Grafički programi

Ne mogu uzeti pretplatu na Adobe iz Hrvatske

ZovemseZoranidolazimizRijeke sub 30.3.2019 08:20

Pozdrav, nakon sto sam htio uzeti mjesecnu pretplatu na Adobe Photoshop (cca 11 EUR mjesecno), Adobe mi je fino rekao da pretplata nije dostupna u Hrvatskoj. Tada sam se napravio pametan i svoju lokaciju promijenio na United Kingdom. Gle cuda pretplata je tamo dostupna. Karticu su mi billali medjutim receno mi je da ce se sve jos jednom provjeriti kroz 24 sata. Sada sam dobio email da mi pretplatu ipak nisu dozvolili i da mogu nazvati XYZ broj telefona u United Kingdom za vise informacija. Koji vrag? Na koji nacin da legalno nabavim Photoshop?? 

 

Eventualno sad si razmisljam da kupim Affinity Designer, ako savrseno dobro prepoznaje Photoshop datoteke i ima slicne mogucnosti.

 

 

Imate li vise informacija?

ihush sub 30.3.2019 09:51

prošli tjedan je usvojena direktiva o jednakoj kvaliteti roba istok-zapad eu kao npr nutella-ariel.. dok je prošle jeseni audio-vizualni lobi blokirao promjene u digitalnoj jednskosti (dostupnosti svima na području eu..) tj ostaje po starom a pošto je soft na pola puta po zaštiti do glazbe-filma.. (autorski-zamp..) spada u obje kategorije, kao i pitanje dostave, cijene paketa itd. nitko ne može narediti da neka trgovina nešto mora radit kao npr dostavu, ali ako postoji tad mora biti pod jednakim uvjetima (kao i osnova kazne google-irska.. neovisno koliki je porez neke zemlje, vrijedi za sve).

tako da 'ne zadržavaj dah'.. jer adobe nikad nije pokazao želju proširiti ponudu na hr i nema razloga to sutra poželjeti, odnosno zakoni još nisu takvi da to mora na području eu izjednačiti.. + uk više nije = eu.. dok je staro imei središte za većinu irska.. no što će na kraju biti, brexit kao trakavica je dovoljno za to razumjeti... kao što i poslejdnje glasanje prikazuje kako nitko ne zna što izglasava pa borzanica stišče da-ne.. itd.

 

-možeš kupiti u npr dojču, naravno moraš imati neku adresu dostave, odnosno, imaš negdje nekog i kupiš na njegovu adresu, dok je način plaćanja tj kartica nevažna, ali i moguć problem ako ti treba račun na ime firme.. (zbog podataka kao adresa..) jer čisto sumnjam da netko privatno-kućno kupuje adobe paket..

-a to sve povezati s famoznim R1, tj kako ćeš pravdati trošak-porez ako nemaš odgovarajući račun, bez troška-odbitka poreza nije problem.. i licenca je legalna-važeća, jer licenca nema veze s nepostojećim R1 ili načinom plaćanja tj pročitaš samu licencu i vidiš što piše, npr ako ti licenca kupljena u uk ne vrijedi izvan uk, tad je beskorisno kupiti je.. ako vrijedi, tad vrijedi i inspektor s tim nema ništa, dok je tebi jedino važno da ti adobe aktivira i dozvoli updateove, jer jedini adobe je relevantan procjeniti valjanost licence a njega ne zanima r1 ili kako ćeš knjižiti trošak.

-vjerojatno takvim kemijanjem ne možeš knjižiti na trošak firme.. pa pronađi drugi način, osobna kupnja (karticom firme) kad si na putu npr dojč-eu može i uk, ne narudžbom. No tad imaš problem s porezom, tj kao nekad mewerstojer.. plaćaš u maloprodaji s porezom-vatom, kojeg teoretski kasnije dobiješ povrat i platiš domaći pdv ili carinu ovisno uel eu ili vanjsko tržište..

 

-čekati... možda za koji mjesec rasčiste zbrku, možda brexit i sl..

