Ideje, sugestije, prijava problema i pomoć u vezi Foruma

Ograničavanje 'Hvala' na ozbiljnje dijelove foruma

Random. pon 27.4.2009 18:56

Moj prijedlog je da se tipke 'HVALA' i 'Slažem se', 'Ne slažem se' maknu iz 'neozbiljnih djelova foruma (Ostalo).

 

Zašto?

 

Zato što je opće poznato da je to okupljalište lokalnih spamera koji će u nemogućnosti hvaljena post-countom, svojim virtualnim prijateljima u kasnim noćnim satima, pričajući o tome što su jeli taj dan, šakom i kapom dijeliti 'HVALA' i 'Slažem se', 'Ne slažem se'.

Horagio pon 27.4.2009 18:59
Random. kaže...

Moj prijedlog je da se tipke 'HVALA' i 'Slažem se', 'Ne slažem se' maknu iz 'neozbiljnih djelova foruma (Ostalo).

 

Zašto?

 

Zato što je opće poznato da je to okupljalište lokalnih spamera koji će u nemogućnosti hvaljena post-countom, svojim virtualnim prijateljima u kasnim noćnim satima, pričajući o tome što su jeli taj dan, šakom i kapom dijeliti 'HVALA' i 'Slažem se', 'Ne slažem se'.

 Ima nekoliko dobrih tema, npr. o znanosti. Teško je to fitrirati, ali bilo bi dobro da useri koji to iskorištavaju dobiju žuti karton, a ako opet počnu crveni.
LUXX pon 27.4.2009 18:59
nedIm kaže...

I da se obrišu nespavalice i birc...

Šta ti ti threadovi smetaju?
U njima je normalan razgovor.
I bolje 2 teme gdje se spama nego cijeli forum.
Pravila se svi pridržavaju i to je to.
Ostatak prepusti moderatorima
Random. pon 27.4.2009 19:12
LUXX kaže...
...I bolje 2 teme gdje se spama nego cijeli forum...

 Slažem se, ali vjerovatno ćeš se i ti složiti kada kažem da je moderatoru nemoguće pratiti te teme da bi vidio tko kome daje 'HVALA' itd.  Zar nije lakše maknuti te tipke s tih tema?
Horagio kaže...

Pa ne moraš gledati teme nespavalice niti birc. To jesu spammerske teme, ali ako te tak brine status spammaj s njim.

Nikako me ne brine status. Brine me pretvaranje foruma u spamersko okupljlište.
Paolo2612 pon 27.4.2009 19:21

Random. kaže...
LUXX kaže...
...I bolje 2 teme gdje se spama nego cijeli forum...

 Slažem se, ali vjerovatno ćeš se i ti složiti kada kažem da je moderatoru nemoguće pratiti te teme da bi vidio tko kome daje 'HVALA' itd.  Zar nije lakše maknuti te tipke s tih tema?
 Ja sudjelujem od početka u nespavalicama, i zna se dogoditi da neki forumaši su za neke probleme i savjete pitali tamo jer su mislili da nije vrijedno otvarati novu temu i mi smo im dali dobre savjete ili točan odgovor. Zašto onda oni ne bi trebali biti pohvaljeni?

Iako su nespavalice više spam tema nego tema za konkretnu pomoć, ja svejedno ne bih ukinuo te opcije. Naravno da treba kazniti one koji zloupotrebljavaju te opcije.

Horagio pon 27.4.2009 19:29

Paolo2612 kaže...
Random. kaže...
LUXX kaže...
...I bolje 2 teme gdje se spama nego cijeli forum...

 Slažem se, ali vjerovatno ćeš se i ti složiti kada kažem da je moderatoru nemoguće pratiti te teme da bi vidio tko kome daje 'HVALA' itd.  Zar nije lakše maknuti te tipke s tih tema?
 Ja sudjelujem od početka u nespavalicama, i zna se dogoditi da neki forumaši su za neke probleme i savjete pitali tamo jer su mislili da nije vrijedno otvarati novu temu i mi smo im dali dobre savjete ili točan odgovor. Zašto onda oni ne bi trebali biti pohvaljeni?

Iako su nespavalice više spam tema nego tema za konkretnu pomoć, ja svejedno ne bih ukinuo te opcije. Naravno da treba kazniti one koji zloupotrebljavaju te opcije.
 Problem je u tome što je moderatorima to preteško pregledavati i ispravljati.

Bellatrix pon 27.4.2009 19:34

Horagio kaže...
Paolo2612 kaže...
Random. kaže...
LUXX kaže...
...I bolje 2 teme gdje se spama nego cijeli forum...

