Internet

YouTube - tips & tricks

DukeOs uto 5.1.2021 20:25

Ne mogu naci rijesenje za moj problem.

Kada  LG Oled 48" CX koristim kao monitor  na youtubeu nemam opciju da gledam u 4K , max je 1080p60.

A kad youtube kanale gledam preko youtube aplikacije na istom TV-u imam opciju full hd , 2K, 4K , sve..

Mislim da je problem u licenci, pa cu isprobati  youtube premium .

Ako netko ima neki prijedlog bio bih zahvalan da podijeli.

edit: sa premium acc  isti problem 

CyberDemonVZ uto 5.1.2021 22:20
DukeOs kaže...

Ne mogu naci rijesenje za moj problem.

Kada  LG Oled 48" CX koristim kao monitor  na youtubeu nemam opciju da gledam u 4K , max je 1080p60.

A kad youtube kanale gledam preko youtube aplikacije na istom TV-u imam opciju full hd , 2K, 4K , sve..

Mislim da je problem u licenci, pa cu isprobati  youtube premium .

Ako netko ima neki prijedlog bio bih zahvalan da podijeli.

edit: sa premium acc  isti problem 

 Kolega na prošloj strani imao "obrnut" problem. Ograničenje na TV-u a na kompu mu je dobro radilo:

https://forum.bug.hr/forum/topic/internet/youtube-tips--tricks/68507.aspx?page=25&jumpto=6241639&sort=asc&view=flat

 

Ako se ne varam, njemu je kasnije proradilo. Bez njegove intervencije.

DukeOs uto 5.1.2021 22:59
CyberDemonVZ kaže...
DukeOs kaže...

Ne mogu naci rijesenje za moj problem.

Kada  LG Oled 48" CX koristim kao monitor  na youtubeu nemam opciju da gledam u 4K , max je 1080p60.

A kad youtube kanale gledam preko youtube aplikacije na istom TV-u imam opciju full hd , 2K, 4K , sve..

Mislim da je problem u licenci, pa cu isprobati  youtube premium .

Ako netko ima neki prijedlog bio bih zahvalan da podijeli.

edit: sa premium acc  isti problem 

 Kolega na prošloj strani imao "obrnut" problem. Ograničenje na TV-u a na kompu mu je dobro radilo:

https://forum.bug.hr/forum/topic/internet/youtube-tips--tricks/68507.aspx?page=25&jumpto=6241639&sort=asc&view=flat

 

Ako se ne varam, njemu je kasnije proradilo. Bez njegove intervencije.

 Hvala na pomoci , skuzio problem . Preko Microsoft Edge-a radi youtube uredno , 4K 60fps HDR .. , dok na Chrome-u nece , zasad  ! 

zombie ned 14.2.2021 01:47

Danas sam učio zanimljiv problem. Imam 580 kanala koje pratim. Kada uđem na jedan profil, stoji da sam pretplaćen i da imam uključeno zvnoce. Međutim, kada uđem u video ili malo "kopam" po kanalu, odjednom nestane da sam pretplaćen i zacrveni se pravokutnik kao da nisam pretplaćen i zvonce, također, nestane. Onda ponovno odaberem opciju da se pretplatim i ponovno sve bude kako bi trebalo biti. Ovo mi se desilo samo sa tim jednim profilom.

CyberDemonVZ ned 14.2.2021 08:53
zombie kaže...

Danas sam učio zanimljiv problem. Imam 580 kanala koje pratim. Kada uđem na jedan profil, stoji da sam pretplaćen i da imam uključeno zvnoce. Međutim, kada uđem u video ili malo "kopam" po kanalu, odjednom nestane da sam pretplaćen i zacrveni se pravokutnik kao da nisam pretplaćen i zvonce, također, nestane. Onda ponovno odaberem opciju da se pretplatim i ponovno sve bude kako bi trebalo biti. Ovo mi se desilo samo sa tim jednim profilom.

