Grafičke kartice

Vodič za odabir grafičke kartice

rokonja uto 16.11.2021 21:32
mariolla79 kaže...

Ajd posto mi je vruca glava,ajd malo razuma da trazim...moja grafa je otisla kolegi s buga...imam 2 na izbor..malo slabiju aorus master 3070 za 9k ili xfx 6900 xt za 11999...obje me cekaju,e sad dal da riskiram s rxicom pa mozda uspijem zamjenit recimo za 3080 lhr neku jer mi je draza nvidia..ili da nebudem glup i odem po 3070 i uzivam u gejmanju i gledanju konfe....i ostane mi 3k u djepu...a nekome ko je mozda htio ugrabit rx 6900xt a u zagrebu je prepustim rezervaciju tj nadjemo se odemo u heinzelovu u instar btw rezervacija za oba gpu mi je 3 dana

 

 

 A zbog čega si onda prodao phoenix 3070 ti, da bi sad uzeo 3070?

rokonja uto 16.11.2021 21:55
mariolla79 kaže...

Pa ako si pratio temu samo radi izgleda ne performansi..necu prpast za par frameova...👍

Btw kak ti rafi 5600x i 6800xt? Driver issues ili nesto? Zanima me iz prve ruke

  Neću niš reć da ne ureknem al... pa nemam primjedbi. Eto slike kao primjer. Sretno onda s pronaloskom grafe.

qwertYxoZ sri 17.11.2021 08:53
hahhaajaads kaže...
qwertYxoZ kaže...

 

Moj savjet, sacekaj :)

 Ovo slusamo vec jaaaaaaaaaaaaaaako dugo, je sigurno ce ic dole a za bitcoin najavljuju da bi mogao divljat i na preko 100k $.

 A vidit cemo, kada izadje novi EIP sigurno dobar dio grafa vise nece ETH majnati. Uvijek postoje opcije poput majnanja drugih coinova poput RVN-a, ali je upitno koliko ce biti isplativ.

 

Svakao mislim da ce se prilican broj grafi naci povoljno na njuški nakon releasea novog EIP-a koji bi trebao stići vrlo brzo jer ETH jako pati zbog fee-eva. 

UltrasVinkovci sri 17.11.2021 15:21
mariolla79 kaže...

Ajd posto mi je vruca glava,ajd malo razuma da trazim...moja grafa je otisla kolegi s buga...imam 2 na izbor..malo slabiju aorus master 3070 za 9k ili xfx 6900 xt za 11999...obje me cekaju,e sad dal da riskiram s rxicom pa mozda uspijem zamjenit recimo za 3080 lhr neku jer mi je draza nvidia..ili da nebudem glup i odem po 3070 i uzivam u gejmanju i gledanju konfe....i ostane mi 3k u djepu...a nekome ko je mozda htio ugrabit rx 6900xt a u zagrebu je prepustim rezervaciju tj nadjemo se odemo u heinzelovu u instar btw rezervacija za oba gpu mi je 3 dana

 

 Pa nije bas nesto slabija, dosta je slabija...nekih 30+% u 4K, na manjim rezama sigurno jos vise. Dobro, imas DLSS na 3070 pa ces u 4K biti malo manja razlika, ako ne i ista u nekim igrama, plus pare u djepu. RT su tu vise manje, isto o igre do igre, mislim 3070-tka je 2080TI budimo realni.

U igrama nema problema, jedino zeza nekada sa dual monitor setup-om i memorija je uvijek na 100% kloku- valjda tako treba biti neznam. DIE je veliki tako da ako je dobar hladnjak mozes i izvuci jos dosta iz nje. Ovisi koliko mislis drzati kod sebe grafu, duze od godinu dana nebi iskreno isao sa 8GB za 9 tisuca kuna, da je 3070 dosta bolja u RT-u recimo i treba ti CUDA onda je ok, ovako nema smisla 3070 osim zelis pare u djepu a ne perf.

