Igre - općenito

Ne možete se sjetiti naziva igre?

andy0101 čet 31.12.2009 00:00

Otvorio sam ovu temu da više ne moramo otvarati Koja-Je-Ovo-Igra teme, već da se sve obavi u jednoj temi.

 

Stoga, ako ste se sjetili neke odlične igre koju ste davno igrali, a ne možete se sjetiti naziva te igre, možda postoji još netko na forumu koji ju je igrao te vam može pomoći. No, prije nego što postate na forum, obavezno pokušajte pronaći igru uz pomoć Googlea. Razne popise igara možete naći na Wikipediji.

 

Ako je igra starijeg datuma, ovdje su linkovi na nekoliko videa na YouTubeu - na svakom videu piše koja igra se trenutno prikazuje. Također bacite pogled na Related Videos sa desne strane.

 

Ako niste uspjeli naći to što tražite ili je igra novijeg datuma, red je da pokušate sa forumom. Evo par smjernica kako što bolje opisati igru.

  • Za koju platformu je izdana igra? Kada je izdana? Tko je izdavač? Koje godine ste ju igrali?
  • Iz koje perspektive se igra? 2D? 3D? Pseudo-3D? Tekstualna?
  • Kojeg žanra je igra? Da li je fantastična, futuristička, ili realistična?
  • Ima li igra priču? Kako glasi?
  • Kakva je atmosfera u igri? Kojih prizora, mjesta i likova iz igre se sjećate?
  • Što se dogodi kada napravite određenu akciju?
  • Pokušajte nacrtati bilo što što bi moglo pomoći u identificiranju igre, kao npr. izgled levela ili nekog lika.

 

Ne zaboravite kliknuti HVALA onome tko vam je pomogao u pronalasku zaboravljene igre. Starije igre možete potražiti na abandoniji, LemonAmigi, te naravno Googleu, a za pokretanje igara koje nisu kompatibilne sa Windowsima trebati će vam DOSBox ili neki drugi emulator.

 

Još uvijek ne možete pronaći igru? Pokušajte na nekom stranom forumu: GameSpot također ima ovakvu temu, a abandonia ima cijeli podforum za Koja-Je-Ovo-Igra teme. Sretno!

 

 

Ako ste pronašli još koji sličan filmić ili imate koristan link, kontaktirajte me privatnom porukom da mogu ubaciti u OP.

Luuka čet 31.12.2009 00:09

Super tema :D


Imam ja prvo pitanje:

 

Igrao sam igru na starom kompu, na pentiumu 2 (333Mhz), ne znam točno koj godine, ali komp je tad bio mrcina :D Ugl, bila je nekakva avantuara, likovi ko iz plastelina, i glavni lik (olitiga ja) je bio neki čudan čovjekoliki stvor. Išlo se po nekakvom prostoru koji je izgledo ko iz prethistorije, sa puno kamenja i pustinjskim tlom, i rješavalo se različite zagonetke. A taj lik ne mogo nešto zeleno ljigavo ispuštat...

 

Jel ikome ovo poznato?

Luuka čet 31.12.2009 00:17

3D... a ne sjećam se puno, davno je bilo, al znam da je nešto sa nekim cjevčicama za pljuckanje bilo, pa se trebalo točno određen broj kapljica upljuckat u svaku čašicu neku (ili epruvetu ili nešto)...

AlienWare1 čet 31.12.2009 00:26
Luuka kaže...

Super tema :D


Imam ja prvo pitanje:

 

Igrao sam igru na starom kompu, na pentiumu 2 (333Mhz), ne znam točno koj godine, ali komp je tad bio mrcina :D Ugl, bila je nekakva avantuara, likovi ko iz plastelina, i glavni lik (olitiga ja) je bio neki čudan čovjekoliki stvor. Išlo se po nekakvom prostoru koji je izgledo ko iz prethistorije, sa puno kamenja i pustinjskim tlom, i rješavalo se različite zagonetke. A taj lik ne mogo nešto zeleno ljigavo ispuštat...

 

Jel ikome ovo poznato?

Nije baš da znam tu igru, ali "zeleno ljigavo" mi liči na Army Men-e?

 

Zanemari odgovor, vidio sam screenshot.. Nije to definitivno..

