Vandit sri 26.6.2019 17:32

Lijepo da postoji tema, ali kako kolege kažu k'o boga te molimo popravi naslov. I daj još neki link/tekst u naslov čisto da ljudi mogu odmah u prvom postu naći većinu dostupnih informacija. :)

antimadridista sri 26.6.2019 19:30

Brutalan benchmark ali što je najbolje, konzole su uvijek "jače" od onoga što vidimo na papiru zato jer je to jedan hardver i igre se rade i optimiziraju posebno za taj hardver. PS4 kad pogledaš na papiru nema neke jake komponente unutra ali igre i dalje izgledaju više nego pristojno u 2019. godini. Pogotovo ekskluzive.

 

PS5 će najverojatnije biti prva konzola koju ću kupiti day 1. Ne vjerujem ni da će novi Xbox biti puno slabiji što se tiče hardvera ali Sonyu puno više vjerujem što se tiče ekskluziva. 

Damir22 sri 26.6.2019 20:27

Jedino sto mozemo pretpostaviti s nekom sigurnosti, je da ce novi playstation imati za jedan broj vecu brojcanu oznaku od prethodnika... 

 

Sve ostale bombasticne izjave uzimati s dozom zdravog razuma, ne sumnjam da ce konzola biti odlicna, i da ce pomesti low i medium pc segment po performansama (bas kao sto je to i ps4 svojevremeno napravio), ali .,.... dug je jos put do toga... 

antimadridista sri 3.7.2019 23:45
Kill Frenzy kaže...

Moje je misljenje da ce konzola biti kud i kamo jaca nego ps4 po izlasku sto je meni odlicno.odma bi dao 5000-6000 samo da bude mrcina od konzole

Mislim da konzole gube smisao sa tolikom cijenom. Mora biti koliko-toliko pristupačno masi ljudi. Četvorka je bila hit zbog cijene na izlasku. Nebi volio da Sony opet postane bahat pa im se to opet obije od glavu kao i po izlasku PS3 koji je izašao sa previsokom cijenom i onda je Xbox imao ogromnu prednost i Sony ih je stizao sve do kraja te generacije kad su malo popravili stvari.

rambox čet 4.7.2019 00:01
antimadridista kaže...
Kill Frenzy kaže...

Moje je misljenje da ce konzola biti kud i kamo jaca nego ps4 po izlasku sto je meni odlicno.odma bi dao 5000-6000 samo da bude mrcina od konzole

Mislim da konzole gube smisao sa tolikom cijenom. Mora biti koliko-toliko pristupačno masi ljudi. Četvorka je bila hit zbog cijene na izlasku. Nebi volio da Sony opet postane bahat pa im se to opet obije od glavu kao i po izlasku PS3 koji je izašao sa previsokom cijenom i onda je Xbox imao ogromnu prednost i Sony ih je stizao sve do kraja te generacije kad su malo popravili stvari.

Ne gube smisao,jer realno takav jak CPU/GPU hardver ne može bit jeftin kao PS4 hardver niti blizu.

 

PS4 je ok, ali CPU dio je malecki/slabašan ili vrlo jeftin=zato je ta konzola bila relativno jeftina.

 

PS5 je konzola na duže staze, i jedino kaj če sa godinama postepeno oslabit su GPU performanse.CPU je onako i previše performansi, i realno takav proc neče zastarit niti nakon pet godina.

 

pqweasdyxc čet 4.7.2019 00:11

Meni i dalje nije jasno kako neke igre kao AC Odyssey, GTA V, RDR II i sl. rade na tako slabašnom Jaguaru. Impresivno je što se može iscrpiti iz tako slabašnog procesora. Što će tek biti s Ryzenima koji su puno puno jači...

antimadridista čet 4.7.2019 00:42
rambox kaže...
antimadridista kaže...
Kill Frenzy kaže...

Moje je misljenje da ce konzola biti kud i kamo jaca nego ps4 po izlasku sto je meni odlicno.odma bi dao 5000-6000 samo da bude mrcina od konzole

Mislim da konzole gube smisao sa tolikom cijenom. Mora biti koliko-toliko pristupačno masi ljudi. Četvorka je bila hit zbog cijene na izlasku. Nebi volio da Sony opet postane bahat pa im se to opet obije od glavu kao i po izlasku PS3 koji je izašao sa previsokom cijenom i onda je Xbox imao ogromnu prednost i Sony ih je stizao sve do kraja te generacije kad su malo popravili stvari.

