IT trgovine

Amazon.de/amazon.com

Posmatrač sub 30.11.2019 21:55
CyberDemonVZ kaže...
Old Iggy kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Ali NEEEE, ajmo im to tek napisati u zadnjem koraku.

Pa znaju tek u zadnjem koraku kad odabereš adresu dostave.

 Ma da. A kad gledam proizvod gore desno piše moja adresa.

 

AliExpress odma piše točnu cijenu za moju lokaciju jer sam prijavljen sa svojim accountom u kojem piše adresa.

I Gearbest i Banggood.

 Al ces zato za dva artikla od istog prodavac koje narucis i platis odjednom postarinu platiti 2 puta...

 

Isto tako za artikl koji je svagdje 20 usd na tim stranicama pisati da je 5 usd i postarina 15 pa je slaganje po cijeni manje vise besmisleno itd....

Amazon je tu puno transparentniji....

bugovac222 sub 30.11.2019 23:07

Radi sve normalno. Neke aplikacije znaju po IP da si u HR pa ograniče neke emisije (recimo TV aplikacije). Za 20€ ili 30€ ovisno o modelu je sasvim ok, možeš instalirati šta želiš i kodi npr. Bolje od mnogih smart TV. Kada bi bilo malo brže bilo bi još bolje. Sporo je i ruši se ponekad, ali ne možeš očekivati savršeno i brzo za 150 kuna.

Old Iggy ned 1.12.2019 01:24
CyberDemonVZ kaže...
Old Iggy kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Ali NEEEE, ajmo im to tek napisati u zadnjem koraku.

Pa znaju tek u zadnjem koraku kad odabereš adresu dostave.

 Ma da. A kad gledam proizvod gore desno piše moja adresa.

 

 Nije problem tvoja adresa nego adresa dostave (koja ne mora biti ista).

CyberDemonVZ ned 1.12.2019 13:34
Old Iggy kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Pa znaju tek u zadnjem koraku kad odabereš adresu dostave.

 Ma da. A kad gledam proizvod gore desno piše moja adresa.

 

 Nije problem tvoja adresa nego adresa dostave (koja ne mora biti ista).

 Evo, u 5 sekundi izmislim rješenje: vaša (posljednja) adresa dostave je xxxx, Cijena sa PDV-om, cijena dostave.

 

Jedan dan sam uspoređivao Intel i AMD konfiguracije..

Četrdesetak puta sam morao proći cijeli postupak narudžbe da vidim koliko me košta proizvod!! 

Za svaki CPU, matičnu, memoriju..!

 

A kod recimo Aliexpressa otvorim komponente u tabovima i samo skrolam .Čak mi piše i u kunama.

bugovac222 sub 4.1.2020 10:21

Ne biraš ti dostavljača niti plaćaš. Logiraj se na Amazon, idi na narudžbu i klikni povrat robe, napiši razlog, isprintaj naljepnicu za paket, spakiraj i zalijepi i ostavi u pošti. Ako ti nešto nije jasno imaš pomoć besplatnu u obliku chata kad se logiraš. Samo pretraži dobro stranicu i naći ćeš sve!

bugovac222 sub 4.1.2020 10:34

E onda su bezobrazni. Normalno se samo isprinta naljepnica koja sadrži bar kod i sve podatke i time je poštarina već plaćena. Ako su ti tako rekli onda ih pitaj i kojom poštom da šalješ i sve druge detalje.

bugovac222 sub 4.1.2020 20:38

Meni se dva puta dogodilo da mi kažu unaprijed da ne šaljem nego će mi vratiti novac i vratili su. Uređaj se pokvario nakon skoro 2 godine, a prodavač preko Amazona jedna firma iz Španjolske. Valjda izračunali da ih pošta košta a popravak možda nemoguć ili težak. Treći put kupio direktno od Amazona i isprintao sam (odmah nakon kupnje, došlo raspakirano i nisam zadovoljan, ne radi kako treba) a nisam poslao i nisu mi vratili novac kažu nije stiglo više ne možeš više vratiti. Rok je bio jedan mjesec. Četvrti put kupio (direktno Amazon) dva ista proizvoda i jedan došao slomljen, vratim ga a oni mi vrate novac za oba.

Bernard Huky Hux sub 4.1.2020 20:44
razor1234 kaže...

A sta ako kupim preko mailbox.de i kad hocu vratiti nesto amazonu podaci posiljatelja mi je adresa u njemackoj.