 Mobitel ili PC?

zombie ned 14.2.2021 11:58
CyberDemonVZ kaže...
zombie kaže...

Danas sam učio zanimljiv problem. Imam 580 kanala koje pratim. Kada uđem na jedan profil, stoji da sam pretplaćen i da imam uključeno zvnoce. Međutim, kada uđem u video ili malo "kopam" po kanalu, odjednom nestane da sam pretplaćen i zacrveni se pravokutnik kao da nisam pretplaćen i zvonce, također, nestane. Onda ponovno odaberem opciju da se pretplatim i ponovno sve bude kako bi trebalo biti. Ovo mi se desilo samo sa tim jednim profilom.

 Mobitel ili PC?

 PC.

CyberDemonVZ ned 14.2.2021 14:14
zombie kaže...
CyberDemonVZ kaže...
zombie kaže...

Danas sam učio zanimljiv problem. Imam 580 kanala koje pratim. Kada uđem na jedan profil, stoji da sam pretplaćen i da imam uključeno zvnoce. Međutim, kada uđem u video ili malo "kopam" po kanalu, odjednom nestane da sam pretplaćen i zacrveni se pravokutnik kao da nisam pretplaćen i zvonce, također, nestane. Onda ponovno odaberem opciju da se pretplatim i ponovno sve bude kako bi trebalo biti. Ovo mi se desilo samo sa tim jednim profilom.

 Mobitel ili PC?

 PC.

 Ovo još nisam vidio. Ako otkriješ što je problem javi.

zombie čet 25.2.2021 16:45

Nisam riješio problem, ali sam nešto primijetio. Prije sam ponovno birao opciju "subscribe" i tada sam primijetio da se na sekundu pojavio ono staro kako je bilo subscribe sa punim zvoncetom samo što se onda zvonce "isprazni" i opet moram na to klinuti. Pustio sam da stoji tako "odsubscribovano" i kada je taj kanal ponovno uploadovao video, došla mi je notifikacija. Nešto nije u potpunosti uredu, ali funkcionira i dalje. iI ovo nije izolovan slučaj, ima više kanala.

zombie pet 26.2.2021 00:05

Prije neka dva sata sam primijetio drugi problem. Naime, bilo da sam logiran ili ne logiran, imam otežan pristup profilu. U video ulazim bez problema, ali na profil teže. Samo mi izbaci bijelu pozadinu. Mislim da nisam izolovan slučaj, budući da i ne logiran imam isti problem. Vjerojatno nešto što YouTube riješi za nekoliko sati? Znalo je biti sličnih problema sa errorom prilikom ulaska u profil.

CyberDemonVZ pet 26.2.2021 15:22
zombie kaže...

Prije neka dva sata sam primijetio drugi problem. Naime, bilo da sam logiran ili ne logiran, imam otežan pristup profilu. U video ulazim bez problema, ali na profil teže. Samo mi izbaci bijelu pozadinu. Mislim da nisam izolovan slučaj, budući da i ne logiran imam isti problem. Vjerojatno nešto što YouTube riješi za nekoliko sati? Znalo je biti sličnih problema sa errorom prilikom ulaska u profil.

 Isti slučaj i meni, nisam vidio ni tuđe accounte, kad sam htio npr, pregledati sve Videe.

Na poslu nemam prilike probati. Sve radi?

zombie ned 28.2.2021 16:58
CyberDemonVZ kaže...
zombie kaže...

Prije neka dva sata sam primijetio drugi problem. Naime, bilo da sam logiran ili ne logiran, imam otežan pristup profilu. U video ulazim bez problema, ali na profil teže. Samo mi izbaci bijelu pozadinu. Mislim da nisam izolovan slučaj, budući da i ne logiran imam isti problem. Vjerojatno nešto što YouTube riješi za nekoliko sati? Znalo je biti sličnih problema sa errorom prilikom ulaska u profil.

