CroMaky96 ned 22.5.2011 16:16

Svih ovih godina sam na t-šrotu, dosta mi je njihovog skupog i sporog interneta. Sada razmišljam preći na Iskon ili B-net, zanima me tko ima vece brzine, kakve su cijene i ima li kakvih problema... Ovakvu odluku sam trebao još otkada napraviti, t-šrot me nervira iz dana u dan sve više i više.

FiCoO ned 22.5.2011 16:19
CroMaky96 kaže...

Svih ovih godina sam na t-šrotu, dosta mi je njihovog skupog i sporog interneta. Sada razmišljam preći na Iskon ili B-net, zanima me tko ima vece brzine, kakve su cijene i ima li kakvih problema... Ovakvu odluku sam trebao još otkada napraviti, t-šrot me nervira iz dana u dan sve više i više.

pa pogledaj malo njihove pakete i ko ce prije dobit optiku njega uzmi{#}

mario.L_hr ned 22.5.2011 21:09

Ja sam bio do prije mjesec dana korisnik Iskona a sada sam korisnik B.Net-a. Ukratko što se tiče Net-a i telefonije situacija ti je skoro ista. Za manje više istu lovu dobiješ manje više istu uslugu. Ovo manje više shvati ovako: ako nisi imao problema s T-Com uslugom ma parici nećeš imati problema ni sa uslugom Iskona, ako si imao problema s paricom imati ćeš je i kod Iskona. Što se tiče B.Neta i njihove usluge nebi trebao imati problema s istom jer će ti biti uvedena kao nova (mada i to ovisi od situacije do situacije, u nekim dijelovima imaju problema s uslugom, o tome imaš cijelu temu pa pogledaj).

 

Što se tiče televizije svaki od operatera ima svojih prednosti. Ja ću ti pokušati navesti neke od njih:

 

* Iskon:

- kontinuirano snimanje programa na 12 kanala tako da je moguće pogledati bilo koju emisiju unutar 48 sati,

- mogućnost pauziranja emisije koja je u tijeku do cca 30 minuta,

- solidan broj kanala, mogućnost pretplate na HBO paket,

- snimalica koja ti omogućava pohranjivanje do 10 sati programa (snimke emisija koje ne stižeš pogledati u 48 sati),

- interaktivni sdržaji (YouTube, Flickr,.....)

- Spajanje TV-a putem HDMI-a, mada rezolucija nije ni HD Redy,

- mogućnost posudbe video materijala.

 

*B.Net

- najveći mogući izbor kanala (u opciji proširenog paketa),

- razne vrste dodatnih paketa,

- mogućnost iznajmljivanja video materijala,

- 12 HD kanala ukoliko uzmeš opciju HD televizije,

- mogućnost spajanja više TV-a, dodatni televizori se spajaju putem koaksijalnog kabela i moguće je pratiti do 50 kanala,

- iako sam spojio prijemnik putem SCART priključka kvaliteta slike je osjetno bolja nego kod ISKONA (isprobano na Baby TV-u kojeg mi malac naprosto obožava),

- daljinac od B.Neta je po mom osobnom uvjerenju za tri koplja bolji od Iskonovog.

 

 

I na kraju sve to dobiješ (u 3D paketima) za cca 300 kn (PDV uključen). Iznos računa ti direktno ovisi o korištenju fiksnog telefona za pozive prema mobilnim mrežama jer se za fiksne mreže naplaćuje samo uspostava poziva. Ako si frik za TV programe i imaš više TV-a onda nemaš puno razmišljanja B.Net je tvoj izbor. Ako ti je dovoljan broj kanala koje ima Iskon i ako želiš komociju da na 12 kanala možeš pogledati emisije 48 sati unatrag i pauzirati program dok nešto bitno radiš Iskon je tvoj izbor.

Punti čet 26.5.2011 09:45

U mojoj zgradi Iskon je stabilniji od Bneta.

Za cca 230 kn mjesečno na Iskonu imamo sve što nam treba (flat, tv, telefon, snimalica - kontinuirano snimanje je majka), čak i "kanali za odrasle" su uključeni u osnovni paket.

Mustafa čet 26.5.2011 17:06
CroMaky96 kaže...
Znači bnet mi se više isplati? 

U svakom slučaju.

 

Svi bi mi prešli na BNet no oni se više orijentiraju prema velikim stambenim naseljima, soliterima, pa smo mi po kućama uskraćeni za njihove usluge.

 

Ne isplati im se kopati oko ulica za svaku kuću posebno.

 

Negdje su i kuće umrežene ali samo zato jer su blizu nekog stambenog naselja pa se usput prokopalo i oko nekoliko kuća, inače se BNetu to ne isplati, tako su mi rekli više puta.

 

 

Mustafa čet 26.5.2011 17:22

Ne kužim kako ti može biti jeftiniji i "bolji" Iskon !?

 

Pogledaj samo što sve ide za 227 kn na BNetu i koje su brzine za razliku od Iskonovih 3000/384 kbs

 

BNET 3D

 

3D paket uključuje:

  • Osnovni paket analognih TV programa
  • mogućnost spajanja više TV prijamnika
  • internet brzine do 8192/768 kbps
  • neograničeni (flat) internet promet
  • neograničeno (flat) telefoniranje prema svim nacionalnim fiksnim mrežama
  • dodatne telefonske usluge uključene (ispis poziva, prikaz broja pozivatelja - CLIP, preusmjeravanje poziva, zabrana prikaza broja)
  • mogućnost nadogradnje 3D paketa
  • korisnička podrška 24/7
Srednji čet 26.5.2011 17:31
Mustafa kaže...

