IT trgovine

Besplatni prikup/povrat?

Entropy čet 29.2.2024 09:27

Zanima me nudi li tko kod nas besplatne povrate?

 

Pričam malo sa ljudima diljem svijeta o hardware-u i vidim da večina ima mogućnost besplatnih lakih povrata gdje im dostavna služba dođe na vrata i pokupi proizvod s kojim su nezadovoljni.

 

Kod nas samo neki IT dućani nude takav "prikup" na adresu, ali samo u slučaju da je novi proizvod stigo neispravan. Inače zahtjevaju da se proizvodi vrate direktno k njima u dućan ili na određenu adresu ko zna gdje.

 

Želim naručiti monitor, ali sam dosta osjetljiv na određene panele iz nekog razloga, pa ne mogu znat jel bi mi određeni monitor uništio oči sve dok ga ne isprobam, a nisam u mogućnosti nositi monitor nazad u dućan i ne znam koliko naplaćuju dostavne službe za takvu uslugu.

Entropy čet 29.2.2024 10:54
Miro62 kaže...

Dosta njih nudi prikup ako artikl treba na jamstvo, ali ako vraćaš jer ti se nešto ne sviđa u roku 14 dana, onda je na tebi trošak.

To je i logično, inače bi ljudi zlorabili uslugu.

 Na koji način bi zlorabili uslugu?

Entropy čet 29.2.2024 16:06
Gemmy kaže...
Jer su ljudi htjeli se igrat s nekim gadgetima, ili novom tehnikom, i onda vratiti nakon sta im dosadi u tih dva tjedna bez da su ista izgubili

 I tako to mogu napraviti, neovisno o prikupu.

Old Iggy čet 29.2.2024 17:57
Entropy kaže...
Gemmy kaže...
Jer su ljudi htjeli se igrat s nekim gadgetima, ili novom tehnikom, i onda vratiti nakon sta im dosadi u tih dva tjedna bez da su ista izgubili

 I tako to mogu napraviti, neovisno o prikupu.

Ovisno je o plaćanju.

zelenapaprika čet 29.2.2024 18:31
Entropy kaže...
Miro62 kaže...

Pa naručivali hrpu stvari i sve vraćali besplatno...

Zašto bi naručivali hrpu stvari? Nije mi jasno razmišljanje. I tako se može besplatno vratiti u roku 2 tjedna.

 Zato jer smo mi Balkanci, prevaratni, mutikaše, smutljivci. Svojedobno (ne tako davno) je i Amazon prestao slati neke stvari u Hrvatsku jer bi "mudraci" javili da ih nikada nisu dobili i tražili bi povrat novca. Naručiš laptop za veliku lovu, ostaviš si ga, praviš se lud da nije stiglo, optužiš poštu (koja je ionako trula - nedavno si mogao čitati slučaj poštarice s neuručenih 580 pošiljaka i potpisivanje preporučenih pošiljaka umjesto primatelja) i tražiš novac natrag. Pa netko skuži uzorak ponašanja i veli - e, vama više ne šaljemo. Tako i ovdje netko muljati i slati kupljeno natrag, a firma s druge strane ima troškove.

 

A ovih 14 dana za povrat robe kupljenje online... Netko naruči zvjersku grafičku ili laptop, iživljava se 10 dana na tome i onda vrati natrag prije isteka 14 dana. Bilo je ovdje poruka ljudi koji su sumnjali da su kupili korišteni laptop kao novi.

 

 

zelenapaprika čet 29.2.2024 18:32
Entropy kaže...
Gemmy kaže...
Jer su ljudi htjeli se igrat s nekim gadgetima, ili novom tehnikom, i onda vratiti nakon sta im dosadi u tih dva tjedna bez da su ista izgubili

 I tako to mogu napraviti, neovisno o prikupu.

 Ovisi tko plaća povrat do trgovca.

millennial sub 2.3.2024 21:47
Entropy kaže...

Zanima me nudi li tko kod nas besplatne povrate?

 

Pričam malo sa ljudima diljem svijeta o hardware-u i vidim da večina ima mogućnost besplatnih lakih povrata gdje im dostavna služba dođe na vrata i pokupi proizvod s kojim su nezadovoljni.

 

Kod nas samo neki IT dućani nude takav "prikup" na adresu, ali samo u slučaju da je novi proizvod stigo neispravan. Inače zahtjevaju da se proizvodi vrate direktno k njima u dućan ili na određenu adresu ko zna gdje.

 

Želim naručiti monitor, ali sam dosta osjetljiv na određene panele iz nekog razloga, pa ne mogu znat jel bi mi određeni monitor uništio oči sve dok ga ne isprobam, a nisam u mogućnosti nositi monitor nazad u dućan i ne znam koliko naplaćuju dostavne službe za takvu uslugu.

 vidi sa eKupi. znam da uredno šalju dostavu kad nešto reklamiraš, a to bi trebalo pokriti i onih 14 dana.