Usput, na steam-u imas isto za 4 eura\ dolara FSR program, gdje onda mozes u svakoj igri imati i to...U 4K stvarno nema neke razlike, ostale reze slika je dosta meksa spram DLSS-a.

 

Evo BF, bez FSR-a, 1080p, sve na min, RT iskljucen. Cudna igra, grafa hladi jaja, a 12 jezgri idu na 100ampera skoro dok gledas u pijesak, minimalci su realni i uvijek prisutni u gameplayu.

  

 

hahhaajaads sri 17.11.2021 16:30
UltrasVinkovci kaže...
mariolla79 kaže...

Ajd posto mi je vruca glava,ajd malo razuma da trazim...moja grafa je otisla kolegi s buga...imam 2 na izbor..malo slabiju aorus master 3070 za 9k ili xfx 6900 xt za 11999...obje me cekaju,e sad dal da riskiram s rxicom pa mozda uspijem zamjenit recimo za 3080 lhr neku jer mi je draza nvidia..ili da nebudem glup i odem po 3070 i uzivam u gejmanju i gledanju konfe....i ostane mi 3k u djepu...a nekome ko je mozda htio ugrabit rx 6900xt a u zagrebu je prepustim rezervaciju tj nadjemo se odemo u heinzelovu u instar btw rezervacija za oba gpu mi je 3 dana

 

 Pa nije bas nesto slabija, dosta je slabija...nekih 30+% u 4K, na manjim rezama sigurno jos vise. Dobro, imas DLSS na 3070 pa ces u 4K biti malo manja razlika, ako ne i ista u nekim igrama, plus pare u djepu. RT su tu vise manje, isto o igre do igre, mislim 3070-tka je 2080TI budimo realni.

U igrama nema problema, jedino zeza nekada sa dual monitor setup-om i memorija je uvijek na 100% kloku- valjda tako treba biti neznam. DIE je veliki tako da ako je dobar hladnjak mozes i izvuci jos dosta iz nje. Ovisi koliko mislis drzati kod sebe grafu, duze od godinu dana nebi iskreno isao sa 8GB za 9 tisuca kuna, da je 3070 dosta bolja u RT-u recimo i treba ti CUDA onda je ok, ovako nema smisla 3070 osim zelis pare u djepu a ne perf.

Usput, na steam-u imas isto za 4 eura\ dolara FSR program, gdje onda mozes u svakoj igri imati i to...U 4K stvarno nema neke razlike, ostale reze slika je dosta meksa spram DLSS-a.

 

Evo BF, bez FSR-a, 1080p, sve na min, RT iskljucen. Cudna igra, grafa hladi jaja, a 12 jezgri idu na 100ampera skoro dok gledas u pijesak, minimalci su realni i uvijek prisutni u gameplayu.

  

 

 Ajme kakav lijepi fps, jel ti moze drzat 144+ u nekim zescim fajtovima (tipa medju onim kontenjerima) ?

Friday sri 17.11.2021 17:11

Zadnji BF definitivno nije mjerilo za bilo kakav razgovor o framerate-u. Jer oscilira uzasno od konfiguracije do konfiguracije. Za pocetak - iskoristenost procesora je smijesno malena. Kod mene samo 8 threadova radi

UltrasVinkovci sri 17.11.2021 17:16
hahhaajaads kaže...
UltrasVinkovci kaže...
mariolla79 kaže...

