Igre - procjene

Procjena: Steam račun 452 igre

MGloc sri 27.5.2020 18:52

Ja bi probao stavit na oglas za 3500kn iako sumnjam koja to glava  mora biti da da 500e za zbirku igara.Prodajom najvise gubis ti..

Pricekaj da se jos netko javi.

Rhodin sri 27.5.2020 20:21

Ja bi stavio na ebay ili neku vanjsku stranicu ukoliko ebay ne dozvoljava.

Razlog? U RH ćeš teško dobiti preko 1000kn, taman imo 1000 igara. Najbitnije je imat najnovija 2.3 naslova i 10 u nazad 2 godine koji su AAA da bi mogao tražiti išta.

Što uopće znači AAA naslov? Baldur's Gate je AAA naslov, ali je i 12 godina stara igra, dakle broje se samo igre koje su izašle 2018. i novije i to moraš nać kuca tih igara.

452 igre rijetko tko stigne odigrat, sam kažeš "pola ih nisam probao".

U RH velim, 1000kn plafon i to moraš tražiti ko je lud kupit. Večina imamo svoje steam račune sa vjerojatno igrama koje nas zanimaju, tvoj račun je onako, za popunit zbirku 2-3-5 igara koje nam fale i ti tu moraš biti jeftiniji od tih igara.

MOŽDA vani neki collector, ali kod Steam računa je bitan i level i badgevi i karte i svašta nešto, poput DotA2 skinova, i skinova i itema u drugim igrama. Eventualno ako imaš 5-10 stvari ultra-rijetkih koje možeš istaknut u oglasu.

Jarvan pet 29.5.2020 09:47

Račun ostaje kod mene, imao sam par ponuda, al mi ne odgovaraju.

Nažalost više apsolutno ništa ne igram (možda na sreću), tak da u jednu ruku mi je žao da stoji bezveze.

Kad vidim da ljudi prodaju accounte sa par igara za 1000 kn, i stvarno ih prodaju, onda mi je smiješno pristati na manje od 3000 za moj.

Istina da zadnje dvije godine nisam ništa konkretno kupio, i da 300 igara nije AAA produkcije, ali ima dosta i AAA naslova, star je račun tako da je level visok, nikad VAC ban (danas rijetkost naći stari račun bez toga) ... ali vrijedi više od 1.000,00 kn.

Jarvan pet 29.5.2020 11:00
Hexfire kaže...
Tebi vrijede više od 1000kn, ali realno ne vrijede.

Realno vrijede, pa za te novce se prodaju računi 10 puta manji od mog, bez ikakvih novih AAA naslova.

Rhodin pet 29.5.2020 15:07

Opet ti kažem, kome se prodaju i što ti računi imaju?

Nije isto imat 400 igara starijih od 2 godine i imat 10 top novih igara.

Druga stvar je recimo CS:GO skinovi koji sami po sebi neki vrijede 200€ i DotA 2 skinovi koji znaju bit skupi itd, naspram računa koji ih nema.

Karte, fiolane i ne, badgevi... to su stvari koje koštaju.

Tebi steam računa "tržišnu vrijednost igre", ali imaj na umu da Steam piše Baldur's gate 15€ , a igra je izašla 1998.

Isto tako imaš bezbroj igrara koje realno ne vrijede ništa, a steam ih i dalje broji 3-15€ komad.

Imaš recimo Civilization 6 koji je na steamu.. 25€? 40€? , whatever, neki dan na EPIC bila besplatna.

Kužiš?

Dalje, imaš situaciju da ti imaš gore 442 igre. Ja sam gamer? OK, ali to znači da kupujem i sam igre. Dakle imam 30 igara koje me zanimaju i fali mi baš 3-4 igre koje bi onako, mogao igrat, ali "nisu još došle na red" , a ti ih imaš. Dakle meni je račun interesantan da si popunim tu prazninu. Te igre su na Steamu 130€, na akciji znaju biti oko 80€, ali nema stalno akcija, pa mi je OK tebi dat 100€ sada da ih dobijem. To je jedini scenarij gdje netko kupuje Steam račun.

nitko ti nikada neće ponuditi ni 10% cijene koju ti Steam računa za igre da otkupi tvoj account. Eventualno ti mogu ljudi kupit za puno para ako imaš rijetke kolekcije badgeva i skinova, kako sam ti reko nekoliko puta.

Alternativa je da neki tata/muž/dečko koji vidi gore hrpu igara koje ima on sam, odluči kupiti i za dijete/ženu/curu da mogu igrat multiplayer, a da ne mora kupovati svaku zasebno. Ali opet... 1000kn je plafon po meni što možeš u RH eventualno dobit. Probaj vani gdje je kupovna moć veća.

I 10ti razlog gdje ljudi kupuju, to su opet igre poput DotA2 gdje recimo ne možeš igrat matchmaking za leaderboard dok nisi odigro 100 random matcheva, a opet, to je onako specifičan razlog.