Santana pon 29.1.2018 17:21
shrikehyp kaže...
Chaky,
te konfiguracije s volanima uvijek zauzimaju mjesta toliko da nema sanse da pospremis da bude ljepo, osim ako nemas svoju sobu samo za to.
Ali volan s pedalama je uvijek u prednosti u odnosu na bilo sta drugo. Sad trenutno vjezbam jebeno da skinem vrijeme na stazama. I vidjet cu hocu li uopce skinut dovoljno da budem konkurentan kad dospijem u S Driver Rank, ali ovako od oka, nista od tog, volan brze skrece, pedale se finije doziraju.

 Ja sam bas zbog toga prodao volan. Jednostavno ne moze mi bit stalno spojen, a dok ja to izvadim i slozim pa natrag pospremim jednostavno izgubim volju za igranjem.

Bitanga pon 29.1.2018 19:17
Santana kaže...
shrikehyp kaže...
Chaky,
te konfiguracije s volanima uvijek zauzimaju mjesta toliko da nema sanse da pospremis da bude ljepo, osim ako nemas svoju sobu samo za to.
Ali volan s pedalama je uvijek u prednosti u odnosu na bilo sta drugo. Sad trenutno vjezbam jebeno da skinem vrijeme na stazama. I vidjet cu hocu li uopce skinut dovoljno da budem konkurentan kad dospijem u S Driver Rank, ali ovako od oka, nista od tog, volan brze skrece, pedale se finije doziraju.

 Ja sam bas zbog toga prodao volan. Jednostavno ne moze mi bit stalno spojen, a dok ja to izvadim i slozim pa natrag pospremim jednostavno izgubim volju za igranjem.

 

Ja sam si uspio savršeno posložiti da mi stoji cijelo vrijeme sve montirano na radnom stolu, a opet ne smeta nimalo. Dok hoću igrati samo zaslajdam volan, i zarotiram pedale :-)

shrikehyp pon 29.1.2018 20:05

Bitanga,
to je na nekom stolu koji je izdvojen samo za tebe, jel, sjecam se da sam vidio neku sliku? To je samo tvoj TV, nije neki TV kojeg gleda cijela obitelj? Tako to moze funkcionirat.
Ja sam taman ubo novi TV koji je za nas sve, kad bi sad pred to natrčio volan (pod uvjetom da uopce skupim novca jos i za njega), zena bi ga sabotirala sutradan, poceli bi otpadat sarafi zbog sumnjivih uzroka...

Bitanga pon 29.1.2018 20:38
shrikehyp kaže...
Bitanga,
to je na nekom stolu koji je izdvojen samo za tebe, jel, sjecam se da sam vidio neku sliku? To je samo tvoj TV, nije neki TV kojeg gleda cijela obitelj? Tako to moze funkcionirat.
Ja sam taman ubo novi TV koji je za nas sve, kad bi sad pred to natrčio volan (pod uvjetom da uopce skupim novca jos i za njega), zena bi ga sabotirala sutradan, poceli bi otpadat sarafi zbog sumnjivih uzroka...

 

Da, imam svoj radni stol s kompom, playkom i telkom umjesto monitora. U stanu od 70 kvadrata.

Imao sam prije volan pred glavnom telkom u dnevnom boravku i to nije bilo praktično. Bio sam si napravio jedan stolić s dijelovima iz ikee na kojem je bio volan pa sam njega cijelog samo prebacivao. Al da, izgubiš volju dok sve organiziraš i imaš mira.

Ovako mogu kad god hoću, i na PCu i na playki vozit.

Chaky uto 30.1.2018 08:38
Bitanga kaže...
Santana kaže...
shrikehyp kaže...
Chaky,
te konfiguracije s volanima uvijek zauzimaju mjesta toliko da nema sanse da pospremis da bude ljepo, osim ako nemas svoju sobu samo za to.
Ali volan s pedalama je uvijek u prednosti u odnosu na bilo sta drugo. Sad trenutno vjezbam jebeno da skinem vrijeme na stazama. I vidjet cu hocu li uopce skinut dovoljno da budem konkurentan kad dospijem u S Driver Rank, ali ovako od oka, nista od tog, volan brze skrece, pedale se finije doziraju.