Ajd posto mi je vruca glava,ajd malo razuma da trazim...moja grafa je otisla kolegi s buga...imam 2 na izbor..malo slabiju aorus master 3070 za 9k ili xfx 6900 xt za 11999...obje me cekaju,e sad dal da riskiram s rxicom pa mozda uspijem zamjenit recimo za 3080 lhr neku jer mi je draza nvidia..ili da nebudem glup i odem po 3070 i uzivam u gejmanju i gledanju konfe....i ostane mi 3k u djepu...a nekome ko je mozda htio ugrabit rx 6900xt a u zagrebu je prepustim rezervaciju tj nadjemo se odemo u heinzelovu u instar btw rezervacija za oba gpu mi je 3 dana

 

 Pa nije bas nesto slabija, dosta je slabija...nekih 30+% u 4K, na manjim rezama sigurno jos vise. Dobro, imas DLSS na 3070 pa ces u 4K biti malo manja razlika, ako ne i ista u nekim igrama, plus pare u djepu. RT su tu vise manje, isto o igre do igre, mislim 3070-tka je 2080TI budimo realni.

U igrama nema problema, jedino zeza nekada sa dual monitor setup-om i memorija je uvijek na 100% kloku- valjda tako treba biti neznam. DIE je veliki tako da ako je dobar hladnjak mozes i izvuci jos dosta iz nje. Ovisi koliko mislis drzati kod sebe grafu, duze od godinu dana nebi iskreno isao sa 8GB za 9 tisuca kuna, da je 3070 dosta bolja u RT-u recimo i treba ti CUDA onda je ok, ovako nema smisla 3070 osim zelis pare u djepu a ne perf.

Usput, na steam-u imas isto za 4 eura\ dolara FSR program, gdje onda mozes u svakoj igri imati i to...U 4K stvarno nema neke razlike, ostale reze slika je dosta meksa spram DLSS-a.

 

Evo BF, bez FSR-a, 1080p, sve na min, RT iskljucen. Cudna igra, grafa hladi jaja, a 12 jezgri idu na 100ampera skoro dok gledas u pijesak, minimalci su realni i uvijek prisutni u gameplayu.

  

 

 Ajme kakav lijepi fps, jel ti moze drzat 144+ u nekim zescim fajtovima (tipa medju onim kontenjerima) ?

Ma... ovo je bilo onak 10 min u game-u, AVG je oke, ali ga mikro trzaji ubiju. Bez razloga trza bio u fajtu ili bio negdje sam u cistom. Random je i nezanm u cem je problem. Vidim da mi je proc na 100ampera sto nije u nijednoj igri, ali nemogu shvatiti da bi proc bio usko grlo. Sigurno da je neoptimizirano...open beta prije mj dana bila je bolja. Cisto zato sto i na orbital mapi koja je bila u beti, dogadja se ista stvar sa mikrotrzajima.

Jos veci apsurd zasto mislim da je proc usko grlo je kada povecam rezu ili kvalitetu na ultra onda mi je fluidno sa 40-tima i 60-tima u LOW. Ali zato imam 240HZ-a 1080p sto nemogu igrati ni na 160 kamoli na 80-100 ovakvu brzu pucacinu. Jbga odigram game-dva dnevno cisto sto me kostalo preko 800 kuna. Ili ce srediti ili su procesori usko grlo. Vise vjerujem da ce srediti-ne srediti, ipak je sluzbeni lanc 19-tog.

UltrasVinkovci sri 17.11.2021 17:47
Friday kaže...

Zasto pricamo o amperima? Jel ne mozemo o opterecenosti u postotku?

Pa dobro, imam activni OC na ploci pa mi prebacue procesor sa PBO-a na OC svih jezgri ovisno koliko trosi. Nisam igrao jos igru gdje mi je proc vukao u prosjeku toliko struje. Ali opet, 33% na 24 treda je podosta. Samo kao sto kazes, 8 treda radi full gasom a ostatak se izbrijava.Orbital mi je isto sranje, a nemogu se sjetiti da je u beti prije mj dana bilo tako. 

hahhaajaads sri 17.11.2021 18:18
UltrasVinkovci kaže...
hahhaajaads kaže...
UltrasVinkovci kaže...
mariolla79 kaže...

