Igraće konzole

Xbox 360 - pitanja i odgovori

R4zOR229 pon 15.3.2010 23:34

1. Koliko verzija Xboxa360 trenutno postoji na trzistu?
Arcade i Elite

2. Koje su razlike?
Arcade-Predstavljen u listopadu 2008., Arcade zamjenjuje prijašnji Core model. Dolazi sa 256 MB memorijskom karticom, jednim bežičnim kontrolerom, kompozitnim AV kabelom i kompilacijskim diskom sa 5 Live! Arcade igrama. Njegova glavna kritika je nedostatak tvrdog diska (koji se može dodatno kupiti) koji će u budućnosti biti potreban za sve više igara.

Elite-Elite je najskuplja i opremom najbogatija verzija Xboxa 360. Dolazi u sivoj boji, kao i priloženi bežični kontroler, a od opreme ima HDMI kabel, ethernet kabel, 120 GB tvrdi disk i headset.

3. Što su to Xenon/Zephyr/Falcon/Opus/Jasper/Valhalla?
To su nazivi cipova xboxa 360

 

Xenon
Launched Approx: November 2005 x
CPU: 90nm
GPU: 90nm
HDMI: No
Power Supply: 203w

Zephyr
Launched Approx: July 2007
CPU: 90nm
GPU: 90nm
HDMI: Yes
Power Supply: 203w

Falcon
Launched Approx: September 2007
CPU: 65nm
GPU: 90nm
HDMI: Yes
Power Supply: 175w

Opus
Launched Approx: June 2008
CPU: 65nm
GPU: 90nm
HDMI: No
Power Supply: 175w

Jasper
Launched Approx: September 2008 onwards
CPU: 65nm
GPU: 65nm
HDMI: Yes
Power Supply: 150w

Valhalla
Launched Approx: Late 2009
CPU: 65nm or 45nm
GPU: 65nm or 45nm
HDMI: Yes
Power Supply: Unknown


4. Kako prepoznati?
Vidi sliku dolje

5. Koji je taj problem sa konzolama?
Microsoft nikada nije priznao tocno o cemu se radi, no neki intervjui i underground informacije su dale vise potencijalnih problema. Od pregrijavanja i losih spojeva do drugih hardverskih gresaka. Taj error se kolokvijalno zove RROD ili Red Ring Of Death zbog tri crvene LED-ice koje svijetle na konzoli.

6. Ako mi se RROD dogodi, kako spasiti konzolu?
XClamp fix jedino rijesenje s kojim ce vam knzola radit vise od pola sata,nikakve fore s rucnicima i ostalim.Novije konzole s jasper cipom nemaju takvih problema

7.Dali je xbox360 moguce prikljuciti vanjski disk?
Da moguce je ali disk mora biti u FAT32 formatu.

8.Dali je moguce instalirati igre na taj disk?
Da ali postoji ogranicenje po slotu od 8gb tako da savjetujem kupnju orignal hard diska,dok ovo mozete koristi umjesto memory kartice.

9.Dali mogu stavit filmove,glazbu na org.xbox360 disk i onda na njemu gledati filmove/slusat glazbu?
Ne,moguce je imati samo multimedijalni sadrzaj kupljen na xbox liveu.Ukoliko cete spajat xbox 360 s racunalom najbolje vam je filove imat u wmv formatu.

10. Dali je na xbox360 moguce igrat piratske igre?
Da.Modifikacija se vrsi softverski.

10. Sto sve dobivam / gubim sa flashanom konzolom?

Dobiva se mogucnost igranja backupa igara i regulacije brzine DVD pogona (veca brzina - glasniji drive, manja brzina - sporije citanje sa diska) sto se radi kod flashanja samog pogona. Stvara se rizik od bananja konzole sa Xbox Live servisa.

11. Kako konzola zna da sam ja igro piratsku igru?
Kada se na konzoli igra piratska igra, neovisno je li spojena na internet u tom trenutku ili ne, igra ostavlja security sektore u konzoli koja ih salje MS-u kad se spoji na internet. Prema tim podacima se saznaje radi li se o originalnoj igri ili ne. Tematika je jos uvijek mutna, no ban je 100% siguran ako se uopce pokusa igrati online sa piratkom igrom.

12. Sto je Xbox Live (XBL)?

Online servis za igranje, kupovinu sadrzaja i komunikaciju. Sa svim verzijama Xboxa se dobije jedan mjesec besplatnog Gold pristupa servisu. Ima velike mogucnosti koje su naprednije od konkurentskih i bez premca je u svijetu sa 10 milijuna korisnika. Vise o njegovim mogucnostima ovdje (http://en.wikipedia.org/wiki/Xbox_Live).

