Internet

Koji E-mail račun otvoriti?

Slow Rodriguez pon 20.9.2021 22:21

Pozdrav svima, trebao bih otvoriti jedan poslovni E-mail račun, pa me zanima koja je vaša preporuka? Koji servis otvoriti? Po mogućnosti da nema spama, i da je koliko toliko siguran od hakiranja?

 

Čitam malo po drugim forumima, i dosta se preporuča Protonmail, jel ima tko iskustva sa njim? Ili Fastmail? Ili Tutanota mail?

 

Nekako bih zaobišao Gmail, Yahoo, Outlook, itd..

tjodalv uto 21.9.2021 09:05
Slow Rodriguez kaže...

Pozdrav svima, trebao bih otvoriti jedan poslovni E-mail račun, pa me zanima koja je vaša preporuka? Koji servis otvoriti? Po mogućnosti da nema spama, i da je koliko toliko siguran od hakiranja?

 

Čitam malo po drugim forumima, i dosta se preporuča Protonmail, jel ima tko iskustva sa njim? Ili Fastmail? Ili Tutanota mail?

 

Nekako bih zaobišao Gmail, Yahoo, Outlook, itd..

Imaš neki razlog zbog čega bi izbjegavao ove navedene servise? Mislim da ti je za biz Gmail dobra opcija. Imaju super sučelje, znaju upravljati različitima mime type mailovima (npr. pozivnice, shopping ...), radi i online i offline, možeš koristiti i mobilnu aplikaciju s notifikacijama. Ne znam, ja bi se držao mainstreama.

ihush uto 21.9.2021 11:07

-poslovno? .. firma koja nema svoju domenu (hosting-mail..) se ni ne čita, spam :) .. mada sad dosta ljudi koristi gmail ali to su tad poznati kontakti.

-ostalo se ignorira + tvoj rizik jer što god da se desi nemaš baš ništa, nema backupa itd. tj ovisi koliko ti je poslovna korespondencija bitna .. ili je spam :))

guls uto 21.9.2021 12:47

Svaka preporuka za gmail, ali uz personaliziranu domenu. Ako ti se posao zove Cvjetić d.o.o., imaš pravo na besplatnu cvjetic.hr domenu te s Googletom ispregovaraš da koristiš njihov servis uz svoju domenu.

Gmail je dobar jer ima jako dobar spam handling, pogotovo za HR i balkansku regiju (MS recimo tu blokira sve i svašta, legit i ne legit), odličnu podršku za mime formate te odličan web i mail klijent.