Ajd posto mi je vruca glava,ajd malo razuma da trazim...moja grafa je otisla kolegi s buga...imam 2 na izbor..malo slabiju aorus master 3070 za 9k ili xfx 6900 xt za 11999...obje me cekaju,e sad dal da riskiram s rxicom pa mozda uspijem zamjenit recimo za 3080 lhr neku jer mi je draza nvidia..ili da nebudem glup i odem po 3070 i uzivam u gejmanju i gledanju konfe....i ostane mi 3k u djepu...a nekome ko je mozda htio ugrabit rx 6900xt a u zagrebu je prepustim rezervaciju tj nadjemo se odemo u heinzelovu u instar btw rezervacija za oba gpu mi je 3 dana

 

 Pa nije bas nesto slabija, dosta je slabija...nekih 30+% u 4K, na manjim rezama sigurno jos vise. Dobro, imas DLSS na 3070 pa ces u 4K biti malo manja razlika, ako ne i ista u nekim igrama, plus pare u djepu. RT su tu vise manje, isto o igre do igre, mislim 3070-tka je 2080TI budimo realni.

U igrama nema problema, jedino zeza nekada sa dual monitor setup-om i memorija je uvijek na 100% kloku- valjda tako treba biti neznam. DIE je veliki tako da ako je dobar hladnjak mozes i izvuci jos dosta iz nje. Ovisi koliko mislis drzati kod sebe grafu, duze od godinu dana nebi iskreno isao sa 8GB za 9 tisuca kuna, da je 3070 dosta bolja u RT-u recimo i treba ti CUDA onda je ok, ovako nema smisla 3070 osim zelis pare u djepu a ne perf.

Usput, na steam-u imas isto za 4 eura\ dolara FSR program, gdje onda mozes u svakoj igri imati i to...U 4K stvarno nema neke razlike, ostale reze slika je dosta meksa spram DLSS-a.

 

Evo BF, bez FSR-a, 1080p, sve na min, RT iskljucen. Cudna igra, grafa hladi jaja, a 12 jezgri idu na 100ampera skoro dok gledas u pijesak, minimalci su realni i uvijek prisutni u gameplayu.

  

 

 Ajme kakav lijepi fps, jel ti moze drzat 144+ u nekim zescim fajtovima (tipa medju onim kontenjerima) ?

Ma... ovo je bilo onak 10 min u game-u, AVG je oke, ali ga mikro trzaji ubiju. Bez razloga trza bio u fajtu ili bio negdje sam u cistom. Random je i nezanm u cem je problem. Vidim da mi je proc na 100ampera sto nije u nijednoj igri, ali nemogu shvatiti da bi proc bio usko grlo. Sigurno da je neoptimizirano...open beta prije mj dana bila je bolja. Cisto zato sto i na orbital mapi koja je bila u beti, dogadja se ista stvar sa mikrotrzajima.

Jos veci apsurd zasto mislim da je proc usko grlo je kada povecam rezu ili kvalitetu na ultra onda mi je fluidno sa 40-tima i 60-tima u LOW. Ali zato imam 240HZ-a 1080p sto nemogu igrati ni na 160 kamoli na 80-100 ovakvu brzu pucacinu. Jbga odigram game-dva dnevno cisto sto me kostalo preko 800 kuna. Ili ce srediti ili su procesori usko grlo. Vise vjerujem da ce srediti-ne srediti, ipak je sluzbeni lanc 19-tog.

 Nema tog procesora koji bi to odradio kak se spada kad imas jednu od najjacih grafi na trzistu i pokusavas neoptimiziranu igru igrat na 1080p med. Driveri za i AMD i NVidiju su katastrofa, pogotovo ova zadnja 2, em sto mi se pojavulje random flickering u desktopu em sto imam manje fpsa (i vise trzaja) nego sa driverom koji je podosta stariji. Ali ajd, budemo vidjeli dal bu day 1 patch rijesio po meni najbitnije probleme, optimizaciju i servere, iako, serveri ce vjerovatno na launchu bit tolko krcati da necemo moc nit igrat 

The_Fichek sri 17.11.2021 18:24
R4zOR229 kaže...
qwertYxoZ kaže...
R4zOR229 kaže...
qwertYxoZ kaže...
The_Fichek kaže...

