Grafičke kartice

Sta bi ste vi uradili u ovoj situaciji

coa13 pet 10.2.2012 20:36

u mom racunaru je graficka

asus nvidia gefore 8500gt 512 mb ddr2 i na njoj igrm pes12 i gta4 e sada imam dilemu jer i je drug kupio novu graficku ATI Radeon HD 5450, 1 GB, DDR3 ali ne moze kod njega na racunaru jer imas samo 768mb rama pa trazi da se mijenjamo a ja nzm sta da radim jer sve do sada sto sam procitao su samo negativne stvari o ovoj ati kartici pa me zanima da li bi ja mogao na njoj igrati gta4 i pes12 i da li bi vi mijenjali ove kartice da li bi dobio na performansama ili bi izgubio

overhaul pet 10.2.2012 21:03

http://www.hwcompare.com/446/geforce-8500-gt-vs-radeon-hd-5450/

ovdje detaljnije po pojedinoj igri

Doxy_CRO kaže...

 

Uzmi samo, bolja je od tvoje 5 puta.

Evo iz chartova nije 5 puta ali je duplo:) I uz to mislim da je pasivna, i manja i štedljivija.

Barem moja u htpc-u je takva.

coa13 kaže...

drug kupio novu graficku ATI Radeon HD 5450, 1 GB, DDR3 ali ne moze kod njega na racunaru jer imas samo 768mb rama

Ehm, pazi da nebi i kod tebe zapelo. Mislim da ta grafička ima nekakav uvjet za rad minimum pci-e 2.1 tako nešto.
Prvo probajte.

Camaro ZL1 pet 10.2.2012 21:05

Na 5450 nema šanse da možeš igrati GTA IV sa nekim normlanim framerateom jer je užasno optimiziran i ne ide glatko i na jakim kompjuterima (tako sam čuo). 5450 je vrlo low end kartica i mislim da ti je bolje štediti za neku jaču. Performanse također ovise o procesoru koji imaš. Ako želiš igrati GTA IV "glatko" onda ti treba barem 5770/6770.

Marty McFly pet 10.2.2012 21:06

Ako mislis igrat nemoj mjenjat grafu.Imao sam 5450 512 mb 64 bit (tvoja je mislim 128 bit) i igrao sam na njoj mw 2 sa low/med postavkama na 1024*768.Znaci koristio sam ju(u konfi pod moj pc) kad mi je otisla stara grafa jel nisam imao novca za bolje,a u mojoj blizini za 350 kn koliko je tada dosla nisam mogao naci nista.Kasnije kad sam kupio novu grafu ovu nisam mogao prodat.Stavio na njuskalo 150 kn i nazove jedan jedini lik i daje mi 100 kn s tim da ja platim postarinu i jos je htio da saljem pouzecem.Na kraju poklonjena prijatelju.

coa13 pet 10.2.2012 21:09

hm hvala svima ja jos uvijek nzm sta da radim jbt. uglavnom mozda mi je bolje zamijeniti jer je njegova nova ima 1god garancije a moja vec radi godinu i pol volio bi mu pomoci ali gde god nesto procitam svi zale na ovu ati stvarno nisam pametan

Caesar et Brutus pet 10.2.2012 21:14

Kakva mrtva 5450 za ikakvo suvislo igranje!

 

Tko se planira povremeno igrati, uzima mkakvu povoljnu polovnu 5750 512/1GB DDR5 za 400tinjak Kn, po mogućnosti s jamstvom.

 

Ne treba ti uopće iole solidno napajanje, a na nižim rezama, kao što je recimo 1280 x 1024 pix voziš  što poželiš.

Unix pet 10.2.2012 21:14
coa13 kaže...

u mom racunaru je graficka

asus nvidia gefore 8500gt 512 mb ddr2 i na njoj igrm pes12 i gta4 e sada imam dilemu jer i je drug kupio novu graficku ATI Radeon HD 5450, 1 GB, DDR3 ali ne moze kod njega na racunaru jer imas samo 768mb rama pa trazi da se mijenjamo a ja nzm sta da radim jer sve do sada sto sam procitao su samo negativne stvari o ovoj ati kartici pa me zanima da li bi ja mogao na njoj igrati gta4 i pes12 i da li bi vi mijenjali ove kartice da li bi dobio na performansama ili bi izgubio

Pa što ako ima samo 768 MB RAM-a?

