MEGATAMA čet 22.9.2022 13:37

Sve se vise prica o nasljedniku Nintendo Switcha i kako se cini upravo navedeni Nvidijin cip ce bit srce novog sistema.

U pitanju je 10x povecanje snage,podrska za DLSS,podrska za raytrace.

Iako je za sad sve ovo na bazi glasina Nintendo u biti niti nema izbora osim tog Nvidijinog cipa ako zeli zadrzat ovu formu uredjaja.

Spekuliralo se o Pro verziji Switcha ali izlaskom oled modela je postalo jasno da Nintendo nema namjeru radit takvu vrstu upgradea.

Ono sto ja ocekujem...

Da ime bude Switch 2 cisto radi prepoznatljivosti imena

OLED ekran kao default

Navedeni Nvidia cip jer izbora osim toga niti nema

DLSS,raytrace 

Slicnu launch cijenu kao kod Switcha.

 

Kako ce stizat nove informacije tako cu dodavat u ovaj post.

 

 

https://www.notebookcheck.net/NVIDIA-Tegra-T239-New-leak-offers-clues-about-rumours-next-generation-Nintendo-Switch-chipset.654330.0.html

MEGATAMA čet 22.9.2022 19:50
Gemmy kaže...
Ja sam ocekivao da ce switch pro ili switch 2 izaći s novom zeldom. Bas me iznenadilo ovo s najavom nove igre a nove konzole jos nis traga

Nece me zacudit ako se Metroid Prime 4 pojavi u predstavljanju Switcha 2......

MEGATAMA čet 22.6.2023 10:50

Ubisoftovci su izjavili da su im iz Nintenda savjetovali da Mario Rabbids 2 izbace za novu Nintendovu konzolu a ne Switch sto definitivno znaci da je konzola na vratima.

Takodjer izostanak najave novog 3D Mario nastavka za Switch znaci da ga pripremaju za novu konzolu a vrlo vjerovatno je ista situacija i sa Metroid 4.

 

Gamescom je 99.99% siguran event za prikaz nove konzole i bas me zanima sta su ovaj put smislili iz Nintenda.

Mislim da svi u globalu ocekujemo jednostavno jaci Switch ali posto je to Nintendo ne bih se zacudio da je u pitanju nesto sto nitko ne ocekuje.

MEGATAMA čet 22.6.2023 12:03
dax-lax kaže...
Poznavajući Nintendo, konzola će ponovo biti hardverski za kujac.
Jača od trenutnog ali ne previše.

Ako zadrze ovaj koncept i budu isli na backward compatibity nemaju izbora osim nove Tegre.

Po nekakvim procjenama to bi trebalo bit 4TF tojest u rangu Ps4 Pro ali uz sve blagodati novije Nvidia arhitekture....DLSS,Raytrace pa mozda cak i frame generiranje.

Samo sa strane Teraflopsa to je onda oko 10 puta jace od NS plus sve ostalo sto sam naveo,uz DLSS3 to bi moglo ispast 20+ puta jace.

Ali naravno,ovisi sve na sto Nintendo cilja......mozda stave stariju Tegru pa ju jos downclockaju itd pa dobijemo nesto svega par puta jace.

 

 

Jelash13 sri 28.6.2023 15:21

Očekujem novu konzolu krajem 2024. ili početkom 2025.

Već sam rekao negdje: Microsoft se obvezao izdavati Call of Duty na Nintendovoj konzoli u narednih 10 godina ako kupe Activision. Zašto su uopće tako nešto izjavili? Bez ikakvih dokaza koji potvrđuju moju teoriju, rekao bih da Microsoft već ima neki uvid u to kakva bi ta nova konzola trebala biti po snazi. Možda čak i rade sa Nintendom na njoj; ne bih se uopće čudio.

imsonotgonnatellyoumyname čet 29.6.2023 08:25
Spellcaster kaže...

Sljedeća Nintendova konzola će imati specifikacije slične XONE/PS4

 

Just revealed Bobby Kotick and Nintendo have had active talks about the next-generation Nintendo console

 

Also says that apparently Next-Gen Nintendo console is close to Gen 8 power (PlayStation 4 / Xbox One)

 

https://twitter.com/BenjiSales/status/1674107081232613381

 

Ima smisla. AMD-ov 680m integrirani GPU je tu negdje blizu performansa GTX 1060.