Ekipa, pitanje jedno, na sto je bolje bacit pare, 1060GB 3GB za 1200kn ili 1070 8GB za malo vise od 2x, nekih 2500kn, ako prodavac pristane..

 

Svoju sam 1070 prodao za nekih 2200kn, tako da necu bit u nekom gubitku u slucaju kupovine 1070, a cijene GPU-a ce bit lude iducih god koliko vidim.

 Kada izidje EIP-3554 cijene polovinh grafa ce roknut dublje nego Marijanska brazda 

 

Moj savjet, sacekaj :)

 To je jos minimalno skoro godinu dana, pod uvijetom da nece bit nikakvih delaya (a nema sanse da nece poznavajauci eth develeopere)

Naravno da je moguce da ce biti odgode, ali mislim da si malo previse rekao godinu dana. Ako i bude odgoda vjerujem da ce kroz Q1 2022 nesto izbaciti jer su trenutni fee-vi nenormalni

 Kakav Q1 vec sad ti je diffuclty bomb odgoden na sesti mjesec

Gledam link i ne kuzim, dafuq is diffuculty bomb? Nemogucnost majnanja s grafama koje su do sad majnale radi zajebanijih algoritama? Hmm, sve da se i to dogodi, koliko je moguce da utjece na jadno malo HR trziste gdje svatko precijenjuje bilosta..? :/

UltrasVinkovci sri 17.11.2021 18:36
Friday kaže...

Ne znam zasto se cudis sto ti je CPU usko grlo na 1080p. Pa tako to i treba biti - sto manja reza veca je vjerojatnost da je CPU usko grlo, ne?

 Pa normalno, neka je drugima to problem a ne tebi ili meni recimo sa 24 ili vise treda. Kazu da je i 16 GB radne memorije dosta pa ti vidi da to isto nije tako. Uvijek je vise-vece-jace bolje, ali nemos me jebat da nemogu na miru odigrati game zato sto su oni vukli droge i hebali se po pultovima(blizzard) i onda das 800 kuna dobijes ravno u dupe ka i sto je to izgleda fora u zadnje vrijeme...Vrtili su svasta od bete, to se primjeti od helica do oruzja i eto usput su i ovo uspjeli razvaliti kako treba.  Ali mora ti dati fluidniji FPS na vecoj rezi\ postavkama. Je da krenes u game sa 3 fps-a, ali vecini da stabiljini frametime. Ima cak neka mjesavina postavki koja se mora pridrzavati(nesto na ultra, nesto na high itd) da bi barem bolje radilo. FOV je isto na 70 stabilnijij,ali ja nemogu tako igrati i to je sve za mene TABU. Volim BF jako dugo i nenamjeravam se tu sasobom svadjati, odigram koji game svaki dan i bit ce bolje. 

Necu da prihvatim da je proc BN i eto heh.

 

hahhaajaads kaže...
UltrasVinkovci kaže...
hahhaajaads kaže...
UltrasVinkovci kaže...
mariolla79 kaže...

Ajd posto mi je vruca glava,ajd malo razuma da trazim...moja grafa je otisla kolegi s buga...imam 2 na izbor..malo slabiju aorus master 3070 za 9k ili xfx 6900 xt za 11999...obje me cekaju,e sad dal da riskiram s rxicom pa mozda uspijem zamjenit recimo za 3080 lhr neku jer mi je draza nvidia..ili da nebudem glup i odem po 3070 i uzivam u gejmanju i gledanju konfe....i ostane mi 3k u djepu...a nekome ko je mozda htio ugrabit rx 6900xt a u zagrebu je prepustim rezervaciju tj nadjemo se odemo u heinzelovu u instar btw rezervacija za oba gpu mi je 3 dana

 

 Pa nije bas nesto slabija, dosta je slabija...nekih 30+% u 4K, na manjim rezama sigurno jos vise. Dobro, imas DLSS na 3070 pa ces u 4K biti malo manja razlika, ako ne i ista u nekim igrama, plus pare u djepu. RT su tu vise manje, isto o igre do igre, mislim 3070-tka je 2080TI budimo realni.

