HCMAA pet 17.7.2020 22:01

Igra je danas došla u prodaju A nema svoju temu...zadnja velika ekskluzivna za PS4...možda i najbolja?Stvarno Microsoft mora debelo ugrijati guzicu na stolici da nadoknadi zaostatak u ovoj utakmici.

Cansee pon 20.7.2020 13:52
_itsmoriarty kaže...

Steelbook izdanje

 

Taj steelbook je predivan, nisam mogao odoliti pa sam uzeo to izdanje. 

 

Nisam ni znao da ima ova tema, pa sam dosta pisao na PS4 temi, uglavnom uživam u igri i iskreno sam se iznenadio da mi se toliko svidjela

quickr pon 27.7.2020 11:23

Igra je vizualno čudo, nebrojeno puta sam rekao game play prije grafike ali ovo... ovo je next level. Jednostavno nemožeš a da ne staneš svako malo i diviš se krajoliku.

Nemam zamjerki ni na combat, priču, game play generalno, stvarno zaslužuje sve pohvale i visoke review ocjene.

 

Jedina zamjerka je lip sync kad igraš sa jap dub i eng subs. Šteta što su radili za engleski jezik voice acting.

quickr sub 1.8.2020 09:10
_itsmoriarty kaže...

zavrsio igru, igrao ju otkako je izasla, sve tri teritorije rijesio, sve upitnike otkljucao, abilitije takodjer. katanu do kraja nadogradio, kao luk i strijelu, te par armora. 

 

dao bih igri ocjenu 9/10 

 Već?

 

Ja tjedan dana nisam ni act1 očistio

_itsmoriarty sub 1.8.2020 11:16
quickr kaže...
_itsmoriarty kaže...

zavrsio igru, igrao ju otkako je izasla, sve tri teritorije rijesio, sve upitnike otkljucao, abilitije takodjer. katanu do kraja nadogradio, kao luk i strijelu, te par armora. 

 

dao bih igri ocjenu 9/10 

 Već?

 

Ja tjedan dana nisam ni act1 očistio

 hehe udarao sam ko lud, sve sam zavrsio. nemam sta vise raditi u igri. 

 

PS. jesi otkljucao Kansei Armor? :D

 

EDIT: i meni je trebalo dosta dugo da ocistim prvo act, nesto je duzi malo cini mi se, jer sam se dosta fokusirao na exploring. 

quickr ned 2.8.2020 09:07
_itsmoriarty kaže...
quickr kaže...
_itsmoriarty kaže...

zavrsio igru, igrao ju otkako je izasla, sve tri teritorije rijesio, sve upitnike otkljucao, abilitije takodjer. katanu do kraja nadogradio, kao luk i strijelu, te par armora. 

 

dao bih igri ocjenu 9/10 

 Već?

 

Ja tjedan dana nisam ni act1 očistio

 hehe udarao sam ko lud, sve sam zavrsio. nemam sta vise raditi u igri. 

 

PS. jesi otkljucao Kansei Armor? :D

 

EDIT: i meni je trebalo dosta dugo da ocistim prvo act, nesto je duzi malo cini mi se, jer sam se dosta fokusirao na exploring. 

 Nisam, trenutno furam Ronin armor koji sam dobio od straw hat-a.

 

Znaći ostali actovi kraći? Jer ovo mi se za sada čini da će dosta dugo trajat s obzirom koliko dugo sam u act1.

_itsmoriarty ned 2.8.2020 11:59
quickr kaže...
_itsmoriarty kaže...
quickr kaže...
_itsmoriarty kaže...

zavrsio igru, igrao ju otkako je izasla, sve tri teritorije rijesio, sve upitnike otkljucao, abilitije takodjer. katanu do kraja nadogradio, kao luk i strijelu, te par armora. 

 

dao bih igri ocjenu 9/10 

 Već?

 

Ja tjedan dana nisam ni act1 očistio

 hehe udarao sam ko lud, sve sam zavrsio. nemam sta vise raditi u igri. 

 

PS. jesi otkljucao Kansei Armor? :D

 

EDIT: i meni je trebalo dosta dugo da ocistim prvo act, nesto je duzi malo cini mi se, jer sam se dosta fokusirao na exploring. 