 

PS4 je slabiji od od 1060, pa je taj citat realan. Moderne integruše imaju tu snagu.

 

Sve se nadam da će biti tako, po meni ps4 je imao dosta solidnu grafiku. To bi na handheldu izgledalo bolesno dobro.

Pogotovo uz Nintendove optimizacije i polish, te DLSS...

MEGATAMA čet 29.6.2023 09:49

Dosadasnje glasine su stavljale novu Nintendovu konzolu u Ps4-Ps4 Pro raspon snage,ovisno koji Nvidijin cip ce se koristit.

Sa takvim hardverom Nintendo moze puno napravit ali nazalost ostali izdavaci bas i ne sto se tice multiplatforma.

 

Druga stavka o kojoj razmisljam je....dali ce isti koncept prijenosne/docked konzole Nintendu donjet jednak ili priblizan uspijeh kao NS....

Moguce da je ljudima prosao interes za takvo nesto jer prodaja NSa konstantno pada,mozda je uzrok slabi hardver ali koliko masovno trziste koje kupuje Nintendo uopce gleda na snagu hardvera?....

Dosta pitanja za koja sam siguran da ih i Nintendo postavlja sam sebi....inace skoro pa vec tradicionalno ispada da je svaka druga Nintendova konzola komercijalna propast,nadam se da se to nece nastavit.

Spellcaster čet 29.6.2023 09:52
MEGATAMA kaže...
Dosta pitanja za koja sam siguran da ih i Nintendo postavlja sam sebi....inace skoro pa vec tradicionalno ispada da je svaka druga Nintendova konzola komercijalna propast,nadam se da se to nece nastavit.

  Nintendo je jednom izjavio da je svjestan toga i da će sve učiniti da se opet to ne dogodi. 

Spellcaster čet 29.6.2023 10:12
Hexfire kaže...
Switch je uspio velikim dijelom jer nije imao nikakvu konkurenciju u handheld niši. A Switch 2 će je imati hrpu. Još ako dođe i Deck 2 u međuvremenu... Bit će zanimljivo

Sve dok Nintendo ima monopol na polju handheld konzola za nas to nije dobro jer sljedeća Nintendova konzola će biti sigurno skupa jer nemaju konkurenciju na tom polju

MEGATAMA čet 29.6.2023 10:13
Hexfire kaže...
Switch je uspio velikim dijelom jer nije imao nikakvu konkurenciju u handheld niši. A Switch 2 će je imati hrpu. Još ako dođe i Deck 2 u međuvremenu... Bit će zanimljivo

Pc heandheldi nemaju nikakve veze sa kupcima Nintendo hardvera i softvera,dva vrlo razlicita svijeta i trzista.

Tko kupi NS zeli igrat Zeldu,Maria,Pokemone,Metroida,Kirbya itd itd i to ne preko emulatora.

Hexfire čet 29.6.2023 10:30

Sigurno da imaju jer su mnogi Switch kupovali neovisno o Nintendo igrama nego jer je pružio nešto za što nismo ni znali da nam treba. Vraga bi se toliko dobro prodavao samo radi ekskluziva. Čak sam ga i ja skoro kupio. A sad svi takvi imaju mnoštvo drugih i daleko boljih opcija.

MEGATAMA čet 29.6.2023 10:34
Hexfire kaže...
Sigurno da imaju jer su mnogi Switch kupovali neovisno o Nintendo igrama nego jer je pružio nešto za što nismo ni znali da nam treba. Vraga bi se toliko dobro prodavao samo radi ekskluziva. Čak sam ga i ja skoro kupio. A sad svi takvi imaju mnoštvo drugih i daleko boljih opcija.

Ali ga nisi kupio,ja sam ga kupio radi Nintendo igara.

Ti i ostali koji ste ga skoro kupili niste previse pridonjeli prodaji NS.

Spellcaster čet 29.6.2023 10:54

Nadam se da će Nintendo ugraditi hall effect sensor u nove kontrolere za sljedeću Nintendovu konzolu jer takvi kontroleri sa hall effect sensorom nikada ne driftaju. Ako je Sega mogla 90-tih godina ugaditi hall effect sensor u svoje kontrolere, a onda može i Nintendo. Osim Nintenda očekujem i od Microsofta i Sonyja da ugrade hall effect sensor u svoje kontrolere umjesto da koriste analog stick