IT trgovine

Sancta Domenica - Iskustva

Flas1987 sri 25.9.2019 16:22

Ma ja sam na rate uzeo, zato mi je dobra SD-a.

Inace, imas identican taj mobitel na mobileshop.eu po istoj cijeni. 2800 kuna.

 

Ja sam dva puta kupovao preko njih i nikakvih problema nisam imao.

Garancija vrijedi u Hrvatskoj, tako da nito za to ne moras brinuti.

DonOscar pon 11.11.2019 23:17

Brat prije nekih tjedan dana uzeo laptop u Sancti, medutim nije mu prepoznavalo gpu. Probali smo sve zivo od manualne instalacije drivera, instalacije svih zivih drivera sa hp stranice, automatski smo dali windowsima da ih upgrejdaju, skidali nove updejtove i nista. Sutradan odnijeli laptop u ducan i rekli su nam da ce dobiti novi samo da ovi na servisu potvrde kvar. Odfurali laptop na servis da se zaprimi sto prije, nakon 2-3 dana dosla potvrda tj dijagnostika da gpu ne radi, odfurali laptop i potvrdu sa servisa u ducan i dobili novi laptop. Ugl sve skupa dosta brzo i posteno odradeno.

Alfa_R čet 2.1.2020 17:58
dakok kaže...

Krajem studenog uzeo soundbar preko web shopa i vratio ga odmah jer me razočarao izvedbom.

Nemam još nikakvog odgovora od njih.

Zna li tko do kad je rok za povrat sredstava?

 

Kupljeno na fizičku osobu?

 

Od kad si pisano obavjestio trgovca o raskidu ugovora - 14. dana.

 

Evo članak Zakona o zaštiti potrošača koji to pokriva

 

Članak 76.

(1) Iskoristi li potrošač svoje pravo na jednostrani raskid ugovora iz članka 72. ovoga Zakona, trgovac mora bez odgađanja, a najkasnije u roku od 14 dana od dana kad je zaprimio obavijest o odluci potrošača da raskida ugovor sukladno članku 74. ovoga Zakona, vratiti potrošaču sve što je ovaj platio na temelju ugovora.

keki pet 3.1.2020 04:17
DonOscar kaže...

Brat prije nekih tjedan dana uzeo laptop u Sancti, medutim nije mu prepoznavalo gpu. Probali smo sve zivo od manualne instalacije drivera, instalacije svih zivih drivera sa hp stranice, automatski smo dali windowsima da ih upgrejdaju, skidali nove updejtove i nista. Sutradan odnijeli laptop u ducan i rekli su nam da ce dobiti novi samo da ovi na servisu potvrde kvar. Odfurali laptop na servis da se zaprimi sto prije, nakon 2-3 dana dosla potvrda tj dijagnostika da gpu ne radi, odfurali laptop i potvrdu sa servisa u ducan i dobili novi laptop. Ugl sve skupa dosta brzo i posteno odradeno.

 Nije mi jasno zašto ste vi morali nositi laptop u servis. Takve stvari riješava trgovac a ne kupac. Trebao si odmah zatražiti novi uređaj bez ikakvog čekanja i servisa.

 

Mislim ovo mi nema smisla. Ti kao kupac odnio si uređaj u servis koji je dao potvrdu da isti nije ispravan i nakon toga opet taj isti uređaj odnio trgovcu koji će na kraju opet to proslijediti istom servisu. 

 

 

dakok pet 3.1.2020 13:54
Alfa_R kaže...
dakok kaže...

Krajem studenog uzeo soundbar preko web shopa i vratio ga odmah jer me razočarao izvedbom.

Nemam još nikakvog odgovora od njih.

Zna li tko do kad je rok za povrat sredstava?

 

Kupljeno na fizičku osobu?

 

Od kad si pisano obavjestio trgovca o raskidu ugovora - 14. dana.

 

Evo članak Zakona o zaštiti potrošača koji to pokriva

 

Članak 76.

(1) Iskoristi li potrošač svoje pravo na jednostrani raskid ugovora iz članka 72. ovoga Zakona, trgovac mora bez odgađanja, a najkasnije u roku od 14 dana od dana kad je zaprimio obavijest o odluci potrošača da raskida ugovor sukladno članku 74. ovoga Zakona, vratiti potrošaču sve što je ovaj platio na temelju ugovora.

