MUĆAK čet 17.6.2021 19:11
davidovski kaže...

Izbjegne li se odlazak na carinu ako se odabere priority EU Line?

 

Izbjegne jer je skladište BG u EU a sad gledam da si postavio pitanje 20.5. i nitko da ti odgovori pa ni moderator a kad se uhvate prepucavati o nekom mobitelu nema kraja po onoj čiji ku... veći i deblji.

Sramotno .

dalja46 pet 30.7.2021 22:24

Ja sam upravo naručio komplet 6 ventova, uzeo sam ovaj najskuplji nacin, eu priority line jer sam više puta do sada tim načinom naručivao skuplje stvari i uvijek je došlo direkt dostavom. Nadam se da bude i sad. 

jocommb sri 4.8.2021 22:26

Bome malo sam sad pogledao i mogu rec da ako im prolazi to s dostavom skupljom bez placanja ekstra kod nas, to se jako dobro vidi na cijenama.... Puno su vece nego na aliju... Bar ono sto mene zanima...

sosta pet 6.8.2021 08:57
jocommb kaže...
Bome malo sam sad pogledao i mogu rec da ako im prolazi to s dostavom skupljom bez placanja ekstra kod nas, to se jako dobro vidi na cijenama.... Puno su vece nego na aliju... Bar ono sto mene zanima...

 Čekaš akcije, i do sad su imali više cijene nego Ali.

60nine sri 11.8.2021 15:17

evo moje prvo iskustvo sa Bangood platformom - jako pozitivno...

6.8.2021. popodne naručen item od 24$ sa češkog skladišta > stigao danas 11.8.2021. prijepodne... 5 dana tranzita do Zagreba...

 

paket je po trackingu išao ovako:

06.08.2021. Order submit

06.08.2021. Our warehouse has started packing your items

06.08.2021. We have received electronical information about the package.

07.08.2021. Shipped - Package has been sterilized and shipped out.

 

09.08.2021. Package has been consigned at DEPO, Praha 6, Ruzyně, U Silnice.

09.08.2021. Package has arrived at depot Brno, Letiště Brno - Tuřany 961/11

09.08.2021. Package has been assigned a tracking number by an external carrier: LExxxxxxxxxHR (tu preuzima HP Paket24)

10.08.2021. 52440 POREČ (PARENZO) (?!), Shipment received

11.08.2021. 10000 ZAGREB, Delivery to address is ongoing

11.08.2021. 10000 ZAGREB, The shipment was delivered to the recipient

 

nije mi jasan jedino ovaj Poreč, ako netko zna zašto paket iz Češke ide preko Poreča za Zagreb - bio bih zahvalan :)

60nine sri 11.8.2021 20:12
foofajter kaže...
Isti slučaj i frend imao. Bila narudžba sa nekog češkog fitness shopa i paket mu prvo išao u Poreč pa tek onda u ZG. Nema logike jer je stavio adresu od firme u Koprivnici di radi, ali eto

 

pa da, ne kužim logiku s Porečom... adresa mi je uredno Zg... moguće da naši imaju neki "bug" u sustavu or smtn...

MUĆAK sub 14.8.2021 17:26

Prva kupnja sa BG je bila da skladišta u CZ i to je bilo OK prije 1.7. pošiljka od 60 $ stigla u roku 6 dana preko HP a .
Moja druga kupnja je sasvim druga priča kupnja Lenovo tableta 500 $ iz HK . 15.6.21. nakon nekoliko prepiski sa njihovom službom nakon 50 dana čekanja tražim zamjenu za malo slabiji Lenovo tablet 460$ ostalo povrat i to je bilo OK u roku dva dana , ali sa skladišta u CZ jer bi isporuka bila u roku 7 dana ali kreten koji je pravio zamjenu stavio je sa skladišta iz HK a ne iz CZ iako sam ga upozorio da ne pogriješi a rok 30 dana naravno da sam popiz... i tražim ispravak iii kompletni refund ovi neće da čuju jer je tablet već bio spakiran i otpremljen i da ne mogu ništa nego ako hoću mogu ga odbiti kad stigne kod mene i kad oni ponovo dobiju tek onda mi vraćaju sav novac .
Druge mi nije bilo nego čekati i jučer pogledam svoj račun od 6.8. do 13.8 nije se dešavalo ništa i vidim obavijest da je pošiljka krenula avionom iz HK .
E sada što to znači u koje skladište u EU dolazi i za koje vrijeme bi od jučer napokon moglo stići kod mene evo dolje screenshoot .