Ne gube smisao,jer realno takav jak CPU/GPU hardver ne može bit jeftin kao PS4 hardver niti blizu.

 

PS4 je ok, ali CPU dio je malecki/slabašan ili vrlo jeftin=zato je ta konzola bila relativno jeftina.

 

PS5 je konzola na duže staze, i jedino kaj če sa godinama postepeno oslabit su GPU performanse.CPU je onako i previše performansi, i realno takav proc neče zastarit niti nakon pet godina.

 

 Ti se furaš na brojke na papiru i gledaš to iz PC perspektive. Konzole su nešto drugo jer su igre posebno dizajnirane za taj hardver. Pogledaj samo grafiku u RDR 2 i slično na tom "slabašnom" procu.

rambox čet 4.7.2019 00:55
antimadridista kaže...

 

 Ti se furaš na brojke na papiru i gledaš to iz PC perspektive.Konzole su nešto drugo jer su igre posebno dizajnirane za taj hardver. Pogledaj samo grafiku u RDR 2 i slično na tom "slabašnom" procu.

Kaj misliš da ja to ne znam, pa normalno da su igrice posebno dizajnirane za CPU/GPU hardver ili za konzole.

 

Ali slabašno je i dalje slabašno za 2013 godinu, jer AMD Jaguar IPC=okvirno originalni AMD Phenom CPU IPC i maksimalno 2.3ghz.Phenom je lansiran u trečem mjesecu 2008 godine, a procesor okvirno sličnog IPC-a je ubačen u PS4 koji je lansiran u 11 mjesecu 2013 godine.

 

Nema se tu više kaj napisat, tema je PS5 pa dalje idemo u tom smjeru.

Cansee čet 4.7.2019 09:50

https://www.youtube.com/watch?v=p2bm5kXGiVg

 

ovaj tip ima kao neke leakane benchmarke od PS5 i usporedbu sa drugim grafuljama, i PS5 je tek nešto malo jači od gtx 1080. vjerujem da će to biti dosta dobro u konzoli, bit će i jači proc i ssd, sve će to biti brže, ali mi ipak to ne zvuči kao neka long run 4K/60FPS konzola, a to je ono čemu sam se najviše nadao. mislim vidit ćemo još kako će se sve razvijati, ali nadao sam se da će biti i jača konzola

HCMAA čet 4.7.2019 21:07

Garancija za ps4 mi istiće...u prosinac 2021....tako da ako budem kupio ps5 to će biti bf 2022....taman dvi godine nakon izlaska...dovoljno za dječije bolesti i neki ozbiljniji pad cijene....dotle tu je ps4....

Cansee pet 5.7.2019 08:52

sa reddita

 

AMD 7nm Zen 2 Ryzen 8 Core 16 thread 3.2GHz -AMD 7nm Navi Next Gen RDNA, 36 Dual-CU (72CU), 64 shaders, 1.55GHZ, 14.2TF -16 or 24 GB RAM GDDR6 -Integrated Ray Tracing hardware -SSD 2TB -Maximum supported resolution 8 k -Backwards -end 2020

 

Navodno da ide preko 14 Tflopsa

MasterOfDisaster uto 8.10.2019 21:18

Iskreno se nadam da će biti još jača grafa nego ove današnje tj. da će biti top grafa koja bude izašla iduće godine, jer je to po meni jedino logično. Davati u PS5 npr. RTX 2080 nema smisla, jer konzola izlazi za godinu dana, a do tada je to već "zastarijela" grafička za konzolu koja bi morala imati vijek barem 5 godina, ne vidim kako će to pokretati fluidno (barem 60 fps) igre u 4K, a kamo li u 8K kao što najavljuju.

JozoBozo121 uto 8.10.2019 22:19
MasterOfDisaster kaže...