 Nisam, trenutno furam Ronin armor koji sam dobio od straw hat-a.

 

Znaći ostali actovi kraći? Jer ovo mi se za sada čini da će dosta dugo trajat s obzirom koliko dugo sam u act1.

 i ja sam ga furao i obojao u crvno bijeli, super tako izgleda, probaj. ako volis vise explorat uzmi travller armor i nadogradi ga, otkrivas vise mape dok si u njemu. 

 

a gle ne znam nisam se toliko u pcoetku fokusirao na actove ali mislim da su ostali malo kraci nisam sto posto siguran. 

big_guy sri 28.10.2020 01:31

U igri sam 2-3 sata i umirem od dosade. Rekao bih da je ovo u najboljem slucaju igra b+ kategorije.
ovi trikovi gdje igra izgleda dobro su samo to, trikovi i dobar art dizajn. To su ugl livade i drveca u daljini primamljivih i jakih boja. Ako se pogleda detaljnije grafika cesto zna biti ispod prosjeka.

Animacije osim jahanja i ponekada borbe su b kategorije. Lik hoda po ravnom, uz brdo i niz brdo isto, s tim sto mu uz brdo pola noge upadne u kamen. Penjanje i silazenje niz stijene i preskakanje rupa...o gospode boze.

Izgled i animacije npc-a su ocaj. Toliko lose izgledaju da ne mogu da se uzivim u sporedne misije koje su btw genericne do zla boga. Barem za sada. Voda povremeno izgleda kao na PS1.

Istrazivanje gotovo da mi nema nikakvu tezinu jer unutarnjost kuca mi je ultra niskobudzetna. Tome doprinosi i lose kretanje lika koji za jednog ninju samuraja ne bi trebao iz drugog ili treceg puta uhvatiti merdevine a o silazku niz iste da ne pisem.

Ni borbom nisam odusevljen jer mi je dosadno ubijati one bezivotne mongole koji ponavljanu dvije iste rijeci i kamera je zivi ocaj. Stealth je uzasno dosadan radi neinteligencije neprijatelja. Realno AI je sa pS2. Dobro je sto borba vremenom postaje raznolika posto otkljucavas skilove ali svejedno mi je dosadno.

Svijet je dosadan gdje sa konjem mozes proci kroz bambusovo stablo. svako malo gladi touch da ti vjetar pokaze put itd. Svijet ne osjecam zivim.Ima toga još ali mi trenutno ne pada na pamet.U igri ne pronalazim niti jednu.jedinu vrlinu.

U zivotu me igra nije smorila kao ova.

0/10

quickr sri 28.10.2020 07:28
big_guy kaže...

U igri sam 2-3 sata i umirem od dosade. Rekao bih da je ovo u najboljem slucaju igra b+ kategorije.

 A jebiga, nije za za svakoga, moraš imati oči i mozak da bi uživao u Ghost of Tshushima.

big_guy sri 28.10.2020 10:13
quickr kaže...
big_guy kaže...

U igri sam 2-3 sata i umirem od dosade. Rekao bih da je ovo u najboljem slucaju igra b+ kategorije.

 A jebiga, nije za za svakoga, moraš imati oči i mozak da bi uživao u Ghost of Tshushima.

 Je,samo kakav mozak

Cansee čet 5.8.2021 11:58

Ekipa, oni koji su prešli igru, pročitao sam da igra ima nekoliko završetaka, je li kraj igre ovisi o nekom mom izboru, ili ima utjecaja na koji način igram igru, npr. pošteno se borim kao samuraj ili se šuljam kao ninđa? 

user2206 čet 5.8.2021 13:15
Cansee kaže...

Ekipa, oni koji su prešli igru, pročitao sam da igra ima nekoliko završetaka, je li kraj igre ovisi o nekom mom izboru, ili ima utjecaja na koji način igram igru, npr. pošteno se borim kao samuraj ili se šuljam kao ninđa? 

 Igra je vrlo linearna, kraj igre ne ovisi o tvojim izborima tokom igre niti kako igraš, jednostavno ga izabereš, kao u Mass Effectu 3. I igra ima 2 završetka.