Ag008 sri 18.8.2021 14:26

Upravo mi stigla pošiljka s Banggooda. Platio sam još 30kn (pdv + 18.50kn) prilikom dostave!

10$, poslano s 0.65$ Priority Direct Mail

 

Platio sam pdv pri narudžbi na Bangoodu i opet HP-u.¨18.50kn naknada i 11kn PDV-a.

S time da nigdje ne piše vrijednost pošiljke, već samo primatelj i pošiljatelj. Ne znam kako su saznali koliko sam točno platio, ali je točan iznos.

Više ne naručujem s Bangooda, lažno se reklamiraju da nema pdv-a.

CyberDemonVZ sri 18.8.2021 15:04
Ag008 kaže...

Upravo mi stigla pošiljka s Banggooda. Platio sam još 30kn (pdv + 18.50kn) prilikom dostave!

10$, poslano s 0.65$ Priority Direct Mail

 

Platio sam pdv pri narudžbi na Bangoodu i opet HP-u.¨18.50kn naknada i 11kn PDV-a.

S time da nigdje ne piše vrijednost pošiljke, već samo primatelj i pošiljatelj. Ne znam kako su saznali koliko sam točno platio, ali je točan iznos.

Više ne naručujem s Bangooda, lažno se reklamiraju da nema pdv-a.

 Super, hvala za info!

 

Nego, ne bi negjde u imenu dostave trebalo pisati "EU"?

60nine čet 19.8.2021 16:40
Ag008 kaže...

Danas mi  Banggood refundirao PDV koji sam platio HP-u. Vratili na paypal.

 

bilo bi zgodno da opišeš proceduru tj. da li si im trebao čime dokazivati dvostruku naplatu i tako to... 

pa da i drugi znaju kako postupiti ako im se desi slično

Ag008 čet 19.8.2021 22:06

Slikao sam veliki račun HP-a na kojem je pdv + 18.5kn te prijamni broj pošiljke, mrn broj i poslao mail Banggoodu.
Vratili mi na Paypal 25% od originalne narudzbe, bez 18.50kn, ispričavaju se i to je to.

sosta pet 20.8.2021 08:09

Meni stigla jučer pošiljka preko Priority Direct Line (preko postnl), bez davanja.

Na kuverti je naljepnica OCARINJENO, ali je zašarano.

I na prednoj strani je naljepnica “Goods not fulfilling the conditions laid down in Articles 28 and 29 of the Treaty on the functioning of the European Union", tako da izgleda da BG mulja s time da je plaćen PDV, tako da onda ostaje jedino kao tebi da se žalimo ako platimo davanja.

 

 

CyberDemonVZ pet 20.8.2021 10:02
sosta kaže...

Meni stigla jučer pošiljka preko Priority Direct Line (preko postnl), bez davanja.

Na kuverti je naljepnica OCARINJENO, ali je zašarano.

I na prednoj strani je naljepnica “Goods not fulfilling the conditions laid down in Articles 28 and 29 of the Treaty on the functioning of the European Union", tako da izgleda da BG mulja s time da je plaćen PDV, tako da onda ostaje jedino kao tebi da se žalimo ako platimo davanja.

 

 

 Priority Direct Mail ili EU priority line?

KASA sri 25.8.2021 13:15

Danas dobio proizvod kupljen na Bangood za cca $60. Pisalo da je VAT vec ukljucen u cijenu. Uzeo Priority Direct Mail i platio još insurance fee. Danas dođe poštar naplatio i 18.5kn i PDV. Išlo preko Nizozemske i ima onu žutu naljepnicu goods not fulfiling articles 28 and 29.

KASA sri 25.8.2021 17:04
Ag008 kaže...
Slikao sam veliki račun HP-a na kojem je pdv + 18.5kn te prijamni broj pošiljke, mrn broj i poslao mail Banggoodu.
Vratili mi na Paypal 25% od originalne narudzbe, bez 18.50kn, ispričavaju se i to je to.

EDIT: Nasao