sap_wtf ned 14.2.2010 16:05

Pozdrav,

Zanima me da li ovaj web funkcionira, jer su stvari na njoj jeftine za poludit pa me to buni (npr. Alienware M17X kosta sitnih 500$). Da li je netko kupovao stvari i jesu li mu dostavljene???

Hvala unaprijed!

bero 43 ned 14.2.2010 19:04
sap_wtf kaže...

Pozdrav,

Zanima me da li ovaj web funkcionira, jer su stvari na njoj jeftine za poludit pa me to buni (npr. Alienware M17X kosta sitnih 500$). Da li je netko kupovao stvari i jesu li mu dostavljene???

Hvala unaprijed!

 Nikada bio na ovim stranicama ali sam upravo pregledao reakcije korisnika WOT -a i mogu ti reći da ima onih koji su nesigurni u ove stranice i onih koji upozoravaju na prevare i loša iskustva. Zato budi jako oprezan.

sap_wtf ned 14.2.2010 22:33

I meni je to nesigurno, zato sam ovdje dosao pitati za savjet zelim biti siguran u sto dajem lovu...Moj prijatelj  je narucio dvije Nokie N97 za 450$, za cudo bozije dosle su mu i pravo me iznenadilo. Ali mene tu zanima alienware M17x i jos nisam siguran jer nije ista kompanija od koje je on kupio te Nokie...hvala na komentarima

HrgaLand pon 12.4.2010 15:42

Web itekako funkcionira, ali decki, procitajte malo bolje opis web site-a. To vam je B2B web portal. Znaci, ako nisi vlasnik neke firme koji zeli kupovat na veliko ili sam proizvođač/trgovac koji prodaje na veliko nemate sta radit na njemu(osim past oci i poludit kad vidite kakve su cijene zapravo, i koliko trgovci zaradjuju na nama- bez obzira na troskove i marže). Cijene vam izgledaju malo zato sto su to cijene ali doslovce na kontejnere/kamione robe. Eto.

Pozdrav.

diag sub 29.5.2010 13:46
HrgaLand kaže...

Web itekako funkcionira, ali decki, procitajte malo bolje opis web site-a. To vam je B2B web portal. Znaci, ako nisi vlasnik neke firme koji zeli kupovat na veliko ili sam proizvođač/trgovac koji prodaje na veliko nemate sta radit na njemu(osim past oci i poludit kad vidite kakve su cijene zapravo, i koliko trgovci zaradjuju na nama- bez obzira na troskove i marže). Cijene vam izgledaju malo zato sto su to cijene ali doslovce na kontejnere/kamione robe. Eto.

Pozdrav.

Ja vec uvozim iz kine 2 godine, alibaba je bio pocetak. U dosadasnjim transakcija nisam imao nikad problema ili da je se desilo da mi nesto nije doslo. Nisu svi banda ko mi balkanci.. Istocnjacki prodavaci su zaista ljubazni i uslusni sto je nepojmljivo nasem mentalitetu. Najvaznije je da bar nekoliko dana konstantno kontaktiras prodavac ( 2 dana ) i da mu pokazes interesovanje i za daljnju kupnju od njega.

Prva moja kupovina je bila preko Western Union. Poslje sam samo radio sa prodavacima koji koriste paypal uslugu transakcija. Najsigurnije, jer u slucaju nedaj boze.... tebi paypal vraca novac. Ali ima manijaka (kupaca) koji to zloupotrebljavaju. Zato kazem nemoramo biti banda, sve sto narucite i dobit ce te.

Ja inace sa njima nakon duzeg poslovanja imam i ugovor tako da se i nebrinem vise. Plati i salji :)

Dostava paketa DHL-om do 500 Grama ti je 22 USD

Tak da znas sebi racunat pravu cijenu postarine, jer ima kineza zacijene postarinu,,, a stave malu cijenu artikla... kako bi izbjegli davke na alibaba.

Upustis se snjima u razgovor email-om ili telefonom. Kinez koji zna engleski znaci ***** zvjezdica sto se tice reputacije i internacijonalne trgovine.

