EVO ned 31.10.2010 02:31

Evo nakon što sam prešo na 10.10 sami problemi, a pred dva dana mi se poešeo javljat jedsan jako iritantan.

Naime, GNOME se iz nepoznatih razloga sruši, pa mo neki crni djelovi pobjele, al to bi bilo uredu da mi se isto ne događa u browserimaa, pa tako neki objekt, tipa crnu crtu imam prikazanu deset puta. Ovo je uočljivo kod scroolanja, ali kod citiranja je najgore. naime kad idem citirat, on mi sam postavi barem pet puta isti citat u post, a to nikako ne mogu makno, jer mi bijelog prostora ni nema, ni nemogu doć do njega. Sumnjam da je hardwareska graška, pošto mi ti problemi nisu bili prijee pretpretprošlog update. Evo sad sam updateo, i stanje je malo bolje, ali opet se sr dešavaju.

 

Kako da to rješim?

 

Ubuntu 10.10 Netbook Remix, Desktop (GNOME) sesion, dakle ne koristim unity

Browseri: Mozzila Firefox, Mozzila Minefield 4.0b8pre(čitaj firefox 4 beta 8 nightly), Google Chromium 6

hrvatskafarkasevec ned 31.10.2010 10:20
EVO kaže...

Znam, ali  print screen mi nešto malo radi malo ne radi.

mozes i sa gimpom 

i stavis da tek nakon 3 sec slika tak da mozes maknut sve nepotrebne prozore 

imas vise opcija moze se korsiti ko onaj sniping tool na windows 7 

 

File>create>screenshot

davorsite ned 31.10.2010 10:41

Mislim da je najlogičniji odgovor da je izvor problema u toj 'netbook' verziji. Ja imam Desktop Edition 10.10 (32bit) i sve mi radi bez ikakvih problema. Na kompu sam napravio upgrade sa verzije 10.04 bez problema a na laptopu sam baš instalirao sa CD-a. Sve radi savršeno.

EVO ned 31.10.2010 10:50
davorsite kaže...

Mislim da je najlogičniji odgovor da je izvor problema u toj 'netbook' verziji. Ja imam Desktop Edition 10.10 (32bit) i sve mi radi bez ikakvih problema. Na kompu sam napravio upgrade sa verzije 10.04 bez problema a na laptopu sam baš instalirao sa CD-a. Sve radi savršeno.

Meni sve odpočetka ima neki bug.

nidjo123 ned 31.10.2010 13:40
davorsite kaže...

Mislim da je najlogičniji odgovor da je izvor problema u toj 'netbook' verziji. Ja imam Desktop Edition 10.10 (32bit) i sve mi radi bez ikakvih problema. Na kompu sam napravio upgrade sa verzije 10.04 bez problema a na laptopu sam baš instalirao sa CD-a. Sve radi savršeno.

Ali ti pretpostavljam ne koristiš prebetu firefoxa... Nemožemo mi tu ništa, to je bug i treba čekat da ga isprave.