IT trgovine

Extreme Digital - iskustva

Nin223 sri 23.9.2020 12:22

Pozdrav ekipa,

Razmisljala sam o kupovanju novog Instax Liplay aparata kojeg nemogu naci u RH 

Dok sam trazila po interenetu di ga mogu nabavit naletila sam na stranicu edigital,

citala sam neke recenzije koje su malo starije i ljudi su totalni nezadovoljni sa stranicom, onda sam dosla ovdje di sam vidila da ima pozitivnih recenzija iz 2020. 

Evo link- https://edigital.hr/kompaktni-fotoaparati/fujifilm-instax-mini-liplay-hibrid-fotoaparat-crna-p671217

Nasla sam ga na jos nekoj ctranici mislim da se zove canosa i cijena je 1800kn dok je na e digitalu 1100kn 

Sta vi mislite da ga narucim il da nadem na nekoj sigurnijoj stranici?

Čitatelj sri 23.9.2020 13:00

Pogledaj si dali Amazon.De dostavlja u HR, i po kojoj cijeni - mozda je cak i besplatno.

Na Amazonu je 139€, sto je 1050kn:

https://www.amazon.de/dp/B07SVH9XR8

Isto tako imas pod "used":

https://www.amazon.de/-/en/gp/offer-listing/B07SVH9XR8/ref=dp_olp_ALL_mbc?ie=UTF8&condition=ALL

Primjerice sa Amazon Warehousea - 131,12€ - pise da je samo ambalaza ostecena,

dakle vjerovatno povrat od kupca, ili osteceno u skladistu - a opet nova roba.

No ako je bas osteceno, mozes im besplatno vratiti.

Isto tako Wolffstore na Amazonu prodaje za 100€+15€ dostava, dakle 115€ - pise da je odlicno stanje

i originalna ambalaza nije zapecacena.

Relativno cesto si uzmem tako rabljene stvarice sa Amazona, tipa SSD, objektive, i ostale sitnice,

u 98% sam zadovoljan - do sad sam samo vratio jedan otvarani proizvod - a to je bio WLAN AP,

jer u kutiji je falio strujni adapter, a to nisu napisali kod opisa rabljenog artikla.

Amazon je jako siguran - dobijes tracking broj poste, novce uzmu tek kad posalju robu,

i ako nije OK, besplatno mozes vratiti o njihovom trosku u roku 30 dana.

Čitatelj sri 23.9.2020 15:37

Uvjek prije kupnje usporedi cijene na Geizhals.Eu, za cijene u EU,

te na Hagglezon.Com - tu mozes usporediti cijene EU Amazon trgovina (GB iskljuci,

vise nisu u EU).

Tek nakon toga mozes usporediti cijene sa HR trgovinama na Nabava.Net

Pa dobijes otprilike uvid, kako se cijene krecu, gdje je sto dostupno, i sto ti se vise isplati.

Primjerice, u HR si kupujem zamjenske tonere, papir, tinte, prazne CD i DVD medije, jer su uglavnom povoljniji, odmah dostupni,

ako nesto ne valja, mogu ih odmah u trgovini zamjeniti.

A vani kupujem vecinu drugih stvari, osobito kad je razlika nekad i preko 50%.

sosta uto 29.9.2020 15:11
Čitatelj kaže...

te na Hagglezon.Com - tu mozes usporediti cijene EU Amazon trgovina (GB iskljuci,

vise nisu u EU).

Što ne kreće to tek početkom 2021, do tad se još uvijek normalno kupuje iz GB?

svemir2 uto 29.9.2020 15:59

Pozdrav svima....

Obzirom da je tema extreme digital samo da objavim svoja iskustva.

Dakle, kupio sam u zadnjih nekoliko godina dva printera, jedan procestor, hladnjak, memoriju i matičnu (to je bilo sve prije 2 i više godina). Prošle godine kupio sam si apple airpods jer su objedljivo najjeftiniji. A prošli tjedan kupio sam novi monitor LG27UL850-W. To mi je već dug želja.

One prve naridže (unazad 2 i više godina) imale su kašljenja u odnosu na predviđeni termin. Jedan printer je stigao tek kada sam pisao prosvjedni email. Ostalo je došlo u predviđenom roku.

No. ovaj zadnji monitor sam naručio uz plaćanje pouzećem. Javili su da stiže za 2-4 dana. I - stigao je za 2. Tj, stigao je za dan i pol (SMS je stigao i piše isporučit će sutra. Sat vremena nakon toga dostavljač javlja da je usput i da može i danas.

Sada, kada im je dostavna služba overseas express zbilja ide odlično!

Monitore je prekrasan (ali to sada nije tema...samo da kažem, 4K 27" monitora izvrsno radi i pod Windowsima i pod MacOS-om).

Lp

CyberDemonVZ uto 29.9.2020 16:07
sosta kaže...
Čitatelj kaže...

vise nisu u EU).

Što ne kreće to tek početkom 2021, do tad se još uvijek normalno kupuje iz GB?

Da, da. Iz UK sve uredno stiže bez PDVa. I sigurno će tako biti do kraja godine. Kako će biti dalje, tko zna.