Karlo123 sri 4.8.2021 16:20

Evo još jednog bisera:

Dear Valuable Customer:

We hereby congratulate you for using Our Company for your online transfer We have received a transfer of the total amount €250.00 Eur . which was transfer to you by Samuel Anderson for an auction item of Ps4

The Transfer has been successfully processed and approved but before we can remit the funds to your account we will need to verify the shipment of the item to your buyer first and once this has been done we will remit the funds immediately to your account in the next 24 to 72 Hours and you will be able to cash your money at your bank.

So you can make the Shipment of the item to your buyer and send us the shipment tracking number and the scanned receipt from the Delivery courier which was used for the shipment so as for the verification of the shipment and once we got this we will remit the funds to your account immediately.

We Are Waiting for the Shipment Tracking number from you..

***ATTENTION***

The order has been APPROVED, you CAN NOW ship the merchandise to the buyer's shipping address. You are expected to make the shipment within 48 hours of receiving this Transfer Payment Approval Notification and get to our Transfer department/Technical Dept. with the tracking number for Shipment Verification.



THANKS FOR USING ROYAL BANK® ONLINE TRANSFER...

tona gramatičkih grešaka sa accountant.com domene XD i još ubaci par blještećih gifova na mail od banke
isto sa 191011 broja

Lenovo33 sri 4.8.2021 18:22
Karlo123 kaže...
tona gramatičkih grešaka sa accountant.com domene XD i još ubaci par blještećih gifova na mail od banke

 ma da, to ga je odalo :facepalm:

ti si veci specijalac od tih botova sta uopce linkas to ovdje.

Lenovo33 sri 4.8.2021 18:37

nije link ali je copy/paste botovskog texta.

 

ne moras imati nikakvog iskustva nego je dovoljno da vidis da ti se javlja netko na ENG jeziku za oglas koji si postavio na HR oglasniku.

Sta imas ti tu sad dalje analizirat? Obrisi i dovidjenja.

 

Tema o fizickim osobama prevarantima se pretvorila u svadanje s robotima koji salju automatizirane poruke.

jbt led...

Anita93 čet 5.8.2021 09:24

Evo baš jučer sličan pokušaj prijevare, ženska osoba (po slici) na whatsapp aplikaciji se javlja da bi kupila parfem i da će platiti preko njuškala pa da ja mogu poslat ..blabla ..i naravno prebaci me na stranicu gdje moram upisat podatke sve s kartice i tu mi sve jasno ..

It'sMe932 čet 5.8.2021 18:55
Anita93 kaže...
Evo baš jučer sličan pokušaj prijevare, ženska osoba (po slici) na whatsapp aplikaciji se javlja da bi kupila parfem i da će platiti preko njuškala pa da ja mogu poslat ..blabla ..i naravno prebaci me na stranicu gdje moram upisat podatke sve s kartice i tu mi sve jasno ..

 Vidiš i po "njezinim" porukama da je to netko tko ne priča hrvatski već koristiti google prevoditelj.

Damir22 čet 5.8.2021 19:12

Iako je kolicina ljudske nepismenosti u zadnje vrijeme enormna, ipak se moze skuziti sto je prevoditelj,a sto osoba...

S time da se ni ne trudim odgovarati ukoliko javljanje ne sadrzi neku osnovnu pismenost i kulturu....

Thermal pet 13.8.2021 10:44

Pripazit na njuskalu kupnju od korisnika antisa555

 

Prodao mi laptop rekao je da je sve ispravno i da nema nikakvih oštećenja slike su mu također izgledale uredno. No laptop došao sa potrganim pantima, ekran poluispravan, poklopac od ssd/mem potrgan.... i kad sam mu rekao i poslikao to pravi se da njemu nije tako bilo i odbija mi vratit novce i još hoće da za njegovu grešku ja platim poštarinu HP expresom, a slali smo tiskom prvotno.

 

 

EDIT:

Uspio sam nekako dogovorit da mi uplati novce na račun, a ja njemu da tiskom kao šta je i on meni, sad samo da još sjednu pare na račun ako sjednu.