 

Ne vidim poveznicu sa grafičkom i radi čega ona ne može u njegov PC...

Caesar et Brutus pet 10.2.2012 21:23
coa13 kaže...

ja ne kupujem graficku zato ne skupljam pare za bolju grafu!? mogu zamijeniti sa drugom svoji 1za 1

a ne moze raditi sa 768 rama jer je grafickoj neophodno 1gb da bi normalno radila

  De molim te okani se takvih izjava. Nije točno.

 

  Zamjeni 1 za 1 za 5750, nadoplati 300tinjak Kn i više i to je to.

 

  Ko da npr. moja 6950 2Gb ne bi mogla šljakat na matičnoj s 1Gb RAMa. ROFL.

coa13 pet 10.2.2012 21:32

ne bi sada da ulazimo u raspravu zasto nece uglavnom kod njega nee da radi na 768 rama ja sam nosi svoj modul od 1gb ddr2 ram 667 brzina i radi normalno a sa njegovih 768 samo pisti kao da rama nema na maticnoj

ja vas sve molim da mi napisete da li da mijenjam ili ne?

svima vam za sada hvala na odgovoru i nemojte mi sta zamjeriti ali ja se na razumijem puno oko racunara znaci meni oni grafikoni nista ne znaci osim da vidim da je kod ati sve bolje po tome ali ja nzm sta je prikazano na tome znaci kazite mi samo da li da mijenjam ili ne

coa13 pet 10.2.2012 21:48
Caesar et Brutus kaže...

-nemoj mijenjati

 

  -razlozi:

 

  -ne isplati se previše

  -nećeš se naigrati s njom kako bi to želio

e hvala ti na ovom ovakav odgovor sam htio da cujem konkretan i kratak sa dobrim argumentima

Doxy_CRO pet 10.2.2012 21:55
coa13 kaže...
Caesar et Brutus kaže...

-nemoj mijenjati

 

  -razlozi:

 

  -ne isplati se previše

  -nećeš se naigrati s njom kako bi to želio

e hvala ti na ovom ovakav odgovor sam htio da cujem konkretan i kratak sa dobrim argumentima

Ne slušaj gluposti.

 

MIJENJAJ

Isplati se, igrati ćeš s njom duplo bolje nego s starom.

Caesar et Brutus pet 10.2.2012 22:13
Doxy_CRO kaže...
coa13 kaže...

Ne slušaj gluposti.

 

MIJENJAJ

Isplati se, igrati ćeš s njom duplo bolje nego s starom.

  Ajde mi molim te pojasni što će to on kak Bog zapovijeda igrati s 5450, a da nije izašlo prije najmanje pet godina. Evidentno je da dezinformiraš tu čovjeka.

 

  Džabe mu što je brža od 8500GT kad ne može ništa novije fluidno igrati s njom. Ja to zovem; neisplativ prelazak u svakom slučaju.

 

 

Doxy_CRO pet 10.2.2012 23:59
Caesar et Brutus kaže...
Doxy_CRO kaže...
coa13 kaže...

Ne slušaj gluposti.

 

MIJENJAJ

Isplati se, igrati ćeš s njom duplo bolje nego s starom.

  Ajde mi molim te pojasni što će to on kak Bog zapovijeda igrati s 5450, a da nije izašlo prije najmanje pet godina. Evidentno je da dezinformiraš tu čovjeka.

 

  Džabe mu što je brža od 8500GT kad ne može ništa novije fluidno igrati s njom. Ja to zovem; neisplativ prelazak u svakom slučaju.

 

 

Igrat će DUPLO bolje nego s 8500.

Sve kaj sad igra, vrtit će na VEĆIM detaljima i rezoluciji, neke igre koje nije mogao pokrenut, s novom bi mogao na low-med.

 

Ne baljezgaj.