U igrama nema problema, jedino zeza nekada sa dual monitor setup-om i memorija je uvijek na 100% kloku- valjda tako treba biti neznam. DIE je veliki tako da ako je dobar hladnjak mozes i izvuci jos dosta iz nje. Ovisi koliko mislis drzati kod sebe grafu, duze od godinu dana nebi iskreno isao sa 8GB za 9 tisuca kuna, da je 3070 dosta bolja u RT-u recimo i treba ti CUDA onda je ok, ovako nema smisla 3070 osim zelis pare u djepu a ne perf.

Usput, na steam-u imas isto za 4 eura\ dolara FSR program, gdje onda mozes u svakoj igri imati i to...U 4K stvarno nema neke razlike, ostale reze slika je dosta meksa spram DLSS-a.

 

Evo BF, bez FSR-a, 1080p, sve na min, RT iskljucen. Cudna igra, grafa hladi jaja, a 12 jezgri idu na 100ampera skoro dok gledas u pijesak, minimalci su realni i uvijek prisutni u gameplayu.

  

 

 Ajme kakav lijepi fps, jel ti moze drzat 144+ u nekim zescim fajtovima (tipa medju onim kontenjerima) ?

Ma... ovo je bilo onak 10 min u game-u, AVG je oke, ali ga mikro trzaji ubiju. Bez razloga trza bio u fajtu ili bio negdje sam u cistom. Random je i nezanm u cem je problem. Vidim da mi je proc na 100ampera sto nije u nijednoj igri, ali nemogu shvatiti da bi proc bio usko grlo. Sigurno da je neoptimizirano...open beta prije mj dana bila je bolja. Cisto zato sto i na orbital mapi koja je bila u beti, dogadja se ista stvar sa mikrotrzajima.

Jos veci apsurd zasto mislim da je proc usko grlo je kada povecam rezu ili kvalitetu na ultra onda mi je fluidno sa 40-tima i 60-tima u LOW. Ali zato imam 240HZ-a 1080p sto nemogu igrati ni na 160 kamoli na 80-100 ovakvu brzu pucacinu. Jbga odigram game-dva dnevno cisto sto me kostalo preko 800 kuna. Ili ce srediti ili su procesori usko grlo. Vise vjerujem da ce srediti-ne srediti, ipak je sluzbeni lanc 19-tog.

 Nema tog procesora koji bi to odradio kak se spada kad imas jednu od najjacih grafi na trzistu i pokusavas neoptimiziranu igru igrat na 1080p med. Driveri za i AMD i NVidiju su katastrofa, pogotovo ova zadnja 2, em sto mi se pojavulje random flickering u desktopu em sto imam manje fpsa (i vise trzaja) nego sa driverom koji je podosta stariji. Ali ajd, budemo vidjeli dal bu day 1 patch rijesio po meni najbitnije probleme, optimizaciju i servere, iako, serveri ce vjerovatno na launchu bit tolko krcati da necemo moc nit igrat 

 Da, kao je izasao day one driver za AMD, ali meni je isto tako dosta losije bilo nego sa ovim sada starijim. Nvidia je kasnila, ali i 3090tka malo ispeglanije radi nego sa novim. 

OK je sto se mozes igrati sa postavkama u letu, vrlo je brzo, i nadji si optimalne postavke za svoj PC. Onima kojima nije problem zrtvovati frejm i FOV moze si stvarno napraviti ugodan gameplay. Mene je briga, dobar mi je ovaj BF sto je totalno lud i osjeti se 128 playera, daleko najzabavniji sto ima taj mod portal, mislim da ce to biti osnovica BF-a 2042.