 Slažem se, ali vjerovatno ćeš se i ti složiti kada kažem da je moderatoru nemoguće pratiti te teme da bi vidio tko kome daje 'HVALA' itd.  Zar nije lakše maknuti te tipke s tih tema?
 Ja sudjelujem od početka u nespavalicama, i zna se dogoditi da neki forumaši su za neke probleme i savjete pitali tamo jer su mislili da nije vrijedno otvarati novu temu i mi smo im dali dobre savjete ili točan odgovor. Zašto onda oni ne bi trebali biti pohvaljeni?

Iako su nespavalice više spam tema nego tema za konkretnu pomoć, ja svejedno ne bih ukinuo te opcije. Naravno da treba kazniti one koji zloupotrebljavaju te opcije.
 Problem je u tome što je moderatorima to preteško pregledavati i ispravljati.
 Ja mislim da to njima nije problem! Plus toga rečeno je da će biti regrutirani i novi moderatori. Dakle bolji raspored i više modova po forumu i nema frke. I ovo sve što ste zahtjevali u ovom threadu je besmisleno!

Armor pon 27.4.2009 19:36

Horagio kaže...
Paolo2612 kaže...
Random. kaže...
LUXX kaže...
...I bolje 2 teme gdje se spama nego cijeli forum...

 Slažem se, ali vjerovatno ćeš se i ti složiti kada kažem da je moderatoru nemoguće pratiti te teme da bi vidio tko kome daje 'HVALA' itd.  Zar nije lakše maknuti te tipke s tih tema?
 Ja sudjelujem od početka u nespavalicama, i zna se dogoditi da neki forumaši su za neke probleme i savjete pitali tamo jer su mislili da nije vrijedno otvarati novu temu i mi smo im dali dobre savjete ili točan odgovor. Zašto onda oni ne bi trebali biti pohvaljeni?

Iako su nespavalice više spam tema nego tema za konkretnu pomoć, ja svejedno ne bih ukinuo te opcije. Naravno da treba kazniti one koji zloupotrebljavaju te opcije.
 Problem je u tome što je moderatorima to preteško pregledavati i ispravljati.
Zakaj misliš to?
LUXX nema tam previše posla jer se svi ponašaju u granicama normale...
Te su teme i smišljene kao pomalo spamerske i BUG ih tolerira.
Ljudi ipak poštuju pravila teme i sve je ok.
To su teme kao off-topic recimo

Paolo2612 pon 27.4.2009 19:37

Horagio kaže...
Paolo2612 kaže...
Random. kaže...
LUXX kaže...
...I bolje 2 teme gdje se spama nego cijeli forum...

 Slažem se, ali vjerovatno ćeš se i ti složiti kada kažem da je moderatoru nemoguće pratiti te teme da bi vidio tko kome daje 'HVALA' itd.  Zar nije lakše maknuti te tipke s tih tema?
 Ja sudjelujem od početka u nespavalicama, i zna se dogoditi da neki forumaši su za neke probleme i savjete pitali tamo jer su mislili da nije vrijedno otvarati novu temu i mi smo im dali dobre savjete ili točan odgovor. Zašto onda oni ne bi trebali biti pohvaljeni?

Iako su nespavalice više spam tema nego tema za konkretnu pomoć, ja svejedno ne bih ukinuo te opcije. Naravno da treba kazniti one koji zloupotrebljavaju te opcije.
 Problem je u tome što je moderatorima to preteško pregledavati i ispravljati.
 To jesu jako prometne teme, ali što kada budu imali neke druge teme u kojoj se napiše isto puno postova a ona ima konkretno pitanje vezano uz neku tehnologiju? I to će im biti teško pratiti pa opet neće isključiti tamo te opcije.

Random. pon 27.4.2009 19:41
seneka kaže...

maknuti "hvala"potpuno..čisti automatizam da ne kažem spamizam

 Prema 'HVALA' se može određivati stvarna korisnost nekog člana foruma, prema tome tipka 'HVALA' ima svoju svrhu, ali samo u 'ozbiljnim' temama.
Ako će netko u spam-temama komentirati avatar drugog člana (potpuno normalno, za to i služe spam-teme), a ovaj mu zahvaliti s 'HVALA', onda tipka 'HVALA' prestaje imati pravi smisao.

Eto, nadam se da sam sažeo bit teme.
fromcelltohell pon 27.4.2009 19:41

Za informaciju vama koji niste spammeri i izbjegavate Nespavalice i Birc:

U tim temama se itekako počesto raspravlja o informatici,

dijele se savjeti i općenito pomaže jedni drugima.