Ne treba ići na GTX 570 ... ako je nekaj DVOSTRUKO bolje ne vidim razloga zašto ne preći ... osim ako si retardiran ili lupljen u glavu.

Alkaline sub 11.2.2012 00:05

Na stranu sve to, ali zar ne postoji mogučnost posudbe grafičke na par dana da vidiš dal ti odgovara? Mislim thread je u najmanju ruku bezveze...

 

Iako ne vidim zašto prijateljeva grafička ne radi na računalu zamjenom će biti win-win situacija pošto si ti dobio bolju karticu a on upotrebljivo računali.

overhaul sub 11.2.2012 00:30

Da, izgleda da neki ovdje ne kontaju da čovjek e namjerava ulagati NIKAKAV NOVAC samo želi pomoći

prijatelju ako njemu sa nvidijom radi kompjuter. U tom slučaju, na papiru je ati manja, tiša, netreba

napajanje i brža. Dakle ako ne košta ništa prelazak, što nebi probao, vidio kako mu rade igre koje

je igrao sa 8500 i ok.

Mew sub 11.2.2012 01:59

Ako ste vec prijatelji zamjenite se na par dana, vidit oboje kako vam sljakaju stvari sve, onda ako niste zadovoljni nazad i to je to...

 

Mislim to prijatelji rade ne? Nevidim uopce problem, kao sto su rekli ta njegova je kao bolja ali to je vise manje "kao", najbolje da oboje probate pa da se normalno dogovorite.

coa13 sub 11.2.2012 09:39

ma nije stvar u tome ja sam vec sa njim dogovorio da uzmem graficku na par dana ali sam htio cuti vase misljenje sta bi ste vi uradili, do sada sam uvijek imao nVidia graficke nikad nisam ni koristio ati pa nzm kakve su uglavnom grafu cu danas donjeti pa cu je probati a vama cu javiti iz zivog primjera usporedbe

Ranko Kukumar sub 11.2.2012 09:44

Nema života od nadogradnje low end kartica. Ili skupi 700-800kn pa kupi HD 5770/6770 ili ne mjenjaj. HD 5450 ti posluži samo za starije igre, 2008. pa i starije. GTA IV zaboravi sa HD 5450. Pogotovo jer je CPU jako bitan u GTA IV.

Mew sub 11.2.2012 11:16

Je al covjek samo hoce frendu pomoc, ocito nema/nezeli dati novce za novu grafu/konfu...

 

Prije bi rekao da nema jer ko jos danas visi 5+ godina starom low end hardwareu ako mora, osim ljudi koji nemogu drugacije...

miki1981 sub 11.2.2012 11:45

Pa jel su tu jedino overhaul i Doxy stvarno pročitali post od pokretača teme??

 

Naravno da je savjet: MIJENJAJ i to mijenjaj ODMAH dok se čovjek ne predomisli.

Kartica nije gaming, nije nova, nije jaka, slaba je bla bla blablba bla. To je skroz nebitno  utvom slučaju. Ti bi ovom zamjenom dobio karticu jaču od svoje, noviju od svoje, i još sa garancijom, i prijatelju si napravio uslugu i sve to bez da si potrošio ijednu kunu - MIJENJAJ. ODMAH. jesi krenuo?

coa13 sub 11.2.2012 15:17

postavio sam graficku i mogu vam samo reci da je grafa sigurno bolja od moje stare i u svakom slucaju cu mijenjati dobijam novu graficku koja je pri tom bolja od moje

hvala vam svima koji su oddvojili malo vremena da "procaskaju" u ovoj temi

eto nisam samo "htio" nego sam mu "pomogao" a jos pri tom sam na dobitku kud ces bolju konbinaciju...hahaha

miki1981 sub 11.2.2012 16:15
Jurra kaže...

...ja sam nekako dobio utisak da on ne želi pomoći prijatelju, s obzirom na ovaj odgovor naglasak na "htio"...{#}

Krivi dojam. To se odnosilo na način odgovaranja. Dakle nije htio savjete oko toga šta da nadogradi jer to uopće nije ni radio, ni što da skupi ili koliko da plati, nego je samo htio kratak jednostavan i jasan odgovor o svome problemu.