ZovemseZoranidolazimizRijeke sub 30.3.2019 13:09
ihush kaže...

prošli tjedan je usvojena direktiva o jednakoj kvaliteti roba istok-zapad eu kao npr nutella-ariel.. dok je prošle jeseni audio-vizualni lobi blokirao promjene u digitalnoj jednskosti (dostupnosti svima na području eu..) tj ostaje po starom a pošto je soft na pola puta po zaštiti do glazbe-filma.. (autorski-zamp..) spada u obje kategorije, kao i pitanje dostave, cijene paketa itd. nitko ne može narediti da neka trgovina nešto mora radit kao npr dostavu, ali ako postoji tad mora biti pod jednakim uvjetima (kao i osnova kazne google-irska.. neovisno koliki je porez neke zemlje, vrijedi za sve).

tako da 'ne zadržavaj dah'.. jer adobe nikad nije pokazao želju proširiti ponudu na hr i nema razloga to sutra poželjeti, odnosno zakoni još nisu takvi da to mora na području eu izjednačiti.. + uk više nije = eu.. dok je staro imei središte za većinu irska.. no što će na kraju biti, brexit kao trakavica je dovoljno za to razumjeti... kao što i poslejdnje glasanje prikazuje kako nitko ne zna što izglasava pa borzanica stišče da-ne.. itd.

 

-možeš kupiti u npr dojču, naravno moraš imati neku adresu dostave, odnosno, imaš negdje nekog i kupiš na njegovu adresu, dok je način plaćanja tj kartica nevažna, ali i moguć problem ako ti treba račun na ime firme.. (zbog podataka kao adresa..) jer čisto sumnjam da netko privatno-kućno kupuje adobe paket..

-a to sve povezati s famoznim R1, tj kako ćeš pravdati trošak-porez ako nemaš odgovarajući račun, bez troška-odbitka poreza nije problem.. i licenca je legalna-važeća, jer licenca nema veze s nepostojećim R1 ili načinom plaćanja tj pročitaš samu licencu i vidiš što piše, npr ako ti licenca kupljena u uk ne vrijedi izvan uk, tad je beskorisno kupiti je.. ako vrijedi, tad vrijedi i inspektor s tim nema ništa, dok je tebi jedino važno da ti adobe aktivira i dozvoli updateove, jer jedini adobe je relevantan procjeniti valjanost licence a njega ne zanima r1 ili kako ćeš knjižiti trošak.

-vjerojatno takvim kemijanjem ne možeš knjižiti na trošak firme.. pa pronađi drugi način, osobna kupnja (karticom firme) kad si na putu npr dojč-eu može i uk, ne narudžbom. No tad imaš problem s porezom, tj kao nekad mewerstojer.. plaćaš u maloprodaji s porezom-vatom, kojeg teoretski kasnije dobiješ povrat i platiš domaći pdv ili carinu ovisno uel eu ili vanjsko tržište..

 

-čekati... možda za koji mjesec rasčiste zbrku, možda brexit i sl..

 

Hej hvala ti, ja si već čupam kosu od živaca. Naprosto želiš postupiti pravilno i "pro europski" i maksimalno krenuti legalnim putevima, i tu te već na samom početku dočekaju na nož.

 

Evo, vidi ovo

https://www.adobe.com/content/dam/acom/en/products/creativecloud/cc/pdfs/cc-availability-matrix.pdf

 

Dakle Individual Account je dostupan u Bugarskoj, Rumunjskoj, Sloveniji, Mađarskoj, Slovačkoj, Češkoj, ... Rusiji, Moldaviji (???), Ukrajini (???!).

Hrvatska i još niz zemalja poput Afganistana, Đibutija, Mongolije, Srbije i BiH nisu dostupne. J*BOTE!

 

Onda odem na Adobe stranicu, vele mi ako CC pretplata nije dostupna, CS6 je još uvijek dostupan. Ja veselo odem gledam rekoh nema veze kupit ću softver star 7godina, baš me briga, a kad me dočeka slijedeće:

https://www.adobe.com/products/cs6.html

 

"As of January 9, 2017 Creative Suite is no longer available for purchase."