Belllla pon 7.3.2011 14:28

Dragi moji,

 

Imala sam posla sa alibabom, i više nikada..

Prevarila me je jedna firma koja je na njihovoj stranici. Uredno sam platila, robu nisam primila, i nakon toga su tu firmu maknuli sa svojih stranica..

A njihova služba mi nije htjela pomoći, odvratni su.

PREVARNTI, NEMOJTE IMATI POSLA S NJIMA!!

KASA čet 10.3.2011 22:30
Belllla kaže...

Dragi moji,

 

Imala sam posla sa alibabom, i više nikada..

Prevarila me je jedna firma koja je na njihovoj stranici. Uredno sam platila, robu nisam primila, i nakon toga su tu firmu maknuli sa svojih stranica..

A njihova služba mi nije htjela pomoći, odvratni su.

PREVARNTI, NEMOJTE IMATI POSLA S NJIMA!!

ja sam bio naručio mobitel koji je bio kao free shipping za sve zemlje. ja platim kad ubrzo me traže da platim i shipping jer kao za hrvatsku ipak ne šalju besplatno. to sam odbio i tražio povrat novca što su i učinili.

 

 

ivku sri 16.3.2011 17:11

mene samo zanima dali je potrebno bas imati svoju firmu i na koji nacin oni to provjeravaju? jer sam se probala registrirati i izmislila sam ime firme i proslo je jedino ne znam dok se odlucim zaista nesto kupiti dali cu imati problema... vec sam kontaktirala par osoba i skroz su uljudni. zanimaju me i iskustva s carinom..

mighty_bat uto 23.8.2011 11:48

Nije potrebno imati firmu samo kažeš da naravno imaš firmu al da bi prvo htjela "sample" da vidiš jel roba OK i da ti je pošalju na fizičku osobu, odnosno tebe... ili koga već.
Samo potreban je oprez jer je dosta električne opreme (mobiteli, laptopi...) fake... zato i jesu tako jeftine

MBogomdana uto 26.7.2016 00:12

Pozdrav svima, zanima me kupnja preko Alibabe. Malo ih proucavam jer planiram kupiti malo vecu kolicinu cipela koje cu uredivati. Tražila sam od par proizvođača sample. Uglavnom su pristali poslati ga ali naravno pod uvjetom da ga platim. To mi je sve ok ali kada su zaračunali shipping za jedne cipele ispao je 8 puta veći od cipela. Tko zna koliko će doći za 20 pari!? Po toj računici skuplje mi je kupiti preko njih nego tu kod nas... Jel zna netko shemu sa shippingom? Do sada mi je uvijek bio free shipping kada sam kupovala preko ebay a pa sam se baš iznenadila.... I razočarala. ..Hvala svima!

Xtr Zodiac pet 30.7.2021 17:06

Pozdrav

evo imam priliku naručiti laptop Alienware Area 51M R2 17 za 500 USD. Sa Alibaba. Stupio sam u kontakt putem Alibaba app chatom za mobilne sa nekim prodavačem, savjetnikom što li je već..?

Nudi mi plaćanje putem western union sa kreditnom karticom.

Poslao mi je i slike laptopa, kutije..

Ne znam koliko vjerovati. Radi se o plaćanju narudžbe u Keniji? Čuo sam da tamo dolaze mnoge prijevare? Iz te i sličnih država.

Kako mogu bit siguran?

manfred1111 uto 16.4.2024 14:30

halo,

kupovao sam preko alibabe iptv listu,

znaci prodavac mi je nakon kupnje

trebao porukom samo poslat pristupne

podatke listi(username,password,...)

tako da sam kod kupnje mogao upisat

adresu dostave koju sam htio,

upisao sam hrvatsku adresu i 

morao sam platit taxes nesto sitno,

negdje sam procitao da kod takve kupnje

postoje zemlje koje ne placaju poreze,

pa me zanima koje su to zemlje da ih odaberem iduci

put, netko je cini mi se srbiju spomenuo ali

nisam siguran

Rijeseno, prodavac mi reko da napisem da sam iz svicarske