 Ja sam bas zbog toga prodao volan. Jednostavno ne moze mi bit stalno spojen, a dok ja to izvadim i slozim pa natrag pospremim jednostavno izgubim volju za igranjem.

 

Ja sam si uspio savršeno posložiti da mi stoji cijelo vrijeme sve montirano na radnom stolu, a opet ne smeta nimalo. Dok hoću igrati samo zaslajdam volan, i zarotiram pedale :-)

Tako ce najvjerojatnije biti i kod mene. Jedino moram sklepati neko postolje za pedale, da mali moze dohvatiti dok sjedi na stolcu. 

Bitanga uto 30.1.2018 09:43
Chaky kaže...

Tako ce najvjerojatnije biti i kod mene. Jedino moram sklepati neko postolje za pedale, da mali moze dohvatiti dok sjedi na stolcu. 

 

Mene je smetalo što mi se pedale kližu po parketu. Sve je super dok su one dole gumice čiste, al drugi dan su već prašnjave i kližu. Onda moram dizati i čistiti prašinu i onda je super.

Ili jako naglo zakočiš pa prokližu pedale.

 

Onda sam kupio 2 plastične letvice za ogradu u Pevecu, ispilio ih na dužinu koja mi paše da zadnji kraj letvice bude uprt u zid iza stola (tj. lajsnu) i ušarafio pedale u te 2 letvice.

Sad samo zarotiram pedale horizontalno ispod stola da mi ne smetaju, a kad oću igrati potegnem ih s nogom prema sebi :-)

Pošaljem sliku kasnije.

 

Al da, moj manji klinac isto ima problem s pedalama da su mu prenisko pa se mora nabit na volan.

Treba još nešto da ih se malo podigne.

Chaky uto 30.1.2018 09:46
Bitanga kaže...

Al da, moj manji klinac isto ima problem s pedalama da su mu prenisko pa se mora nabit na volan.

Treba još nešto da ih se malo podigne.

Ne trebas slikati, jasno mi je kako izgleda.

 

Da, na to sam mislio, kad sam spominjao svog malog. Trebat ce podici pedale na neko postolje. Vjerojatno cu sklepati nesto od drva, kad dode vrijeme za to. 

shrikehyp uto 30.1.2018 11:30

Najbolje da vas dvojica zaljepite par slika. Naime, trebam dobit sina kroz nekih mjesec-mjesec i pol pa da vec sad objasnim Nadzornom Tijelu da je volan vrlo bitan za razvoj istog, s prakticnim primjerima drugih ljudi.
Pa da se bocne neki G29.

shrikehyp uto 30.1.2018 11:35

Jel se jos kome cini da nesto nije u redu s Monzom u GTS? Ko da je preuska i preravna. E sad, nemogu tvrdit sa stopostotnom sigurnoscu nesto sto nisam vidio u stvarnom zivotu, ali u svemu sto sam dosad igro (GTR, GTR2, GT Evolution, Project Cars) i sto se da vidjet od snimaka formule 1, Monza je šira i neravna, pogotovo kad se iz onih zavoja izlazi na ravninu prema posljednjoj, brzoj, sikani.

Maddog_HR uto 30.1.2018 12:21

A meni je baš dojam da je nešto šira nego što se sjećam iz drugih igara.

 

Ali mislim da sam pročitao negdje da je ovo Monza sa uključenim nekakvim zadnjim promjenama same staze, štogod da one uključuju, tako da je i zbog toga moguća razlika u odnosu na starije igre.

sexytoiletpaper uto 30.1.2018 13:48

Pozdrav, tek nedavno krenuo igrati GTS pa imam par pitanja. Na kakvim se postavkama generalno igra (abs, tc, driving assists itd?)