 

 

Sada gledam i neke druge stvari koje nisu dostupne kod nas, iz ... pitaj boga kojeg razloga. Naprimjer Music Streaming TIdal; dostupan u Sloveniji. U Hrvatskoj niti blizu. Onda recimo nedosljednosti,

Google Play Music (isto streaming muzike) na njihovim stranicama piše dostupan iz Hrvatske (https://support.google.com/googleplay/answer/2843119?hl=en). Instaliraš na Android, veli ti "sorry nismo dostupni u Hrvatskoj". TKo tu koga?? Onda Deezer, ne pušta mi pretplatu (vele greška s naplatom, iako moje 2 kreditne kartice sasvim normalno rade drugdje i imaju dovoljno veliki limit)

Da ne pričam o problemima koje sam imao s XBOX pretplatom, korisnički račun iz United Kingdom (radi dostupnosti GamePass-a, koji nije dostupan iz Hrvatske, iz opet pitaj boga kojeg razloga), kartica iz Hrvatske.

 

Uglavnom, mislim da ću odustati od svih mogućih pretplata, a Photoshop jednostavno morati zamijeniti s alternativom. Ili krekirati (a to definitivno ne želim iz više razloga). Ne znam što više učiniti.

 

fler sub 30.3.2019 14:33

Imao sam i sam sličnu ideju nedavno,

također nisam našao rješenje.

Hoćeš legalno .. i ne daju ti.

 

Možda (iako sumnjam) bi se moglo iskombinirati da ti pretplatu plaća netko vani,

gdje je već dostupno - ali pretpostavljam da ne bi prošlo verifikaciju kod korištenja,

obzirom da moraš biti spojen na Internet pa ti skuže lokaciju.

Možda bi VPN pomogao..?

Javi ako probaš.

 

 

Inače, ako ćemo pravo:

nije baš da se ne može i kod nas -

jasno, po popularnim cijenama  

Wolverine sub 30.3.2019 19:10
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

Hej hvala ti, ja si već čupam kosu od živaca. Naprosto želiš postupiti pravilno i "pro europski" i maksimalno krenuti legalnim putevima, i tu te već na samom početku dočekaju na nož.

 

Evo, vidi ovo

https://www.adobe.com/content/dam/acom/en/products/creativecloud/cc/pdfs/cc-availability-matrix.pdf

 

Dakle Individual Account je dostupan u Bugarskoj, Rumunjskoj, Sloveniji, Mađarskoj, Slovačkoj, Češkoj, ... Rusiji, Moldaviji (???), Ukrajini (???!).

Hrvatska i još niz zemalja poput Afganistana, Đibutija, Mongolije, Srbije i BiH nisu dostupne. J*BOTE!

 

Onda odem na Adobe stranicu, vele mi ako CC pretplata nije dostupna, CS6 je još uvijek dostupan. Ja veselo odem gledam rekoh nema veze kupit ću softver star 7godina, baš me briga, a kad me dočeka slijedeće:

https://www.adobe.com/products/cs6.html

 

"As of January 9, 2017 Creative Suite is no longer available for purchase."

 

 

Onda Deezer, ne pušta mi pretplatu (vele greška s naplatom, iako moje 2 kreditne kartice sasvim normalno rade drugdje i imaju dovoljno veliki limit)

 

 ja Deezer normalno plaćam već nekoliko godina, prvo preko paypala, a zadnjih godinu sa Visa Electron karticom Erste banke direktno, jer je banka uvela da na računu mora ostati barem 4-5 € ako se plaća paypalom inače ne dopušta transakciju.

 

a što se tiče Adobe programa, radim u državnoj firmi koja već nekoliko godina ima pretplatu na Adobe CC za ljude u grafičkoj pripremi , pretplata je nabavljena preko Mikronisa, pa ako ti je to za firmu, probaj se kod njih raspitati

ZovemseZoranidolazimizRijeke sub 30.3.2019 21:56

 

 

Dakle svasta, cijene od domacih zastupnika su smijesne. Nema je*ene sanse da dam toliko novaca. Ovo nije nista drugo nego najobicnija pljacka.

 

Na kraju cu si fino za 800kn uzeti Affinity Photo i Designer zajedno, gledam po netu ljudi su apsolutno odusevljeni s ovim alatima. Ima apsolutno sve sto prosjecnom korisniku Photoshopa i Illustratora treba. U biti daleko vise od toga. Kupiti se moze iz Hrvatske, jednom kupis i nema vise troskova.