CROatVU pet 13.8.2021 04:15
user2206 kaže...
Cansee kaže...

Ekipa, oni koji su prešli igru, pročitao sam da igra ima nekoliko završetaka, je li kraj igre ovisi o nekom mom izboru, ili ima utjecaja na koji način igram igru, npr. pošteno se borim kao samuraj ili se šuljam kao ninđa? 

 Igra je vrlo linearna, kraj igre ne ovisi o tvojim izborima tokom igre niti kako igraš, jednostavno ga izabereš, kao u Mass Effectu 3. I igra ima 2 završetka.

 Ma kresni ujaka hihihihi....

Cansee pet 13.8.2021 12:17
CROatVU kaže...

Igra platinirana za 70:50 h i sada narucen Director’s Cut ali to cemo kad se vratimo sa moraaaaaa....

!0/10

 

Ja taman počinjem 3. akt, igra mi je predobra, čista i konstantna uživancija, napisat ću još dojam kad završim sve

CROatVU pet 13.8.2021 21:30
_itsmoriarty kaže...

ja sam igru presao na PS4 Pro modelu, sada imam PS5 i razmisljam dal da uzmem Director's Cut? 

 

koja je razlika? hoce li biti ista bolja grafika? hvala. 

 Sta imas razmisljat. Ako ti se igra svidila ,neznam zasto nebi uzeo (valjda zbog 150 kn) , a ako nije, džaba ti sto imas ps 5 hahaha...

Bit ce bolja ali bit ce jos bolja ako imas tv od 10 milja tj. 120 Hz heheehe

Samo ti moras jos nadoplatit za upgrade za ps 5

_itsmoriarty pet 13.8.2021 21:38
CROatVU kaže...
_itsmoriarty kaže...

ja sam igru presao na PS4 Pro modelu, sada imam PS5 i razmisljam dal da uzmem Director's Cut? 

 

koja je razlika? hoce li biti ista bolja grafika? hvala. 

 Sta imas razmisljat. Ako ti se igra svidila ,neznam zasto nebi uzeo (valjda zbog 150 kn) , a ako nije, džaba ti sto imas ps 5 hahaha...

Bit ce bolja ali bit ce jos bolja ako imas tv od 10 milja tj. 120 Hz heheehe

Samo ti moras jos nadoplatit za upgrade za ps 5

 pa uzeo bih ju, jer za PS4 ju vise nemam jer sam poklonio prijatelju igru, a sto se tice TV-a imam LG CX65,Oled 120Hz 

 

kad sam ju igrao na PS4 Pro imao sam neki Sony 4K TV al je bio los, sad bi trebalo jos bolje izgledati :) 

hummer0 sub 14.8.2021 10:56
Cansee kaže...
hummer0 kaže...

Samo 2 igre sam 3x kupio za PS4:

 Days Gone i Ghost of Tsushima

 

kak misliš 3 puta? 

 Cansee

Ma prešao igru (prodao je) pa nakon par mjeseci ponovo kupio i odigrao i tako ko mujo na koru od banane 3x.

S tim da Days Gone treći put nisam odigrao do kraja nije mi se dalo.

Ghost sam 2 puta kupio i odigrao ( prodao)pa sam vidio da dolazi ekspanzija pa sam je opet kupio za 200 Kn fizičku kopiju.

A što da ti kažem lud čovjek.

Cansee čet 19.8.2021 08:43

 

Sinoć završio Ghost of Tshushima. Igrao sam na na težini jednoj ispod najteže, i imam 92% trofeja. Volio bi i znati koliko sam sati točno igrao, ali nisam siguran kako to provjeriti, odnosno jel uopće to mogu. Igrao sam na japsnkom jeziku sa hrvatskim prijevodom, to mi je bilo super.

 

Nažalost igrao sam u dva navrata, prvo je bilo tamo 2020. odmah kad je igra izašla, odigrao 15ak sati tokom produženog vikenda kad su mi žena i klinci bili kod njezinih. Jednostavno mi je nezgodno igrati kad nisam sam u kući, i onda kad su se oni vratili nisam nastavio igru, danas ću sutra ću i prođe vrijeme, i evo sad opet išli kod njezinih i ja se nameračio završit igru. Nadao sam se da ću i Days Gone stići, ali vraća se ekipa ranije nego što sam očekivao, pa će to izgleda čekat sljedeće ljeto . Uglavnom, ovo sve govorim jer želim reći da nisam prekinuo igru jer mi se nije svidjela, nego jer mi je bilo nezgodno igrati, i to mi je baš žao jer sam morao učiti isponova kako sve funkcionira kad sam nastavio.