 Isti slučaj i meni, nisam vidio ni tuđe accounte, kad sam htio npr, pregledati sve Videe.

Na poslu nemam prilike probati. Sve radi?

 Da, sada je sve kako treba biti.

zombie pon 15.3.2021 15:46

Opet ja sa svojim problemima. Novi problem je da ne mogu komentirati video određenog kanala. To je novi kanal na koji sam se želio pretplatiti, ali ne mogu ostaviti komentar. Izbaci mi poruku "Comment failed to post." Zna li netko što da uradim?

 

EDIT: Evo nakon 10 minuta sma ponovno probao i ovaj put je upalilo. Ne znam do čega je bilo, ali neću brisati komentar, ako netko bude imao sličnu situaciju.

gocc01 pon 15.3.2021 18:04

Ekipa kak mogu blokirat prikazivanje videa sa određenih kanala? 

 

Mala gleda neke debilne crtiće koje mi cijelo vrijeme izbacuje u prijedlozima. Ne zna sama odradit pretragu al bih htio spriječiti da se prikazuju klipovi sa određenih kanala. 

 

Recimo iz povijesti da mogu izbrisati sve klipove sa tog kanala bi isto bilo ok. 

zombie sub 20.3.2021 04:53

Škvadro, može li pomoć? Primijetio sam da su se lažni profili, dakle više njih uključili u komentiranje mojih komentara. Moji komentari nisu ni u kojem slučaju protivni pravilma ili uvrijedljivi, čak što više to su komentari sa najviše lajkova. Njihovi komentari su botovski. Poruka prevedena sa engleskog glasi da su oni djevojci hakirali Instagram na određen način i ispod obaveno se javi netko da potvrdi da to radi. Sve su to botovskiprofili napravljeni isti dan. Prije nekoliko dana nisam mogao komentirati niti jedan video na nekih 15-ak sati. Bojim se da je zbog toga. Interesira me da li je to zbog tih komentara? Što da radim? Počeo sam brisati svoje komentari zbog tih profila. I to me komentiraju na samo 2-3 različita kanala koje pratim i to moje stare komentare od prije 1-2 mjeseca ili 2 sedmice. Što da radim? Da ih prijavim? Hoće li mene ni krivog ni dužnog banirati? I koliko sam primijetio samo mene komentiraju, kao da imaju nešto osobno protiv mene.

T700 ned 4.4.2021 19:04

Često kad gledam strane recenzije koristim prijevod engleskog titlova na Hrvatski. 

 

A u zajdnje vrijeme, evo više od tjedan dana, često to ne radi. Uglanvom ne radi popodne ali bude proradilo tek navečer. Neznam iz kojeg razloga.

Bez obzira koji je preglednik ne želi raditi tj nema prikaza titlova, jedino idu tiltovi koji su već omogučeni bez prijevoda. 

 

 

Dali se taj problem može nekako riješiti ? Dali je google upoznat sa time ? Jer mi već ide na živce. 

 

 

 

Kill Frenzy uto 20.4.2021 13:29

Zašto kod nekih videa,na kanalima koje pratim a to je vecinom ekipa koja motorom ili biciklom ide kroz prirodu(šumu,granje,lišće) dolazi do pada kvalitete kad je vegetacija okolo.Govorimo dok je kamera u pokretu.Kao da sve postane zrnato na tren pa se vrati.Vidim to kod dosta youtubera dok je kod nekih sve ok. Nakon prirode dodju u grad i slika je savršena.

CyberDemonVZ uto 20.4.2021 14:13
Kill Frenzy kaže...

Zašto kod nekih videa,na kanalima koje pratim a to je vecinom ekipa koja motorom ili biciklom ide kroz prirodu(šumu,granje,lišće) dolazi do pada kvalitete kad je vegetacija okolo.Govorimo dok je kamera u pokretu.Kao da sve postane zrnato na tren pa se vrati.Vidim to kod dosta youtubera dok je kod nekih sve ok. Nakon prirode dodju u grad i slika je savršena.