Iskreno se nadam da će biti još jača grafa nego ove današnje tj. da će biti top grafa koja bude izašla iduće godine, jer je to po meni jedino logično. Davati u PS5 npr. RTX 2080 nema smisla, jer konzola izlazi za godinu dana, a do tada je to već "zastarijela" grafička za konzolu koja bi morala imati vijek barem 5 godina, ne vidim kako će to pokretati fluidno (barem 60 fps) igre u 4K, a kamo li u 8K kao što najavljuju.

 PS4 je izašao krajem 2013. i koristio je HD 7000 bazirani GPU, a ta serija je izašla početkom 2012. Znači, dvije godine star GPU za podlogu, i to je bilo u razini neke HD 7870 koja uopće nije bila neka jaka kartica. Te iste godine kad je izašao PS4 je AMD izbacio R5/7 200 seriju grafičkih pa je taj PS4 GPU potonuo još niže na ljestvici performansi u odnosu na PC dijelove. 

Malo je suludo očekivati performanse RTX 2080 u konzoli koja teško da će smjesti koštati više od 600 dolara, mada se i to čini puno. Da, kad bi se gledale relativne perfomanse možda onda ne košta tako puno, ali netko vidi konzolu koja služi ekskluzivno za igrice i ako košta 600 dolara, to je velika cifra. Neku grafičku na razini RX 5700 očekujem, ali moguće da će biti malo manje jezgri, možda 2048 umjesto 2304 i niži clockrate jer ipak si konzola ne koze priuštiti 180W TDP samo za GPU. Osobno za RAM očekujem nekih 16 gigabajta moguće GDDR6 memorije. Ovo su neka moja nagađanja, prema špekulacijama, ali s dozom malo realizma. Cijenu bih očekivao između 500 i 600 dolara negdje.

toxic sri 9.10.2019 07:44
ArielRobben kaže...

Vjerujem da ce ciljat stabilni 4K na 30 slicica posto je rijetko koja igra na PS4 Pro uspjela drzat stabilnu rezoluciju bez frame dropova i padanja na nize

 Za to im je dovoljna i 1070 iz prosle serije.. pogotov jer znamo da konzole imaju neke med/high postavke a za 30 fpsa na 4k je 1070 a pogotovo 1080 i vise nego dovoljna...

 

Nece tu biti ultra skupe graficke kartice.

ArielRobben sri 9.10.2019 07:58

Da, ali racunaj da im treba overhead za buducnost jer ce konzola sigurno trajat barem 5-6 godina. Neke igre ce sigurno gurat 4K 60, pogotovo voznje ili graficki manje zahtjevne jer i na PS4 imas igara kao Gran Turismo Sport koje nemaju problema s tim, ali znamo da su voznje uvijek manje zahtjevne za tjeranje od kompleksnih open world AAA naslova s hrpom objekata, animacija itd.

Rei Ayanami sri 9.10.2019 16:27
MasterOfDisaster kaže...

Iskreno se nadam da će biti još jača grafa nego ove današnje tj. da će biti top grafa koja bude izašla iduće godine, jer je to po meni jedino logično. Davati u PS5 npr. RTX 2080 nema smisla, jer konzola izlazi za godinu dana, a do tada je to već "zastarijela" grafička za konzolu koja bi morala imati vijek barem 5 godina, ne vidim kako će to pokretati fluidno (barem 60 fps) igre u 4K, a kamo li u 8K kao što najavljuju.

 Nigdje nije receno da ce pokretati igre u 8k samo da ce podrzavati 8k rezoluciju...

MasterOfDisaster sri 9.10.2019 16:55
Rei Ayanami kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Iskreno se nadam da će biti još jača grafa nego ove današnje tj. da će biti top grafa koja bude izašla iduće godine, jer je to po meni jedino logično. Davati u PS5 npr. RTX 2080 nema smisla, jer konzola izlazi za godinu dana, a do tada je to već "zastarijela" grafička za konzolu koja bi morala imati vijek barem 5 godina, ne vidim kako će to pokretati fluidno (barem 60 fps) igre u 4K, a kamo li u 8K kao što najavljuju.

 Nigdje nije receno da ce pokretati igre u 8k samo da ce podrzavati 8k rezoluciju...

Pa jel to ne bi imalo smisla, jer kod nas već dolaze TV-i sa 8K rezolucijom, a konzola izlazi za godinu dana i treba durati barem 5 godina, pa čemu u startu raditi zastarijelu konzolu.