 Da, fizička osoba.

Jučer pisao na mail za podršku i došao samo autom. odgovor da su zaprimili upit i da će se javit.

Paket vratio i raskinuo ugovor prije više od mjesec dana.

Nikakav odgovor od njih nisam dobio.

Alfa_R sub 4.1.2020 01:13
dakok kaže...
Alfa_R kaže...
dakok kaže...

Krajem studenog uzeo soundbar preko web shopa i vratio ga odmah jer me razočarao izvedbom.

Nemam još nikakvog odgovora od njih.

Zna li tko do kad je rok za povrat sredstava?

 

Kupljeno na fizičku osobu?

 

Od kad si pisano obavjestio trgovca o raskidu ugovora - 14. dana.

 

Evo članak Zakona o zaštiti potrošača koji to pokriva

 

Članak 76.

(1) Iskoristi li potrošač svoje pravo na jednostrani raskid ugovora iz članka 72. ovoga Zakona, trgovac mora bez odgađanja, a najkasnije u roku od 14 dana od dana kad je zaprimio obavijest o odluci potrošača da raskida ugovor sukladno članku 74. ovoga Zakona, vratiti potrošaču sve što je ovaj platio na temelju ugovora.

 Da, fizička osoba.

Jučer pisao na mail za podršku i došao samo autom. odgovor da su zaprimili upit i da će se javit.

Paket vratio i raskinuo ugovor prije više od mjesec dana.

Nikakav odgovor od njih nisam dobio.

 

Ako im hoćeš vratiti ispuni online prijavu sa svim dokazima.... 

Budu možda i kaznu pobrali zbog probijanja tog roka.

minarelli uto 21.1.2020 10:32
keki kaže...
DonOscar kaže...

Brat prije nekih tjedan dana uzeo laptop u Sancti, medutim nije mu prepoznavalo gpu. Probali smo sve zivo od manualne instalacije drivera, instalacije svih zivih drivera sa hp stranice, automatski smo dali windowsima da ih upgrejdaju, skidali nove updejtove i nista. Sutradan odnijeli laptop u ducan i rekli su nam da ce dobiti novi samo da ovi na servisu potvrde kvar. Odfurali laptop na servis da se zaprimi sto prije, nakon 2-3 dana dosla potvrda tj dijagnostika da gpu ne radi, odfurali laptop i potvrdu sa servisa u ducan i dobili novi laptop. Ugl sve skupa dosta brzo i posteno odradeno.

 Nije mi jasno zašto ste vi morali nositi laptop u servis. Takve stvari riješava trgovac a ne kupac. Trebao si odmah zatražiti novi uređaj bez ikakvog čekanja i servisa.

 

Mislim ovo mi nema smisla. Ti kao kupac odnio si uređaj u servis koji je dao potvrdu da isti nije ispravan i nakon toga opet taj isti uređaj odnio trgovcu koji će na kraju opet to proslijediti istom servisu. 

 

 

 

Točno to, uzeo sam mob kod njih i idući dan skužio mrlju na ekranu koja se od prve dosta teško vidi, otišao kod njih u dućan di je i kupljen, pokazao to prodavaču, on je počeo nekaj mrmljat o servisu, ja sam mu samo rekao: po zakonu o obveznim odnosima, članak taj i taj(ne sjećam se više) dužni ste mi dat drugi uređaj jer ja ne pristajem na nikakav servis, onda je opet nekaj promrmljao jer je vidio da sam upućen i nema mu se smisla natezat, pa je sredio da odem po drugi mob u drugu poslovnicu, pošto u toj baš takav više nisu imali

 

Ljudi su kod reklamacija vrlo neupućeni i idu sa nekakvim strahom, to trgovci nanjuše i vrlo podlo iskorištavaju, a korisnik se onda nateže sa servisom, pa danima nema ni uređaj, ni drugi uređaj, a ni pare

love2ml86 sub 25.1.2020 15:56
minarelli kaže...

