Igraće konzole

Asus Rog Ally Z1 extreme vs Steam Deck OLED

SrKi sri 29.11.2023 15:18

Ja bi išao na Steam deck čisto jer vjerujem da će ga Valve duže podržavati i peglati OS. Također je baterija dosta bolja i sleep opcija što je dosta bitno kod prijenosne konzole.

Negativne stvari su što je slabiji i naravno garancija teže ostvariva, tj. moraš slati negdje ako nešto neštima. 

judge9xx čet 30.11.2023 08:08

ETA prime na YT dao je odličan, objektivni pregled. Steam Deck OLED Vs ROG Ally Vs Legion Go Niti jedan nije savršen, odaberi svoje prioritete. Ja sam uzeo Steam Deck oled jer računam na podršku Valvea, a i postoji stvarno jak community. Obzirom da ću igrati starije igre uglavnom, autonomija baterije mi je bitnija od prednosti APU-a koji koriste Lenovo i Asus. A i oled display na Steam Decku je stvarno lijepi detaljčić :) Na temi o Steam Decku sam dao prve dojmove pa da se ne ponovljam tu.

dado16 sub 2.12.2023 13:07
quickr kaže...

Najbolji omjer uloženog/dobivenog je steam deck, ali po performansama Legion go pojede i steam i Asus.

 legion sam ima brzi ram, nista više, ali legion ima toliko bugova oko softwarea i drivera da asus ima u dosta igara bolje perfomanse... naravno pricamo o z1 extreme verziji, posjedujem je i mogu ti reci da je savršenstvo

quickr pon 4.12.2023 08:12
dado16 kaže...
quickr kaže...

Najbolji omjer uloženog/dobivenog je steam deck, ali po performansama Legion go pojede i steam i Asus.

 legion sam ima brzi ram, nista više, ali legion ima toliko bugova oko softwarea i drivera da asus ima u dosta igara bolje perfomanse... naravno pricamo o z1 extreme verziji, posjedujem je i mogu ti reci da je savršenstvo

 Brži RAM se osjeti u performansama a tu su I veći kapacitet baterije i 144Hz ekran.

Dobro, možda ne baš da "pojede" Ally, ali je nešto bolji od njega.

 

dado16 pon 4.12.2023 08:21
quickr kaže...
dado16 kaže...
quickr kaže...

Najbolji omjer uloženog/dobivenog je steam deck, ali po performansama Legion go pojede i steam i Asus.

 legion sam ima brzi ram, nista više, ali legion ima toliko bugova oko softwarea i drivera da asus ima u dosta igara bolje perfomanse... naravno pricamo o z1 extreme verziji, posjedujem je i mogu ti reci da je savršenstvo

 Brži RAM se osjeti u performansama a tu su I veći kapacitet baterije i 144Hz ekran.

Dobro, možda ne baš da "pojede" Ally, ali je nešto bolji od njega.

 

 da ali nema adaptivni refresh rate ekrana...znaci tih 144hz moze bacit u smece, jer realno u vecini igara nece imati 144hz....dok ally ima 120 + adaptivni

Dermentor pon 4.12.2023 10:09

Hvala svima, uzeo sam Asusa naravno Z1 Extreme. Odluka je pala zbog bolje rezolucije, boljih performansi te win 11 koji su po meni prednost zbog toga što imam puno servisa za igre (gamepass, epic, ubisoft...). Za sada sam jako zadovoljan i sve funkcionira savrseno. Jedina negativnost  je kraće trajanje baterije.

dado16 sri 6.12.2023 10:20
Dermentor kaže...

Hvala svima, uzeo sam Asusa naravno Z1 Extreme. Odluka je pala zbog bolje rezolucije, boljih performansi te win 11 koji su po meni prednost zbog toga što imam puno servisa za igre (gamepass, epic, ubisoft...). Za sada sam jako zadovoljan i sve funkcionira savrseno. Jedina negativnost  je kraće trajanje baterije.

 pazi koji si model dobio... jel r9 ili, na svima pocne puckeat lijevi stick ili desni stick, osjetis kak plastika preskoci kad mrdas lijevo desno, nist strasno, moze se igrat ali me pocinje sad zivcirat i vidim da apsolutno svi imaju iste probleme i da kad reklamiraju i dobiju novi opet je isti problem.... također ranije verzije su sd kartice rikavale radi prevelike topline ak igras na turbo 30w, to su fixali u novijima (navodno) nema potvrde....meni jos uvijek radi sd kartica tak da je taj dio ok

Santana sri 6.12.2023 10:24
Dermentor kaže...

Hvala svima, uzeo sam Asusa naravno Z1 Extreme. Odluka je pala zbog bolje rezolucije, boljih performansi te win 11 koji su po meni prednost zbog toga što imam puno servisa za igre (gamepass, epic, ubisoft...). Za sada sam jako zadovoljan i sve funkcionira savrseno. Jedina negativnost  je kraće trajanje baterije.

 Meni je win11 najveca mana. 

Al dobro valjda kad se sve podesi je podnošljivo