GogiAS pet 24.9.2021 01:09

Evo da kazem samo da sam totalna budala koja je nasjela na idiotsku prijevaru prvi put u zivotu. Izgubio sam nazalost dio svoje Fiverr zarade.

Isti princip. Whatsapp poruka, slika zenske i tako kao link na Hrvatsku postu i stranicu koja stvarno izgleda uvjerljivo. Meni naravno samo u glavi da cu prodat tenisice i da ce mi pare sjest gore. Naravno bio sam "pametan" pa sam koristio Revolut karticu (virtualnu). Ostao sam bez 1000kn...Trenutno sam kontaktirao i Revolut i Transfer Go ako ima ikakve veze s ovime pa da vidim ako mogu natrag novce dobit.

Fakat sam glup za jednog geeka i lika koji je konstantno na netu. Ubuduce nejdem tako pred rudo.

Najjaca stvar je da postoji na toj fejkanoj stranici korisnicka podrska i onda su kao govorili da ce mi vratit pare ako unesem neku drugu karticu. Ma daj mrs. Gamad usrana. Jel moguce uopce ikako vise vidjet te pare?

Brki1994 pet 24.9.2021 08:21
GogiAS kaže...
Evo da kazem samo da sam totalna budala koja je nasjela na idiotsku prijevaru prvi put u zivotu. Izgubio sam nazalost dio svoje Fiverr zarade.

Isti princip. Whatsapp poruka, slika zenske i tako kao link na Hrvatsku postu i stranicu koja stvarno izgleda uvjerljivo. Meni naravno samo u glavi da cu prodat tenisice i da ce mi pare sjest gore. Naravno bio sam "pametan" pa sam koristio Revolut karticu (virtualnu). Ostao sam bez 1000kn...Trenutno sam kontaktirao i Revolut i Transfer Go ako ima ikakve veze s ovime pa da vidim ako mogu natrag novce dobit.

Fakat sam glup za jednog geeka i lika koji je konstantno na netu. Ubuduce nejdem tako pred rudo.

Najjaca stvar je da postoji na toj fejkanoj stranici korisnicka podrska i onda su kao govorili da ce mi vratit pare ako unesem neku drugu karticu. Ma daj mrs. Gamad usrana. Jel moguce uopce ikako vise vidjet te pare?

 

Nikad uplaćivati u naprijed. 

I ako je deal to good to be true, onda vjerojatno nešto ne štima.

 

Na povjerenje igraš jedino ako su manji iznosi do tipa 200 kuna, onda ajde,

 

Mala anegdota s moje strane; Meni je bilo najače kada sam naručio Pentium III 1 ghz za retro rig. Kontakitram lika koji ga je jedini imao po 50 kuna i kaže on meni da je u Njemačkoj i da je u Hrvatskoj za tjedan dana. Nakon tjedan dana ja mu se javim i zamolim da fotografira procesor kada stigne. On fotografira, a ja po rukama skužim da je "pripadnik romske zajednice" po boji kože (a i ime mu je davalo hint ,  drugi oglasi gdje se prodaje željezo da ne spominjem). Kako mi je slikao svoju karticu, ukucam ja njegovo ime na Google, a kada ono propala firma (tada skužim zašto toliko auspha i dijelova od kamiona i automobila), tukao ženu, zatvor, rad za opće dobro, krem da le krem bi se reklo. Uplatio mu ja 50 kuna i proc došao nakon 2 dana i sve radi kao sat. 

 

Brki1994 pet 24.9.2021 08:37
danko99 kaže...

Meni je nepojmljivo da pošaljem nekome lovu a da nisam vidjel i isprobal robu.

Nađeš se sa likom od kojeg kupuješ isprobaš robu,platiš i čao.

Zašto plačat nešto online?

 

S elektronikom je to malo druga priča jer kao što su forumaši gore spominjali, može vizualno biti sve okej, a funkcionalno dar mar.

