Internet

Kako nastaje internet

Haker_x sri 8.8.2012 09:16

Mislim da su se mnogi pitali a i mene to kopka vec par godina, kako nastaje internet?

Mi dobijamo internet od svojih providera, oni od nad providera a opet nadprovider od nekog... kako to, meni nije jasno, ne moze biti da od nekog sve pocinje, mora ga nekako stvorit ne moze mu se tek tako internet pojavljivati...

Cisto sumnjam da cu dobiti odgovor na svoje pitanje jer mislim da niko ne zna kako nastaje internet ali mene to zanima nenormalno...

mind_challenge sri 8.8.2012 09:18
Haker_x kaže...

Mislim da su se mnogi pitali a i mene to kopka vec par godina, kako nastaje internet?

Mi dobijamo internet od svojih providera, oni od nad providera a opet nadprovider od nekog... kako to, meni nije jasno, ne moze biti da od nekog sve pocinje, mora ga nekako stvorit ne moze mu se tek tako internet pojavljivati...

Cisto sumnjam da cu dobiti odgovor na svoje pitanje jer mislim da niko ne zna kako nastaje internet ali mene to zanima nenormalno...

  Jedna zla korporacija u silikonskoj dolini prerađuje toksični i nuklearni otpad u internet pa ga cijevima pumpaju prema ostatku svijeta. Kakav si ti to haker kad ne znaš za to?

Haker_x sri 8.8.2012 09:25
mind_challenge kaže...
Haker_x kaže...

Mislim da su se mnogi pitali a i mene to kopka vec par godina, kako nastaje internet?

Mi dobijamo internet od svojih providera, oni od nad providera a opet nadprovider od nekog... kako to, meni nije jasno, ne moze biti da od nekog sve pocinje, mora ga nekako stvorit ne moze mu se tek tako internet pojavljivati...

Cisto sumnjam da cu dobiti odgovor na svoje pitanje jer mislim da niko ne zna kako nastaje internet ali mene to zanima nenormalno...

  Jedna zla korporacija u silikonskoj dolini prerađuje toksični i nuklearni otpad u internet pa ga cijevima pumpaju prema ostatku svijeta. Kakav si ti to haker kad ne znaš za to?

HAHAHA, nisam ja haker, vec ovaj nick mi prvi bio na pameti kada sam se registrovao, a nema sta ti si u pravu hahahahahaha, da li postoje serveri koji su centar interneta ili slicno???

Haker_x sri 8.8.2012 09:30
Srednji kaže...

Znaci ima sada na svijetu nekoliko najvecih kompanija koje servera koji su medjusobno povezane i od njih se dalje siri, vezuju se nadprovideri pa provideri pa onda krajnji korisnici i tako se povezuju... mislim da sam skontao

Shamrock kaže...

.

nope

 

 

 

Moze lock, manje-vise sam skontao kako internet funkcionise :)))

maraac ned 12.8.2012 04:17
Haker_x kaže...

Mislim da su se mnogi pitali a i mene to kopka vec par godina, kako nastaje internet?

Mi dobijamo internet od svojih providera, oni od nad providera a opet nadprovider od nekog... kako to, meni nije jasno, ne moze biti da od nekog sve pocinje, mora ga nekako stvorit ne moze mu se tek tako internet pojavljivati...

Cisto sumnjam da cu dobiti odgovor na svoje pitanje jer mislim da niko ne zna kako nastaje internet ali mene to zanima nenormalno...

dafuq did I just read

g520 ned 12.8.2012 12:24
Haker_x kaže...

HAHAHA, nisam ja haker, vec ovaj nick mi prvi bio na pameti kada sam se registrovao, a nema sta ti si u pravu hahahahahaha, da li postoje serveri koji su centar interneta ili slicno???

Internet je decentralizirana mreža, pa ne postoji centar.

kuny1234 ned 12.8.2012 12:27

 

HAHAHA, nisam ja haker, vec ovaj nick mi prvi bio na pameti kada sam se registrovao, a nema sta ti si u pravu hahahahahaha, da li postoje serveri koji su centar interneta ili slicno???

  Ne,puno servera čini internet...1 server može imati mnogo stranica uploadanih na net...

Haker_x sub 18.8.2012 21:43
kuny1234 kaže...

  Ne,puno servera čini internet...1 server može imati mnogo stranica uploadanih na net...

Mislio sam na to da li ima nekoliko glavnih na koje su svi serveri na svijetu spojeni, ali vidim da ima oko 13 tih "glavnih" servera