Ideje, sugestije, prijava problema i pomoć u vezi Foruma

Problem sa operom,smajlijima i povezicama

betmen sub 19.6.2010 17:57

ah, ta opera... možda i je najbrža od bilo kojeg drugog browera, al je i bugovita k'o sam vrag... čak niti ne prikazuje dobro neke skroz poznate stranice, npr. chat na facebooku stalno skače dore-dolje...

 

moja preporuka: prijeđi na Chrome. kroz zadnjih par mjeseci je dokazao da je jedan od najboljih. koristim savršenu mozillu već dosta dugo, njen sam veliki fan, i priznajem: u nekim stvarima je Crome debelo nadjačava!

 

a i opera i chrome su tu negdje u brzini, tako da nebi trebao biti težak taj browser-transfer :)

Lazarus Long ned 20.6.2010 00:51

Trebas obrisati i foldere i subfoldere u  C:\Users\Tvoje_Ime\AppData\Local\Opera  C:\Users\Tvoje_Ime\AppData\Roaming\Opera

 

Zatim vidi dali je sta ostalo u C:\Program Files, ako ima obrisi folder Opera

Upali CCleaner i obrisi ostatke kljuceva od Opere

 

Ili skini   Revo Uninstaller pa uradi uninstall, odaberi naprednu verziju uninstalla

 

 

BITNO

Prije nego sto obrises svevrlo je pametno da uradis Export Bookmarksa i Feedova

 

U folderu AppData\Local\Opera nalazi se wand.dat u njemu su sacuvani passwordi. Skloni ovo negde ako imas passworde koje ti Opera pamti

 

Lazarus Long ned 20.6.2010 14:40
ulinsky kaže...

Imam jedino instaliranu skriptu u operi za provjeru Rapidshare linkova.

  Okay, da bi bio siguran da je ovo problem sa Operom privremeno makni instalaciju Opere i nanovo je instaliraj. Jesi li probao to?

Ako imas bilo sta stelano u Operi pa sada ti je zao da se gnjavis sa podesavanjem nove instalacije prvo skini OperaBackup odavde

http://www.cjcr.es/operabackup-page oznaci sve da zelis backupirati i uradi backup. Ovo je freeware utility koji kompresira taj backup. Vrlo korisno, preporucam ga svim korisnicima Opere. Sve verzije od 9.x naovamo su podrzane

 

Pokusaj, sta te kosta?

ulinsky ned 20.6.2010 15:06

Lazaruse,uradio sam sve što si rekao,ali ponovo nije pomoglo..

Dođem ja na ideju da uzmem drugu verziju skripte koju koristim,i promjenio sam je i sada sve radi Smijeh

 

Hvala vam svima,može se zaključati tema. Cool

Lazarus Long ned 20.6.2010 17:30

Imao sam i ja slicnih problema sa scriptama odnosno zbog jedne scripte nije mi radio youtube.com

Scripte koje su pisane za Firefox a presutno rade na Operi...rade probleme..ponekad

 

  A o kojoj se to skripti radi i cemu sluzi? Moze link?

ulinsky ned 20.6.2010 18:58
Lazarus Long kaže...

Imao sam i ja slicnih problema sa scriptama odnosno zbog jedne scripte nije mi radio youtube.com

Scripte koje su pisane za Firefox a presutno rade na Operi...rade probleme..ponekad

 

  A o kojoj se to skripti radi i cemu sluzi? Moze link?

 To ti je skripta za provjeru linkova sa sajta rapidshare.com ..Valjda znaš o čemu se radi,file hosting.

 

Ne znam da li je dozvoljeno to staviti,skinuo sam je sa sajta rapidserbia.com