CptJack93 ned 9.2.2020 13:03

Pozdrav,

 

Prvo isprike na otvaranju nove teme, ali svi postovi koji su na temelju ove igre su inaktivni više od par godina.

 

Zanima me kupnja igre na PS storu. Trenutno je igra na akciji 149kn i  sadrži Base game content i Morrowind chapter. 

Ono što bi me zanimalo je koliko još toga se mora kupiti da bi sadržaj igre bio potpun?

Tražio sam odgovor po internetu i ima jako puno DLC sadržaja i jednostavno se izgubim u tolikom moru informacija.

Volio bi kupiti igru sa svime dostupno , a ne da krenem igrat pa svako malo moram kupovati nekakve DLC-ove + neke dungeone dodatne kao što sam mogao vidjeti po internetu kada sam tražio.

 

Ako ima netko da se razumije u ovu igru i njen sadržaj i može mi detaljno objasniti što mi treba da nisam limitiran u npr lvl cap-u, kontinentima, dungeonima, battlegroundsima itd.

 

P.S. igrao sam WoW dugo godina pa znam kako MMO sa ekspanzijama funkcionira, ali ovdje osim tih ekspanzija ima još milion nekakvih DLC-ova pa me to buni malo.

 

Hvala,

 

Lp

Drago127 pon 2.3.2020 15:26

Možda je malo kasno za odgovor ali igru sam kupio tek prije 2 tjedna. Ja sam kupio Elsweyr izdanje za PC koje dolazi s matičnom igrom te Morowind, Summerset i Elsweyr chapterima (uskoro izlazi i 4 chapter Greymoor). Chapteri su veće ekspanzije dok su dlc manje. Chaptere se može kupiti samo na siteu za novce, dok se dlc kupuje u game shopu za crowns (game shop novci). Nakon godinu dana chapter prelazi u dlc. Inače matična igra pokriva oko 80% sadržaja. Chapteri i DLC ti daju dodatne zone i questove, 2 nove klase (možeš ih kupiti u game shopu), nekoliko DLC dungeona.

 

Najbolji način za igranje cijelog sadržaja je ESO+ preplata za 12€. Ona ti daje pristup svim DLC-ovima, beskonačnoj crafting torbi (glavni razlog za preplatu), bonus exp (10%) i 1650 crownsa mjesečno (što bi platio inače platio 12€). Uzmeš na nekoliko mjeseci, odigraš sve DLC-ove i onda kupiš one koje ti se sviđaju (često ih daju na akciju na godišnjicu izlaska DLC-a).

Drago127 čet 5.3.2020 20:24

Većinu stvari možeš odraditi solo (ja solo questam i istražujem po zonama). Imaš dungeone koji su napravljeni za 4 čovjeka koje se može eventualno soloirati kada skupiš dobru opremu na kraju (imaš normal i veteran verziju dungeona). Ja za sada igram s grupom koju nalazim preko dungeon findera. Jedino ne očekuj da si sam u zoni kao skyrim.

VladimirLem čet 5.3.2020 21:44
Drago127 kaže...

Većinu stvari možeš odraditi solo (ja solo questam i istražujem po zonama). Imaš dungeone koji su napravljeni za 4 čovjeka koje se može eventualno soloirati kada skupiš dobru opremu na kraju (imaš normal i veteran verziju dungeona). Ja za sada igram s grupom koju nalazim preko dungeon findera. Jedino ne očekuj da si sam u zoni kao skyrim.

 Kakvo ti je iskustvo igranja, jel se radi većinom o fetch questovima ili questovi imaju glavu i rep, da su povezani i isprepleteni?

Drago127 čet 5.3.2020 22:41

Za razliku od WoW-a gdje je većina questova bila ubij x mobova ili pokupi y dropova od njih  u ESO toga praktički nema (bar dosada). Jedino ponavljajući dnevni questovi (1 do 3 po zoni koliko sam dosad vidio) bi mogli pasti pod fetch questove - ubij mini bosa ili pokupi par stvari s 100% dropom. Svi ostali questovi imaju punu strukturu (početak, zaplet i kraj) i dobru priču. Svi imaju puni voice over. Često su i dosta dugi i u više dijelova (ono što bi bili chain questovi u WoW-u).

 

Uglavnom mi se igra jako sviđa. Ima dobru atmosferu i lore. Upravo je prije nekoliko dana završio 2 tjedni event u Murkmire zoni (domovina argonijaca) pa sam questao tamo. Naučio puno o naćinu života i filozofiji argonijaca. Borba mi je puno aktivija od WoW-a.

 

warhammer pet 6.3.2020 15:32

igra je solo friendly,naravno za dungeone je potrebna grupa,neki se mogu i solirati sa dobrom opremom  i visokim CHP,obzirom da volim TES fantasy-jski univerzum i SP igre meni je užitak i ESO,uživam ne samo u gameplayu  nego i u  općenito  univerzumu ,lore-u,istraživanju

 

Iako sam bio primarno zainteresiran za pvp,da budem iskren taj aspekt igre gotovo da ignoriram,možda nekad opet budem zainteresiran ali za sada ne

 

 

VladimirLem ned 8.3.2020 12:19
warhammer kaže...

igra je solo friendly,naravno za dungeone je potrebna grupa,neki se mogu i solirati sa dobrom opremom  i visokim CHP,obzirom da volim TES fantasy-jski univerzum i SP igre meni je užitak i ESO,uživam ne samo u gameplayu  nego i u  općenito  univerzumu ,lore-u,istraživanju

 

Iako sam bio primarno zainteresiran za pvp,da budem iskren taj aspekt igre gotovo da ignoriram,možda nekad opet budem zainteresiran ali za sada ne

 

 

 Hvala na infou, što bi trebao kupiti da dobijem sam content? Koja je zadnja ekspanzija?

warhammer ned 8.3.2020 12:56

Posljednja ekspanzija(chapter) je Elsweyr,nova izlazi na ljeto Greymoor (zona zapadni Skyrim),i Elsweyr će postati DLC 

 

DLC-ovi se kupuju u ingame crown store-u ili ako si pretplatnik besplatni su 

 

Osnovna igra za novog igrača ima mnogo/dovoljno sadržaja ,ekspanzija i dlc-ovi mogu zatrebati samo za Evente,tada budu i sniženja u store-u

 

Ja sam na pretplati ,najviše radi radi neograničenog  crafting bag inventory-ja ,to je privilegija samo pretplatnika i nema drugog načina da se to dobije 

 

https://www.elderscrollsonline.com/en-us/updates info o dlc-ovima i ekspanzijama 

 

https://www.elderscrollsonline.com/en-us/esoplus info o  razlikama B2P(osnovna igra) /P2P(pretplata)