keki sri 10.7.2013 23:04

Pozz ekipo ovako!

Živim u Zagrebackoj Dubravi!
I sad otvaram tvrtku jednu tj glazbeni studio di mi je potrebna velika brzina 25/25 a to mogu dobit samo putem optike jel cini mi se da kroz bakar ide maksimum 20 mbit i to ako sam blizu centrali!

Sad me zanima jel zna netko od vas sta bi mogao napravit jel citao sam da ce ulaskom u Eu da ce biti poboljsanje sto se tice infrastrukture,da ce optiku povuc od hepa,haca......

yeo sri 10.7.2013 23:08

Raspitaj se za BT-net.

Nude optiku 24/24 po brutalnim cijenama, samo vidi jesu li dostupni kod tebe.

Ja sam u centru i na optici sam već pola godine kod njih i mogu reći da sam jako zadovoljan.

Lion King sri 10.7.2013 23:13

Od optike jedino ce ti Metronet provuc optiku do ureda, ali samo ako si im u interesu.

Prije godinu dana smo se u firmi zaintrigirali s time da bi trebali uvesti brzi internet i posao je pao na mene.

Nazvao sam ih i dobijes prodajnog agenta. Posto smo manja firma (20ak ljudi) prvu su provjerili nase web stranice da vide "jesmo li dovoljno ozbiljni" za njih.

Zatim su napravili procjenu koliko bi doslo dovodenje optickog kabela od najblizeg cvora do nas i nakon toga smo potpisali ugovor.

Mislim da je dogovorena brzina bila 7/7 i cijena je trebala biti oko 900kn mjesecno s jednom fiksnom IP adresom. Na kraju koliko vidim imamo puno vecu brzinu.

Cijena ti kod njih nikada nije fiksna i dosta ti varira i ovisi o tome kako ju odredi prodajni predstavnik.

Nakon prvotnih djecjih bolesti, kao npr. da nam iz nekog samo njihovog razloga moraju 3 puta promjeniti dodjeljenu staticku IP adresu, sve je proradilo super i mogu rec da smo svi prezadovoljni njihovom ponudom.

Koliko sam pricao s prodajnim predstavnikom Metronet sam po sebi iznajmljuje optiku TCom-u i ostalim firmama u odreden djelovima grada tako da ti oni na njihovu cijenu jos nabiju 40%.

 

Ako si ozbiljan s time da ti je optika zaista potrebna onda sretno s time. Metronet ti nece dolaziti ako pomisli da je tvoja firma "2 ljudi koji rade od doma i pozele brzi net" nego samo ako vide da ce od tvoje firme imati profit.

keki sri 10.7.2013 23:13
yeo kaže...

Raspitaj se za BT-net.

Nude optiku 24/24 po brutalnim cijenama, samo vidi jesu li dostupni kod tebe.

Ja sam u centru i na optici sam već pola godine kod njih i mogu reći da sam jako zadovoljan.

BT net mi nije dostupan!

keki sri 10.7.2013 23:17
Lion King kaže...

Od optike jedino ce ti Metronet provuc optiku do ureda, ali samo ako si im u interesu.

Prije godinu dana smo se u firmi zaintrigirali s time da bi trebali uvesti brzi internet i posao je pao na mene.

Nazvao sam ih i dobijes prodajnog agenta. Posto smo manja firma (20ak ljudi) prvu su provjerili nase web stranice da vide "jesmo li dovoljno ozbiljni" za njih.

Zatim su napravili procjenu koliko bi doslo dovodenje optickog kabela od najblizeg cvora do nas i nakon toga smo potpisali ugovor.

Mislim da je dogovorena brzina bila 7/7 i cijena je trebala biti oko 900kn mjesecno s jednom fiksnom IP adresom. Na kraju koliko vidim imamo puno vecu brzinu.

Cijena ti kod njih nikada nije fiksna i dosta ti varira i ovisi o tome kako ju odredi prodajni predstavnik.

Nakon prvotnih djecjih bolesti, kao npr. da nam iz nekog samo njihovog razloga moraju 3 puta promjeniti dodjeljenu staticku IP adresu, sve je proradilo super i mogu rec da smo svi prezadovoljni njihovom ponudom.

