Val uto 6.9.2011 23:04

Pozdrav,

 

zanima me ima li itko od vas iskustva sa web-shopom Portio informatika? Kod njih sam našao laptop meni savršenih karakteristika po "ok" cijeni (link). Ne izgledaju mi kao "fake" stranica, al nikad nisam čuo za njih, a i nema baš nešto o njima na netu (a također nemaju vlastitu poslovnicu i nije moguće osobno preuzimanje robe) pa me nekako strah...

dombak1608 ned 11.9.2011 21:58
MatkoBB kaže...

Ona navigacija sa lijeve strane je potpuno ista kao kod linksa {#}

to sam i ja skuzio dns :)

Evo ovako, kao sto sam vec rekao, narucio sam napajanje. Kao odabir placanja stabio sam virman, pisalo da ce mi virman doci na mail, ali jos nista...
rooswelt1991 pon 12.9.2011 10:06

Vrlo jednostavno, oni su "fiktivna firma" koja ima popust u linksu od XX% e sad, oni prodaju stvari iz linksa, po cijeni par % niže nego links, a sebi uzimaju postotak koji ostane.

Vrlo jednostavna računica: Nemaš skladište, netrebaju ti radnici, nebrineš se za servis, u stratu ne plačaš porez, i ubireš lovu.

Ako stvarno bude krenulo, morat će plačati porez, ali ako krene, onda to neće biti ni problem.

Za kupca: Vrhunski servis kao što je links, a cijena nešto manja nego kod njih. Dakle win-win situacija.

Sad pitanje je koliko će to links dopuštati, i koliko će oni biti pouzdani. Ne sumnjam ja da će na početku biti, ali ako se desi da dobiju naruđbu od 50ak k kn, a LInks im odbije popust, bit će svega.

Dakle, kupujte dok još nije propalo {#}

dombak1608 pon 12.9.2011 10:13
rooswelt1991 kaže...

Vrlo jednostavno, oni su "fiktivna firma" koja ima popust u linksu od XX% e sad, oni prodaju stvari iz linksa, po cijeni par % niže nego links, a sebi uzimaju postotak koji ostane.

Vrlo jednostavna računica: Nemaš skladište, netrebaju ti radnici, nebrineš se za servis, u stratu ne plačaš porez, i ubireš lovu.

Ako stvarno bude krenulo, morat će plačati porez, ali ako krene, onda to neće biti ni problem.

Za kupca: Vrhunski servis kao što je links, a cijena nešto manja nego kod njih. Dakle win-win situacija.

Sad pitanje je koliko će to links dopuštati, i koliko će oni biti pouzdani. Ne sumnjam ja da će na početku biti, ali ako se desi da dobiju naruđbu od 50ak k kn, a LInks im odbije popust, bit će svega.

Dakle, kupujte dok još nije propalo {#}

 

Točno to :D ja sam si narucio napajanje pa cemo vidjet sta ce bit :))
Dr.Ninja pon 12.9.2011 10:41

Pregledom sudskog registra lako mozete utvrditi da je jedan od osnivaca Linksa ujedno i osnivac Portio informatike.

Uzimanje jos jednog dijela trzisnog kolaca, raskol ili nesto trece, koga briga. Links je ionako odavno daleko od dobrog. Kupujte tamo gdje je jeftinije. Ako uvoznik nije jedan od vecih igraca tipa m-san, microline i sl. guzit ce vas svi redom kad nesto krepa.

Moj glas i dalje ADM-u.

dombak1608 sri 14.9.2011 09:15
Monopol kaže...
dombak1608 kaže...
Monopol kaže...
Svaki dučan hardvera u Zagrebu ima neki minus, pa hebem ti državu!

zašto portio ima minus? xD

Kada dodaš poštarinu nije jefitiniji.

kako nije? pr. links=7.599,00kn+55kn(posiljka)=7.654,00kn, a portio=6.839,10kn+55kn(posiljka)=6.894,00kn, kako sad nije jeftiniji? i kod drugih stvari je tako samo nije tolika razlika...

MatkoBB sri 14.9.2011 23:00
Monopol kaže...
Da a kolko, rađe odem u Links pogledam predmet i kupim. A ne ovako da čekam dostavu na vratima...

Joj šta kompliciraš.. pa naravno da će biti isto ako uzimaš jednu stvar od par stotina kuna... ali ako uzmeš par komponenti ili laptop, razlika se itekako osjeti...

 

U svakom slučaju win situacija za nas kupce.

struja čet 15.9.2011 10:46
Monopol kaže...

Dođem u Protis sa 5000 kn u gotovini i pitam: Daš popust 5 posto kupiti ću slušalice i neke gluposti ? "Nema popusta nažalost".

 

E hebi ga slabi ste mi vi trgovci!

 

 

Ne kompliciraj, nego plati pošteno. Iako su cijene relativno niske u protisu i slicnima, čak prodaju ispod preporučene cijene.

Ako ti nedaju popusti, valjda oni znaju zašto nedaju. A tvoje je pravo da prođeš kod nekog drugog.

Okani se takvog ciganljuka di bi ti trebao na štetu drugih profitirat.