I drugo, koji se auti smatraju najboljima u kategorijama? Dobio sam na daily necemu GR4 Subarua (ili nesto toga tipa) i to cudo je sporije od peglice, nakon toga sam posudio aute od Lamborghinija i Hurracan Gr4 je bio zvjerka.

Maddog_HR uto 30.1.2018 14:00

Postavke ovise o tvojim preferencama - ja imam ABS na defaultu, TC kako koji auto (na nekima je off, na nekima 1-3), driving assiste ne koristim uopće.

 

A što se tiče auta po kategorijama - najbolje ih je probati pa vidjeti koji ti odgovara. I nisu svi jednako dobri/brzi na svim stazama.

Santana uto 30.1.2018 14:27
Maddog_HR kaže...

Postavke ovise o tvojim preferencama - ja imam ABS na defaultu, TC kako koji auto (na nekima je off, na nekima 1-3), driving assiste ne koristim uopće.

 

A što se tiče auta po kategorijama - najbolje ih je probati pa vidjeti koji ti odgovara. I nisu svi jednako dobri/brzi na svim stazama.

 Bas tak, recimo za Audi TT Gr.4 koristim 0 kad je prednji pogon i zbilja nema straha nekom proklizavanju. 
Shelby Cobra mi je na 3....


Meni se Aston Martin dopada u obje grupe (3 i 4) fino idu kroz zavoje. 

BMW Z4 mi je dobar u Gr.3 i Viper isto.  Zapravo nemres fulat jedino mi se McLaren 650S GT3 ne dopada nikak.

shrikehyp uto 30.1.2018 14:54

Ako si tek krenuo, možda će ti biti teško igrati bez assista pa ih koristi. Ali kako budeš napredovao u Driver Rank-u, to će ti teže biti konkurentan ukoliko koristiš assiste, jer oni uvijek pomalo usporavaju auto, neki manje (tipa counter-steering assist, taj skoro ne usporava uopće ili nimalo ne usporava, podijeljena su mišljenja), a neki više (poput traction control-a, traction control stvarno usporava auto).

ABS nemoj izgasit nikad, jedino ga podesi na "default" ili na "weak", zavisi kako ti paše, to ćeš skužit s vremenom.

Najbrži vozači ne koriste ništa osim ABS-a i stvarno, kad počneš vježbati stvarno dobra vremena na nekoj stazi, skužit ćeš da si bez assista brži - pod uvjetom da si svladao auto.

U Gr3 je favorit Porsche jer je najupravljiviji, mada sa zadnjim update-om i nije toliko dominantan koliko je bio prije. Nakon njega, BMW M6, čudo od auta i trenutno možda najmoćniji, ali zajeban za kontrolirat u zavojima. Za zavojite staze (tipa Brands Hatch) Mitsubishi EVO, VW Beetle i tima slični, mali upravljivi auti.

U Gr4 trenutni favoriti su BMW M4 i Lamborghini Huracan. Huracan je stvarno zvijerka, ko zaljepljen za stazu.

Kako se Balance of Performance mijenja, tako se izjednačavaju performanse auta i krajnji cilj je vjerojatno da su svi konkurentni, ali u svakom update-u se pokaže da je neki auto bolji od drugih, što naravno ovisi i stazi. Lagani pokazatelj šta je dobro na kojoj stazi ti je lista top 10 vremena koje su igrači ostvarili - vidiš koje aute koriste pa ti probaš s tim istim.

Ili si kao ja pa se držiš Mercedesa i ne zanima šta ko priča.

Moj savjeti ti je da odmah počneš voziti auto bez Traction Controla i ikakvih assista osim ABS-a i naučiš se vozit pravilno, upravljat autom i volanom i gasom i kočnicom, a ne da assisti upravljaju za tebe. Ubrzo će i brzina sjest na svoje.

Chaky uto 30.1.2018 16:49

Jedno pitanje iz vedra neba, da ne googlam.

Da li je moguce podesiti 2 custom profila za kontrole?