Zayc_17 čet 31.12.2009 00:27

Ima jedna odlična igra koju sam jako davno igro, al nemogu se sjetit naziva....inače je za pc, igrao sam je na pentium 1, 16mb rama (znaći najvjerojatnije '98 iliti negdje u razdoblju '97 i '00)...itd ...igra je 2D, arkada...al mi je ostala jako u pamčenju kao dosta šarena igra(mislim da je pozadina crna, al stvari za pokupljanje šarene), jednostavno je to bilo predavno a više se i ne sjećam, pošto sam bio jako mlad tada Nevinašce a i bilo je dosta zarazno....jedino čega se možda sjećam, da je lijevi dio prozora bio za score i slično, a desni za igrati....ajde ak netko zna naziv..bio bi jako zahvalan

lol...po ovim grafikama iz ostalih traženih igara....ovu svoju bi igru smjestio oko '90- '92 god. da je izrađena

RimSo čet 31.12.2009 00:44

Ovako igra je 2D..lik je neki cudan izvan-van-zemaljac..krece se od leva prema desno..skace, pada, koluta i slicne stvari..igrao sam je na PS al vidio sam da ima i za PC..igra je definitivo stara i glavni lik je Abbe il Abe...tak nesto...

Loz čet 31.12.2009 01:14

Mene zanima naziv jedne "svemirske" scrolling arkade.Igrač upravlja svemirskim brodom po nekakvim organskim prostorima,neprijatelji su isto tako "organski"(kao neke bakterije,virusi) i nadiru u valovima,igra je dosta "gnjeckava" sa nepriajteljima što se raspršuju u krvi i slini i tako to

Bio bih zahvalan ako se neko sjeća.Igra je mislim iz 90-ih,windows platforma,mislim da je dizajner bio neki Japanac(iz creditsa doznah to)

rebelsy pet 1.1.2010 02:07

igrao sam prije neku igru na ps1 ... neke tenkove ... uglavnom znaima me jel to ima za pc ? ... u igri se mogo vozit tenk i normalno pucat iz tenka .... i gadjat druge tenkove XD tolko se sjecam jbg

 

e da sjetio sam se jos onih tenkova .. sto sam prije igro na segi ... onako moras stitit svoju bazu i ubit druge tenkove ... 

xxxxx pet 1.1.2010 15:30
rebelsy kaže...

igrao sam prije neku igru na ps1 ... neke tenkove ... uglavnom znaima me jel to ima za pc ? ... u igri se mogo vozit tenk i normalno pucat iz tenka .... i gadjat druge tenkove XD tolko se sjecam jbg

 

e da sjetio sam se jos onih tenkova .. sto sam prije igro na segi ... onako moras stitit svoju bazu i ubit druge tenkove ... 

Mislim da sam i ja igrao ovu prvu, imaš one obične tenkove, pa neke brze sa strojnicama, sa bacačima plamena i tako?

Ako neko zna ime ovih tenkova nek javi.

 

Ova druga mislim da je battle city

mister_jo sub 2.1.2010 18:37

Ovako....

Bilo je to davne 2000 i neke kada sam ju igrao... XD

Vjerojatno je izašla oko 2000. (+/- 3 godine). (vjerojatno +)

RTS, za PC. (ne znam dali postoji i za neku konzolu)

3D.

Mislim da je izgledala nekako "japanski", (ipak, bila je na engleskom jeziku!).

 

Uglavnom....

Prva misija - šećeš se sa glavnim likom te naletiš na borbu i moraš odlučiti kome ćeš pomoći (jedni su dobri, a drugi loši momci) i kome pomogneš, nastavljaš se boriti na njihovoj strani u daljnjim misijama.

 

Next mission - ima neka kućica u kojoj se automatski prave radnici, u toj misiji max. broj njih je bio 20, a što ih je više bilo, to je duže trebalo da se sljedeći napravi. Oni su nosili vodu kako bi zalijevali rižu, a drugi su tu rižu skupljali.

Vojsku se radilo tako da radnika pošalješ u određenu građevinu gdje se on trenirao, a kada se napravi, moglo se ga poslati u drugu građevinu koja je radila drugačiju vrstu vojnika pa se to kao kombiniralo i dobiješ nekog "trećeg" vojnika (koji je naravno bio jači; a znam da je taj "krajnji proizvod" imao za oružje nekakav dugački valoviti mač). Bilo mi je teško poraziti protivnike, znači ili je bila teška ili sam ja tada još bio premlad i neiskusan! :)

I još jedna stvar koje se sjećam, a to je da si mogao s tim radnicima pripitomit divlje konje pa ih koristit za vojsku (ne da se bore, nego da vojnici njih jašu! XD)

E da, glavni lik i radnici su imali nekakve slamnate šešire, kao ovaj  (ne gledajte klinca! XD)