 

Zato postoji kod kupnje rabljenih stvari od nepoznatih nešto što se zove povjerenje. Većina ga ima, a onu manjinu treba za j*** objesit.

ivo454 pet 24.9.2021 18:45
GogiAS kaže...
Evo da kazem samo da sam totalna budala koja je nasjela na idiotsku prijevaru prvi put u zivotu. Izgubio sam nazalost dio svoje Fiverr zarade.

Isti princip. Whatsapp poruka, slika zenske i tako kao link na Hrvatsku postu i stranicu koja stvarno izgleda uvjerljivo. Meni naravno samo u glavi da cu prodat tenisice i da ce mi pare sjest gore. Naravno bio sam "pametan" pa sam koristio Revolut karticu (virtualnu). Ostao sam bez 1000kn...Trenutno sam kontaktirao i Revolut i Transfer Go ako ima ikakve veze s ovime pa da vidim ako mogu natrag novce dobit.

Fakat sam glup za jednog geeka i lika koji je konstantno na netu. Ubuduce nejdem tako pred rudo.

 Unaprijed plaćanje samo "PayPal". Mislim da bez prijave policiji, banka ili kartičarska kuća može zamoliti korisnika da vrati novce, ali ne mogu ga prisiliti. S obzirom da se radi o 1000kn, mislim da je to sitno za policiju, ali svakako prijaviti.

 

Crocopzmaj12 sub 25.9.2021 06:27

čovjek je upisao podatke, sa svoje kartice na web stranici (ali sve podatke), koju je prevarant uredio da izgleda kao orginal stranica: pošte, banke ili drugog načina transfera novca, dok ne promjeni karticu može mu se to i nastaviti

display name ivo sub 25.9.2021 11:45

Meni se ista glupost s poštom dogodila, prodajem sat, njuškalo oglas, lik se javlja i šalje link u kojem je objašnjeno da plaćanje ide preko pošte, on plati pošti, ja unesem podatke o svojoj kartici i meni lova sjeda kad poštar pokupi paket. Stranica izgleda kao od pošte i svi linkovi na njoj vode na stranicu od pošte. I ukucam karticu i nešto ne prođe i onda mi klikne. Pogledam url neki čudan, zovem poštu, oni mi kažu da je prevara, zovem kartičnu da mi blokiraju karticu, prije toga sve novce prebacim s računa. Ne mogu vjerovati da sam nasjeo ali umor i žurba su doprinos dali. Nisam pretrpio štetu osim što sam čekao novu karticu 3 tjedna. Sva sreća pa mi je to žiro za online plaćanja, ne ide u minus, na računu imam nešto sitno uvijek pa si prebacim kad nešto kupujem. Upozorenje drugima da paze!

najdix sub 25.9.2021 12:03

Zar nije dovoljno za uplatu na moj račun dati samo broj kartice? Nikakve lozinke, CVV brojeve, rok trajanja kartice ja ne dajem, ako mi treba lova sjesti, to je stvar financijske kulture i ophođenja. Sve se to zna, samo nas je lako nagovoriti. U sumnjive transakcije se ide sa točnim iznosom na kartici, koja ne može u minus i da je mogu poništiti u svako doba dana i noći. Po mogućnosti plaćanje Paypal. Sve ostalo je lakovjernost i nepažnja.

stiffler13 sub 25.9.2021 14:50
najdix kaže...
Zar nije dovoljno za uplatu na moj račun dati samo broj kartice? Nikakve lozinke, CVV brojeve, rok trajanja kartice ja ne dajem, ako mi treba lova sjesti, to je stvar financijske kulture i ophođenja. Sve se to zna, samo nas je lako nagovoriti. U sumnjive transakcije se ide sa točnim iznosom na kartici, koja ne može u minus i da je mogu poništiti u svako doba dana i noći. Po mogućnosti plaćanje Paypal. Sve ostalo je lakovjernost i nepažnja.