Ako vam nije po volji,slobodno zaobiđite.

BTW,vidio sam i puno besmislenijih tema

na ovom forumu,pa nikom ništa.

Ja toliko i ovako,kome pravo kome krivo.

seneka pon 27.4.2009 19:44
fromcelltohell kaže...

Za informaciju vama koji niste spammeri i izbjegavate Nespavalice i Birc:

U tim temama se itekako počesto raspravlja o informatici,

dijele se savjeti i općenito pomaže jedni drugima.

Ako vam nije po volji,slobodno zaobiđite.

BTW,vidio sam i puno besmislenijih tema

na ovom forumu,pa nikom ništa.

Ja toliko i ovako,kome pravo kome krivo.

 bravo fromcelltohelli!
FlyBoy pon 27.4.2009 19:45

Ovako, slažem se s nekim koji predlažu brisanje tema: nespavalice i veseli kutak.

Zašto? Razlog je jednostavan, ovo je forum, koji je tu da bi ljudi dobili pomoć, nešto naučili, argumentirano raspravljali o nekim temama, iznosili svoja mišljenja, a ne SPAMMALI!!!!

-ako vam se chatta, čavrlja, ćaska, pa Bože moj, danas ima masa besplatnih i lako dostupnih   IM klijenata, MSN, ICQ

Lijepo svi napravite korisnički račun na nekom od njih i pričajte do sudnjeg dana što se mene tiče.

 

Kakvo mišljenje stekne netko kada po prvi puta zaviri na ovaj forum, i vidi   kako se bezveze raspravlja i nabija po 50 postova u jednoj noći.

Sigurno ne dojam nekog organiziranog, urednog, preglednog foruma, i kao takav odmah izgubi interes za sudjelovanje na njemu.

fromcelltohell pon 27.4.2009 19:50

Dobro,kaj vama treba crtat????

Jesam maloprije rekao da i na te dvije teme ima itekako normalnih razgovora.

Uostalom,pitajte forumaše koliko puta se dogodi da pitaju za riješenje

nekog problema baš na tim spammerskim temama i dobiju pomoć.

LUXX pon 27.4.2009 19:53

Ajde se probaj registrirat na bilo koji ozbiljni informaticki forum i UVIJEK ceš vidjet teme poput "nespavalica".

U svako takvom forumu postoji jedna tema ili podforum gdje se ne broje postovi i može se pisat kolko se želi(dok god se poštuju neka određena pravila)

Ako imaju neki pojedinci sa takvim podforumom ili threadom jednostavno ne pišu u njemu i to je to.

Nema dosađivanja da bi trebalo ovo ili ono napraviti ili ugasiti/upaliti.

Uozbiljite se malo.

Sad je konacno ta funkcija uvedena u forum i sad se opet nađu biseri kojima nešto ne paše u threadu u kojem ionako nikad nisu

i nemaju što reci.

Nikad ga nisu citali niti imaju pojma o cemu se tamo razglaba.

I sad smo jako pametni i dajemo prijedlog kojeg ce redakcija poslušat i brzo trcat u konzolu i promijenit cijeli forum?

Ajd probudite se konacno.

Kome ne paše nek si traže threadove u kojima mogu sudjelovat.

Sve ostale izbjegavajte i to je to

FlyBoy pon 27.4.2009 19:54
fromcelltohell kaže...

Dobro,kaj vama treba crtat????

Jesam maloprije rekao da i na te dvije teme ima itekako normalnih razgovora.

Uostalom,pitajte forumaše koliko puta se dogodi da pitaju za riješenje

nekog problema baš na tim spammerskim temama i dobiju pomoć.

  Dobro, ne želim sad ulazit u raspravu, ali samo da istaknem.
Kažeš da se desi da netko dobije pomoć.
A sad mi isto tako srčano odgovori koliko od onih 200-300 str. ima spamma? 
fromcelltohell pon 27.4.2009 20:00

Čuj,spamma ima...no što si se ti zakeljio sad za to????

Jel ti tražimo novce ili bilo što od tebe,

mi koji sudjelujemo na te dvije teme?

Ako su modovi odobrili i ovdje podržavaju te teme

i ljude koji pišu tamo,onda ne vidim u čemu je problem?

Jednostavno zaobiđi i svi zadovoljni.

nemoj se ljutit,ali napinješ bezveze.

Bellatrix pon 27.4.2009 20:00
FlyBoy kaže...

Ovako, slažem se s nekim koji predlažu brisanje tema: nespavalice i veseli kutak.