13. Gold i Silver kakva je razlika?
Postoje Gold i Silver accountovi. Kod Silvera (besplatan) je moguce skidati sadrzaj poput dodataka za igre (novi nivoi ili oruzja), skinova za sucelje i slicno. Moguc je i chat putem mikrofona (headset). Kod Gold accounta je moguce igrati igre u multiplayeru i koristiti video chat (Xbox Live Vision). Gold clanstvo nije besplatno!!

14. A kupovina sadrzaja?
Preko Xbox Live marketplacea sadrzaj se kupuje sa Microsoft Pointsima. Prodaju se u apoenima od 700, 1400, 1500, 1600, 2100, 2800, 3500, 4000 i 4200 bodova. U HR se prodaje samo kartica od 2100 bodova po cijeni od 365 kuna, dok ista kartica u ostatku Europe kosta oko 180 kuna.

15. Sto je Xbox Live Arcade (XBLA)?

Servis za igranje arkadnih igara, cesto napravljenih iskljucivo za njega. Radi se o manje ambicioznim igrama koje su napravljene za korisnike koji se rijede igraju i vise vole neobavezne igre. Osim kompilacijskog DVD-a koji dolazi sa Arcade konzolom igre se iskljucivo kupuju preko samog servisa. Cesto su male u velicini i kompleksnosti.

 

ako sam nesto krivo napiso slobodno me ispravite/nadodajte...

hrvatskafarkasevec pon 15.3.2010 23:37
R4zOR229 kaže...

Odma se ispricavam ako ce koja pitanja ispast glupo ili smjesno ali nikad nisam imo konzolu pa nzn...

 

1.sta je RRPD

2.dali je moguce uopce igrat online bez gold membershipa?

3.dali se mogu igrat igre bez HDD-a ili se bas moraju instalirati na hdd

4.dali je moguce izvest sam modanje konzole(mislim dali je problem samo softwaerski ili ima i hardwerskog problema)

1. red ring of death-starije verzije su se znale pregrijat no ako kupujes novu verziju nemoras se bojat to se ne događa kod njih

 

na ostale neka ti drugi odgovore koji bolje znaju od mene

nontryer pon 15.3.2010 23:40
R4zOR229 kaže...

Odma se ispricavam ako ce koja pitanja ispast glupo ili smjesno ali nikad nisam imo konzolu pa nzn...

 

1.sta je RRPD

2.dali je moguce uopce igrat online bez gold membershipa?

3.dali se mogu igrat igre bez HDD-a ili se bas moraju instalirati na hdd

4.dali je moguce izvest sam modanje konzole(mislim dali je problem samo softwaerski ili ima i hardwerskog problema)

3. Mogu i bez instaliranja, evo baš sam danas bio do frenda pa smo igrali pes 10..

4. Koliko ja znam samo softverski, iako je frend ja mislim već kupio mod-anu konzolu pa ne bih znao točno reć..

makopos uto 16.3.2010 08:29

1. RROD ti nema na novim konzolama.

2. ako mislis imat modanu konzolu onda zaboravi na online igranje zbog bana konzole zauvijek.

3. mogu bez hdd-a no ako češće igraš onda ti se laser "istroši", zato svi koji imaju hdd snimaju igre na hdd, igre se puno brze ucitavaju, smanjuje se zvuk stalnog roštiljanja dvd-a i to su ti dvije najvažnije prednosti.

4. Da, i to softverski, ali ako nisi nikad radio takvo nešto onda bolje plati da ti to netko napravi. Inače imaš upute na internetu o svemu tome ali kažem ako neznaš u šta se upuštaš onda zaboravi i daj nekome.

R4zOR229 uto 16.3.2010 16:03

hvala na odgovorima btw koliko je taj RROD ozbiljan problem jel bi najvjerovatnije uzeo polovnu konzolu,i da sad mene jos uvjek zanima dali se moze bez gold zato sto ni nebi igro orginale ako se moze samo goldom

St0ka uto 16.3.2010 16:07
R4zOR229 kaže...

hvala na odgovorima btw koliko je taj RROD ozbiljan problem jel bi najvjerovatnije uzeo polovnu konzolu,i da sad mene jos uvjek zanima dali se moze bez gold zato sto ni nebi igro orginale ako se moze samo goldom

Da....jbg ak os igrat online moras imat gold pretplatu....a sto se tice rabljene konzole....gleaj kolko je stara...sto je starija veca je sansa da ce dobit RROD.....ciljaj na konzole koje imaju Falcon ili jos bolje Jasper plocu....na njima je najmanja sannsa za RROD....pogotovo ovi Jasperi, jos nisam cuo/vidio da je Jasper popusio RROD...

A sto se tice moddanja...neko je prije mene reko.....upute na netu imas....i to poprilicno detaljne...e sad na nekim konzolama moras radit i hardwerski i softwerski mod... a na nekim samo software mod....al ako ne znas sto radis, bolje nemoj jer mos unistit konzolu.....

 

A i pitanje je kolko dugo ces moc igrat online i da uzmes gold pretplatu....jer M$ ne voli moddane konzole i pitanje vremena je kad ces dobit ban sa XBL...