 Dva moguća razloga:

1. jako mnogo sitnih detalja je najteže kodirati u video (lišće, konfeti..). Ovo jako malo ljudi zna odraditi kako treba. Ili znaju, al namjerno rade lošije - manji fajl, brži upload.

2. YouTube obrađuje svaku snimku prije nego se može gledati. Možda im na nekoj vrsti videa ili codecu (kakav koriste oni kod kojih ti je lošija slika) lošije ide obrada i unište video

 

I još mi jedna stvar pada na pamet, nadam se da to nije moguće. Da uređaj na kojem se gleda također može doprinjeti kvaliteti izlaznog videa (loš encoder, spor cpu....). Isprobaj isti video na različitim uređajima.

CyberDemonVZ sri 21.4.2021 09:35
Kill Frenzy kaže...
CyberDemonVZ kaže...

I još mi jedna stvar pada na pamet, nadam se da to nije moguće. Da uređaj na kojem se gleda također može doprinjeti kvaliteti izlaznog videa (loš encoder, spor cpu....). Isprobaj isti video na različitim uređajima.

 evo recimo ovaj video.prva anomalija se pojavljuje točno na 1:00 i onda svako malo jer je krenula jurnjava

https://www.youtube.com/watch?v=GPMttJAbDa4

 Previše podataka, a premali bitrate videa.

Malo pomogne ako prebaciš na 4K (ako ti uređaj podržava), ali na to kako je snimljeno i obrađeno, na žalost ne možeš utjecati.

Marko :D sri 21.4.2021 10:49
Kill Frenzy kaže...

Zašto kod nekih videa,na kanalima koje pratim a to je vecinom ekipa koja motorom ili biciklom ide kroz prirodu(šumu,granje,lišće) dolazi do pada kvalitete kad je vegetacija okolo.Govorimo dok je kamera u pokretu.Kao da sve postane zrnato na tren pa se vrati.Vidim to kod dosta youtubera dok je kod nekih sve ok. Nakon prirode dodju u grad i slika je savršena.

https://www.youtube.com/watch?v=r6Rp-uo6HmI

Chico12 uto 4.5.2021 21:44
Marko :D kaže...

Instaliraj h264ify dodatak u preglednik. Isti će forsirati korištenje H.264 kodeka umjesto zadanog VP9, pa će samim time biti i manje opterećenje CPU-a.

Čudi me da se kako tako može gledati dok sam iskljucen sa accounta, dok se prijavim postaje nemoguce gledati. Ali sto je interesantno ovo mi je od sinoc i to odjednom, nit sam sta dirao nit nista drugo. Prvo sam pomislio da nije do googlea i njihovih servera. A gledam da Safari nema podršku za VP9 vec automatski za h264.

Marko :D sri 5.5.2021 00:23

Svi pričaju kako YT radi loše na svim preglednicima osim Chromea. Kod mene je uvijek obrnuto; na Firefoxu i ostalim preglednicima YT mi radi puno brže nego na Chrome-u. Polymer dizajn im je katastrofa i jedva čekam da ga se riješe.

 

Mislim da ću uskoro YouTube zamijeniti s FreeTube.

zombie uto 11.5.2021 10:33

Pratim oko 650 kanala. U zadnjih nekoliko dana primijetio sam da ne dobijam sve notifikacije za nove videe. Svaki dan ne dobijem 5-6 notifikacija. Ono što sam sljedeće primijetio je to da neki kanali (ili samo ovaj jedan) nisu na mojoj listi kanala koje pratim (gledao sam onu listu kada se odmah uđe u profil, gdje piše prvih nekoliko kanala i ispod piše broj preostalih kanala). Tek kada sam ukucao ime kanala na YouTube-u pokazalo mi je da pratim taj kanal. Zna li netko što se zbiva?