Zašto? Razlog je jednostavan, ovo je forum, koji je tu da bi ljudi dobili pomoć, nešto naučili, argumentirano raspravljali o nekim temama, iznosili svoja mišljenja, a ne SPAMMALI!!!!

-ako vam se chatta, čavrlja, ćaska, pa Bože moj, danas ima masa besplatnih i lako dostupnih   IM klijenata, MSN, ICQ

Lijepo svi napravite korisnički račun na nekom od njih i pričajte do sudnjeg dana što se mene tiče.

 

Kakvo mišljenje stekne netko kada po prvi puta zaviri na ovaj forum, i vidi   kako se bezveze raspravlja i nabija po 50 postova u jednoj noći.

Sigurno ne dojam nekog organiziranog, urednog, preglednog foruma, i kao takav odmah izgubi interes za sudjelovanje na njemu.

 Kako ljudi tako banaliziraju stvari! Evo pišem zadnji post ovdje s ciljem da ukažem nešto a ti ako hoćeš slušaj/čitaj a ako nećeš opet nema veze jer nije ni jako bitno.
Nespavalice, odnosno Bric su sasvim ok teme! Zašto? Pa uz to da poneko baci neku nevažnu poruku, padne i koja korisna ili se postavi neko zanimljivo pitanje. Te teme nisu obične spamerske teme i točka. Ljudi u njima mogu pročitati i upitati nešto što ne znaju a ne žele otvarati novu temu!
A zašto će nam MSN itd...? Ako porediš forum, a to se vidi iz konteksta tvoje poruke, s MSN-om onda mislim da si protiv samog foruma i 90% prisutnih ovdje!
Ako ti smetaju te teme onda ih ignoriraj i ne ulazi u njih.

Ovo boldirano gore ti je izvala tisućljeća! A ti se zapitaj zašto! I pogledaj malo, koliko ono ima registriranih korisnika ovaj forum? Po broju nebih reko da gube volju za sudjelovanje na njemu!
FlyBoy pon 27.4.2009 20:11

  Ja samo iznosim svoje mišljenje, po Ustavu RH i Deklaraciji o ljudskim pravima imam pravo i na to.

A i mislio sam da se ovaj PF zove: Ideje, sugestije, prijava problema i pomoć. Oprostite ako sam nekoga uvrijedio, ali mislio sam da imam pravo reći svoje mišljenje.

 

Ja nikoga nisam napadao niti prozivao, pa molim milo za drago. Nemorate odmah biti svi kul i nabrijani jer imate moda na svojoj "strani"( usput molio bih potonjeg da ne omaložava osobe koje ne poznaje osobno...biser...hmm...da....zakonski je kažnjivo i vrijeđanje preko interneta, ali o provedbi nećemo pričati, svi znamo kakva je)

 

-kako vidim da ovo vuče u offtopic i   vrijeđanje, povlačim se iz ove teme.

 

 

 

Miro pon 27.4.2009 20:44
seneka kaže...
fromcelltohell kaže...

Ja toliko i ovako,kome pravo kome krivo.

 bravo fromcelltohelli!
 Ovakvi postovi su suvišni - imaš HVALA ili SLAŽEM SE! Lakše bi bilo poslati ti opomeu, ali ovo pišem da i drugi shvate kako se treba koristiti forum!
FlyBoy kaže...

 

Kakvo mišljenje stekne netko kada po prvi puta zaviri na ovaj forum, i vidi   kako se bezveze raspravlja i nabija po 50 postova u jednoj noći.

Sigurno ne dojam nekog organiziranog, urednog, preglednog foruma, i kao takav odmah izgubi interes za sudjelovanje na njemu.

 A zašto ti ideš na Nespavalice? Jednostavno ignoriraš tu temu i baš te briga za ekipu koja se tamo "druži", ako te doista ne zanima što tamo pišu!

 

Paolo2612 pon 27.4.2009 20:53
anshika05 kaže...
Aki kaže...
anshika05 kaže...

.imamo mi tamo i pametnih tema! Osmijeh

 ufffff :)
 znaš kaj...neću se tu raspravljat pa da poberem još jedan bijeli karton!

 Već si pobrala bijeli karton? Mora da si rekorderSmijeh
Darth Punisher pon 27.4.2009 20:56

Ne razumijem kako nekoga može smetat šta ekipa radi i spama u temama koje su tome namijenjene.

Tamo su ionako no life squad koji nemaju baš ništa pametnijeg za radit nego tamo nabijat postove i pisat gluposti.

Nikad mi to nije bilo jasno niti ce mi biti jasno.

Pusti ljude da se vesele ako im je gušt bzvz spamat i nabijat postove ili jednostavno pisat gluposti i citat tuđe gluposti.