 

Točno to, uzeo sam mob kod njih i idući dan skužio mrlju na ekranu koja se od prve dosta teško vidi, otišao kod njih u dućan di je i kupljen, pokazao to prodavaču, on je počeo nekaj mrmljat o servisu, ja sam mu samo rekao: po zakonu o obveznim odnosima, članak taj i taj(ne sjećam se više) dužni ste mi dat drugi uređaj jer ja ne pristajem na nikakav servis, onda je opet nekaj promrmljao jer je vidio da sam upućen i nema mu se smisla natezat, pa je sredio da odem po drugi mob u drugu poslovnicu, pošto u toj baš takav više nisu imali

 

Ljudi su kod reklamacija vrlo neupućeni i idu sa nekakvim strahom, to trgovci nanjuše i vrlo podlo iskorištavaju, a korisnik se onda nateže sa servisom, pa danima nema ni uređaj, ni drugi uređaj, a ni pare

Možda je mislio da uređaj mora na pregled da se ustanovi što se desilo ili je baš spominjao popravak?

minarelli sri 29.1.2020 08:22

Počeo je neke nebuloze da bi serviser trebao dat dijagnozu, ja sam samo rekao gospodo zakon veli svoje, a vi ko i ja vidite da se radi o tvorničkoj pogreški, jer mob je bio netaknut, otpakiran dan ranije, tu više nije bilo razgovora nego sam dobio drugi mob

elander čet 2.4.2020 16:58

Kupio sam TV kod njih preko web-a ali sam se zafrkao kod panela, pa bih zamjenio za novi-skuplji, prosla su 2 dana. Zvao sam ih i gospoja mi je rekla da uz raskid ugovora trba poslati o svom trosku tv i da mi umanjuju za 15% placeno iznos. Da li je to po zakonu

Antoniio22 čet 2.4.2020 17:35

Koliko znam, ne. Preko weba imaš pravo na povrat bez pitanja u roku od 14 dana. Slobodno ih traži to napismeno (pošalji im mail) i nek ti napišu po kojim uvjetima to od tebe traže, pa pošalji na mingo.
Svakako odradi samo povrat i ne spominji nikakvu zamjenu dok se to ne odradi. Nakon toga naruči što god novo hoćeš, moj savjet.

love2ml86 čet 2.4.2020 18:02
elander kaže...
Kupio sam TV kod njih preko web-a ali sam se zafrkao kod panela, pa bih zamjenio za novi-skuplji, prosla su 2 dana. Zvao sam ih i gospoja mi je rekla da uz raskid ugovora trba poslati o svom trosku tv i da mi umanjuju za 15% placeno iznos. Da li je to po zakonu

Ako nisi razvalio ambalažu ili oštetio sada nešto da je ful vidljivo nemaju ti što umanjivati. Ovo za dostavu ne znam kako ide.

sandokan111 čet 2.4.2020 18:44
elander kaže...
Kupio sam TV kod njih preko web-a ali sam se zafrkao kod panela, pa bih zamjenio za novi-skuplji, prosla su 2 dana. Zvao sam ih i gospoja mi je rekla da uz raskid ugovora trba poslati o svom trosku tv i da mi umanjuju za 15% placeno iznos. Da li je to po zakonu

 Samo vrati i nek ti napismeno posalju radi cega je umanjenje, i onda to posalji na mingo.

 

Obzirom na trenutnu situaciju valjda odgovore pravovremeno al nikakvog umanjivanja ne smije bit.

DarthMarkus pet 3.4.2020 15:53
elander kaže...
Kupio sam TV kod njih preko web-a ali sam se zafrkao kod panela, pa bih zamjenio za novi-skuplji, prosla su 2 dana. Zvao sam ih i gospoja mi je rekla da uz raskid ugovora trba poslati o svom trosku tv i da mi umanjuju za 15% placeno iznos. Da li je to po zakonu

 Da, poslat treba o svom trošku. Umanjenje je jedino ako je oštećenje ambalaže ili tva i to ti moraju ponudit.

 

 

sandokan111 pet 3.4.2020 17:48
Alfa_R kaže...
S time da je potrebno pismeno (mail) u roku 14 dana poslati jasan, nedvosmislen raskid kupnje.