Primjer:

Sin i ja igramo GTS na mom PSN accountu i postavke kontrolera unutar GTS-a su podredene njemu. Da li je moguce unutar GTSa snimiti 2 seta (profila) postavki, pa da mogu podesiti za njega i za sebe.

Znam, da mogu napraviti drugi PSN profil, ali to mi nije cilj, jer zelim svojom voznjom nnjemu skupljati aute u garazu i sl.

shrikehyp sri 31.1.2018 10:36

Bitanga,
ne bi vjerovo koliko ljudi zeli bas sve aute i sve staze koje je GT ikad imao da se sve to doda u GT Sport.
I koliko su ljudi sretni sto je dodana tamo neka Toyota statijaznam model iz osamdeset i neke. I sretni sto se mogu utrkivat bas s tim autom.
Cak dobijem dojam da u biti treba te stare Gran Turismo igre samo staviti u ovaj grafički engine od GT Sporta i prodavao bi se ko ne znam...grafičke kartice za criptomining.
Nostalgija, sta li. Ali dok god se ljudi tome vesele, ne cudi sto Polyphony Digital to misli napravit.

Bitanga sri 31.1.2018 12:01
shrikehyp kaže...
Bitanga,
ne bi vjerovo koliko ljudi zeli bas sve aute i sve staze koje je GT ikad imao da se sve to doda u GT Sport.
I koliko su ljudi sretni sto je dodana tamo neka Toyota statijaznam model iz osamdeset i neke. I sretni sto se mogu utrkivat bas s tim autom.
Cak dobijem dojam da u biti treba te stare Gran Turismo igre samo staviti u ovaj grafički engine od GT Sporta i prodavao bi se ko ne znam...grafičke kartice za criptomining.
Nostalgija, sta li. Ali dok god se ljudi tome vesele, ne cudi sto Polyphony Digital to misli napravit.

 

Ma to je ok. I mislio sam da bi bilo super kad bi razvijali GT Sport i proširivali ga ako treba kroz paid DLCove.

Ali ne nova igra, to mi je katastrofa. Danas moraš puno vremena uložiti u igre i onda izađe nova i ajmo ispočetka miki.

Imam 3-4 igre sa auto utrkama, 4-5 FPSa sa lootanjem i gearanjem. Nigdje nemam otključano ni 30% jer začas izađe nešt novo i onda to opet treba kupiti i ispočetka otključavati.

Bilo bi presavršeno kad bi nadograđivali istu igru, kako se to radi sa MMOvima, MOBAma i sl. A ne ovako.

Chaky sri 31.1.2018 12:06

Kako se meni po glavi mota neka informacija od kad je izasao PS4 da su u biti 2 GTa od uvijek u razvoju.

Jedan SP, a drugi MP orijentiran na sluzbena natjecanja :O

 

Samo nitko nije ocekivao, da ce razvoj trajati ovoliko. Gdje bi taj SP dio trebao izaci kad i PS5 konzola?

shrikehyp sri 31.1.2018 12:52

Pričaj mi... volim igrati fantasy i RPG-ove, ne samo vožnje. Eno Final Fantasy XV stoji (srećom je PSN nekad loš pa ne radi GT Sport kako treba), Divinity Original Sin stoji, Deux EX bio besplatan zbog PS+, isto stoji, Fallout 4 Nuka World čeka da se završi... to malo vremena što imam, samo vozim.

Mada, GT Sport bi mogao bit takav - dobar na duže vrijeme. Nemam ništa protiv da dodavaju aute, neka ajde, šta smeta, ko hoće nek vozi ko neće briga ga, te dodatke ovih onih auta uopće ne doživaljavam. Samo neka dodavaju stvarne staze i neka konstantno pomalo unaprjeđuju FIA natjecanja, igrat će se GT Sport dugo. Evo ne znam od kad, od prije jedno mjesec dana, su uveli onaj 24 superstars kao kraj Nations Cup-a ili Manufacturers Cup-a. Nijedna druga igra to nema, a tamo stvarno voze jebeno brzi vozači, baš su trke nevjerojatne za pogledat koja je to brzina i ljepota. Zasad sam daleko od toga da budem tako brz, ali jednog dana možda. Ima se u GT Sportu stalno nečemu težit, uvijek ima netko brži.