RazerDinoMan sub 2.1.2010 18:44

Evo moja jedna..dakle, igra je 3D, glavni lik je kao neki vilenjak i s njim se hodalo po nekoj kao ravnoj stazi...mislim da je igra bila arkadna (ili avantura) te se na jednom levelu trebalo proći kroz neki most preko kojega su skakale ribe...igrao sam ju dosta davno, prije 5 (ili više) godina!

oky pon 4.1.2010 13:12

Žalim, ne znam za vaše, ali možda možete meni pomoći:

Igru sam igrao prije možda 3-5 god. Igraš autićima, formulicama, monster truckom, nekakvom van-zemaljskom peglicom (zanemarite ovo), to jest možete izabrati valjda 20 vozila. Igra je u stilu 3D ko RPG, žalim ne sjećam se izdavača (jer je bila neka mala igra) ni koje je god., ali s obzirom na grafiku valjda 2000.-2004. (možda i prije)

unaprijed hvala

RimSo pon 4.1.2010 14:43
oky kaže...

Žalim, ne znam za vaše, ali možda možete meni pomoći:

Igru sam igrao prije možda 3-5 god. Igraš autićima, formulicama, monster truckom, nekakvom van-zemaljskom peglicom (zanemarite ovo), to jest možete izabrati valjda 20 vozila. Igra je u stilu 3D ko RPG, žalim ne sjećam se izdavača (jer je bila neka mala igra) ni koje je god., ali s obzirom na grafiku valjda 2000.-2004. (možda i prije)

unaprijed hvala

Truck Mania ?!?

Marsel007 pon 4.1.2010 14:47
oky kaže...

Žalim, ne znam za vaše, ali možda možete meni pomoći:

Igru sam igrao prije možda 3-5 god. Igraš autićima, formulicama, monster truckom, nekakvom van-zemaljskom peglicom (zanemarite ovo), to jest možete izabrati valjda 20 vozila. Igra je u stilu 3D ko RPG, žalim ne sjećam se izdavača (jer je bila neka mala igra) ni koje je god., ali s obzirom na grafiku valjda 2000.-2004. (možda i prije)

unaprijed hvala

Re_volt

andy0101 pon 4.1.2010 15:23
Marsel007 kaže...

Re_volt

Hehe, za Re-volt je otvoreno nekoliko tema. Svi su ga igrali, a nitko ne zna naziv. Smijeh

Ako nije Re-volt, iako kažeš da je 2000.-2004., pogledaj ovdje (trkaće igre do 1999 godine), izlistano je od najstarije pa kreni od zadnje stranice.

 

Nažalost, za igre koje ste naveli a nisu riješene nemam pojma.

I podsjećam ove gore da stišću HVALA ako im je netko pomogao. Hvala.

oky pon 4.1.2010 15:41

E, nešto slično ko revolt, ali nisu takva vozila i vidiš cijelu stazu (ili skoro cijelu)

Možda nisam dosta opisao: Pozadina menu-a je (kolko se sjećam) bijela, mogao si namjestiti na koliko krugova se utrkivaš i koji je level kompjutor ako s njim igraš, jer mogo si i multiplayer (najviše 4 osoba). SJećam se bila je i ikonica za stvaranje vlastite staze

oky pon 4.1.2010 15:47
andy0101 kaže...
Marsel007 kaže...

Re_volt

Hehe, za Re-volt je otvoreno nekoliko tema. Svi su ga igrali, a nitko ne zna naziv. Smijeh

Ako nije Re-volt, iako kažeš da je 2000.-2004., pogledaj ovdje (trkaće igre do 1999 godine), izlistano je od najstarije pa kreni od zadnje stranice.

 

Nažalost, za igre koje ste naveli a nisu riješene nemam pojma.

I podsjećam ove gore da stišću HVALA ako im je netko pomogao. Hvala.

Nešto slično ko ono Super speed što si naveo u linku ovdje ali je igra izašla kasnije

 

andy0101 pon 4.1.2010 16:24
oky kaže...

Nešto slično ko ono Super speed što si naveo u linku ovdje ali je igra izašla kasnije

Na kojoj platformi si to igrao? PC, pretpostavljam, budući da je novija igra.

 

BTW updateao sam prvu poruku - pogledajte linkove sa YouTubea, možda nađete svoju igru među njima. No, čini se da uglavnom tražite nazive novijih igara. Gdje su Nintenderi i Komodorci? Namigiva

 

EDIT: dodao sam još jedan link (Amiga game music compilation). Kad sam čuo glazbu iz Turbo Challenge II, prošli su me trnci.