RedHill pet 19.8.2022 11:55

Stalno mi po Facebooku i svugdje izbacuje AliExpress oglase za retro konzole koje podržavaju tko zna koliko sistema i koliko imaju igara instalirane na samu konzolu.

 

Pa me zanima neka preporuka neke retro konzole odnosno sistema, da li sa AliExpress ili negdje drugdje 

ihush pet 19.8.2022 16:33
GSP kaže...

Emulator i kupis posebno joystick za nes, snes, sega za potpuni dozivljaj

 -emulator je emulator.. radi ali nije to to ili ne baš :)

+ joystick.. pa tako ima model c64-joy koji je i sama konzola.. praktički nema smisla nešto drugo, dok s druge strane pitanje je koje igre, što se može pribaviti, instalirati itd i tad je emulator vjerojanto u prednosti (dok u nekoj mjeri je to zapravo isto-slično tj emulator i sl.).

Wolverine pet 19.8.2022 17:25
RedHill kaže...

Stalno mi po Facebooku i svugdje izbacuje AliExpress oglase za retro konzole koje podržavaju tko zna koliko sistema i koliko imaju igara instalirane na samu konzolu.

 

Pa me zanima neka preporuka neke retro konzole odnosno sistema, da li sa AliExpress ili negdje drugdje 

 nabaviš si raspberi pi , na sd karticu si instaliraš neki od imagea sa retro igrama i vozi

 

 

Wolverine pet 19.8.2022 17:42
ihush kaže...
GSP kaže...

Emulator i kupis posebno joystick za nes, snes, sega za potpuni dozivljaj

 -emulator je emulator.. radi ali nije to to ili ne baš :)

 

 emulatori za većinu starijih konzola rade dobro i pružaju mogućnost povećanja originalne rezolucije igre i samim time poboljšanja izgleda igre

Wolverine pet 19.8.2022 17:45
Santana kaže...
Zato velim da je to za one koji to vole
Zbilja vole hehe. Al to je najbolji nacin da odigras te stare igre

 ali ograničeno na handheld konzole kao što su gameboy, neo geo pocket, game gear i atary lynx

DeniZg ned 21.8.2022 10:36

Bilo je za kupiti na Amazonu tih retro emulatora u obliku ploče sa 2 joysticka koja se spoji na TV, što je dosta praktično.

Samo treba uzeti u obzir da te stare igre izgledaju lošije na LCD ekranima nego što su izgledale na starim CRT televizorima.