Ima li to veze u nasoj posti ili moraju biti podaci gdje zivis?

 Ja sam imao takav slučaj. Normalno dok šalješ stavi svoju pravu adresu, ali ako ti Amazon šalje natrag novu zamjensku robu onda ti bude poslao na mailbox.de adresu.

hahhaajaads ned 5.1.2020 18:17
tintin kaže...
Naravno da ću ima vratiti volan.
Kupio sam odmah novi i nadam se da će taj biti ispravan.

 O kojem se volanu radi ? Volio bi znat kak ce proc posto imam i ja volan (G29) sa amazona, posto to i mene cekat za nekih godinu i par mjeseci 

itomic009 ned 5.1.2020 19:01
hahhaajaads kaže...
tintin kaže...
Naravno da ću ima vratiti volan.
Kupio sam odmah novi i nadam se da će taj biti ispravan.

 O kojem se volanu radi ? Volio bi znat kak ce proc posto imam i ja volan (G29) sa amazona, posto to i mene cekat za nekih godinu i par mjeseci 

  Kako ti znaš da će ti se volan pokvariti dogodine ? Ja imam G27 već godinama. Sam sam popravio onaj plastični rotary encoder i od tada je bez greške. 

hahhaajaads ned 5.1.2020 19:18
itomic009 kaže...

  Kako ti znaš da će ti se volan pokvariti dogodine ? Ja imam G27 već godinama. Sam sam popravio onaj plastični rotary encoder i od tada je bez greške. 

 Nemoj G27 i G29 stavljat u isti kos 

 

 Znam da je G27 cudo od volana skoro bez ikakvih problema i moze trajat hrpa godina bez da ista pocne cvilit ili sl...

 

No ja trenutno koristim 3 G29, valjda si bio citao i gledao video kakve sam probleme imao, ali ponovit cu.

 

Znaci prvi G29 je kupljen tu sa foruma, bio je star negdje oko godinu dana i imao godinu garancije. Poceo je cvilit kad se skrece i to nenormalno, javio se Logitech supportu i kaze da se to vecinom desava kod modela koji su stariji... Odnio ga na reklamaciju u Links i nakon tjedan dana mi javili da me ceka novi te ga moram doc preuzet. Isti dan sam ga preuzeo, upalio, odigrao jedan krug oko nurburgringa u Assetto Corsi i nakon tog prvog kruga mi je taj novi volan poceo cvilit (ne jako kao prvi ali opet cvili) te mi je izgleda otisao potencimetar (od gasa pretpostavljam). Znaci ja kocim i on sam dodaje gas (video cu stavit ispod skroz), nisam htio otvarat pedale jer je volan pod garancijom 24mj. Sljedeci dan je odnesen u Links i opet nakon tjedan dana mi je javljeno, zelim li isti takav novi volan ili pak zamjena za drugi artikl, povrat novca mi nisu dali kao opciju. Uglavnom uzeo sam 1660ti (ovu iz potpisa) i tad sam vec bio pred odustajanje od kupnje novog jer su cijene novog opet bile oko 1600-1700kn sto je previse za volan koji ce opet nakon godinu-dvije pocet radit probleme. I tad je netko tu na forumu (opet, hvala mu puno) stavio ponudu za G29 sa Amazona za 121€ sa dostavom na adresu. Nakon par dana je dosao i odma nakon prvog ukljucivanja cvili isto kao ovaj drugi kojeg sam dobio od Linksa. Meni slabo cviljenje nije problem (kao sto je sad) no 200% sam siguran da ce se to kroz godinu i nesto znatno pogorsat i da cu cviljenje cut direkt dok igram kroz slusalice kao kod prvog. Znaci nisu to nekakvi veliki kvarovi, ali ide mi na zivce i meni i drugima sto to moraju slusat u sobi koja je 10-15 metara od mene. Logitech support je rekao da i ovoga trenutnog mogu poslat na garanciju i da cu dobit novog, ali neda mi se opet to pakirat, slat i opet cekat dok dodje novi koji ce imat isti problem...

 

Navodno ako hocu rijesit problem cviljenja moram otvarat volan (i izgubit garanciju) i podmazat 2 motorica, ne zelim to radit jer ocito i pedale vole zezat ne samo mene nego i ostale...

 

Evo par videa. Prvi video gdje okrecem volan je taj prvi koji cvili nenormalno jako, dok ova 2 videa je od drugog volana kojem je vjerovatno otisao potenciometar...

 

Video1 Video2 Video3