki streaming jedina solucija.

 

Ironicno je to sto cloud vecinom ne zele ni poštenjačine.

 Tko u HR ima dovoljno dobar internet za cloud gaming? Veoma mala količina ljudi...

 Moja pi puta oko (donekle informirana, jer sam poslovno u tim krugovima) procjena kaže cca 200 tisuća kućanstava koje imaju ili će u narednih godinu-dvije imati optiku. To je 10% od trenutnih 2 milijuna (fiksnih) priključaka (izvor - HAKOM). Sa 5G ako latencije budu dobre (<15ms) bi pokrio još veći broj.

 To se govorilo i za "fizicke igre"..... pa su svejedno vrlo popularne i danas. Najbolji je primjer PS5 gdje je digitalna igra vecinom skuplja od fizicke, npr. PS5 konzola s disc izvebom je puno trazenija itd. i prodaje se u puno vise primjeraka. Da ne govorim o modding community-u, kojekakvima patchevima za PC koje izdaju "obicni" ljudi itd.

 

Streaming je daleko od idealnog i vecina jos uvijek nije za to (neovisno o kvaliteti interneta).

 

 

ante_etna pet 1.10.2021 09:48
Toza kaže...

Ja svakim novim CoD-om kontam, kad će ubacit Ustaše, Četnike i Partizane, zamisli ludnice kod nas u medijima, još bi rat nanovo izbio iz zajebancije

 Naprotiv, napokon bio nastao mir barem u sekcijama za komentare tako da ovo treba uvesti čim prije.

Mitch pet 1.10.2021 20:03
Hummer kaže...

PC online mp gaming u pucačinama je postao jadan baš zbog lakoće nabave varanja. Osobno nije mi užitak igrati tako da mi neki program daje prednsot da znam cijelo vrjeme pozicije igrača ili da cilja za mene. Tako mogu igrati i one mobile igre što same sebe igraju. Dođe na isto. Do sada nije bilo anticheat sistema kojeg koderi nisu probili. Za sada najbolji se pokazuje EasyAnticheat. Ali pitanje do kada će. Za primjer trenutno War thunder u kojem od uvođenja EasyAnticheata nisam imao rundi gdje me netko gađa sa inače nemogučih udaljenosti. 

 Nije samo PC gaming. Konzolasi zapravo imaju rjesenje (CronusMax Plus) koje je nemoguce za bannat kako spada. Middle-man izmedu kontrolera i konzole, nema nikakvog koda na konzoli, samo popravlja input.