Grafički programi

Misljenje, savjet, ideja za plakat

Srednji sub 30.10.2010 22:12

Pozdrav svima,

 

radim frendovima plakat za natjecanje (sve pise na njemu).

 

Zanima me vase misljenje, savjet, ideja sto bi se jos tu dalo napraviti, dodati u vezi dizajna. Plakat bi trebao biti "sirov", dakle nema sarenila, bljestavila, glamura, nesto u stilu njihove stranice www.giryatrija.hr.

 

Hvala svima unaprijed.

 

 

 

PS: Ako sam promasio podforum slobodno preselite temu.

enloz pon 1.11.2010 06:17

Po meni glow efekt oko ruke je loše izveden, i probaj nešto skombinirat da ruka nije naglo odsječena

 

( svi komentari su samo dobronamjerna kritika - nisu pljuvanje i molim bez uvrede {#})

 

stavi neku teksturu umjesto crnog backgrounda, iako moraš biti oprezan u vezi toga kad se radi o plakatima - oni primarno moraju biti jasno čitljivi, moraju se isticati

a ova skroz crna podloga je malo too much... i bezlično

probaj naci neki scrach efekt  fade-aj ga u 0x000 background sa nekim laaaganim gradijentom, nešto tipa ovo, potom odvoji ruku sa raširenim spot lightom od podloge, možda bi bilo efektnije da staviš cijelu osobu ili dio lica. ova ženska na njihovim stranicama je super izvedena (naravno nemoj samo c/p nego malo progooglaj, deviantArt.com, urbanfonts.com)

 

također probaj se malo igrati sa fontovima (barem što se tiće naslova)

 

eto... brzinska kritika

Srednji pon 1.11.2010 06:23
enloz kaže...

Po meni glow efekt oko ruke je loše izveden, i probaj nešto skombinirat da ruka nije naglo odsječena

 

( svi komentari su samo dobronamjerna kritika - nisu pljuvanje i molim bez uvrede {#})

 

stavi neku teksturu umjesto crnog backgrounda, iako moraš biti oprezan u vezi toga kad se radi o plakatima - oni primarno moraju biti jasno čitljivi, moraju se isticati

a ova skroz crna podloga je malo too much... i bezlično

probaj naci neki scrach efekt  fade-aj ga u 0x000 background sa nekim laaaganim gradijentom, nešto tipa ovo, potom odvoji ruku sa raširenim spot lightom od podloge, možda bi bilo efektnije da staviš cijelu osobu ili dio lica. ova ženska na njihovim stranicama je super izvedena (naravno nemoj samo c/p nego malo progooglaj, deviantArt.com, urbanfonts.com)

 

također probaj se malo igrati sa fontovima (barem što se tiće naslova)

 

eto... brzinska kritika

svi komentari kao i kritike su itekako dobrodosli, prvi put radim plakat i svaki savjet je dobrodosao, hvala na savjetima, bacam se na posao pa postam sto sam napravio....

Srednji pon 1.11.2010 08:17
damircazin kaže...

ova ruka se ne uklapa uz tekstove ili se tekstovi ne uklapaju uz ovakvu ruku izaberi jednu stvar sto ces poboljsat....

Probaj napravit tako da oko ruke puca crna podloga

dobra ideja, thx

Rabenbal čet 11.11.2010 00:38

- glavne informacije su ti presitne.

- ruka zauzima cijeli poster (nisi slikar niti umjetnik vec obavljas posao dizajna a to je prvom planu informacija koja u tvom dizajnu je bacena u drugi plan)

- logoi su preveliki

- sadrzaj (text) nije centriran

- ne postoje margine

- ne postoje napusti

- crna boja je boja depresije i nistavila a da bi postigao ono sto zelis potreban ti je jaci kontrast, kojeg nemas, stoga se kloni crne. sve si utopio u njoj.

- fokus je na ruci (elementu) - nisi slikar i umjetnik da se bavis simbolikom pa prema tome simboliku izbjegavaj, tvoj zadatak je da fokusiras grafickim elementima ljudsko oko na informaciju (isprintaj poster, zaljepi na zid, pogledaj u pod a onda digni pogled na poster i vidi gdje ce ti oko prirodno prvo pasti. past ce prvo na sredinu a onda ces traziti okolo informacije - ljudi ti pored takvog postera i dizajna ce samo prosetati i hebat ce im se zivo)

- koliko vidim web im je grunge stil, pa bi bilo dobro i toga se drzati a ne izmisljati identitet na svoju ruku

- ako stavis grunge texturu u background baci laganu sjenu na ruku bez ikakvog osvjetljenja tako da simuliras 3d na 2d prikazu. tipicno za grunge stilove ili napravi pixelizirane rubove.

- za takve postere radis ili jednobojnu ili dvobojnu pripremu. vise od dvije boje nema smisla koristiti.

 

eto ispravi to pa stavi ponovno da vidimo.

tnakir čet 11.11.2010 00:49
Rabenbal kaže...

 

 

eto ispravi to pa stavi ponovno da vidimo.

Ili nek jednostavno da nekom (kao npr. tebi jer vidim da se kuzis) da to odradi (uz kompenzaciju, naravno) i mirna Bosna. Nema svatko umjetnicku crtu, ja se mogu naopako okrenut, al ne ide, pa ne ide :)