Hrvatski Telekom

Brzina interneta Simpa vs Pretplata

jbc0smith uto 2.3.2021 15:08

Ima li netko iskustva sa brzinom interneta na Simpa tarifama (S, M, L) u odnosu sa brzinom na pretplatu.

Naime, reklamiraju Simpa tarife uz brzinu do 350 Mbit/s.

Uređaj uz uređaj, jedan na pretplatu, dugi na bonove, jedan mjeri 200 Mbit/s drugi 50 Mbit/s.

Iz službe za korisnike kažu da mi uređaj najvjerojatnije ne podržava veću brzinu i da prebacim karticu u drugi mobitel :)

Zanimaju me vaša iskustva.

jbc0smith uto 2.3.2021 15:56
ccc2002 kaže...
pogledaj model na gsmarena.com I vidi koje lte brzine podržava.

Ili napiši tu model tog slabijeg po brzini mobitela.

Nezna za simpu ali kod A1 na bonove moraš ručno aktivirati 4g.

 Ma ovo zadnje sam ironično napisao. Mobitel je S21 Ultra, naravno da podržava brzinu, ali iz službe za korisnike tvrde da je do uređaja, a svi koje poznam na bonove mjere manju brzinu nego na pretplatu.

bunker uto 2.3.2021 17:11


Jbc0smith , iako operateri to nikad neće priznati, korisnici su prema nekim njihovim kriterijima podijeljeni u skupine koje imaju različite prioritete glede data i voice usluga. Najveći prioritet imaju neki brojevi vlade, ministarstava, raznih hitnih službi, a za ostale korisnike je načelo koliko para toliko muzike...

jbc0smith sri 3.3.2021 08:18
ccc2002 kaže...
Da, to može povući i 2gig teoretski

Kaži da ti aktiviraju opciju max 4g.

Vjerojatno se može i preko Moj Telekom aplikacije.

 Na njihovoj stranici reklamiraju uz sve simpa opcije 4g max brzinu.

jbc0smith sri 3.3.2021 08:31
bunker kaže...

Jbc0smith , iako operateri to nikad neće priznati, korisnici su prema nekim njihovim kriterijima podijeljeni u skupine koje imaju različite prioritete glede data i voice usluga. Najveći prioritet imaju neki brojevi vlade, ministarstava, raznih hitnih službi, a za ostale korisnike je načelo koliko para toliko muzike...

 Ma najgore je što prave ljude budalama.

Jučer se dopisujem sa agentom, izbjegava odgovor na sve moguće načine i pravi me kretenom.

Kažem mu da nas trojica na poslu mjerimo brzinu, dvojica smo na bonove treći na pretplatu, i da ovaj na pretplatu ima 200, a mi ostali 40-50 Mbit/s.

Kaže prebacite karticu u taj mobitel što mjeri 200 i probajte :)

Nije da mi treba veća brzina, eventualno bi nekad uzeo "internet dan" za skinut nešto na brzinu, ali baš sam išao pitati da vidim što će mi reći. Kad već reklamiraju brzinu na bonove do 350 Mbit/s, koji k. onda ta podjela pretplata - bonovi.

 

bunker sri 3.3.2021 13:28


Jbc0smith, takvi detalji ti nisu dostupni službi za korisnike. Informacije o selektiranju korisnika prema dobiti koju od njih imaju bi jako loše zvučala u javnosti a vjerojatno bi nešto takvo bilo i protuzakonito.

No operateri su tvrtke i prirodno teže čim većoj zaradi tako da nema tu nekog iznenađenja... Pa i u birtiji se konobari bolje odnose i više pažnje posvećuju redovnim gostima koji više troše nego nekom gostu koji rijetko dođe a i tada popije za 10 kn... Tako je i na placu, i u auto servisu, i operateri nisu iznimka samo kaj to nemogu javno izreći.

Tino_TA ned 7.3.2021 14:17

Opcija Internet Dan uključuje i mogućnost korištenja 4G brzine do 75 Mbit/s za downlink (skidanje sadržaja) i 25 Mbit/s
za uplink (postavljanje sadržaja), a za korištenje 4G brzine potrebno je posjedovati 4G uređaj i biti u području pokrivenosti
4G signalom.