Internet

Vivaldi - Rasprava

thekeyofdestiny13 sri 21.9.2016 22:28
Gale92 kaže...
thekeyofdestiny13 kaže...

Zna li netko zašto se nemogu nadograditi na novu inačicu preglednika, prikazani problem izgleda na slici. Imam stalnu vezu na internetu.

 također potvrđujem kako download ide izuzetno sporo, pokušaj sutra kada serveri budu "slobodniji" odnosno kada ne bude takva navala

 Ako je takva navala, onda to može biti samo još bolje za Vivaldi, nadam se da će u budućnosti biti još bolji, ja sam s njim zadovoljan.

EDIT: Danas sam se normalno i brzo nadogradio na novu inačicu Vivaldija.

Gale92 pet 23.9.2016 08:11
thekeyofdestiny13 kaže...

Nema više problema s zeleno-ljubičstim prikazom na Youtubeu u novoj inačici preglednika. 

 eto. jednostavno treba čekati nadogradnje, mo mislim da će nakon godinu dana vivaldi biti ravnopravan konkurenciji 

ParaNO1d uto 27.9.2016 22:42

Kako da namjestim da kad mi otvori novi tab ne ode na njega? Kad srednjom tipkom miša kliknem otovri ga ali ostane na aktivnom, a ako odem desni klik i open in new tab onda mi ga otvori i prebaci na tab?

NiramX sri 28.9.2016 08:42
ParaNO1d kaže...

Kako da namjestim da kad mi otvori novi tab ne ode na njega? Kad srednjom tipkom miša kliknem otovri ga ali ostane na aktivnom, a ako odem desni klik i open in new tab onda mi ga otvori i prebaci na tab?

 

Koliko ja shvaćam, to i je poanta te funkcije.

ParaNO1d sri 28.9.2016 09:28
NiramX kaže...
ParaNO1d kaže...

Kako da namjestim da kad mi otvori novi tab ne ode na njega? Kad srednjom tipkom miša kliknem otovri ga ali ostane na aktivnom, a ako odem desni klik i open in new tab onda mi ga otvori i prebaci na tab?

 

Koliko ja shvaćam, to i je poanta te funkcije.

 Mislim da me nisi skontao. Zanima me kako da kad mi otvori novi tab ali da ne ode odmah na njega nego da ostane na onom mom aktivnom koji gledam.

NiramX sri 28.9.2016 09:33
ParaNO1d kaže...
NiramX kaže...
ParaNO1d kaže...

Kako da namjestim da kad mi otvori novi tab ne ode na njega? Kad srednjom tipkom miša kliknem otovri ga ali ostane na aktivnom, a ako odem desni klik i open in new tab onda mi ga otvori i prebaci na tab?

 

Koliko ja shvaćam, to i je poanta te funkcije.

 Mislim da me nisi skontao. Zanima me kako da kad mi otvori novi tab ali da ne ode odmah na njega nego da ostane na onom mom aktivnom koji gledam.

 

Pa zato i postoji mousewheel. Koliko ja znam, samo Firefox ne prelazi na tab kada se otvori iz dropdown izbornika. 

NiramX sri 28.9.2016 11:51
OriginalEXE kaže...
NiramX kaže...
 

Pa zato i postoji mousewheel. Koliko ja znam, samo Firefox ne prelazi na tab kada se otvori iz dropdown izbornika. 

 Ni Chrome ne prelazi, barem ne na linux verziji.

 

Upravo zbog toga je ista priča s Vivaldijem. (Baziran je na Chromiumu.) 

NiramX sri 28.9.2016 12:35
OriginalEXE kaže...
NiramX kaže...

 

Upravo zbog toga je ista priča s Vivaldijem. (Baziran je na Chromiumu.) 

 Pa koliko sam ja skuzio, na Vivaldiju prelazi, a kolega to zeli promijeniti.

 

Ne, ne prelazi samo ako odabereš link s kotačićem, a on želi da ne prelazi preko dropdowna.  

OriginalEXE sri 28.9.2016 12:39
NiramX kaže...

 

Ne, ne prelazi samo ako odabereš link s kotačićem, a on želi da ne prelazi preko dropdowna.  

 Da, znam. Mislim da se nismo razumijeli :)

 

Na Chrome-u ne prelazi bilo da koristis mousewheel ili right click -> open link in new tab

NiramX sri 28.9.2016 12:41
OriginalEXE kaže...
NiramX kaže...

 

Ne, ne prelazi samo ako odabereš link s kotačićem, a on želi da ne prelazi preko dropdowna.  

 Da, znam. Mislim da se nismo razumijeli :)

 

Na Chrome-u ne prelazi bilo da koristis mousewheel ili right click -> open link in new tab

 

Ah, ja nisam dobro pročitao tvoj prvi post. Zaista čudno. Kada sam zadnji put koristio Chrome, prije godinu dana, neizostavno je prelazio. 

ParaNO1d pet 30.9.2016 08:32

Vivaldi mi je jedini browser (ako ne računam Edge koji dolazi uz 10-ku) na računalu i oduševljen sam. Brz je, stabilan, vrlo prilagodljiv vizualno i funkcionalno. Updatei su redoviti i čini mi se da se dosta računa vodi o tome kako će browser raditi i što comunity želi. Zasad čista petica i sve me čudi da sam mogao surfati web prije njega. Koristio sam Operu koji i dalje volim ali Vivaldi mi je no.1.

Gale92 čet 6.10.2016 22:06
Eld kaže...

Jel se moze igdje namjestiti da ne mijenja boju u skladu sa svakom otvorenom stranicom nego da ostane ona od teme koju sam izabrao? To mijenjanje boje me lagano zivcira.

 pa to se i radi po "početnim" postavkama browsera, nego jedino da nisi što dirao pa da ti se nije "pobrkalo"....

thekeyofdestiny13 čet 6.10.2016 23:42
Eld kaže...

Jel se moze igdje namjestiti da ne mijenja boju u skladu sa svakom otvorenom stranicom nego da ostane ona od teme koju sam izabrao? To mijenjanje boje me lagano zivcira.

 To se nalazi pod kategorijom Themes, kada klikneš boju koju hoćeš, pritom idi na Edit themes, potom makni, ako imaš kvačicu Accent Color from Active Page i time si zaustavio mijenjanje boja.

ParaNO1d sri 26.10.2016 08:37
thekeyofdestiny13 kaže...

Kad će biti sljedeća nadogradnja Vivaldija i zašto browser svako malo izbaci "snapshot"?

 Nikad mi se to nije dogodilo, imam zadnju verziju (1.4.589.38), zadnji preview ti je 1.5.627.3 izašao prije 14 dana, dakla barem još tjedan dana neće nova verzija, tako nekako im ide update svakih 3 tjedna, tako je bilo do sad. Ako imaš problema s Vivaldijem, napravi reinstall

thekeyofdestiny13 sri 26.10.2016 15:03
ParaNO1d kaže...
thekeyofdestiny13 kaže...

Kad će biti sljedeća nadogradnja Vivaldija i zašto browser svako malo izbaci "snapshot"?

 Nikad mi se to nije dogodilo, imam zadnju verziju (1.4.589.38), zadnji preview ti je 1.5.627.3 izašao prije 14 dana, dakla barem još tjedan dana neće nova verzija, tako nekako im ide update svakih 3 tjedna, tako je bilo do sad. Ako imaš problema s Vivaldijem, napravi reinstall

 Nemam poblema s Vivaldijem, a svako malo na fejsu izbace snapshot čiji je zadnji bio (1.5.644.7) izašao prije 2 dana. Dugo će čeka taj update.