Grafički programi

Adobe Photoshop CS4 addon?

MarkoST ned 16.8.2020 20:57

 

Pozdrav narode, dajte pomagajte...

 

Vec neko vrijeme iz zabave rabim navedeni Photoshop... nije najnoviji ali zadovoljava moje potrebe...

 

Dakle volim izradjivat kolaže gdje je obicno fotka u pozadini... U prednji plan nakon toga ubacujem različite elemente, fontove, skice, itd...

 

Ono sto me neopisivo zdere u photoshopu je nemogucnost preciznog 2D pozicioniranja objekata u prednjem planu...

 

postoji li neki plugin koji bi mi dakle omogucio pozicioniranje nekog objekta (titla, skice, itd). pocevsi od tocke x,y u gornjem lijevom kutu/donjem lijevom kutu objekta? Kao i precizno navodnjenje dimenzija objekta?

 

naravno da photoshop nije CAD aplikacija niti ce to ikada biti... ali kad mogu ubacivat 3D kerefeke u CS4 mogu valjda nakon 25 godina razvoja ubacit i 2D precizno pozicioniranje?!...

 

unaprijed zahvaljujem.

 

MarkoST

 

mzopg pon 17.8.2020 01:27
MarkoST kaže...

 

Pozdrav narode, dajte pomagajte...

 

Vec neko vrijeme iz zabave rabim navedeni Photoshop... nije najnoviji ali zadovoljava moje potrebe...

 

Dakle volim izradjivat kolaže gdje je obicno fotka u pozadini... U prednji plan nakon toga ubacujem različite elemente, fontove, skice, itd...

 

Ono sto me neopisivo zdere u photoshopu je nemogucnost preciznog 2D pozicioniranja objekata u prednjem planu...

 

postoji li neki plugin koji bi mi dakle omogucio pozicioniranje nekog objekta (titla, skice, itd). pocevsi od tocke x,y u gornjem lijevom kutu/donjem lijevom kutu objekta? Kao i precizno navodnjenje dimenzija objekta?

 

naravno da photoshop nije CAD aplikacija niti ce to ikada biti... ali kad mogu ubacivat 3D kerefeke u CS4 mogu valjda nakon 25 godina razvoja ubacit i 2D precizno pozicioniranje?!...

 

unaprijed zahvaljujem.

 

MarkoST

 

Odabereš layer i ctrl+t za tranform tool i onda ti se pojavi toolbar u kojem možeš ručno mijenjat X i Y koordinate. Jesi li na to mislio?

Možda bi ti illustrator bio bolji odabir, ako radiš sa krivuljama. 

mzopg sub 29.8.2020 18:28
MarkoST kaže...

pozicioniranje objekta je moguće u pikselima, ali odredjivanje dimenzije objekta nije moguće u pikselima vec samo u postocima što mi nista ne znaci...

Postavi si jedinicu koju želiš koristiti, mogu biti pixeli, mm, cm... i onda u toj jedinici upisuješ dimenzije.