Ne broj kartice, broj računa ( IBAN) i ime i prezime je sve što treba da ti netko uplati lovu... A kada ti online plaćaš nekoj trgovini onda ide tvoj broj kartice, istek i CVV kojeg upisuješ, nakon toga dobivaš zahtjev da odobriš transakciju ( bar je tako u Pbzu). To upisuješ samo u provjerenim trgovinama. Ja sam službenik za zaštitu podataka u firmi i stvarno od 50 ljudi njih možda 10 zna šta je CVV i ostali bi nasjeli na ovakve fore... Zato to i ide

najdix sub 25.9.2021 15:41

Za svaku transakciju me danas traži odobrenje ili mtoken, zar to nemaju više sve banke? Vidiš da te mob cima da odobriš, nećeš valjda na svoju štetu platiti nešto. Ili su ljudi toliko zaposleni i zauzeti da ne prate što plaćaju? Ili samo tako daju svoje podatke okolo, svima?

stiffler13 sub 25.9.2021 20:46
najdix kaže...
Za svaku transakciju me danas traži odobrenje ili mtoken, zar to nemaju više sve banke? Vidiš da te mob cima da odobriš, nećeš valjda na svoju štetu platiti nešto. Ili su ljudi toliko zaposleni i zauzeti da ne prate što plaćaju? Ili samo tako daju svoje podatke okolo, svima?

Ako nemaš internet bankarstvo onda ne traži odobrenje, a masa ljudi ga nema... Daju okolo, kad je bio potres u Petrinji tražili su donacije i slikaju bankovnu karticu ( prednju i zadnju stranu), jedva nekako došao do ljudi da to maknu s neta.

Ico_Zg ned 26.9.2021 01:38

Ovisi gdje se kupuje, na svim HR portalima je potrebna verifikacija (3d secure) kod svake transakcije i bez toga nije moguće obaviti kupnju, bez obzira da li imaš internet bankarstvo ili ne. Dok recimo na Aliexpressu toga nema i može se kupovati bez potvrde, isprobano na više različitih kartica..

najdix ned 26.9.2021 09:54

Dakle, zaključili smo da IBAN možemo dati za uplatu na naš račun i ime i prezime. A broj kartice se ne daje nikome, a ne još i pin i CVV i istek kartice. Mislim za uplatu.
Sve to piše na početnoj stranici Njuškala.
Za sve ostalo smo si sami krivi.
Kao da ti kažu: ne skači u ovaj duboki bunar, a ti skočiš i nadaš se da ćeš proći bez ogrebotina.

sosta pon 27.9.2021 08:59
stiffler13 kaže...
najdix kaže...
Za svaku transakciju me danas traži odobrenje ili mtoken, zar to nemaju više sve banke? Vidiš da te mob cima da odobriš, nećeš valjda na svoju štetu platiti nešto. Ili su ljudi toliko zaposleni i zauzeti da ne prate što plaćaju? Ili samo tako daju svoje podatke okolo, svima?

Ako nemaš internet bankarstvo onda ne traži odobrenje, a masa ljudi ga nema... Daju okolo, kad je bio potres u Petrinji tražili su donacije i slikaju bankovnu karticu ( prednju i zadnju stranu), jedva nekako došao do ljudi da to maknu s neta.

 Internet bankarstvo nema veze s verifikacijom plaćanja, već ta verifikacija ovisi o prodajnom mjestu, što i piše npr. u općim uvjetima korištenja kartica pojedina banke.

Ico_Zg kaže...

Ovisi gdje se kupuje, na svim HR portalima je potrebna verifikacija (3d secure) kod svake transakcije i bez toga nije moguće obaviti kupnju, bez obzira da li imaš internet bankarstvo ili ne. Dok recimo na Aliexpressu toga nema i može se kupovati bez potvrde, isprobano na više različitih kartica..

 Da, verifikacija ovisi o prodajnom mjestu, a sad ovo za da svaki HR prodavač ima to, ne znam baš, meni evo prvo na pamet pada Mojtelekom aplikacija od HT-a gdje te ne traži nikakvu autorizaciju kod plaćanja karticama.