MEGATAMA sri 2.11.2022 18:53

Nasljednik popularne Playstation VR gaming platforme koja dolazi kao dodatak na Playstation konzole ali je eko sistem za sebe.

VR2 donosi niz tehnoloskih inovacija koje povecavaju imerzivnost u virtualne svijetove i obecavaju vrhunska gaming iskustva.

 

PlayStation VR2 Specifications

Display method​OLEDPanel resolution​2000 x 2040 per eyePanel refresh rate​90Hz, 120HzLens separation​AdjustableField of View​Approx. 110 degreesSensors​・Motion Sensor: Six-axis motion sensing system (three-axis gyroscope, three-axis accelerometer)​・Attachment Sensor: IR Proximity sensorCameras​・4 cameras for headset and controller tracking​・IR camera for eye tracking per eyeFeedback​Vibration on headsetCommunication​ with PS5USB Type-C®Audio​・Input: Built-in microphone​・Output: Stereo headphone jack

 

https://youtu.be/u5L9Mvh7tAk

 

 

https://youtu.be/A874oOdhyDs

 

 

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.playstation.com/en-in/ps-vr2/&ved=2ahUKEwj2zJSBhpD7AhVDQ_EDHd7qC5cQFnoECAkQAQ&usg=AOvVaw3vsWTPIT0xktSyIi-CoO3E

MEGATAMA sri 2.11.2022 21:18
CroVandal kaže...

U njemackoj se moze vec prednaruciti ja sam uzeo iako 600€ je vec dosta skupo imho

Je 600eu je dosta ali za sav ovaj navedeni tech je mozda ok jer drugi bolji VR headseti idu iznad 1000eu

Damir22 sri 2.11.2022 21:42

Ok, pojeo bih ja g.... I za 600eura, ali nesto me muci....

Glupo pitanje, ali vi sto ste isprobali... S obzirom da je vr na glavi, pred ocima, pretpostavljam da se "pogled" u igri obavlja pokretima glave, kao u rl.

Ali ostatak igranja je i dalje sjedecki/lezecki, s kontrolerom, zar ne? Mislim, ubija li to dozivljaj realnosti, ili taj vr ipak uspije zavarati mozak da mislis da si stvarno "tamo"?

Izzy sri 2.11.2022 21:50

Itekako je uvjerljivo. Ja imam prvu verziju PSVR-a u kombinaciji sa PS4 Pro od 2017. Ali koliko god je dobro, jako rijetko ga koristim (headset). Nemam volje to stavljati na glavu, ali najbolja igra mi je Beat saber. 

 

Sada me ova tema ponovno malo zagrijala za VR...  Možda ću ovih dana ga opet spojiti. Nisam od ljeta prošle godine koristio headset. A imam i onu pušku, tzv. Aim controller.

antimadridista sri 2.11.2022 22:01
Izzy kaže...

Itekako je uvjerljivo. Ja imam prvu verziju PSVR-a u kombinaciji sa PS4 Pro od 2017. Ali koliko god je dobro, jako rijetko ga koristim (headset). Nemam volje to stavljati na glavu, ali najbolja igra mi je Beat saber. 

 

Sada me ova tema ponovno malo zagrijala za VR...  Možda ću ovih dana ga opet spojiti. Nisam od ljeta prošle godine koristio headset. A imam i onu pušku, tzv. Aim controller.

 Kod prvog PSVR je problem što ima previše kablova i cijeli taj proces spajanja je naporan.

MEGATAMA sri 2.11.2022 22:06
antimadridista kaže...
Izzy kaže...

Itekako je uvjerljivo. Ja imam prvu verziju PSVR-a u kombinaciji sa PS4 Pro od 2017. Ali koliko god je dobro, jako rijetko ga koristim (headset). Nemam volje to stavljati na glavu, ali najbolja igra mi je Beat saber. 

 

Sada me ova tema ponovno malo zagrijala za VR...  Možda ću ovih dana ga opet spojiti. Nisam od ljeta prošle godine koristio headset. A imam i onu pušku, tzv. Aim controller.

 Kod prvog PSVR je problem što ima previše kablova i cijeli taj proces spajanja je naporan.

Sad si istaknuo jedan od razloga zasto nikad nisam kupio PS Vr.....more kablova,na svu srecu ovaj ima samo jedan kabel.

4mal čet 3.11.2022 14:50

Igra s kojom će PSVR2 biti lansiran je Horizon Call of the Mountain, a u VR izdanju bi uskoro trebao stići No Man's Sky, Resident Evil 4 i 8 te Star Wars: Tales from the Galaxy's Edge – Enchanced Edition.

 

 

Nice i za RE serijal 

CroVandal pet 4.11.2022 21:26
MEGATAMA kaže...
CroVandal kaže...

U njemackoj se moze vec prednaruciti ja sam uzeo iako 600€ je vec dosta skupo imho

Je 600eu je dosta ali za sav ovaj navedeni tech je mozda ok jer drugi bolji VR headseti idu iznad 1000eu

 Uzeo sam bez igre igru mogu uvijek posebno. Ono sto mi je zelja definitivno Resident evil sa VR igrati. A ako mi se nesvidi sigurno ce moci prodati za iste ili vece novce sa obzirom kako se u njemackoj sve scalpa

dax-lax pon 7.11.2022 08:10

Nekak sumnjam da će Alyx na psvr iako postoje glasine da rade na portu za psvr2. Zamjerio im se ps3 i proces game developmenta za isti. S druge strane, ps4 i 5 su skoro klasične pc komponente pa bi glasine mogle biti i točne.
Btw, bolje da uzmete quest 2 kad već imate dobre kompove i odigrate tu igru kak bog zapoveda 😆

markma sri 16.11.2022 15:48

Teška odluka zbog cijene tj što će me više izaći nego digitalna verzija. Da znam da će biti 20+ naslova kroz životni vijek, koji mi odgovaraju, uzeo bih bez problema. Zasad upada Horizon, te eventualno Star wars i RE7 (iako nisam siguran treba li mi RE u životu).

MEGATAMA sri 21.12.2022 16:36
mzopg kaže...

Kakav je u usporedbi sa Quest 2? Koliko sam vidio na brzinu ovaj ne radi bez PS5, dok je Quest 2 samostalna jedinica. Ostale bitne razlike? Svakako si kupujem jedno od to dvoje uskoro.

VR2 nije jos izasao pa imas samo dojmove onih koji su probali na specijalnim prezentacijama.

Quest 2 ima svoj interni hardver dok VR2 koristi snagu Ps5 za rendanje svijetova.

mzopg sri 21.12.2022 18:44
MEGATAMA kaže...
mzopg kaže...

Kakav je u usporedbi sa Quest 2? Koliko sam vidio na brzinu ovaj ne radi bez PS5, dok je Quest 2 samostalna jedinica. Ostale bitne razlike? Svakako si kupujem jedno od to dvoje uskoro.

VR2 nije jos izasao pa imas samo dojmove onih koji su probali na specijalnim prezentacijama.

Quest 2 ima svoj interni hardver dok VR2 koristi snagu Ps5 za rendanje svijetova.

 Mislio sam više na nekakvu usporedbu tehničkih mogućnosti (pikseli, herci...), featurea i tako to. Imam google, ali nemam vremena.  A i možda bi bilo korisno da netko stavi usporedbu, evo sad dok sam drobio ovo izguglao sam ono što me zanimalo. Evo link ako nekoga zanima.

 

https://vr-expert.com/oculus-quest-2-vs-psvr2-which-is-the-best-for-you/