XXX uto 12.3.2019 20:04

Mrdnuti će kad naruče sony i microsoft...pa neće valjda mrdnuti kako bi nadobudni forumaši mogli dramiti i prcati da amd grafe imaju loše drivere, da je nvidija bolja i sl. sranja

picajzla0707 sri 13.3.2019 15:09
XXX kaže...

Mrdnuti će kad naruče sony i microsoft...pa neće valjda mrdnuti kako bi nadobudni forumaši mogli dramiti i prcati da amd grafe imaju loše drivere, da je nvidija bolja i sl. sranja

 mda, jer im je zapravo ovo tržište nezanimljivo i nema tu novaca 

stvarno si deda naporan s trolanjem i tim konzolama otkako si kupio jednu

itekako bi amd titrao jajca forumašima i ostalim nadobudnim pc gejmerima gdje je prava lova, umjesto sonyju i microsoftu od kojih lova kaplje škrtije nego crnogorcu znoj sa čela

XXX sri 13.3.2019 16:33

je je zato sad posluju u plusu za razliku od ranije...nvidijaši konačno imaju kaj su i zaslužuli 😁

prouči materiju, škot je radio detaljne analize....amd je gomilao gubitke dok su imali kvalitetniju gpu ponudu od nvidije...

picajzla0707 čet 14.3.2019 10:53
XXX kaže...
....amd je gomilao gubitke dok su imali kvalitetniju gpu ponudu od nvidije...

 amd gomila gubitke nekad zbog grafike, nekad zbog procesora, nekad zbog oboje, teško je tu snaći se, pogotovo otkad ne daju financiska izvješća zasebno po odjelima

no činjenica je da para itekako ima na tržištu grafičkih kartica, sasvim je drugi par opanaka što amd te pare ne zna uzeti

zato laprdanje s visoka kako oni uzimaju pare na konzolama jer ih ovo tržište kakti ne zanima nije samo trolanje na temi koja nema veze s konzolama, nego je usput i teža bedastoća

XXX čet 14.3.2019 11:07
picajzla0707 kaže...
XXX kaže...
....amd je gomilao gubitke dok su imali kvalitetniju gpu ponudu od nvidije...

 amd gomila gubitke nekad zbog grafike, nekad zbog procesora, nekad zbog oboje, teško je tu snaći se, pogotovo otkad ne daju financiska izvješća zasebno po odjelima

no činjenica je da para itekako ima na tržištu grafičkih kartica, sasvim je drugi par opanaka što amd te pare ne zna uzeti

zato laprdanje s visoka kako oni uzimaju pare na konzolama jer ih ovo tržište kakti ne zanima nije samo trolanje na temi koja nema veze s konzolama, nego je usput i teža bedastoća

Od kuda da ih PC tržište ne zanima? Za vrijeme nedavne mining groznice radili su i prekovremeno. PC gamersko tržište im godinama gomila gobitke, do granice propadanja. Kada su imali bolji gamerski GPU od nvidije u najboljem slučaju su završavali na pozitivnoj nuli,

Škot npravio video analize...I zašto bi oni ulagali ogromni novac u razvoj gamerskog GPU-u ako ih je velikim dijelom PC gaming tržište odbacilo iz ovog ili onog razloga? Razvijaju i tempiraju chip za novu konzolu, tamo gdje imaju zagarntiranu narudžbu i zaradu, koliku toliku, ali imaju računicu.

Naravno biti će tu Navija i na desktop PC gaming tržištu ali nije im to fokus, traženje najjačeg chipa i utrka sa nvidijom, taj rat je za sada izgubljen.

 

I plakanje za AMD-om kako bi bio konkurentan da bi skinuo cijene nvidiji i da bi kupili onda nvidiji, mi je dno dna. Tak da ne trolam ja ništa, iznosm svoje viđenje stvari a te optužbe za trolanje si zabi na ono mjesto

Rhodin čet 14.3.2019 13:27

Iskreno ljudi su dost pop*dili na RTX grafe jer - Ray tracing je potpuni promašaj, ne radi na 2080Ti na 1080p normalno, a podržan je na ravno 3 igre.

DLSS ne radi normalno, slabo je podržan, a tamo gdje i radi postoji granica nakon koje srozava performanse, umjesto da ih podiže, drugim riječina fail i neće biti naveliko podržan.

Nvidia konačno podržava FreeSync i ljudi su bijesni jer su kupovali ITEKAKO skuplje G-Sync monitore, naspram FreeSync i sada imaju (gotovo) isdentičan rezultat, ili nedovoljno dobar naspram monitora koji su ponekad bili upola cijene (ovi skuplji nisu se baš nešto ni prodavali pa su partneri vrištali i prisilili nVidiu na FreeSync).

 

Drugim riječima zadnje 2 godine nVidiji neide baš kako je planirala, hiperzarada se nije desila u mjeri koju su očekivali, a gamerima je dosta da moraju birat između računala i auta (cijene su tu negdje).

 

AMD ide finim tempom, prvo CPU na ljetu, a možda i prateći navi, jači navi možda ljeto, možda jesen, ali mislim da im svima (Intel/nVidia) baš ne paše stanje na tržištu i nered koji su napravili nabijanjem cijena.

 

Da li se veselim seriji 30xx? Meh... Sve što sam rekao da je nemoguće da će se desit u 20xx i da nisu toliko glupi se desilo... Performanse su premalo otišle gore, RTX je fail, cijene su bile toliko visoke da su u prvih mjesec dana pale skoro 20%, i to je premalo, trebale su past na pola da bi mogli reć da su normalne.