PA noramlno da ce biti day one patch i hrpa toga jos sto fali. Igra je teska 40 GB a vidi sto se spominje u preporucenim postavkama. Imam i nekada game kada stvarno nema laga uspijem onda snajperom skinuti 40-tak ljudi. Nekada ima game kada bas na snajperu ciljam, tada trza u toj animaciji...wtf xD

UltrasVinkovci sri 17.11.2021 18:43
mariolla79 kaže...

Mislio sam da je 3070 nesto slabija nego 3070ti koju sam imao..hvala na info za 6900xt...koliko ti max trosi 6900xt ja imam sesonic prime titanium 750 pa da nebi bilo...

 Ma nevjerujem da ce ti seasonic raditi probleme. Nisam mjerio kljestima, nijedan program nije pokazivao vise od 380W kad ju nafrcam na 2.7 GHz-a. Ima malo blazi peak o nvidije, 3090 nekad treba i po 800W da ti se nesrusi. Ali nece ti ovo raditi propblem nema sanse, imam 100W vise i ja cu bez straha na mojem baciti i 3d cache 16 jezgri ako bude slucajno bolji od Intel-a.

Friday sri 17.11.2021 18:50
UltrasVinkovci kaže...
 Volim BF jako dugo i nenamjeravam se tu sasobom svadjati, odigram koji game svaki dan i bit ce bolje. 

Necu da prihvatim da je proc BN i eto heh.

 

Ma nije ovo svadjanje. Samo kazem da je ocekivano da je proc BN na tako niskoj rezoluciji. Jer jednostavno ne moze sve dovoljno brzo pripremiti za grafu koja to prebrzo iscrtava (slikovito receno)

UltrasVinkovci sri 17.11.2021 19:23
Friday kaže...
UltrasVinkovci kaže...
 Volim BF jako dugo i nenamjeravam se tu sasobom svadjati, odigram koji game svaki dan i bit ce bolje. 

Necu da prihvatim da je proc BN i eto heh.

 

Ma nije ovo svadjanje. Samo kazem da je ocekivano da je proc BN na tako niskoj rezoluciji. Jer jednostavno ne moze sve dovoljno brzo pripremiti za grafu koja to prebrzo iscrtava (slikovito receno)

 Ma nee, kazem sasobom se nezelim svadjati jer dio mene gori i govori ostavi ovo je zadnji drek, a drugi onako neznam zasto, ali uziva u gameplayu kao i u svakom BF-u nemog ja protiv njega. Evo kao sada picim i dok sam na respawnu napisem nesto promjenim glazbu da se smirim,krenem onak sa tresh metalom i nekad starim dubstepom u game nabrijan, pa me lag baci u trans moram na odvikavanje. :)

 

 

 

hahhaajaads sri 17.11.2021 20:27
UltrasVinkovci kaže...
Friday kaže...
UltrasVinkovci kaže...
 Volim BF jako dugo i nenamjeravam se tu sasobom svadjati, odigram koji game svaki dan i bit ce bolje. 

Necu da prihvatim da je proc BN i eto heh.

 

Ma nije ovo svadjanje. Samo kazem da je ocekivano da je proc BN na tako niskoj rezoluciji. Jer jednostavno ne moze sve dovoljno brzo pripremiti za grafu koja to prebrzo iscrtava (slikovito receno)

 Ma nee, kazem sasobom se nezelim svadjati jer dio mene gori i govori ostavi ovo je zadnji drek, a drugi onako neznam zasto, ali uziva u gameplayu kao i u svakom BF-u nemog ja protiv njega. Evo kao sada picim i dok sam na respawnu napisem nesto promjenim glazbu da se smirim,krenem onak sa tresh metalom i nekad starim dubstepom u game nabrijan, pa me lag baci u trans moram na odvikavanje. :)

 

 

 

Ja ponekad opalim ALT-F4, i to najvise zbog mrtvog hovercrafta jer od njega najvise i ginem, jedva cekam infantry mape bez tog sranja.