 A kako drugacije :)

DarthMarkus kaže...

Da, poslat treba o svom trošku. Umanjenje je jedino ako je oštećenje ambalaže ili tva i to ti moraju ponudit.

Nije bitno kako se salje, bitno je da se dostavi trgovini. Trgovina kasnije treba na isti nacin vratit natrag o svome trosku.

Umanjenje ne ide radi niceg. Ako si ostetio tv nece ti ga uzet. Ambalaza nema garanciju niti je pokrivena zakonom.

love2ml86 pet 3.4.2020 18:17
sandokan111 kaže...

Nije bitno kako se salje, bitno je da se dostavi trgovini. Trgovina kasnije treba na isti nacin vratit natrag o svome trosku.

Umanjenje ne ide radi niceg. Ako si ostetio tv nece ti ga uzet. Ambalaza nema garanciju niti je pokrivena zakonom.

Onda se proizvod može vratiti i bez ambalaže? Ili s ambalažom koja je skoro potpuno uništena, dok god je sam proizvod neoštećen?

MrBlc pet 3.4.2020 19:06

Tu se ne radi o reklamaciji, već povratu proizvoda koji poslije ide u prodaju. Ja sam uredno dobijao popust na proizvod na temelju oštećene ambalaže, tako da to umanjuje prodajnu vrijednost proizvoda.

Antoniio22 pet 3.4.2020 19:31

Pa za povrat i govorim, dalje sam naveo primjer za što su još uvjetovali ambalažu.
Ti imaš pravo otvoriti i isprobati proizvod. Taj proizvod može biti zapakiran tako da moraš uništiti ambalažu da bi ga isprobao. Nema ti pravo ambalažu nitko naplatiti, a to bi dalje trebali s dobavljačem riješiti.
Uostalom, članak 77. Zakon o zaštiti potrošača kaže da kupac plaća samo povrat, osim ako ga trgovac ne obavijesti drugačije i ako je došlo do umanjenja vrijednosti robe zbog rukovanja robom, ali ne i isprobavanja. Tako da neka ih slobodno kontaktira, traži povrat tj. raskid ugovora pa neka pošalje na MINGO ako ga i dalje budu davali manji iznos za povrat.

sandokan111 pet 3.4.2020 22:12
love2ml86 kaže...

Onda se proizvod može vratiti i bez ambalaže? Ili s ambalažom koja je skoro potpuno uništena, dok god je sam proizvod neoštećen?

 Imali smo vec pricu oko ovog. Jel ti moram linkat opet pricu ili si sposoban sam upisat u trazilicu "ambalaza" u ovom podforumu?

Stvar je da trgovci jako liberalno tumace "ostecenje ambalaze" van zakonskih propisa, pa su tako njemu odmah rekli da ce mu umanjit iznos za xx bez da uopce znaju u kakvom stanju ista vraca.

MrBlc kaže...

Tu se ne radi o reklamaciji, već povratu proizvoda koji poslije ide u prodaju. Ja sam uredno dobijao popust na proizvod na temelju oštećene ambalaže, tako da to umanjuje prodajnu vrijednost proizvoda.

 Ni ne pricam o reklamaciji. Ambalaza nije uvjetovana. Umanjenje vrijednosti proizvoda je. Ambalaza koja je ostecena radi utvrdjivanja funkcionalnosti proizvoda nije. Trgovci to jako liberalno shvacaju, tako su meni za otvaranje htjeli isto umanjit pa su nakon prijave inspektoratu izjavili da je umanjenje bilo "radi koristenja proizvoda van provjere funkcionalnosti" i nikakvu ambalazu nisu spominjali (a u mailu meni jesu, te su se cak pozvali da su svoju "tablicu" sastavili u dogovoru s mingom), ali eto, meni ce ovaj put izaci u susret i vratiti puni iznos.

 

Smanjenje radi ambalaze je trgovcima doslo kao nekakav izgovor da ovi povrati unutar 14 dana teze prolaze i da imaju dodatni profit od toga, sto je suprotno zakonu i treba tome na kraj stati. Sva umanjenja radi ambalaze treba slati na inspekciju upravo iz ovog razloga.