 

Ako 30xx dođe upola cijene od 20xx sa puno većim skokom nego je 20xx imao naspram 10xx onda možemo pričat.

picajzla0707 čet 14.3.2019 13:37
XXX kaže...

Mrdnuti će kad naruče sony i microsoft...pa neće valjda mrdnuti kako bi nadobudni forumaši mogli dramiti i prcati da amd grafe imaju loše drivere, da je nvidija bolja i sl. sranja

XXX kaže...

1. Od kuda da ih PC tržište ne zanima? 

 

2. I zašto bi oni ulagali ogromni novac u razvoj gamerskog GPU-u ako ih je velikim dijelom PC gaming tržište odbacilo iz ovog ili onog razloga? 

 

3. Tak da ne trolam ja ništa...

 1. iz ovog gore se može zaključiti da ti smatraš kako se neće "mrdati" zbog pc tržišta, ali hoće zbog konzola - jer što su drugo ms i sony u tvojem postu nego konzole

 

2. pa kažem - love itekako ima na tom tržištu, samo što je amd nesposoban uzeti ga... iz ovog ili onog razloga

 

3. tema nisu konzole i nitko nije spomenuo konzole osim tebe - dakle, trolaš

rambox čet 14.3.2019 14:04
picajzla0707 kaže...
XXX kaže...

Mrdnuti će kad naruče sony i microsoft...pa neće valjda mrdnuti kako bi nadobudni forumaši mogli dramiti i prcati da amd grafe imaju loše drivere, da je nvidija bolja i sl. sranja

 mda, jer im je zapravo ovo tržište nezanimljivo i nema tu novaca 

stvarno si deda naporan s trolanjem i tim konzolama otkako si kupio jednu

itekako bi amd titrao jajca forumašima i ostalim nadobudnim pc gejmerima gdje je prava lova, umjesto sonyju i microsoftu od kojih lova kaplje škrtije nego crnogorcu znoj sa čela

 Prioriteti prioriteti prioriteti,ili točnije pa vidi se da "recimo pametno" ne vodiš nikakvu firmu.

 

AMD je prvo krenuo sredit svoje šepave stare procesore. AMD nema viška love ko blata, dakle prioriteti CPU je bio prvi na redu.Kad su naštimali procesore sad je došao red na GPU dio, ili opet prioritet prvo nove igrače konzole pa onda dalje.

 

Od kad su kupili ATI, sa svojim grafama AMD realno nije nikad imal nikakvih ozbiljnih problema.AMD Navi bi več bio vani, ali eto imali su problema u proizvodnji pa su morali odgodit lansiranje.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/amd-ces-lansirao-radeon-vii-nasljednika-veg/265590.aspx?page=1&jumpto=5837695&sort=asc&view=flat

 

 

picajzla0707 čet 14.3.2019 15:34
XXX kaže...

Objasnio sam se a to ak ti ne kužiš nije moj problem, uostalom zaboli me ak smatraš da trolam...ak i trolam trolam sa guštom 

 naravno, kad nemaš argumenata, onda je najlakše reći da te ne razumiju 

samo naprijed, jako 

 

i btw., pričaš kako je plakanje za amdom kao nesuđenom konkurencijom dno dna, a u isto vrijeme kukaš kako ih je tržište odbacilo

činjenica jest da nevidija radi što hoće dok nema konkurencije, isto kao što je činjenica da amd tu ne zna uzet lovu

da je krivac neko tamo zločesto tržište koje odbacuje amd i kad ima dobar proizvod, kako si to neki "romantično" (da ne kažem bedasto) zamišljaju biznis, onda sigurno amd ne bi radio ovo što radi jednom intelu po pitanju procesora

XXX čet 14.3.2019 17:04

uopće ne kukam, priželjkivao sam to i zadnjih godina to X puta najavljivao...nvidijaši imaju upravo kaj zaslužuju. Mene osobno zaboli za jedne i druge, praktički sam postao Sonyevac 😁 a sadašnje sta je kaj se mene tiče samo neka potraje 😁

picajzla0707 čet 14.3.2019 18:36

Dakle imamo jedne i druge - to su valjda nevidijaši i aemdejaši, onda imamo treće (ne nisu mejaši) - to su oni koje boli kuki što piše na kutiji i na kraju imamo zajedljivog dedu koji želi da im svima crkne krava :p

...krasna družina :D

Valentin17 sri 9.10.2019 09:57
Dado_ZG78 kaže...

 E sad, ima li šanse da to bude na vrijeme za Cyberpunk 2077?  Dakle Travanj negdje...  ;)

To nitko još za sada ne može znati, a ovo kaj piše u prvom dijelu godine, to se odnosi na referentne modele,

pravi nereferentni modeli izlaze uvijek po dva mjeseca kasnije, znači to bude bilo tamo pred ljeto kako to obično bude.

Dado_ZG78 sub 19.10.2019 23:05

Samo da u Travnju imamo informacije na temelju kojih bi mogli odlučiti što i kada kupiti..  

Ne bi se htio zaletiti pa kupiti stariju generaciju mjesec dva prije izlaska nove, a opet htio bi Cyberpunk zaigrati sa svim feature-ima s kojima dolazi ;) 

Valentin17 sub 9.11.2019 14:35
4mal kaže...

Navodno je ampere odgodjen za 2k21 ...ali to su samo glasine...

Očito se dobro zarađuje od prodaje RTX modela, AMD za sada nema konkurenta u gornjem domu, pa nemaju gdje žuriti.

Ako i kad AMD izda karticu koja će preteći RTX 2080 Ti, za čas Nvidia bude reagirala i izdala novu seriju.