Xbox360 Modder uto 16.3.2010 16:19
R4zOR229 kaže...

Odma se ispricavam ako ce koja pitanja ispast glupo ili smjesno ali nikad nisam imo konzolu pa nzn...

 

1.sta je RRPD

2.dali je moguce uopce igrat online bez gold membershipa?

3.dali se mogu igrat igre bez HDD-a ili se bas moraju instalirati na hdd

4.dali je moguce izvest sam modanje konzole(mislim dali je problem samo softwaerski ili ima i hardwerskog problema)

1.Tehnički kvar konzole,ne događa se na novijim konzolama (Jasper).

2.Ne.

3.Bez problema vrtiš igre.

4.Moguće je,potrebno je otvoriti konzolu pa ti ne preporučam da to sam radiš.

Uglavnom vidim da bi htio igrat piratske igre,pa u oglasima nađi obavezno Jaspera,s modifikacijom.

R4zOR229 uto 16.3.2010 22:07

ajde jos usput ako ko ima vremena ovako vidio sam oglas

"2007 godina. 3 RRPD bio na popravku sve prodajem osim hdd."

 

e sad taj rrpd me muci iz ovoga predpostavljam da je triputa bio na popravku zbog toga,i sad me zanima kolko kosta kad mi se to desi jel ga tip fkt jeftino prodaje 400kn

Xbox360 Modder sri 17.3.2010 20:18
R4zOR229 kaže...

ajde jos usput ako ko ima vremena ovako vidio sam oglas

"2007 godina. 3 RRPD bio na popravku sve prodajem osim hdd."

 

e sad taj rrpd me muci iz ovoga predpostavljam da je triputa bio na popravku zbog toga,i sad me zanima kolko kosta kad mi se to desi jel ga tip fkt jeftino prodaje 400kn

Gle,bolje ti je to ne uzimat ak prodaje lik za 400 kn,a tri puta je bio na popravku.

riboo čet 18.3.2010 20:30

Ma bjezi od toga za 400 kn tko zna sto je to vidis  da je se tip hoce sto prije rjesit.

Ja ti preporucam uzmi konzolu sa hdd-om da mozes snimati igre.Jer ako ih ne snimas konzola ti radi dosta buke

Toni93 ned 21.3.2010 18:27

Da ne otvaram novu temo, mene zanima nekoliko stvari:

1)mogu li na xbox spojiti externi hard disk( sa svojim napajanjem) i da mi na njemu budu igre i sav multimedijalni sadržaj

2)ako uzmem modificirani xbox konzolu i odem na internet i dobijem ban, šta će mi se dogodit

3)posto imam lg full HD televiziju htio BiH preko xbox-a gledat HD filmove, ako neko ima iskustva s tim jel mi može reci kako sve to izgleda, kako s titlovima, koje formate podržava xbox

i to bi bilo to

RPG vs TENK uto 23.3.2010 10:15
Toni93 kaže...
Da ne otvaram novu temo, mene zanima nekoliko stvari:

1)mogu li na xbox spojiti externi hard disk( sa svojim napajanjem) i da mi na njemu budu igre i sav multimedijalni sadržaj

2)ako uzmem modificirani xbox konzolu i odem na internet i dobijem ban, šta će mi se dogodit

3)posto imam lg full HD televiziju htio BiH preko xbox-a gledat HD filmove, ako neko ima iskustva s tim jel mi može reci kako sve to izgleda, kako s titlovima, koje formate podržava xbox

i to bi bilo to

ako dobije ban blokiraju ti hdd i nemoš igrati online ali imaš hackove za to 

harti sub 27.3.2010 17:12
Xbox360 Modder kaže...
harti kaže...

A sta je sa updateovima koji dolaze na DVD-u sa igrom? Da li se njih smije instalirati na modanu konzolu? Naravno, bez updatea igra se ne zeli pokrenuti.

Svi updatei se smiju instalirat na modanu konzolu.

thnx!

Xbox360 Modder sub 27.3.2010 17:48
R4zOR229 kaže...

Ajde jos jedno pitanje ako uzmem bananu konzolu,tip prodaje bez hdd-a,dali ja mogu ubacit drugi hdd i koristit ga normalno(ne mislim online igrat),i zanima me ako igram bez hdda di se igra sejva?!

Možeš stavit drugi hard.A igra se sejva na unutarnju memoriju (Jasper) ili na memory card (Falcon).

Xbox360 Modder pet 2.4.2010 13:25
R4zOR229 kaže...

neg sad kad izade splinter cell conviction dali ce na njemu doc onaj update s kojim cu moc usb stick koristit kao memory card?

Vjerojatno da jer update dolazi 6. a novi SC 13. a pretpostavljam da ćeš igru skinut s torrenta pa na torrentima će bit par dana ranije.Još samo kad bi se igre mogle pokretat sa usb-a - Cool