 

Chaky,

koliko sam shvatio tog nekog Yamahochija (na nekoliko različith portala sam čitao isječke iz njegovih intervjua) neće to baš tako skoro bit.

A pročito sam i na nekoliko mjesta da bi PS5 mogao 2020., tako da se možda potrefi jedno s drugim, nova konzola, nova grafika, nova igra.

Maddog_HR sri 31.1.2018 14:19

Mislim da su skužili da se napravili lagani fail sa GTS-om, odnosno da ekipa nije dobila što je očekivala...a očekivala je GT kao i do sada.Prodaja im nije baš kao očekivana, a uz to je samo 70ak % ekipe koja je kupila GTS uopće pokrenula Sport mode.

 

I zato pustaju info da je razvoj novog GT veću tijeku.

 

I zato su u GTS ubacili i GT Legaue i počeli ubacivati dodatne aute i staze....

 

...vidjet ćemo mi GT7 još na PS4, a GTS će za godinu dana izgledati poput GT6 (osim po broju auta).

 

U nikakvim najavama za GTS nisu prije spominjali offline modove, pa eto smo ih dobili....Ako ništa, čini se da osluškiju community.

Santana sri 31.1.2018 14:31

Meni je taj GT League skroz dosadan, odigral sam par utrka i to je to, ne vjerujem da budem vise ga igrao. 
Ak na temelju toga misle napravit GT7 ne vjerujem da cu ga kupit. 
Vise sam se zabavljal sa circuit experience.


Rekli su i prije izlaska igre da ce dodavat nove aute i staze. 
Ocito da nisu imali dovoljno sadrzaja da naprave punkrvni GT pa su se okrenuli mutiplayeru i po meni je to pun pogodak. 
Kad se skupi dovoljno sadrzaja napravit ce GT7. 

Ne zna se koja je ocekivana prodaja, a po meni nema smisla radit usporedbe sa GT5 ili starijima jer su to bila drugacija i bolja vremena za Racing igre. 
Nisu igraci presli na neku drugu racing igru kad nit drugima nije prodaja bas bajna (pogotovo Forza 7). Jednostavno racing igre se ne igraju kao prije. 

shrikehyp čet 1.2.2018 08:38

Potpuno se slažem da je multiplayer za GT puni pogodak. Sve je to lijepo, tjerat neku kampanju i kupovat ili nabrijavat aute, ali kad ti odvezeš protiv ljudskog protivnika pa se natječeš 10 krugova, to je to. Taman misliš da si dobar, brz, konzistentan i onda dođe tamo neki švabo ili francuz i obrije te za sekundu po krugu. Pa ajmo ponovo vježbat stazu i čim prije opet u utrku.

Jednom kad svladaš umjetnu inteligenciju u igri, svlado si ju. Online svatko igra drukčije.

Santana čet 1.2.2018 14:46
shrikehyp kaže...

Potpuno se slažem da je multiplayer za GT puni pogodak. Sve je to lijepo, tjerat neku kampanju i kupovat ili nabrijavat aute, ali kad ti odvezeš protiv ljudskog protivnika pa se natječeš 10 krugova, to je to. Taman misliš da si dobar, brz, konzistentan i onda dođe tamo neki švabo ili francuz i obrije te za sekundu po krugu. Pa ajmo ponovo vježbat stazu i čim prije opet u utrku.

Jednom kad svladaš umjetnu inteligenciju u igri, svlado si ju. Online svatko igra drukčije.

 Vidio sam jucer da si dobar krug odvozio u Gr.4 :), koji si bio na startu u utrci sa tim vremenom ?

Nego kaj se SP-a tice ja sam za, jer online nije za svakoga, no treba nam revolucija  u toj GT karijeri. 
Onu karijeru kakvu smo imali zadnjih 20 godina nadam se da ce napustit i ponudit nam nesto novo i puno zanimljivije.