domi321 pet 14.10.2022 22:10

Radi se o 750kn, nije neka lova ali svejedno zasto bi netko radio budalu od mene...

Kupio sam smartwatch preko marketplacea i ta ''zena'' za koju se ispostavilo da je musko mi je rekao da mu uplatim novce na aircash(poslat postom) jer je iz osijeka i da jedino moze primopredaja.

 

Ugl. da skratim pricu prevara je te mi obecaje cijelo vrijeme da ce lik vratit novce a nikako da uplati nazad.

 

Imam dvije opcije, koja je pametnija po vama?

 

Prijaviti policiji iako ne znam kome tocno i kako procedura ide.

 

Druga opcija da sam se javio istom tom liku sa fejk profila da dogovirmo primopredaju u Osijeku, dolazim iz Zagreba(solo ili sa ekipom), par udaraca po glavi, uzimaj sat i vodim decke na pivu.

 

Po meni je opcija dva puno zabavnija za vikend sa deckima ali prvo ocu vidit jel se sta moze rijesit preko policije.

Genoxxx sub 15.10.2022 07:22

Ajde ja ću bit onaj nepopularni komentar... Zar zbilja želiš zaraditi eventualnu optužbu za teške tjelesne ozljede zbog 750kn? Neka ti to bude relativno jeftina škola pa ćeš sljedeći put pametnije

Crotiger sub 15.10.2022 08:30

Nažalost , u tom dijelu Slavonije , u 2-3 sela/mjesta se odvija tih 90% Fb/Njuškalo prijevara.

Bilo je,. čak prije par godina, na Provjereno išli su tamo a kuče/vile na "5-7-9-14" katova ograde kovane od 3 metra i slično da se ne može uči. Cijelo selo u strahu od tih krkana a murja im ništa ne može jer su premali iznosi .

Čekali su ih cijeli dan nitko iz tih kuča nije ni provirio niti dao znakove života...

Mislim da češ samo popušiti bengu i autoput na živcirati se i ništa ne obaviti, jer , nažalost, nečeš uspjeti do nikoga doći.

Ja osobno sam da se svakom takvom potrgaju i ruke i noge, da se razumijemo.

 

Em što kolega prije mene je naveo, nadrapat češ.

 

Digla se sada velika hajka u murji i pravosuđu zbog "nasilničkih dijela" i ono što bi prije prošlo kao prekršaj i 400 kn kazne, čitaj mala tučnjava, sada češ za "vikanje,prijetnje i omalovažavanje na javnoj površini" dobiti po minimalno zakonski 4 mjeseca zatvora po djelu.

A netko će te iznutra snimati kamerom, a to ti je 100% jer oni su ovo doktorirali.

Damir22 sub 15.10.2022 10:56

Cak i prije branitelja,.mirovina i slicnog, osjecani su bili poznati kao strastveni ljubitelji cigli, tako da je svaka setnja gradom, posebice u vecernjim satima bila divna prilika da covjek upotpuni svoju kolekciju cigli....

Samo setas, i vrlo brzo ces naletjeti na kolegu kolekcionara koji prodaje svoju kolekciju ;)

Naravno, nikakva uvreda za kolege iz osjeka, trejdanje cigli je lijepa uspomena ;)

Crotiger ned 16.10.2022 19:25

Ne , ako češ baš točno pošto me potežeš , to je par romskih obitelji koji su na prevarama izgradili vile ali ne smiju proviriti iz kuča i cijela sela imaju problema sa njima jer ljudi dođu, prevareni , i traže redom tko je tko. Bilo je na Provjereno.

A ti si neki idiot pa kažeš da su branitelji HRVI prevaranti jer su im mirovine "samo 8000 kn"?

Koje ti droge koristiš?

Od kuda ti uopče ideja i gdje si čitao vidio , da su "bande razjarenih branitelja se oteli kontroli sa prevarama na Njuškalu , Fb ku?"

 

Ti si smeče teže kategorije , umjesto da kažeš hvala ljudima poput mene koji su sa 17 godina prekinuli svoju mladost i otišli u rat i sada još rade , i uz invalidnosti i nesposobnosti za rad?

Vidim da "HŽV" u opisu profila?

Ajde u Splitu to reci dečkima iz Hvidre, ti forumski ratniče/troleru, to , na sred rive.

Zaporožac ned 16.10.2022 19:43

Dječače !

Ja pišem o likovima lažnim vojnim invalidima koji jesu kupili invalidsku braniteljsku mirovinu, a takvih ima puno, a ne o poštenim likovima poput mene koji nisu, i koji još rade.

Cijela ekipa svojedobno bila je tu; Posrednik, liječnik specijalist, invalidska komisija, itd.

Cifre od 3000 do 5000 dojč maraka.

 

Nije ti svejedno pogotovo kada si zaposlen u tom sistemu, pa vidiš lika ( u to vrijeme) koji s 33 godine ima vojnu invalidsku mirovinu 8500kn, a igra prof. mali nogomet.

 

Ne znam zbog čega si se uspalio, kao da ne znaš za te slučajeve, kao da nisi nikada sreo te likove.

Obično su u kladionicama i birtijama.

 

Kad si ti imao 17 godina, ja sam imao 25, pa imam više iskustva, a i znanja o navedenome problemu, o kojemu je kasno govoriti, i koja je šamar u lice časnim hrvatskim braniteljima.

MGloc ned 16.10.2022 20:02

Ne znam za rome iz Osijeka ili okolice ali znam za rome iz Velikog Pasijana, Seki je nasamario naivce izgradio vilu i kupio mercedesa sada sjedi u cuzi kao i pola njegove rodbine osobno nisam nikad imao problema s njim niti sam imao ikakvog posla sa njim a sa romima iz velikog pasijana sam bio OK inace nisu svi romi losi ali eto cim je netko rom odmah ga se trpa u isti kos.Sto se tice mirovina/ vojnih invalida , vjerujem da nisu sve legitimine ali eto ne bih ulazio u to.Zao mi je svakog branitelja koji je pisao krv i lio suze za ovu drzavu da bi na kraju djecu slao u inozemstvo trbuhom za kruhom.

 

https://youtu.be/Jy_4vHgPNRM