Koliko sam pricao s prodajnim predstavnikom Metronet sam po sebi iznajmljuje optiku TCom-u i ostalim firmama u odreden djelovima grada tako da ti oni na njihovu cijenu jos nabiju 40%.

 

Ako si ozbiljan s time da ti je optika zaista potrebna onda sretno s time. Metronet ti nece dolaziti ako pomisli da je tvoja firma "2 ljudi koji rade od doma i pozele brzi net" nego samo ako vide da ce od tvoje firme imati profit.

msm ako ja placam uredno racune boli njih k.... kolko ja imam ljudi ! Jer studio je napravljen al mi optika treba! Jer datoteke koje se skidaju su od 150gb do 1Tb sad da to idem skidat ovako nema smisla imao bih samo gubitak sa tim! Sve u svemu puno ti hvala na odgovoru!

keki sri 10.7.2013 23:47
Praedator kaže...

BNet je najbolji izbor trenutno, i ja sam na njemu na optici.

 

Ako ti nije dostupan u firmi, dali bi netko u blizini tvoje firme ako mu je dostupan BNet uzeo na tvoje ime pa ga ti povuci do firme.

Ovisi gdje je firma i gdje je prvi dostupan bnet.

 

A ostalo, ima i H1 tu brzinu ali nemogu ti ju isporuciti da ga eb..es. Ali nazovi pa provjeri sa njima.

 

http://www.h1telekom.hr/Usluge/TelefonInternet/Paketi/SurfCall/tabid/511/Default.aspx

cisto sumnjam da je nekom dostupan! Ali najmanji problem je odabrat providera mene zanima samo jedna stvar trebao bih optiku dovuc do firme tj do kuce jer mi je firma od kuce 20 m udaljena!

Dogovorio sam sad sam metronetom i javit ce mi se sutra reko mi je agent!

keki uto 25.10.2022 10:52

Evo da malo osvježim temu.

 

Nakon 10 godina od zadnjeg posta u ovoj temi konaćno stigla optika i do mene.

 

A1 je provukao kablove i montirao kutije na stupove. Jučer vidim postavili kabinet sad će kroz 2-3 dana netko sve unutra fino spojiti i kad to A1 azurira optika dostupna. Računam kroz cca desetak dana. Tako barem tehničari prognoziraju.

 

Uzet ćemo odmah gigabitnu vezu pa da vidimo kako to funkcionira i na mom stroju od PC-a i da se malo guštam.

 

Uglavnom A1 se ozbiljno potrudio da povuce optiku kroz komplet gornju i doljnju dubravu. Koliko vidim pokrili su donju dubravu 90% gornju dubravu također od Oporovečke gore prema Novačkoj znaći Novačku i okolne ulice komplet. Došli do kraja novačke i odmah paralelno sa novačkom pokrili i Orehovečki brijeg. Dotrščinu i Miroševećinu.

 

Dodatno sad su pokrili i komplet moje područje tj moj mjesni odbor od Žigulića Beđića Miroševačke ceste i sve sporedne ulice Ravenec Miroševečki gaj Kurekov Breg itd itd. Sad koliko sam pričao sa tehničarima i koliko vidim idu gore prema pod sljemenskoj zoni Čućerje Markuševec, Bidrovec... Uglavnom malo su se potrudili. 

 

Dodatno u dubravi i drugi operateri su povukli svoju optiku recimo u sunekovoj je HT provukao svoju optiku dole na klinu i gore dalje nisu išli. A vidim da je i Telemach sa svojom optikom jedan dio dubrave pokrio uglavnom zgrade koliko vidim i to najviše po Aveini Dubrava i ima nešto Vile Velebita dole kod kauflanda i Hrvatskog Proljeća.

 

Zanima me samo kako je to Hakom davao dozvole malo mi je sve tu čudno. Zanima me šta će se desiti kada i drugi operateri odluće svoju optičku infrastrukturu povući pa neće valjda svaki operater na stupove stavljati svoje kablove baš mi to nema smisla.

 

To su sad za nas kako se kaže slatke brige. Uglavnom dobar dio Dubrave mogu reći preko 85% je pokriven Optikom do kraja 2023 godine to bi moglo biti i više