Tomo53nja čet 18.11.2021 07:54
mariolla79 kaže...

Ajd posto mi je vruca glava,ajd malo razuma da trazim...moja grafa je otisla kolegi s buga...imam 2 na izbor..malo slabiju aorus master 3070 za 9k ili xfx 6900 xt za 11999...obje me cekaju,e sad dal da riskiram s rxicom pa mozda uspijem zamjenit recimo za 3080 lhr neku jer mi je draza nvidia..ili da nebudem glup i odem po 3070 i uzivam u gejmanju i gledanju konfe....i ostane mi 3k u djepu...a nekome ko je mozda htio ugrabit rx 6900xt a u zagrebu je prepustim rezervaciju tj nadjemo se odemo u heinzelovu u instar btw rezervacija za oba gpu mi je 3 dana

 

Koliko si ovaj put izdrzao? 2 sata? 

 

Ajmo nova objava da mijenjas 6900xt, cekamo...

mariolla79 čet 18.11.2021 08:44

Hahahah...brines se ti za mene..jelda..lol...nemam jos nijednu grafu..sutra cu otic..ali brijem da bu nvidia...ak se uspijem dogovorit gamerock 3070ti uzet cu nju..ta bi mi pasala....po izgledu....dobra je ova moja trakavica s grafom....nasao sam neki shop u sloveniji posto sam blizu granice ..oko ljubljane..strix 3070ti za 1220 eura..mozda danas odem po nju ak ju iamju u ducanu..pise da ima je dostupna

Tomo53nja čet 18.11.2021 17:10
mariolla79 kaže...

Hahahah...brines se ti za mene..jelda..lol...nemam jos nijednu grafu..sutra cu otic..ali brijem da bu nvidia...ak se uspijem dogovorit gamerock 3070ti uzet cu nju..ta bi mi pasala....po izgledu....dobra je ova moja trakavica s grafom....nasao sam neki shop u sloveniji posto sam blizu granice ..oko ljubljane..strix 3070ti za 1220 eura..mozda danas odem po nju ak ju iamju u ducanu..pise da ima je dostupna

Listam oglase i naletim naravno na tvoj, mislim si, ma nastavi samo dalje, to je vec uobicajno za "razora", nista novo...Ionako ces vjecno nesto mijenjati, ali neka, ima se moze se...

mariolla79 čet 18.11.2021 18:00

Jel ima tko iskustva s mlacom pc trgovinom? Btw to sam stavio da vidim dal bi netko mjenjao a posto nije nitko se javio..najvjerojatnije ni nebum uzeo 6900xt..nasao sam u mlacom uoko ljublja e 3070ti oc strix za 1229eura i strix oc 3080 za 1500 pa da pitam za iskustva te imaju 36 mj jamstvo..sutra imam slobodan dan pa se mozda zaletim do njih..imaju obje u ducanu..pa bi uzeo jednu od njih..strix mi odgovara po izgledu tak da ak uzmem nebum mjenjao...neznam nemrem od nvidie se oprostit

mariolla79 pet 19.11.2021 08:43

Mislim da sam ipak napokon nasao ono sto zelim...samo trba stisnut kupi..i next week je kod mene...performanse znam kakve su imao crnu non oc ova je oc,ali to je po meni to...btw isao bi preko uzi shopa tako da bi imao nasu hr garanciju

UltrasVinkovci pet 19.11.2021 09:30
mariolla79 kaže...

Mislim da sam ipak napokon nasao ono sto zelim...samo trba stisnut kupi..i next week je kod mene...performanse znam kakve su imao crnu non oc ova je oc,ali to je po meni to...btw isao bi preko uzi shopa tako da bi imao nasu hr garanciju

 Pa neces valjda dati 1200 eura za non ti 3070.