 

U svakom slučaju oduševljen sam s igrom. Ide mi bez problema na listu top 10 najboljih igara ikad, i dao bi joj savršenu ocjenu 10/10. Ne zato što je igra savršena i bez mana, jer nijedna nije, nego za čisti trud, pažnju i ideju developera. Točno ovako se napravi igra koja je "već viđena" ali sa hrpom novosti i napretka. Kažem već viđena jer je ovo open world igra u nekakvom srednjem vijeku u kojem istjerujemo neprijatelja sa svoje zemlje i rješavamo hrpu raznih questova i upitnika. Kad se tako opiše igra onda zvuči baš generički i kao svaka open world igra koja postoji. 

Ali ovo je sasvim nešto drugo.

Prvo da kažem da je rješavanje upitnika bio čisti užitak. Svaki put kad sam pronašao upitnik sam bio sretan i jedva čekao da ga sredim. Gotovo ništa u igri mi nije bio "chore", odnosno poslić koji moram odraditi, a ne da mi se.

 

Likovi su mi generalno bili dobri, mislim da su itekako u skladu s Japancima, a njihova filozofija, način izražavanja i pokazivanje emocija su nešto drugačiji od naših europskih pa to nekom odgovara a nekom ne, ali meni je bilo super.

 

Jin mi je bio brutalan lik. Jedan od highlighta igre. Znam da su neki recenzenti govorili kako im je on "blijed i bezličan", ali ja se uopće s tim ne slažem. On je baš čvrst tip, pravi samuraj sa svojim kodeksom časti, i onda imamo priliku gledati kako se mijenja kroz igru. Od srca se nadam da ovo nije zadnje što smo vidjeli od Jina.

 

Grafika i zvuk predivni, vrhunski, čista perverzija. Nemam tu šta drugo reći.

 

I ono što je najbolje, a to je borba. Šuljanje mi je isto bilo dobro i zanimljivo, ali je borba čudo. Do samog kraja se nisam mogao opustiti, i dalje su me znali ubiti kao jadnika, čitavo vrijeme moraš biti oprezan i razmišljati šta sve imaš na raspolaganju kako bi preživio. Al zato kad se boriš kako treba i pokolješ ih sve ko zečeve, osjećaj je genijalan. Tako se osjećaš nadmoćno, da ti neprijatelj ne može ništa. I to je ono što je ova igra odradila maestralno, osjećaj koliko si opasan, kako te se nepriajtelji boje, kako si nadmoćan. To igra radi kroz kombinaciju gameplaya i priče, u priči često razni likovi iskomentiraju kako si opasan ratnik, a u borbi se neprijatelji često uplaše, bježe, padaju na pod. Nešto genijalno, tako šta nisam doživio od Star Wars KOTORa. 

Tko je smislio standoff treba dobiti ozbiljnu povišicu.

 

Ima igra i koju manu, npr. zadnji napad na Khotun kana bi mogao biti malo "epskiji" ali je svejedno bio dobar. Igra je potpuno linearna do samog kraja, što netko voli, meni u biti ne smeta, ali bi volio da se malo napreduje od toga.

 

Eto toliko od mene, nisam se vjerojatno svega sjetio, al nije ni bitno. Stvarno se nadam da će igra imati i nastavak, i to da će biti ekskluziva za PS5, odnosno samo na next genu. I da ćemo i u nastavku igrati sa Jinom, odnosno samo s njim. SPOILERI:

 

Igra ima super temelj za nastavak, Jin je sada iskusni veteran rata s Mongolima, ali je tražen od strane šoguna. Bit će vrlo zanimljivo gledati ga u takvoj ulozi. Nadam se da će i igra još napredovati na drugim poljima i da će se samo poboljšati, a ne da će pokušati živjeti na staroj slavi.