Grafičke kartice

Kako skinuti graficku karticu

Zelja uto 21.7.2020 15:51

Pozdrav svima.

Da li bi neko bio ljubazan da mi kaže kako da skinem grafičku karticu sa ploče Crosshair Hero VIII?

Odvrnem 2 vijka,pritisnem onaj plastični osigurač ali grafička naprosto neće da iskoči vani prilikom laganog povlačenja prema sebi kartice.

Javlja mi se onda i strah jer sam jednom i polomio plastični osigurač na jednoj ploči i ne želim to da se desi i ovde.

Sa druge strane kucista vidim da je metalni nosač grafičke prošao sa druge strane kucista u procjep ali mislim da to nema veze s time.

Naprosto kao da kartica zaglavi u nekom polupoložaju.

A vidim i da mehanizam osigurača nije isti kao na mojoj starijoj ploči gde bez problema iščupam i veće kartice.

Zelja uto 21.7.2020 16:06
Patrick_cro kaže...
Mozda se malo lim od grafe savinuo pa malo teze izlazi, ako si osigurac spustio skroz prema dolje samo ravnomjerno povuci grafu van sa dvije ruke.

 jel istovremeno povlačim grafičku dok spuštam osigurač ili?

Lim od grafičke je prošao u neki procjep sa druge strane kučišta ali nigde ne zakača.

Zelja uto 21.7.2020 16:21
picajzla0707 kaže...
Osigurač moraš pritisnuti prema matičnoj dok ne klikne (bez zvuka) i onda on izbaci grafu van

 da,ali meni niti klikne osigurač niti izbaci grafu...ploča je nova zab sam reći.

 

picajzla0707 uto 21.7.2020 16:32

Osigurač mora kliknuti, ponavljam bez zvuka klikanja. Radi slično kao osigurač rama, kad ga pritisneš prema matičnoj on izbaci grafu van slično kako osigurač izbaci ram iz ležišta.
Ako ti nejde, nemoj siliti nego radoje odnesi na servis da što ne slomiš

Zelja uto 21.7.2020 16:42
picajzla0707 kaže...
Osigurač mora kliknuti, ponavljam bez zvuka klikanja. Radi slično kao osigurač rama, kad ga pritisneš prema matičnoj on izbaci grafu van slično kako osigurač izbaci ram iz ležišta.
Ako ti nejde, nemoj siliti nego radoje odnesi na servis da što ne slomiš

 pa da,znam,da se to dešava ne bi pitao za pomoć ovde.

ali kod ove ploče nekako su ti osigurači drugačiji...mogu slikati ako šta kome znači.

A i kažem metalni nosač kartice je u procjepu sa druge strane kucista.

Zelja uto 21.7.2020 16:47
MEGATAMA kaže...

Dali uopce mozes pritisnut osigurac koji treba pogurat grafu?

Ili je i to zastekano? Ti si stavio tu grafu u maticnu? 

 Ja sam pokušao pre 2 dana i odustao,čekao sam tehničara da dođe ali nije.

Koliko se ja sječam pritisnem ali mislim da on ne ide do kraja,jer mi djelimično kartica zaglavi u nekom položaju niti vani niti unutra.

Vidim ja kontakt pinove ona skoro pa izađe ali negde je nešto još drži,tako mi se čini.

Jedino da pokušam snimiti video pa da mi pomognete...jer nmg nositi nigde kučište jako je teško.

Zelja uto 21.7.2020 16:55

picajzla kaže da osigurač izbaci grafu sam,a ti kažeš da moram povlačiti,sad ne znam šta da radim.

Ja znam na mojoj z170 ploči je lakše izbaciti jer sam osigurač izbaci karticu i onda samo lagano se povuče,a ova ploča je novija i kao trebalo bi da bude lakše a ono teže..

 

picajzla0707 uto 21.7.2020 17:01

Izbaci je djelomično (ukoso), isto kao što ti osigurač rama izbavi pločicu djelomično, a onda kako ram lagano izvadiš, tako bi igrafa trebala van relativno lako
I koliko vidim, ima isti osigurač kao moja asus h97, to asus godinama već radi jednako

Zelja uto 21.7.2020 17:10
picajzla0707 kaže...
Izbaci je djelomično (ukoso), isto kao što ti osigurač rama izbavi pločicu djelomično, a onda kako ram lagano izvadiš, tako bi igrafa trebala van relativno lako
I koliko vidim, ima isti osigurač kao moja asus h97, to asus godinama već radi jednako

 dobro znači pritisnem osigurač (jače,lagano?) i povlačim grafičku prema sebi lagano nakon pritiska,jel tako?

Uran 11 uto 21.7.2020 17:15
Zelja kaže...
picajzla0707 kaže...
Izbaci je djelomično (ukoso), isto kao što ti osigurač rama izbavi pločicu djelomično, a onda kako ram lagano izvadiš, tako bi igrafa trebala van relativno lako
I koliko vidim, ima isti osigurač kao moja asus h97, to asus godinama već radi jednako

 dobro znači pritisnem osigurač (jače,lagano?) i povlačim grafičku prema sebi lagano nakon pritiska,jel tako?

 Pritisni ne jako, ne lagano, nešto između ali da nebude pre jako  ni pre lagano.

Zelja sri 22.7.2020 09:38
boxer kaže...

Okani se ti hardvera, nije to za tebe čim ne znaš izvaditi grafičku kartu iz matične.

 zaj..o si se,sklopio sam konfu sam samcat,a evo tebi u prkos ću pokušati da je izvadim ;)

Društvo,trebalo je ipak pritisnuti malo jače sa druge strane gde su ovi procjepi jer ona je evo bila izašla iz slota ali je tu bilo zapelo..

Hvala svima svakako!