IT trgovine

Game.co.uk - pitanja i odgovori

Vicko pon 2.2.2009 17:05

Kao sto mozemo procitati u novom Bug-u, najpovoljnije igre mogu

se kupiti na www.game.co.uk

 

Do sada sam koristio steam i neke druge izvore (algoritam),

no ovaj web shop cini se puno boljim u svakom pogledu...

 

Osobno sam zapeo na 2.koraku shopinga gdje se obavlja "placanje",

na upisu podataka o kartici, trazi se "FRIENDLY NAME" od kartice s kojom se placa

u opisu stoji "please enter a friendly name for the card"

 

Vise puta sam koristio razne kartice na raznim web shopovima ali

nikad nisam vidio niti cuo za pojam friendly name.

Dakle pitanje je, sto moramo ovdje upisat?

 

Eto ako netko ima volje neka napise kratke upute kako se registrirati

i obaviti shoping... ja bih to napravio ali eto zapeo sam na pola puta...

 

Pozdrav

Vicko pon 2.2.2009 20:29

u polje friendly name navodno se moze upisati bilo sto... a nije mi odbijalo transakciju to, vec krivo odabrana kartica...

iako na kartici pise "visa electron", transakcija je prosla tek kad sam odabrao samo "visa"... sad cemo vidjet kad ce igra doc, narucio sam box izdanje poštom...

Vicko uto 3.2.2009 10:45
AA-d00d kaže...

e a kolko si postarinu platio?

 
 postarina je bila 2,95 funti sto je zaista prihvatljivo pogotovo
sada kad je funta dosta oslabila :-)

palo mi je na pamet narucit vise igri (za frendove) da bi postarina bila
jos manja kada se podijeli trosak, ali onda je opet pitanje dal bi trebalo
platit kakvu carinu/porez ili tak nesto

ukupni iznos sa postarinom je 12,94 funti za moju narudzbu,
za sto su mi vec skinuli s racuna 14,56 eur.... i to je sve, postaru necu nista
platit...

eto uzeo sam test drive unlimited radi multiplayera a inace mi je to jedna
od boljih "driving" igri... iako igram vec preko 10 godina... i na kraju ce me kostat
manje od 100 kuna... znam da je igra malo starija, ali nije za bacit...

iduca ce biti rainbow six vegas 2 koji je takoder dosta povoljan pa i nije tako star
samo najnovije igre su skuplje, a opet su puno jeftinije nego kod nas

takoder su veliki popusti ako narucite igru koja jos nije izasla npr fear 2, sims 3
ili starcraft 2 kojeg osobno nebi narucivao jer tko zna kad bu to gotovo :-)

i ovim putem moram izrazit svoje zadovoljstvo sto kupovina visa electron karticom
ide brzo i bezbolno... a manji je rizik jer na tom deviznom racunu mozete imat
samo onoliko novaca koliko vam treba za online kupovinu... dapace, mnogi shopovi
ne primaju amex koji koristim... ali visu da... koja uopce nije kreditna kartica vec kartica
deviznog racuna... dakle, visu moze imat svaka punoljetna osoba (mozda i maloljetna nisam ziher)
dok za amex morate biti zaposleni.
Danny_HR uto 10.2.2009 11:17

Game.co.uk mi je definitivno najdraži online shop. Kupujem kod njih sve i svašta već duže vrijeme i uvijek sam bio zadovoljan. Svakako preporučam svakome.

 

NPR: Jučer sam naručio dva PES 2009, za sebe i prijatelja, i došlo me sa dostavom manje nego jedan ovdje u Algoritmu. Još sam imao i neke bodove na members kartici i zakon. :)

Danny_HR uto 10.2.2009 17:46
Vicko kaže...
Danny_HR kaže...

 Još sam imao i neke bodove na members kartici i zakon. :)

 
zar nije ta kartica samo za korisnike iz UK-a i Irske?
 Je, ali imam prijatelje u Leedsu i registrirao sam karticu na njihovu adresu.
Poslali su je njima doma i kad su je ovi dobili pročitali su mi broj pa je ja normalno koristim.
Vicko pet 13.2.2009 17:45
Danny_HR kaže...

Donese ti poštar doma, ali ako nisi doma, i ako nema nikoga tko će uzeti pošiljku i potpisati moraš sam ići u poštu po to, jer se pošiljke šalju preporučeno.

 
ovo nije sasvim tocno, meni je postar ubacio u sanducic... istina, moras imat dovoljno velik sanducic da moze ubacit...

dakle, to malo ovisi od postara do postara kako ce napravit... nije bas isto kad ti dolazi preporucena posiljka
iz eng sa softverom ili preporucen poziv na sud :-)
kostolomac pet 13.2.2009 18:00
stoncin3 kaže...

Ja samo znam da su mi par puta iz meni još ne sasvim poznatog razloga carinili robu (kupio sam tri komada softwarea), ali ne svaki puta kad sam naručio! Carina je bila 15% vrijednosti

 zna se i to dogodit, meni osobno nikad nisu carinili igre ( naručujem najmanje 3 komada, kucam u drvo tri puta)Smijeh
Danny_HR pet 13.2.2009 19:06
Vicko kaže...
ovo nije sasvim tocno, meni je postar ubacio u sanducic... istina, moras imat dovoljno velik sanducic da moze ubacit...

dakle, to malo ovisi od postara do postara kako ce napravit... nije bas isto kad ti dolazi preporucena posiljka
iz eng sa softverom ili preporucen poziv na sud :-)
 Nebi vjerovao koliki mi je sandučić, sanduk čak. :) A opet nikada mi nije ostavio unutra.
stoncin3 kaže...

Ja samo znam da su mi par puta iz meni još ne sasvim poznatog razloga carinili robu (kupio sam tri komada softwarea), ali ne svaki puta kad sam naručio! Carina je bila 15% vrijednosti

 Još nikada mi nisu carinili ništa. Valjda sam imao sreće.