Ne kužim kako ti može biti jeftiniji i "bolji" Iskon !?

 

Pogledaj samo što sve ide za 227 kn na BNetu i koje su brzine za razliku od Iskonovih 3000/384 kbs

 

BNET 3D

 

3D paket uključuje:

  • Osnovni paket analognih TV programa
  • mogućnost spajanja više TV prijamnika
  • internet brzine do 8192/768 kbps
  • neograničeni (flat) internet promet
  • neograničeno (flat) telefoniranje prema svim nacionalnim fiksnim mrežama
  • dodatne telefonske usluge uključene (ispis poziva, prikaz broja pozivatelja - CLIP, preusmjeravanje poziva, zabrana prikaza broja)
  • mogućnost nadogradnje 3D paketa
  • korisnička podrška 24/7

osnovni paket odmah zaboravi jer kod mene je slika bila grozna pa sam bio prisiljen prec na veci paket, takodjer ako zelis wireless to te kosta dodatnih 25 kn mjeceno, frend u dugavama kad je imao brzinu 1 Mbps bio je presretan...kakvih 8 Mbps....meni max bilo 5 (srednjaci Zg) tak da ne vjeruj svemu kaj pise...velim ti da je meni osnovna cijena narasla na 320 kn.... 

Mustafa čet 26.5.2011 17:39

Vjerujem onom što sam vidio.

Sređivao sam portove na njihovim cisco routerima u nekoliko stambenih naselja  (Osijek) i nisam naletio na brzine manje od 7-8000/786kbs

 

Nisam još čuo da se netko požalio na Bnet u Osijeku a i slika je duplo kvalitetnija nego na Max-IPTV-u (imam ga ja) ili na Iskon Tv-u.

mario.L_hr čet 26.5.2011 17:55
Srednji kaže...

Ovdje u Zg ima dosta problema....potrazi postove od korisnika Dlaka u temi B net iskustva opcenito pa bus vidio njegove brzine...

Ja živim u Španskom, B.Net koristim mjesec i pol i nemam problema s brzinama, oscilacije brzine su normalne ali nisu ni približne onome što sam imao na T-Comu. Mada ruku na srce i na Iskonu je oscilacija brzine bila mala. Činjenica je da se ne može generalizirati i tvrditi da će takvo stanje biti za sve. U mom slučaju je presudno bilo to što sam želio opciju dva televizora neovisna jedan o drugome i normalni net. Moja parica nije bila pogodna za takvu egzibiciju (obavljeno mjerenje) i kabelski davatelj usluga je bio logičan izbor.

 

Ono što sam htio reći je da u HR nemaš garanciju za kvalitetu usluge, što je žalosno, biti će onako kako ti je sreća namjenila. Nekome katastrofa a drugome super, međutim mislim da je većina zadovoljna.

Srednji čet 26.5.2011 17:57
mario.L_hr kaže...
Srednji kaže...

Ovdje u Zg ima dosta problema....potrazi postove od korisnika Dlaka u temi B net iskustva opcenito pa bus vidio njegove brzine...

Ja živim u Španskom, B.Net koristim mjesec i pol i nemam problema s brzinama, oscilacije brzine su normalne ali nisu ni približne onome što sam imao na T-Comu. Mada ruku na srce i na Iskonu je oscilacija brzine bila mala. Činjenica je da se ne može generalizirati i tvrditi da će takvo stanje biti za sve. U mom slučaju je presudno bilo to što sam želio opciju dva televizora neovisna jedan o drugome i normalni net. Moja parica nije bila pogodna za takvu egzibiciju (obavljeno mjerenje) i kabelski davatelj usluga je bio logičan izbor.

 

Ono što sam htio reći je da u HR nemaš garanciju za kvalitetu usluge, što je žalosno, biti će onako kako ti je sreća namjenila. Nekome katastrofa a drugome super, međutim mislim da je većina zadovoljna.

ovo nam je surova stvarnost u bilo kojem slucaju..

mario.L_hr čet 26.5.2011 18:00
Srednji kaže...
mario.L_hr kaže...

 

Ono što sam htio reći je da u HR nemaš garanciju za kvalitetu usluge, što je žalosno, biti će onako kako ti je sreća namjenila. Nekome katastrofa a drugome super, međutim mislim da je većina zadovoljna.

ovo nam je surova stvarnost u bilo kojem slucaju..

Nadam se promjeni kada uđemo u EU.

Srednji čet 26.5.2011 18:05
mario.L_hr kaže...
Srednji kaže...
mario.L_hr kaže...

 

Ono što sam htio reći je da u HR nemaš garanciju za kvalitetu usluge, što je žalosno, biti će onako kako ti je sreća namjenila. Nekome katastrofa a drugome super, međutim mislim da je većina zadovoljna.

ovo nam je surova stvarnost u bilo kojem slucaju..

Nadam se promjeni kada uđemo u EU.

joj i ja, 20 cm od ulaznih vratiju prolazi mi optika od t coma...zasad out of order...